25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

EVROPA: Klimatická sebevražda

Evropský parlament odhlasoval poměrem hlasů 341 PRO, 263 PROTI a 26 se zdrželo, rezoluci k návrhu Evropské komise na klimaticko-energetické cíle do roku 2030. Já jsem hlasoval samozřejmě PROTI.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 9.2.2014 23:26

Zas takoví idioti ti EU-byrokrati nejsou,

aby věřili tomu, že mohou zvítězit nad klimatem. Oni přece ve skutečnosti nebojují s klimatem, ale s občany, národy a státy, které chtějí ovládnout. Ekologická EU-politika (např. OZE) je nastavena tak, že je pro méně bohaté státy a národy (podobně jako jim vnucený sociální stát nebo např. kurz Eura) hospodářsky zničující a ony jsou "jádrem EU" hospodářsky decimovány a ovládány.

Protože "vědecká" ekologistická "spása" lidstva vyžaduje oběti, kterých "hloupí" občané nejsou schopni, musí být v zájmu spásy lidstva občanských svobod (především svobody podnikání a svobody politicko-nekorektního projevu...) zbaveni a přeměněni na závislé lokaje státu, či na dotované bohaté spoluvládce státu.

Vítězící "jádro" EU donutí poražené státy napravit jejich eko-"zločiny" nákupem jejich eko-technologií a tím i k jejich přeměně na EU-protektorátní montovny. Přívalem bohatství z tohoto eko-byznisu zavalené "elity" "jádra" EU jím korumpují občany vlastních států a přeměňují je na vydržované a proto nesvobodné klienty státu. To, že i jejich státy se stávají protektoráty vítězícího Německa pravděpodobně včas nezjistí.

V plánu byla i světovláda. Jenomže státy nepodléhající "zelenému" EU-socialistickému šílenství EU hospodářsky převálcovávají (dokonce už i v těch OZE).

L. Novák 8.2.2014 16:46

Re: Na EU by měl být varovný nápis jak na škatulkách cigaret

MELOUN ROKU 2013

Server Antimeloun.cz vyhlašuje výsledky již pátého ročníku ankety Meloun roku.

Oceněni jsou ti, kdo pod záminkou ochrany životního prostředí tahají lidem z kapes peníze, lžou jim a ještě samotné přírodě leda škodí.

http://www.antimeloun.cz/?p=4042

L. Novák 8.2.2014 16:31

Re: pane Fajmone

J. M. Barroso: 20-20-20 v roce 2020.... Stačí vložit do Google a číst.

M. Mýval 8.2.2014 16:23

Re: Mluvit o

ty dorazy byly už v Černobylu ale nekompetentí šéf je nechal kombinačkami odstranit.

Jinak reaktor je stabilní v jakkoli nízkém režimu. Nestabilní je při příliš rychlém snižování výkonu kdy dochází ke xenonové otravě a reaktor zcela spadne. To ale  udělá každý. RBMK se mimo CCCP nestavěly z toho důvodu, že dokázaly vyrábět vojenské plutonium. I v sojuzu bylo doporučení aby se stavěly v neobydlených oblastech neboť i při běžném provozu měly asi 5x vyšší únik radioaktivity proti normě.

L. Novák 8.2.2014 16:22

Re: odborníci

To bude nejspíš kvůli pitomcům jako vy.

L. Novák 8.2.2014 16:19

Re: Pro informaci

Martin Bursík, zelený darebák a autor zákona 180/2005 Sb., nazývaného "Zelený tunel OZE"...

L. Novák 8.2.2014 16:16

Re: Uvedu úplně jednoduchý příklad, člověku, který najede

A když to nesplníme, tak sankce a pokuty....

L. Novák 8.2.2014 16:13

Re: Znáte ten příklad s českým a německým pekařem?

:-)

L. Novák 8.2.2014 16:12

Re: Jak zvyšuji fotoelektrány energetickou účinnost?

Nijak. Samy jsou typickým příkladem naprosto nesmyslného plýtvání penězi. Katastrofálním způsobem snižují "ekonomickou účinnost" celého národního hospodářství formou dodatečně uvalených daní na všechny občany a ekonomické subjekty ve prospěch dotací výstavby a provozu technických a ekonomických nesmyslů.

