26.6.2019 | Svátek má AdrianaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Integrace, její architekt a její KomiseŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 72, poslední: 3.3.2014 1:14, přehled diskusí

Tak nevím:
Autor: J. Jurax Datum: 1.3.2014 21:49

Spinelliho jsem nikdy nestudoval a bohdá nebudu, ale vyjdu-li z citátů v tomto článku

"K vítězství socialismou povede podle Spinelliho jediná cesta: úplné a definitivní zrušení suverénních národních států."

"Neúspěch socialistických revolucí a jejich obecnou tendenci proměnit se v autoritativní, diktátorské režimy jako tomu bylo v Německu, Španělsku a Rusku, přisoudil tomu, že se v průběhu revoluční fáze odtrhly od lidu a staly se z nich sekty, které se více a více musely spoléhat na autoritu a mocenské prostředky vlastního státu."

vychází mi, že vítězství socialismu v EU se zvrhne v diktaturu tak jako tak. Podle Spinelliho tezí pak nejpozději, jakmile vznikne evropský národ, což je snem všech bruselských sociálních inženýrů, a Evropa, potažmo EU, se stane suverénním národním státem. Evropský eurorežim se od lidu odtrhl už teď a sekta je to taky už teď.

A to "Deset z dvaceti sedmi evropských komisařů byli před pádem komunismu členy komunistických stran svých zemí." je děsivé - tolik bývalých komančů neměly u nás ani socanské vlády. Tato fakta měla být na prvních stranách novin, když se rozhodovalo, zda do EU. Samozřejmě nebyla, vládli nám tehdy socani a ti tíhli do svého, ovšem nevytrubovali to. Do čeho jsme to nadšeně vlezli?

Re: Tak nevím:
Autor: M. Prokop Datum: 1.3.2014 22:15

Nevím jak vy, ale já jsem nevlezl, spíše jsem byl vtažen. O nadšení vůbec darmo mluvit.

Re: Tak nevím:
Autor: M. Kosejk Datum: 2.3.2014 10:42

Jen malá poznámka. EU nemá žádné (!) represivní složky na vymáhání svých pravidel. Mluvit o EU jako o totalitním zřízení je hloupost. Hloupé zřízení? Ano! Totalitární zřízení? Ani náhodou!

Navíc je u nás zvykem házet vše špatné na struktury EU, i když to špatné mají velmi často na svědomí členské národní státy - a případně dohody členských národních států.

Příklad za všechny: Podpora OZE. Ano, EU stanovila hloupý požadavek na poporu OZE. Ale nikdy a nikde neřekla, že se tak musí dít pouze dotacemi a navyšováním výkupních cen energie. To NAŠE vláda v čele s ČSSD se naprosto samostatně rozhodla, že to udělá, jak to udělá - a NÁŠ komunistický poslanec k tomu přihodil pozměňovací návrh, aby tuhle šílenost zabetonoval.

Re: Tak nevím:
Autor: M. Prokop Datum: 2.3.2014 14:58

No a kdo by tu pitomost provozoval, kdyby to nebylo debilně dotováno a stanoven povinný výkup?

Základ lumpárny je ten požadavek, provedení až odvozeně.

Re: Tak nevím:
Autor: M. Kosejk Datum: 2.3.2014 17:10

Není "podpora "jako "podpora"

Alena Vitásková k tomu řekla tohle: "Náš úřad už v loňském roce zahájil přípravy na to, aby se obnovitelné zdroje podporovaly nefinančně. Jde to. Chceme, aby se podpořila fotovoltaika na střechách rodinných domků. Když si lidé budou vyrábět elektřinu jen pro sebe, tak jim umožníme, aby neplatili poplatek za podporované zdroje energie, nebudou muset mít licenci, nemusejí být podnikatelé, nebudou mít další povinnosti, které jsou s tím dnes spojeny."

A snad sám vidíte, že třeba tohle je propastný rozdíl od toho, co tenkrát vymyslela vláda ČSSD.

Re: Tak nevím:
Autor: M. Prokop Datum: 2.3.2014 18:02

Procenta, určená přemoudrou EU, nelze bez masivního dotování dosáhnout.

Re: Tak nevím:
Autor: M. Kosejk Datum: 2.3.2014 18:39

No a? Ty závazky stejně nikdo neplní. Myslím, že posledně jen Estonsko splnilo ten předchozí závazek na podíl OZE.

Re: Tak nevím:
Autor: J. Jurax Datum: 2.3.2014 21:10

Tak proč se zavazují, když je nikdo neplní? Že by se zavázat museli, neboť EU? A pak se na to vykašlou jako na ty tři procenta schodku pro euro - což pjako první porušili Německo a Francie, neboť EU jimi vedená pro sichr za porušení neurčila sankce? Kocourkov není jen v ČR - ona ta Evropa je tak nějak jenom jedna ,,,

Ostatně, i jen pokus o splnění stojí nepředstavitelně do WC spláchnuté peníze.

