24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

POLEMIKA: Hluboce nemohu souhlasit

Článek Bohumila Dvořáka Ke služebnímu zákonu ze dne 30. ledna je polemikou především o otázkách lustrací a předložených návrhů nového služebního zákona. K tomu jen drobná poznámka, že existence lustračního zákona nezabránila, aby do české politiky vstupovali lidé, kteří si s nemorálkou a zlodějnou bývalých aparátčíků komunistické strany doslova mohou podat ruce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 4.2.2014 21:59

Naprostý souhlas,

ačkoliv iluzemi už dávno netrpím, přesto mě šokovalo, že si lidi, kteří NEJVÍC řvou proti korupci, zvolí Babiše. Člověka, který se na dotacích vyprofiloval jako podnikatel (nevěřím, že jediná dotace byla přidělena bezkorupčně, bez nějaké výhody pro poskytovatele), navíc s určitou "skvrnou" na minulosti.

J. Kanioková 4.2.2014 21:53

Souhlas,

například - jak mám se smířením se s Babišem obrovský problém, tak jsem se ani trochu nedivila, že vyšoupl toho náměstka.

Umím si dobře představit, že kdybych nastoupila do nějaké vrcholné funkce s nejvyšší odpovědností za daný sektor, a to po někom, s kým nejsem zadobře (je jedno z jakého důvodu), že bych si nepřála, aby on byl průběžně informován o všech detailech mé práce.

J. Boleslav 4.2.2014 16:54

Re: Ne a ne.

Taky to tak vidím.

M. Kosejk 4.2.2014 13:33

Re: --

Prostě jste neslušná vtěrka, co nikdy nepochopila principy demokracie, ale žije ve víře v opak...

P. Čech 4.2.2014 13:17

Re: --

Protože mi to nedá. Jakmile totiž vidím, že si někdo plete přímou demokracii se zastupitelskou, odpovědět prostě musím. Omlouvám se.

M. Kosejk 4.2.2014 13:14

Re: --

Opakovaně říkám, že mě vaše názory nezajímají, protože už mám plné zuby vašeho zaměňování příčin a následků. Švýcaři jsou odpovědní - ve vztahu k sobě i společnosti - tak to tam holt funguje jinak. A dokonce si kvůli té povaze společnosti můžou dovolit i častější referenda. A vaše obhajoba přímé demokracie je tak dětinská a naivní, že ani nemám sílu něco tak pitomého rozporovat. 

Proč ignorujete moje prosby o tom, abyste na mne nereagoval?

P. Čech 4.2.2014 12:49

Re: --

Tomuto se zcela vymyká politický a společenský systém ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku, který je také evropský ale nikoliv socialistický Jakkoliv tento systém není ideální, je v Evropě nejlepší, protože je dlouhodobě efektivní, fungující ve prospěch občanů a občany tedy zcela podporovaný.Pokud tedy mluvíte o začarovaném kruhu evropské politiky, musíte z toho ony dva státy zcela vyjmout.

P. Čech 4.2.2014 12:44

Definice z ústavy zhřejmá n e n í .

Čl.2,odst.1 ústavy je lživý, protože jeho dikce je nepravdivá. "Zdrojem veškeré moci ve státě" není lid, jak tento článek praví a nevykonává ji prostřednictvím moci zákonodárné, výkonné a soudní. Zdrojem veškeré moci ve státě jsou politické strany, o tuto moc volně soutěžící podle čl. 5 ústavy. Tyto politické strany, nesvobodně zvolené do poslanecké sněmovny, tuto sněmovnu zcela ovládají (koaliční politické strany) a tedy ovládají zcela moc zákonodárnou. Přes poslaneckou sněmovnu ovládají i senát, který je zcela zbytečný, poněvadž nemá žádné důležité pravomoci. Přes moc zákonodárnou ovládají politické strany i moc výkonnou (vláda), poněvadž jí podle ústavy vyslovují důvěru či nedůvěru což úzce souvisí s existencí této vlády. Moc zákonodárná (politické strany) má pravomoc spolurozhodovat u jmenování ústavních soudců a předsedy ústavního soudu, čímž ovládá i moc soudní. Přičteme-li k tomu skutečnost, že jedni a titíž lidé mohou být účastni přímo jak moci záklonodárné (poslanecká sněmovna), tak i vlády (moc výkonná), je kočko či kozopes a nebo Kocourkov na světě. Toto jsou ta česká specifika.

