19.12.2018 | Svátek má EsterDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLEMIKA: V Brně zvítězil zdravý rozumŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 54, poslední: 7.4.2014 19:51, přehled diskusí

Prohlubující se pád:
Autor: B. Rybák Datum: 7.4.2014 19:51

Nevěřícně naslouchám těm, kteří nejenom, že se smířili s tím, že jsme navzdory naší obrovské tradicí v průmyslové výrobě, a vyhlášenému vynalézavému fortelu našich lidí, našimi vlez-do-bruselisty zločinně přeměňováni na bezperspektivní montovny, my se máme dokonce radovat, že se vznikne ještě bezperspektivnější, naše obce a naše silnice devastující dopravní terminál firmy, která čelí řadě žalob, pro brutální zacházení se zaměstnanci (nemluvě o brigádnících) a k rozvoji naší ekonomiky (konkurence schopnosti) nepřinese vůbec nic!

http://cs.wikipedia.org/wiki/Amazon.com

http://nazory.aktualne.cz/komentare/chleb-hry-a-amazon-vulgarni-logika-pracovnich-prilezitosti/r~7e6aa976b43011e384150025900fea04/

Potrefená husa ?:
Autor: J. Lepka Datum: 6.4.2014 9:57

Pane Vlašíne, nemohl mi uniknout jistý detail. P Neff uvedl výraz " zelení ", tedy obecně vžitý výraz pro jedince, jež pod jakoukoliv záminkou komplikuje a zdržuje prospěšnou stavbu, bez ohledu na finančni a nakonec i ekologické aspekty, ty se ho samozřejmě vůbec netýkají / příkladů máme mnoho, v neposlední řadě D5 na plzeňsku nebo D8 v severozápadních čechách. To stálo,panečku,miliard /.

Vy jste se ovšem pochlapil a lámete kopí za svou partu, shodou okolností zvanou " Zelení ". Nevím, nakolik chápete ten podstatný rozdíl, který je v češtině determinován malým a velkým písmenem, domnívám se, že člověk vašeho vzdělání by to vědět měl. Z tohoto aspektu vidím váš článek jako zbytečný až kontraprodoktivní.

Komu by to prospělo?:
Autor: J. Fleiszner Datum: 5.4.2014 22:45

K čemu je dobré, když si v ČR necháme podnikat americkou společnost, která zaměstná 1500 Ukrajinců a Slováků? Kdo z nich nechá prachy v ČR? Ukrajinec? Amazon? Vím, že by to nebylo takhle "čistokrevný", ale nebylo by lepší zjednodušit podnikání v ČR tak, aby se mohl člověk soustředit hlavně na svojí práci?

Re: Komu by to prospělo?:
Autor: M. Stuchlik Datum: 5.4.2014 23:38

Nemohli. To by byrokrati přišli o svou moc a koryta.

Re: Komu by to prospělo?:
Autor: S. Donát Datum: 6.4.2014 2:10

S druhou částí nelze než souhlasit. K první bych podotknul snad to, že denně jezdím okolo toho místa do práce a denně na to koukám z okna. Od podzimu tam kmitá několik desítek stavebních (demoličních) strojů, pochybuji, že je řídí Ukrajinci a Slováci. Naftu do nich asi taky nevozí z USA. I na tu plánovanou stavbu by se asi nakupoval materiál u nás. A zaměstnaly by se české stavební firmy. A ten provoz? Už to píšu níže, každý vidí jen ty skladníky, ale nevidí celou škálu profesí, které takový projekt zaměstná. Osobně znám několik lidí, kteří by uvítali možnost se tam ucházet o místo.

Re: Komu by to prospělo?:
Autor: J. Boleslav Datum: 6.4.2014 8:17

Nejlepší argumentace proti Amazonu v dané lokalitě je, že máme mnoho nekvalifikovaných nezaměstnaných a proto Amazon ne. Rovněž mně fascinuje, jak se bráníme této stavbě v místní průmyslové zóně. To fakt nemá chybu.

Re: Komu by to prospělo?:
Autor: E. Sevrát Datum: 6.4.2014 10:03

Vždy jsem si myslel,že průmyslové zóny mají sloužit průmyslu, tedy výrobě něčeho s přidanou hodnotou pro místní trh a vývoz.Pokud považujete balení čínských šmejdů v podstatě nevzdělanými lidmi do krabic, v hnusných halách a to na ploše, která má rozměr cca 20 fotbalových hřišť za průmysl, tak potěš pánbůh. V nějákém magazínu z tohoto týdne byl článek na několik stránek i s fotkami z Amazonu.Připomělo mi to film s Chaplinem "Moderní doba" ,tam nepracují lidé,ale bezmyšlenkovití mravenci.Ten systém je v podstatě proti lidské důstojnosti.