Re: Tak nevím:
Autor: M. Kosejk Datum: 2.3.2014 21:25

Tak to se třeba zeptejte naší vlády, proč se EU zavázala k dalšímu navýšení závazku na procentní zastoupení OZE. Některé evropské vlády v tohle prostě věří a další se chtějí zalíbit "zeleným" náladám a další jsou zase eurohujeři...

Re: Tak nevím:
Autor: J. Jurax Datum: 2.3.2014 21:36

Ptát je se zbytečné - v tomto punktu nám vládnou blbci. Jak v EU tak u nás.

A od eurohujerských socanů nelze nic dobrého čekat.

Re: Tak nevím:
Autor: J. Jurax Datum: 2.3.2014 21:05

Má to háček - jestli by ti lidé měli vyrábět elektřinu jen pro sebe, tak by sice neplatili poplatek na podporu OZE, ale taky by nebyli dotováni. Nebo ano? A když by nebyli dotování, byl by to ztrátový kšeft.

Re: Tak nevím:
Autor: M. Kosejk Datum: 2.3.2014 21:10

Proč si tohle myslíte, netuším. Už dneska existují technologie, které se lidem "vrátí" i bez dotací, když jsou ty investice rozumným způsobem naplánovány.

Re: Tak nevím:
Autor: J. Jurax Datum: 2.3.2014 21:21

Jistě. Ve speciálních případech.

Ale zajímá mne to - mohl byste posloužit odkazem, z něhož čerpáte?

Re: Tak nevím:
Autor: M. Kosejk Datum: 2.3.2014 21:30

Odkazem neposloužím. Vycházím z praxe řešení mých známých - tepelná čerpadla, solární ohřev vody, produkce elektřiny, vodní a větrníkové generátory... a hlavně inteligentní kombinace funkcí těchto zdrojů.

Vše bez krouny dotací....

Re: Tak nevím:
Autor: J. Jurax Datum: 2.3.2014 21:43

Ano, speciální případy. Hlavně v případě produkce elektřiny.

Věřím, že bez koruny dotací. Nicméně - taky znám jednoho takového; ovšem ten to má jako koníčka a na korunu a návratnost investic nemusí moc koukat, neboť na to má. Dotuje sám sebe :-)

Re: Tak nevím:
Autor: M. Kosejk Datum: 2.3.2014 21:56

Nemyslím, že by to někdo z nich bral jako koníček, berou to jako investici. A mimochodem - i nejmodernější fotovoltaické panely by se už měly i "vrátit", než odejdou. Jistě - záleží na místním klimatu, ale u starších modelů se to nevrátilo nikdy

Re: Tak nevím:
Autor: J. Jurax Datum: 3.3.2014 1:14

Vrátit - při nedotovaných cenách elektřiny?

Re: Tak nevím:
Autor: M. Prokop Datum: 2.3.2014 21:27

A že je nikdo neprovozuje ......

Re: Tak nevím:
Autor: M. Kosejk Datum: 2.3.2014 21:40

Nikdo? :)))

Re: Tak nevím:
Autor: J. Jurax Datum: 2.3.2014 21:00

EU nemá žádné represivní složky - zatím. Zatím na to jde ekonomicky přes dotace. Ale směřuje-li k evropskému státu  - jakože se urputně snaží - bude je muset vytvořit.

Mimochodem, jistý rámec k tomu už existuje. Cituji z Wiki -   Amsterdamskou smlouvou byly vytvořeny tzv. petersberské mise, jejichž plnění je základním úkolem evropské bezpečnostní a obranné politiky. Petersberské mise jsou humanitární, záchranné a pátrací operace a operace k nastolení míru, přičemž není vyloučen vojenský zásah k řešení těchto krizí. Amsterdamská smlouva dále nastínila budoucí vývoj společné obranné politiky, který by mohl vést až ke společné obraně - konec citátu.

I když to špatné mají velmi často na svědomí členské národní státy - a případně dohody členských národních států - je to furt EU.

A OZE - EU to říkat ani nemusela. Byly dvě možnosti jak provozovat ztrátový, leč z EU nařízený byznys, Jednak hodit to na hrb státu, který bude ivestice i provozní ztráty hradit ze svého - tedy z našich daní,  jednak zainteresovat soukromý sektor dotacemi a přehodit břemeno na spotřebitele. Případně kombinace obého. Celkový efekt je stejný - naše prachy se vyhazují do WC - ale v druhém případě se legálně napakují přátelé přátel. V prvním pžípadě by se napakovali taky, ale nelegálně. Mimochodem, ten slavný pozměňovací návrh k zákonu č. 180/2005 Sb. podala poslankyně za socany Iva Šedivá a komanč Ladislav Urban jen vrátil rok platnosti na původní návrh, procenta podle Šedivé ponechal), A ještě - přinejmenším v Německu to mají podobně, akorát tolik nezatěžují průmyslové podniky.

