24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

RUSKO: Putinovské jaro

Vladimir Putin vládne Rusku od roku 2000. V letech 2008-2012 dělal premiéra prezidentu Medveděvovi, ale celému světu bylo jasné, že ve skutečnosti vládne on a Medveděv je jen nastrčenou figurou na dobu, než se bude moci Putin úřadu znovu ujmout.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Boleslav 25.3.2014 8:33

Re: přesně tak, eurohujere Boleslave

EU snad jako rusáci porušuje mezinárodní právo a dohody? A přepadla a okupuje nějaký nezávislý sousední stát? Podstatou problému na Ukrajině je znovu obnovený rusácký imperialismus, jen slepí či navedení to nevidí či vidět nechtějí.

M. Šejna 25.3.2014 10:35

pane Boleslave

Kosovo je dnes evropským protektorátem, kde se platí Eurem a byla tam vybudována americká základna jako součást vojenských složek NATO. Předpokládám, že jste přesvědčen o tom, že Srbové s tímto stavem v Kosovu souhlasili dobrovolně poté, co jim EU a USA humanitárně domluvili. Stejně tak tuším, že jste přesvědčen o tom, že "humanitarní akce" v Srbsku a následné odtržení Kosova bylo v souladu s mezinárodním právem a dohodami.

V. Novák 25.3.2014 10:57

Re: pane Boleslave

Bosna a Hercegovina dtto - ovšem ta je na tom pod EU protektorátem ještě násobně hůř, než Ukrajina bez protektorátu.

J. Podešva 25.3.2014 9:34

vy to všechno zmotáte, pane Šejno

EU neudělala nic jiného, než že Ukrajině nabídla postupné přičlenění. Já tu nabídku považuji za velikou chybu, ale stalo se. Nabídku přijal už Janukovyč ! A když pak najednou otočil (proč asi ? Že by instrukce z Kremlu ?), tak začaly demonstrace. Ty demonstrace byly zpočátku skutečně poměrně pokojné. Jak se to potom zvrtlo, je druhá věc. Opakuji, EU pouze nabídla Ukrajině přístupová jednání, nic víc. Putin na to zareagoval tím, že vojensky zabral část území samostatného, nezávislého státu, do jehož vnitřních záležitostí mu nic není. Je sice pravda, že příslušnost území Krymu k Ukrajině vznikla podivně, nicméně hranice byly garantovány i Ruskem. Takže pro mě je to jasné. Roli agresora si velmi ochotně převzal Putin. Ne snad, že by se spletl. On moc dobře ví, co dělá, a nezastaví se jen na Krymu. Mimochodem, i tehdejší Československo spadalo do r. 1989 do sféry vlivu tehdejšího SSSR, takže se nás to dost dotýká. A kdo tojle nevidí, je buď hloupý a zaslepený, nebo je motivován Kremlem.

M. Šejna 25.3.2014 10:41

pane Podešvo

já píšu o tom, jak česká vláda se z vysoka vysr@la na volyňské Čechy. I průměrně inteligentní Čech pochopí tuhle sviňárnu české vlády, která je ochotna podporovat Majdan, ale není ochotna podporovat naše krajany. A kdo tohle nevidí, je buď hloupý, nebo je motivován Bruselem (nebo Zaorálkem a Sobotkou)

J. Slanina 25.3.2014 17:36

Re: pane Podešvo

http://g.denik.cz/25/c1/5432336-liberec-fla-iinet-hudba-festival-n-im-tst-s-dr_denik-1024.jpg

V. Novák 25.3.2014 12:38

Motáte především vy, pane Podešvo.

EU nabídla asociační dohodu za určitých podmínek, Rusko nabídlo za postuoné přistoupení k Celní unii jiné podmínky. Protože byly o několik řádú výhodnější pro Ukrajinu i Ukrajince, Janukovyč nepodepsal asociační dohodu s EU.

Načež nastal mejdan na majdanu a několik desítek tisíc řvounů si vymohlo dohody garantované EU - načež je okamžitě porušilo, vyhnali legitimního prezidenta a očesaný parlament pod dozorem ozbrojených pravoblokců a svobodovců (jak se chovají, to nám předvedli na vlastním videu) schválil nacionalistcké zákony, nepřijatelné pro podstatnou část ukrajinské veřejnosti. Zejména na jihu, východě a obzvlášť na Krymu.

Dohoda o garancích hranic se týkala jiného státu - státu s jinou ústavou, než byla Ukrajina před majdanem, natož pomajdanská revolučně-banderovská. Mimo jiné ta ústava garantovala Krymu právo na sebeurčení včetně odtržení. Takže Krym jen zrealizoval to, co mu bylo přislíbeno dohodou, kterou už před lety porušil Kyjev.

Možná jste dobře motivován - ale rozhodně jste špatně informován.

Nebo sprostě lžete.

J. Gogo 25.3.2014 7:58

To jsou zase sebrané listy.