Re: Komu by to prospělo?:
Autor: S. Donát Datum: 6.4.2014 10:44

Zkuste sem hodit jméno toho magazínu, kde byl ten článek, rád bych se podíval. Díky. Jinak tedy uznávám, že bych tam také raději viděl 10 různých výrobních hi-tech provozů, ale ty k mání jako na potovru nejsou. Jestli to nebude také tím, že pro takové provozy se dá místo najít celkem snadno prakticky kdekoliv. Vhodně umístěný pozemek s výměrou jako potřebuje Amazon zase tak snadno nenajdete. A třetí poznámka - i ten průmysl potřebuje dopravu a logistiku, aby se ty výrobky s přidanou hodnoutou dostaly ke svým zákazníkům. Bez toho by výroba byla jaksi k ničemu, že.

Re: Komu by to prospělo?:
Autor: E. Sevrát Datum: 6.4.2014 11:27

Omlouvám se,ale bohužel si nepamatuji, kde ten velký článek byl.Ale, byl to nějáký přílohový časopis k MF nebo Právu z tohoto týdne tj. od úterka do pátku.V pondělí to nebylo.A jistě skladové haly atd. jsou taky důležité pro výrobky z průmyslových provozů,nic proti.Ale,tady se jedná pouze o sklady výrobků z cizích zemí, takže pro ČR žádný přínos.

Re: Komu by to prospělo?:
Autor: S. Donát Datum: 6.4.2014 12:14

Neomlouvejte se, zkusím si to najít. Díky za info :). Jinak ohledně přínosu pro ČR, zaměstání lidí a stavebních a dodavatelských firem považuji za přínos nemalý.

V diskuzi bylo něco podstatného opomenuto:
Autor: M. Pivoda Datum: 5.4.2014 18:23

Spolehlivé řešení problému zaměstnanosti existuje jen přes trvalé české inovace, nikoliv přes podbízení se zahraničním investorům za jakýchkoliv podmínek. To druhé řešení (podbízení se zahraničním investorům) je řešení ze zoufalosti nad současným stavem české ekonomiky.

Volejte k zodpovědnosti neviditelnou ruku ekonoma Václava Klause že počet českých inovací (nepřímo měřen počtem českých patentových přihlášek) poklesl o jeden řád od roku 1989.

Jestliže česká ekonomika prohrála boj o budoucnost, bude dobré si alespoň uchovat zdravé životní prostředí.

Re: V diskuzi bylo něco podstatného opomenuto:
Autor: S. Donát Datum: 5.4.2014 21:19

Amazonu se nikdo nepodbízel, naopak, řekl bych že požadavky na ně byly nemalé. A s dovolením dám přednost neviditelné ruce trhu Václava Klause, než socialistickému přerozdělování prostřednictvím všech možných dotací.

Re: V diskuzi bylo něco podstatného opomenuto:
Autor: J. Vydra Datum: 5.4.2014 22:44

Mezi náma - neviditelná ruka trhu je slepá víra, kdežto přerozdělování je konkrétní. Žádné přerozdělování neexistuje nikde, VŽDYCKY je nějaké, ale protože je konkrétní, mlže se politicky ovlivňovat. "Neviditelná ruka trhu" nejde!! Tak co je lepší???

Re: V diskuzi bylo něco podstatného opomenuto:
Autor: M. Stuchlik Datum: 5.4.2014 23:09

"Neviditelná ruka trhu" nejde!!  Ona tu už nějaká byla? Zatim jsem si všiml jen ruky rudé, oranžové, zelené, modré, černé a vždy přerozdělovala k těm nejbohatším.

Re: V diskuzi bylo něco podstatného opomenuto:
Autor: V. Vaclavik Datum: 6.4.2014 10:20

Pane Vydro, mohl byste vysvetlit, co ta neviditelna ruka trhu vlastne znamena? Moc by me zajimalo, jestli o tom vubec mate potuchu.

Neviditelná ruka:
Autor: M. Pivoda Datum: 6.4.2014 14:36

Ve svém diskusním příspěvku výše jsem nehovořil o neviditelné ruce trhu Adama Smithe (1723 – 1790), ale o neviditelné ruce Václava Klause. V tom je podstatný rozdíl, jak chápali regulační funkci trhu tito dva ekonomové.

Ja...:
Autor: J. Kuka Datum: 5.4.2014 18:15

Ja byt mistni obyvatel , minimalne te oblasti brna , bych zastupitelum a zelenym tleskal . To ze je ten sklad mozna vyhodny pro CR je sice hezke , ale mistnim by hodne zneprijemnil zivot . Kdyby nabidly te casti 10M rocne atd , tak by se nejspsise domluvili .