L. Novák 8.2.2014 16:07

Re: 1***

Není co dodat.

A Rada je zelený magor bez mozku. :-)

J. Schwarz 8.2.2014 10:27

Re: ---

Právěže nevykašlal, pane Rado! Kdybyste se vykašlal a pouze si sám  nainstaloval solární systém, nebyli bysme nikterak ve sporu. Nevadilo by mi ani kdybyste  OZE propagoval kudy chodíte! Mně se nelíbí, že obhajujete regulace a "závazné směrnice"  EU! Ty místní úřady povinně "implementují" a mne to stojí nemalý peníz. Nejde o to co po mně chce Putin, už to je dost, ale vaše oblíbené "ekologické" či spotřební daně   mně přijdou ještě jednou na tolik - minimálně. A to všechno proto, abyste vy mohl na svůj solární systém "čerpat dotace". Nebýt oněch dotací a "daní" mohli bychom spokojeně žít vedle sebe. Takhle se oprávněně domnívám, že si žijete na můj účet a bruselské nesmysly vám jen hrají do karet. Ať vám váš solární systém slouží a přejte i druhým, aby mohli optimalizovat svoji "energetickou  politiku" bez pokřivení speciálními daněmi a dotacemi. Howgh.

J. Schwarz 8.2.2014 9:58

Re: ---

Poločas rozpadu  radioaktivních izotopů je jedna věc, poločas rozpadu lidstva je věc druhá. Černobyl ukázal, že přírodě ani jeho výbuch moc neublížil, ergo zelení šílenci neuvěřitelně přehánějí. Pokud má nějaký izotop poločas rozpadu sto tisíc let pak září dost málo. A ani porušení nějakých obalů ještě neznamená, že by kontaminace prostředí z úložiště v hloubce minimálně několika set metrů musela být větší než přirozená radioaktivita v územích s výskytem uranových rud. proč nechtít zaručenou 100% ní bezpečnost rovnou milion let od uložení? Co takhle věnovat 50% HDP planety na ochranu proti zásahu asteroidem větším než sto metrů v průměru? Takové neštěstí je pravděpodobnější než to způsobené "nedokonalým úložištěm".

J. Jurax 8.2.2014 2:18

Re: Pane Fajmont, to je všechno hezké,

Kdyý ono lidi semtam netuší co ksou to procenta a procentní body a jsou hluboce přesvšdčeni, že část sociálního a zdravotního pojištění neplatí oni, ale platí je za ně zaměstnavatel ze svého. Už jsem i vyslechl názor, že zaměstnavatel by měl platit celá tato pojištění - pracujícím by se o to zdvihl plat a bylo by jim lépe. To je potom těžké, když i takoví smějí volit ...

J. Jurax 8.2.2014 2:09

Re: Když neumíte číst a informaci pochopit

Nijak. Jistě jste pochopil, že fotovoltaika zde byla využita jako příklad devastujících nárůstů nákladů.

M. Prokop 7.2.2014 23:29

Re: Na EU by měl být varovný nápis jak na škatulkách cigaret

"Odklánění" vám jde velmi dobře.

EU zatím uvnitř neválčí. Usilovnou snahou soudruhů z Brusele k tomu může dojít dost brzy.

Přežití v konkurenčním prostředí opět nejvíc brání EU. Ceny energií (šílenství OZE), cena práce (sociálno) ......

Prostě, lžete vy, ne J.J.

P. Rada 7.2.2014 23:08

Re: Na EU by měl být varovný nápis jak na škatulkách cigaret

100x opakovaná lež je pro J.J zřejmě tím správným argumentem. Jiné argumenty totiž pravidelně nepoužívá.

EU nevnímám jako bezproblémové či samospásné uskupení. Je společenství začínající, neválčící uvnitř, sjednocené podobnou historií i problematikou dneška. 