Polanecký skládá svoje příspěvky jako koláž. Zajímalo by mně, jestli před 3 měsíci věděl něco o krymských Tatarech? Našel jsem zajímavý rozhovor s Dr.Paulem Craig Robertsem, bývalým náměstkem ministra financí USA,  který tady samozřejmě nikdo nikdy nesmí oficiálně zveřejnit.

https://www.youtube.com/watch?v=BABXj2nNO8k&list=HL1395566434&feature=mh_lolz

J. Podešva 25.3.2014 9:38

co to motáte ?

Co to znamená "nesmí oficiálně zveřejnit", když je to veřejně dostupné, sám na to podáváte odkaz.

E. Heusinger 25.3.2014 7:15

Pane autore,

Vaše slohové cvičení je kompilát starších příspěvků jiných autorů.

Budete se muset smířit s tím, že USA na Ukrajině nepotopitelnou letadlovou loď (Krym) mít nebudou.

P. Kmoníček 25.3.2014 9:25

Re: Pane autore,

Pane Heusingere,proč stále ta nenávist k USA?Co nám kdy Američané provedli špatného?I ČSR vznikla vlastně v USA.Dvakrát pomohli Evropě ve dvou světových válkách.Jsou opravdu vědeckoekonomický předvoj světa a Heusingerové,Novákové,Sládečkové a jiní na ně stále nadávají.

P. Kmoníček 25.3.2014 9:28

Re: Pane autore,

Ještě dodatek.Vím ,že nikdo není dokonalý(nezavděčíš se lidem všem),ale co je moc je někdy příliš.

T. Kočí 25.3.2014 9:48

Re: Pane autore,

No ale černej voják US Army znásilnil jeho babičku.

F. Ogáv 25.3.2014 13:31

Chyba Pane Kočí,

To babička chtěla dát , ale voják nechtěl (ona nebyla z nejhezčích) a proto ta nenávist.

Holt když tě svrbí přirození, je to horší než podebraná pata.

L. Krajíček 25.3.2014 2:39

Vsetínské jaro.

Mocí opilý Husák v r. 1970 daroval Vsetín a okolí Slovensku. Při dělení federace v 1992 Vsetínsko zůstalo Slovensku s tím, že bude autonomní republikou se svoji ústavou a právem na sebeurčení pomocí referenda a současně na Vsetínsku bude mít ČR svoji armádu.

Nyní si Kyjev změňte na Bratislavu, kde demonstranti přinutí prezidenta Gašparoviče opustit Slovensko a dosadí si jakousi boxersko-pouliční vládu. Sevastopol si změňte na Vsetín a po referendu bude Vsetínsko znovu patřit k ČR. EU vyhlásí proti ČR sankce. Vladimír Mečiar se vrátí do politiky a Milan Kňažko prohlásí, že je potřeba všechny Čechy na Slovensku spálit jadernými zbraněmi – viz Tymošenková.

J. Schwarz 25.3.2014 6:17

Re: Vsetínské jaro.

to byste si musel změnit tak že mocí opilý Husák daroval Slovensku část severního Maďarska, kterou svého času češi  dobyli a "etnicky vyčistili". A když se po čase společná "republika" rozpadla, češi si ponechali "federální" výzbroj  a "své" Maďarsko zabrali.

J. Vyhnalík 25.3.2014 1:47

Zopakujte si dějepis

V době jednání o rozdělení SSSR, měla Autonomní republika Krym svoji ústavu, která ji zaručovala právo na sebeurčení pomocí referenda. Ruští a Ukrajinští vyjednavači představitele Krymu tehdy přesvědčili, aby souhlasili se stávajícími hranicemi a nevytvářeli precedent při dělení SSSR s tím, že pořád mají přeci svoje právo na sebeurčení.

Zároveň Ukrajina souhlasila s tím, že námořní základny na Krymu budou společné, Rusko si tam ponechá velitelství černomořské flotily (jižní polovina ruského námořnictva) a až 25 000 vojáků.

Ve chvíli, kdy povstalci v Kyjevě začali mluvit o přistoupení k NATO (a já s nimi v tomto plně souhlasím) a zároveň se pokusili zrušit jazykový zákon, bylo logické, že krymský parlament a krymská vláda (ano Krym má vlastní legální parlament a vládu, to Vám naše TV tají), vyhlásili referendum o budoucnosti Krymu. Je pravda, že toto referendum odporuje ukrajinské ústavě, ale je také pravda, že je to v souladu s krymskou ústavou z roku 1992, kterou vláda v Kyjevě jednostranně zrušila a Krymu vnutila ořezanou verzi.

Tak, jako Ukrajinci mají právo na svoje sebeurčení a na svoji samostatnost, tak by měli to samé dovolit i obyvatelům Krymu. Pokud to revoluční vláda v Kyjevě včas nepochopí, dovede Ukrajinu k občanské válce, nebo v lepším případě k masivnímu vystěhovalectví.

P. Scheck 25.3.2014 2:55

Re: Zopakujte si dějepis

Souhlasím s vámi, že věc je opravdu zamotaná a specifická. Nelze ji jednoznačně srovnávat s něčím v minulosti. Překvapil jste mě ale tím, že plně souhlasíte s povstalci v Kyjevě, kteří začali mluvit o připojení k NATO. Tohle byl podle mě velký nerozum a nahrání na smeč Putinovi.