Re: Ja...:
Autor: S. Donát Datum: 5.4.2014 19:47

Jsem místní obyvatel a netleskám. Bavil jsem se s pár sousedy a málokdo byl zásadně proti (neříkám, že nikdo).

Re: Ja...:
Autor: J. Kuka Datum: 5.4.2014 22:09

prominte ale to je jpp . Neverim vam ani slovo .

Re: Ja...:
Autor: M. Stuchlik Datum: 5.4.2014 23:34

Jsem taky téměř místní a taky to nepovažuji za správné rozhodnutí. V Brně zvítězil strach a protiamerická hysterie nad zdravým selským rozumem. Pokud Brno nechce v průmyslové zóně  firmy proč ji zakládalo?

Souhlasím s tím, že by bylo lepší mít tam vlastní firmy, ale majetek se v privatizaci rozdal dobrodruhům, kteří jej částečně prošustrovali částečně vyvezli ven a kromě pár oligarchů typu Babiša a živořících drobných podnikatelů tu žádný vlastní průmysl nemáme. A novodobého Baťu už vůbec ne. Tak proč ne aspoň ten amazon? Oproti místním vekslákům prodává čínské šunty aspoň výrazně levněji.

Re: Ja...:
Autor: S. Donát Datum: 6.4.2014 1:55

No to samozřejmě nemusíte. Ale podle mého jména si to lze celkem jednoduše ověřit. Tedy minimálně to bydliště. Určitě nehodlám žádat od těch přátel místopřísežné prohlášení, abych Vás přesvědčil i o tom ostatním.

Re: Ja...:
Autor: J. Boleslav Datum: 6.4.2014 8:19

Argumenty proti Amazonu v Brně by byly úsměvné, kdyby nebyly spíše tragické.

je "pěkné" jak Zelení umí argumentovat:
Autor: O. Horák Datum: 5.4.2014 15:08

až na to, že jejich manipulace s selektivnost informací už je přímo proslulá.

Ale jménem nezaměstnaných děkuji, zachránili jste úžasné území plné ruin (které byly v přípravné fázi průběžně likvidovány). Nezaměstnaní se mohou jít pást. Ale co, podobný fanatismus jme zažili po dostavění Bauhausu v Brně Ivanovicích, doufám, že vy a vám podobní tu náhradu zaplatili z vlastní kapsy.

Re: je "pěkné" jak Zelení umí argumentovat:
Autor: M. Stuchlik Datum: 5.4.2014 23:34

Nezaplatí, tu zas zaplatíme my.

K těm třem bodům:
Autor: S. Donát Datum: 5.4.2014 13:56

1) Územní plán lze jistě změnit. Důležité jsou důvody, proč by tam logistické centrum stát nemohlo. Ty neznám.

2) O přivaděči se jednalo, vzhledem k velkému zájmu Amazonu o tuto lokalitu by snad domluva byla možná. Pokud vím, Amazon byl ochoten přivaděč zainvestovat, problém byl s výkupem pozemků.

3) O jaké stavební suti je tu řeč? Na tom pozemku bylo zlikvidováno několik desítek staveb ve stadiu ruin - většinou šlo o budovy, které patřily k bývalému letišti. Materiál z demolic byl rozdělen podle druhu a postupně recyklován. Pokud vím, nikdo žádnou stavební suť na pozemek nepřivážel. Pracuji "přes ulici" a průběh příprav jsem měl možnost sledovat z okna kanceláře každý den.

Pan Neff samozřejmě neulítl, a pokud někdo nemá práci,:
Autor: P. Vaňura Datum: 5.4.2014 11:11

měl by JMENOVITĚ vědět, kdo MŮŽE ZA TO ŽE JI NEMÁ. V daném případě to jsou zelení, brněnští zastupitelé a SOCIÁLNÍ STÁT. Proč sociální stát? Protože ten dovoluje zastupitelům něco podobného provést, aniž by jim hrozila defenestrace. Ve Švýcarsku by to vypadalo jinak. Obec má plnou pravomoc něco povolit či zakázat, ale příjem z daní z toho je pak jejím příjmem a obec a její občané naprosto nemohou očekávat, že jim takovýto výpadek kompenzuje stát z daní NĚKOHO JINÉHO!