J.J. a jemu podobní co mu dávají pěkné známky, by předně měli umět přednést alternativu adaptace/připojení či jiné formy úspěšného přežití 10mil národa v nemilosrdném konkurenčním prostředí 7miliardového lidstva přivyklého většinově jiné historické tradicí i kultuře. Toho lidstva, které dnes skrze své relativně zachovalé surovinové zázemí má ještě podstatně vyší ambice a kterému na osudu nějakého drobku uvnitř evropy prakticky nezáleží.

P. Rada 7.2.2014 22:52

Re: odborníci

Pane Mývale také jsem pracoval s dozimetrem na klopě celá dvě desetiletí a tak se radiace zas tak moc neštítím. To co uteklo ve Fokušimě s předtím i mezinárodně kontrolované JE bylo v úhrnu i poddle Michio Kaku srovnatelné s právě s tím Černobylským. To moc k smíchu není. V Č.... ale nebyl vůkol oceán a momentálně příhodné klimatické podmínky. Navíc v Č... šlo o jeden reaktor kdežto ve F... o čtveřici + bazény s vyhořelým palivem. To je v úhrnu daleko větší potenciál a dodnes nezajištěný.

Ta perlička od NASA je zajímavá. Zřejmě tam nemají dobré styky s partami od jádra, které jsou ochotny dodávat za bakšiš kdejaké radionuklidy - jako třeba polonium - a to kdykoli, kamkoli a tak důsledně aby někoho jiného třeba velmi spolehlivě umlčelo.

Naopak Vám jako perličku mohu uvést, že Japonská demokratická vláda předložila v souvislosti s Fokušimou podstatně humálnější návrh zákona ohedně mlčenlivosti. Za vyzrazení dříve běžné informace - třeba o úrovni radiace... tam nyní hrozí 10let natvrdo. Dohližitelem je prý i Jakuza. S takovéto demokratičnosti 21 století cílené na dobré jméno JE naopak mě začíná běhat mráz po zádech.

V. Kobetič 7.2.2014 21:59

Re: Chrakteristika

Není snad podstatné, že bude záležet především na tom, kolik těch 20% bude stát ?

M. Prokop 7.2.2014 21:58

Re: Uvedu úplně jednoduchý příklad, člověku, který najede

Aha. Tak naši blbci (zde nepolemizuji, navíc ještě úplatnější než ti v Bruseli) jsou blbější, když zesilují 3,14čoviny z Brusele.

Já bohužel jako větší blbce vidím ty, kteří vymýšlejí, ne ty, kteří s tím pak pracují.

A vymýšlí se v Bruseli.

Žárovky, cukrovary, FV, biopaliva, OZE, dotace, kvoty ......

M. Prokop 7.2.2014 21:54

Re: Znáte ten příklad s českým a německým pekařem?

To zas nepochopí zelený analphabet..... :-P

Š. Hašek 7.2.2014 21:51

Re: Pane Fajmont, to je všechno hezké,

ODS by se musela zabývat vysvětlováním znalostí páté obecné.

Možná se hnou ledy.

Š. Hašek 7.2.2014 21:48

Re: 1***

Asi tak.

V. Halašta 7.2.2014 21:35

Re: Hrbku, nepřekrucuj.

Kdy jsem absolvoval (a zda-li vůbec) školu nic nemění na brutálním překroucení smyslu TOHO. Ono TO platí pro schválení rezoluce, obsahující 3 cíle. Tys vytáhl jeden  tak, aby to vypadalo jako citace.

P. Vaňura 7.2.2014 21:33

Znáte ten příklad s českým a německým pekařem?

Oba mají stejnou pec a na upečení rohlíků spotřebují stejné množství energie, ale německý pekař své rohlíky prodá dráž a proto peče energeticky efektivněji.

J. Kanioková 7.2.2014 21:33

1***

.

P. Vaňura 7.2.2014 21:30

Mluvit o "nekompetentních opilcích" v Černobylu je

hloupost. Černobyl byl ukázkou komunistického principu řízení, o rozkazu se nediskutuje, i když je to nesmysl. Ono se těm lidem nelze divit, za Stalina bylo za neuposlechnutí mistra třeba 10 let koncentráku. Ten osudný experiment nebyl naplánován úplně blbě, i když možná riskantně, ale došlo k "informačnímu šumu," který vedl ke katastrofě.