Re: Tak nevím:
Autor: M. Kosejk Datum: 2.3.2014 21:14

Na téma dotace  jsem tady už jednou odpovídal, takže copy: Krácení dotací může být hrozbou pouze pro členy EU - a pokud tahle hrozba členům EU tak strašně vadí, tak můžou v klidu vystoupit z evropských struktur - a žádné tanky z Bruselu nepřijedou.

Re: Tak nevím:
Autor: J. Jurax Datum: 2.3.2014 21:25

Hm - ovšem sám píšete, že vystoupit z EU je nemoudré a podpíráte to argumenty.

Ono by se dalo říct, že "tanky" nemusí mít jen podobu obrněných pásových vozidel kategorie MBT s kanónem cca 120 mm ...

Re: Tak nevím:
Autor: M. Kosejk Datum: 2.3.2014 21:39

Ano. Jsem toho názoru, že není rozumné vystupovat z EU - EHP stejně už podléhá unijním pravidlům - a bez členství v EHP bychom při diverzifikaci našeho mezinárodního obchodu byli tahu.

I když z dotačnýho systému a z příspěvků do něj bych považoval za rozumné vystoupit.

Re: Tak nevím:
Autor: J. Jurax Datum: 2.3.2014 21:45

Ad dotační systém souhlas - zvlášť když už zanedlouho budeme čistými plátci ... :-)

Akorát nevím, zda je to možné-

Re: Tak nevím:
Autor: M. Kosejk Datum: 2.3.2014 22:13

Asi by se to těžko prosazovalo. Ale alespoň to má nádech reality - narozdíl od té machovské utopie, jak vystoupíme z evropských struktur - a státy EU nám zůstanou bezpodmínečně otevřené.

Pro ty, co mají blízko do Prahy,:
Autor: J. Kanioková Datum: 1.3.2014 14:43

Petr Robejšek - Hospodářský rozměr a výsledky evropské integrace - http://jdem.cz/99gr6

Skvělý článek,:
Autor: J. Kanioková Datum: 1.3.2014 14:01

který přesně identifikuje, o čem EU je, co je jejím cílem. Socialistický, KOLEKTIVISTICKÝ, centralistický, nedemokratický jediný "stát", v němž budou rozhodovat ONI, ti "moudří". "Osobnosti", jak snil Havel.

Dnes je to už jen RVHP II. !

Ze světa mizí racionalita, což je dílem Pachatelů Dobra, většinou filozofického ladění, jejichž intelektuální fráze a klišé jsou ideologistickým nástrojem k odrážení a zesměšňování racionálních názorů oponentů. Osvojili si a používají Politickou Korektnost jako mucholapku na lidi, kteří to pokrytectví neumí rozeznat a naivně jim na to skáčou.

Re: Skvělý článek,:
Autor: J. Jurax Datum: 1.3.2014 21:52

EU jde jen o naše dobro - měli bychom si tedy dávat pozor, aby nám ho nesebrala.

Re: Skvělý článek,:
Autor: T. Pansky Datum: 2.3.2014 0:26

Myslim, ze se mylite pri vtahovani Havla do veci EU.  EU se radikalne zmenila v pslednich deseti letech otocenim prudce doleva ve vsem, co se v EU deje.  Ja take osobne vidim nebo videl jsem vetsi celek, kde by byla stejna pouze zahranicni politka, mena, federalni zakony a ochrana prava.  Vse ostatni jsou schopne si jednotlive staty zajistit samy.  To se ovsem nestalo.  Vice a vice smluv je prijimano a jednotlive staty se stavaji vicemene vazaly ci otroky.  S tim nemel Havel nic spolecneho.  Tohle je dilo socialistu, ktere my sami do EU parlamentu volime a politiku, ktere tam posilama (viz Spidla a dalsi).  Pokud se jeste nekdo rozpomene na nasi pristupovou smlouvu k EU a porovna ji s jinymi staty, tak vidi, ze nebyla napsana velmi dobre a Cesko s tim ma a bude mit problemy.  V tom take nebyla zadna Pravda a laska, nasim pristupovym stycnym "dustojnikem" byl v te dobe pan Telicka, ktery dnes kandiduje do EU parlamentu za ANO !!!!!

Re: Skvělý článek,:
Autor: V. Vaclavik Datum: 2.3.2014 10:45

Vsak on taky Lenin tvari v tvar hladomoru povolil uzdu soukromemu podnikani, a znate tu o jezinkach, jak jen prsticky chtely ohrat?

Jen hlupaci nevideli co ta Evropa je, uz v devadestych letech. Kdyz nevestu vdavaji, taky ji nalici a o jistych vecech se nemluvi, mluvi se o jinych, aby zenich byl ohloupeny.