Pokud stát připouští takovéto věci, je ZCELA NEPŘIJATELNÉ by dotoval něco takového, jako je pokračování těžby na dole Paskov (kde jde dokonce o menší počet pracovních míst, než nabízel Amazon, ovšem lépe placených).  Pokud něčemu brání byrokratické překážky či obstruce, je třeba zákony předělat tak, aby toto bylo  nemožné. Protože nějaký sklad opravdu není něco, co by mohlo být ekologickým problémem. Něco jiného je třeba těžba zlata, tady jsem proti, protože vím jak to vypadá.

Mimochodem, na dole Paskov se jedná o 1200 TRAFIK za 35000 Kč měsíčně. Nechápu, proč pan premiér není ještě ve vězení. 35000 je totiž plat, který dostal jeden ze tří "zločinných" poslanců ODS a pan Ištván dospěl k závěru, že ten plat je úplatek v částce, který dotyčný vydělá za práci ve správní radě!!! Poslanec Tluchoř byl dokonce obviněn, že zprostředkoval trafiku pro někoho jiného. A pan premiér zde též vytváří trafiky pro někoho jiného. Je to MNOHEM HORŠÍ, než to, co udělal Tluchoř, protože ten zprostředkoval existující pracovní místo, pan premiér je chce UMĚLE VYTVOŘIT za miliardu ze STÁTNÍ KASY.

Re: Pan Neff samozřejmě neulítl, a pokud někdo nemá práci,:
Autor: V. Venc Datum: 5.4.2014 12:47

Ad Vaňura (5.4.2014 11:11)

Naprosto zdravý názor.

Je opravdu pozoruhodné, nakolik náš sociální stát a jeho veřejné představitele skutečně nezaměstnanost trápí!

Snad i trápí, ale jenom tam, kde je třeba zviditelnění politické iniciativy - což případ nešťastného majitele OKD a jeho horníků zcela splňuje.

Brněnská hra s Amazonem, to je jiné, zatím ve stadiu, kdy přece nezaměstnaní žádní nejsou. Tak o co tady vlastně jde, zelení mohou slavit.

Re: Pan Neff samozřejmě neulítl, a pokud někdo nemá práci,:
Autor: V. Kain Datum: 5.4.2014 13:14

Ano ten velkosklad určitě není ekologickým problémem,ale ty tisíce kamionů co by masakrovaly naše už takhle dost poničené silnice.A co ti lidé kterým by otravovaly život?Zmiňujete Švýcarsko? Tak tam by si nějaký Amazon ani neškrt.Proč by to zboží nemohlo putovat po železnici? Překládkou by se jistě uživila spousta lidí.Logistická centra u měst je tragedie.Vytvořením nějakých 1500 prac.míst (nekvalifikovaných) za zcela jistě mizerný plat by teda bylo terno.Když spočítáme kolik škody by ty kamiony nadělaly,tak je lepší taková prac. místa nevytvářet.U našeho města taky máme takové logistické centrum a musím říci,že ti kteří to povolili by zasloužili naházet do Labe.Ty debilní obludy jezdí celý den a hlavně v noci.Ti občané kteří bydlí u silnice kudy projíždějí si přijdou na své.Ale on si člověk zvykne.Ti kteří to povolili mají své bydlení v klidných zonách a nikdy by nepřipustili aby kolem jejich domů projíždělo dnes denně stovky kamionů.

Re: Pan Neff samozřejmě neulítl, a pokud někdo nemá práci,:
Autor: J. Vintr Datum: 5.4.2014 17:56

Je naprosto psychopatické dotovat ztrátovou těžbu jen proto, aby se "udržela pracovní místa". To už by určitě vyšlo levněji nechat ty lidi doma a vyplácet jim dál jejich plat.

podivnosti Brna:
Autor: M. Šejna Datum: 5.4.2014 10:55

Černovická terasa je územním plánem Brna určena pro obchodní, skladové a výrobní účely. Z tohoto pohledu tedy hala Amazonu zcela odpovídá podmínkám územního plánu. Problém je s velikostí haly. Územní plán povoluje maximálně 5000 m2 u velkoobchodních objektů a 10.000 m2 u maloobchodních objektů. Amazon má mít několikanásobně větší rozlohu. Hned vedle pozemku pro Amazon ale stojí 5 hal se zastavěnou plochou větší než 25.000 m2, což je také mnohem víc, než umožňují regulativy územního plánu. Jenže v těchto logistických halách není Amazon, takže to nikoho nevzrušuje. To amerikej imerialistickej Amazon je jiná liga, a u té si zastupitelé Brna za ODS a zelené náhle vzpomněli, že územní plán se dodržovat musí, zatímco hned vedle přes ulici se dodržovat nemusel (výjimka z územního planu tam byla nejspíš potvzena tučnými obálkami do správných kapes).