Experiment předpokládal, že se reaktor při plném výkonu odstaví a zkusí se, jak dlouho dokáže čerpadla chladící vody pohánět kinetická energie turbíny a generátoru. Pak ale přišel pokyn z energetického dispečinku, že v síti chybí výkon a že se odstávka reaktoru má na delší dobu přerušit na 40% jmenovitého výkonu. Ten pokyn ale ZNEMOŽNIL následné provedení experimentu. Ten počítal s tím, že se začne na jmenovitém výkonu. Reaktor ale po obnovení odstávky ztrácel v důsledku fyzikálních zákonů příliš rychle výkon a pro provedení polusu nebylo dost páry. A tak se obsluha pokusila výkon zase zvýšit a kvůli tomu vypnula bezpečnostní okruhy, které by jí v tom zabránily. Bylo to jen ve snaze splnit příkaz a provést plánovaný experiment, jinak by se reaktor normálně zastavil. Reaktor RBMK (typ "Černobyl") má navíc jednu vadu, kvůli které se elektrárny a reaktory tohoro typu budovaly jen na území bývalého SSSR, při nízkých výkonech jsou fyzikálně nestabilní a když tak obsluha proti předpisům vytahala z reaktoru skoro všechny regulační tyče, došlo ke skokovému nárůstu výkonu. Tlak vzniklé páry reaktor roztrhal a protože byl moderován hořlavým grafitem (stovky tun), došlo následně k požáru a velkému úniku radioaktivity.

Mimochodem, ihned po prvním vyhodnocení havárie byly na všech reaktorech tohoto typu instalovány "dorazy," které takovouto manipulaci s regulačními tyčemi znemožňují.

P. Papež 7.2.2014 21:23

Re: Když neumíte číst a informaci pochopit

Z rozšiřováním fotoelektráren dochází k zmenšování množství hospodářské půdy, k devastaci majetků díky věcným břemenům (napojení elektrárny na sítě), Při  likvidaci fotovoltaických panelů je potřeba dost velkých energetických nákladů, likvidace škodlivin z článků také není jednoduchou a levnou záležitostí. Jednostranné posuzování od stolu je typické pro státní úředníky, kteří už neuvažují o možných vlivech na ostatní věci. Navíc to vytahá dost dalších peněz z našich už tak dost zdaněných příjmů. Chytáním za slovíčka toto samozřejmě nezměníte.

A. Hrbek 7.2.2014 21:23

Re: Hrbku, nepřekrucuj.

Patrně jste absolvoval školu po roce 1968. Jinak byste věděl, že slůvko "to" platí jak pro radikální redukci emisí skleníkových plynů, tak pro nárůst energetické účinnosti, tak pro využívání obnovitelných zdrojů energie.

V článku jsou pak dále směrné hodnoty pro jednotlivé aktivity.

A. Hrbek 7.2.2014 21:19

Re: Uvedu úplně jednoduchý příklad, člověku, který najede

Pletete si nařízení a směrnici. A EU žádnému jedinci nic nenařizuje. Maximálně mu něco nařizuje jeho stát. A blbost našich státních úředníků je nehorázně vyšší než úředníků Bruselu, jak ukázaly četné příklady.

A. Hrbek 7.2.2014 21:12

Re: Když neumíte číst a informaci pochopit

Nakonec jedním z ukazatelů, který používají techničtí analfabeti, je energetická náročnost národního hospodářství, tj. kolik energie se spotřebuje na produkci jednotkové hodnoty nebo obráceně, jaký produkt se vytvoří z jednotky spotřebované energie.

Samozřejmě, že to silně závisí na struktuře národního hospodářství, na což se vymlouváme již přes 70 let.

Pokud by Vás to zajímalo, tak v roce 1993 měly jak ČR, tak Německo energetickou náročnost cca 8,5 MJ/€. V současné době se ČR pohybuje okolo 12 MJ/€ Německo okolo 7,5 MJ/€, a to při podobné struktuře národního hsopodářství.

Ale to techničtí alfabetisti nechápou.