Mimochodem, myslíte si, že Putin teoreticky může vycouvat z Krymu, kdyby chtěl? Samozřejmě, že nemůže. On ví dobře, co on je sám zač. Ale ještě lépe ví dobře, jaké parchanty má za zády, kdyby udělal chybu. Tahle ruská svoloč slyší jen na sílu a tu získala díky ekonomice. Tudy vede cesta - oslabit je a toho se oni teď bojí.

J. Vyhnalík 25.3.2014 5:44

Re: Zopakujte si dějepis

Kdyby Rusko vyklidilo Krym, tak by to znamenalo takové oslabení geostrategických pozic, že by Putin mohl rovnou spáchat seppuku. Krym ovládá Černé moře a zajišťuje Rusku přístup do Středozemního moře. Přitom Krym by mohl zůstat třeba i demilitarizovaný. Rusku by zbylo loďstvo pouze na severu.

Navíc Krym je ruský několik století a kdyby se Rusko nepostavilo za Rusy na Krymu, ztratilo by podporu v celém pohraničí a to nejen na Ukrajině. Rusko doplácí na to, že se napřed car a později komunisté pokusili vyvážit Ukrajinský nacionalismus na Ukrajině tím, že k Ukrajině přilepili gubernie kde bylo víc Rusů. Krym byl pouze poslední, ale historicky byla Ukrajina daleko menší. Západní regiony byly polské, rumunské a československé, předtím patřily R-U. Východ byl ruský a jih napřed muslimský (tatarský, turecký) a pak ruský. Pro Ukrajinu je to potenciální problém. Však už Žirinovskij napsal Polákům, Rumunům a Maďarům, aby si rozebrali Halič a Ukrajincům by pak zbyl pouze střed. Tím nemyslím, že by to bylo reálné, ale ukazuje to, že Ukrajina je vnitřně nehomogenní a mohla by dopadnout podobně jako Jugoslávie. Pak by Krym byl šťastný, že utekl včas.

J. Boleslav 25.3.2014 8:18

Re: Zopakujte si dějepis

A chtěl snad po Rusku někdo, aby Krym vyklízelo?

V. Novák 25.3.2014 10:52

Krymané jsou už za vodou, ale revoluční vláda

by měla pochopit, že jih a východ bude požadovat přinejmenším federalizaci. A nejen to pocopit, ale taky přijmout - a dodržet. Ne jen tak na oko, jako byl souhlas se starou ústavou Krymu, místo níž posléze Krymu naoktrojovali svou vlastní verzi.

Je pěkně, že se "Yats" rozpomněl na své znalosti ruštiny, když oslovoval spoluobčany, dokonce šťavnil, jak prezident nepodepsal onen zákon zakazující ruštinu na jeho podnět (a proč pro něj, můjtytondokolenatej, hlasoval?!? - to mu někdo mířil na hlavu kalachem?!?) - ale důležité jsou činy. Ne kecy.

M. Stuchlik 25.3.2014 1:20

To se místní KGBáckým Pištíkům nebude líbit

:-)

L. Krajíček 25.3.2014 2:02

Re: To se místní KGBáckým Pištíkům nebude líbit

Co?

P. Scheck 25.3.2014 2:58

Re: To se místní KGBáckým Pištíkům nebude líbit

Tak nevím, pane Krajíčku, že by potrefená husa číslo 577?

L. Krajíček 25.3.2014 3:08

Re: Já nevím, pane Schecku,

kdo je to KGBácký Pištík a tedy nemůžu odvodit, co přesně se mu nebude líbit. Nejspíš to ale vypadá na dvojtečkupomlčkuzávorku.

P. Scheck 25.3.2014 3:24

Re: Já nevím, pane Schecku,

Pane Krajíčku, jsem ochoten se vám třeba i omluvit. Jen nevím, jak k tomu najdu jasný podklad. Praktiky starých estébáků jsou velmi propracované. Sám mám jednoho takového v okolí. Všichni sousedi ho berou za bezva chlápka, který se v hospodě může rozdat. Přitom on si píše deníček, kam píše vše zajímavé proti nim - až soudruzi zavelí! Holt stará škola...

L. Krajíček 25.3.2014 4:14

Re: Já nevím, pane Schecku,

No já jen že ne vždy a každý má na stejnou věc stejný názor. Například jsem se pokusil fiktivně napsat o ne zcela stejné události, ale o jakési přiblížení možné události - viz můj příspěvek výše

Vsetínské jaro : Autor: L. Krajíček 577 Datum: 25.3.2014 2:39

Což nijak samozřejmě nesouvisí s tím, že jsou nejen po hospodách mezi námi fízlové, kteří jsou většinou poplatní každému režimu.

ppd

J. Boleslav 25.3.2014 8:17

Re: Já nevím, pane Schecku,

Ale souvisí. Viz KGBácký fízl v Kremlu.