M. Kosejk 4.2.2014 9:56

--

To jsou jen řeči, které nemění nic na podstatě, že ve jménu Svatého Boje Proti Korupci dojde k omezení vlivu zvolených zástupců voličů na resorty, kterém budou mít v kompetenci. Tedy dojde i k omezení demokracie.

Je te začarovaný kruh evropské politiky, kdy voliči na jedné straně verbálně brojí proti korupci, která vzniká při přerozdělování - ale zároveň mají na vlády čím dál větší požadavky - což ústí v ještě "větší" stát - a tedy hlubší podhoubí pro korupci. A v ČR ještě existuje specifikum toho, že voliči mají na politiky nerálné požadavky - a zároveň si paradoxně a nelogicky myslí, že ty požadavky půjdou lépe naplnit, když se těm politikům omezí moc na úroveň vykastrovaných eunuchů.

Např. výsledky posledných voleb v ČR to divné chování voličstva potvrzují.

R. Jonák 4.2.2014 9:11

Re: Ne a ne.

Řekl bych, že to je hlavní důvod současné vlády k prosazení tohoto zákona. Takže si myslí, že teď tam dosadí ty své "blby" (podle vaší definice), a už nebude síla, která by je odstranila.

K. Frauknecht 4.2.2014 8:35

Ne a ne.

K námitce paní Kaniokové, s níž pochopitelně souhlasím, nutno připojit další.

Výkon ministra směrem k nižším článkům ministerstva byl, je a bude vždy politický (logicky nejen v ČR!)! Jen tak lze plnit záměr té konkrétní partaje (nebo "apolitického" hnutí hahaha :-)). Viz zavedení - rušení poplatků, II. pilíř....

Vůbec si nejsem jistý nutností aplikace služebního zákona v souvislosti s vrcholnými posty na ministerstvech! Pokud si tam politik dosadí "svého blba" bude tam max. 4 roky (v našich podmínkách výjimka:-)). Bude-li tam "blb" obsazen služebním zákonem je neodstranitelný. Ohavná představa.

T. Pansky 4.2.2014 1:51

Autor opet uhodil hrebicek na hlavicku. Zakon o statni...

... sluzbe je zpracovan, ale nikdy nebyl prijat.  Domnivam se, ze zamerne.  Ani jedna z vedoucich politickych sil v CR - CSSD a ODS - nemely zajem na jeho prijeti.  Tim by si samy vyrazily zbrane z rukou.  Uvedu priklad: s nastupem stranickych pohlavaru na ministerstva si zaroven dotycni vymeni sve namestky a dalsi osoby na ministerstvech.  Proc?  Dokonce si v minulosti "opozicni strany" dosazovaly namestky z tu druhe strany.  To je samozrejme nesmysl a tento priklad je pouze spicka ledovce. ===  Jak spravne rika autor, spravovani verejnych veci musi byt naprosto apoliticke.  Urednici musi byt odmenovani podle tabulek.  Urednici nemohou byt propousteni jak se komu zamane.  Urednici by nemeli mit pravo na stavku (to je socialisticky nesmysl).  Odpolitizovani urednicke prace jen ukotvi stabilitu a zvysi prehlednost statni prace.

J. Kanioková 4.2.2014 0:46

Vcelku s článkem souhlasím,

ale s tímto absolutně ne - "Je to právě smutně proslavená "ČESKÁ cesta", která pod totalitními pojmy státní správy a politického řízení ministerstev uvedla do naší reality neuvěřitelnou míru státní korupce, nepotismu a morální devastace, atd. atd." Tohle není fér ! Kdyby autor sledoval zahraniční tisk, musel by neustále a dlouhodobě nacházet články s NAPROSTO identickými problémy odevšad, i když ze zemí bývalé RVHP (všech) o něco víc.

Čím víc přerozdělování, tím víc korupce ! ... Korupce je rozšířený problém, míní tři čtvrtiny obyvatel zemí EU- http://jdem.cz/9mxm8

Graficky v BBC - http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-26014387

Martin Pánek: Evropská unie je definice korupce - http://jdem.cz/9mxp5

Korupce v EU: osm členských států zpronevěřilo až 2,2 miliardy-eur - http://jdem.cz/9mxq2 .... Evropská unie si opět vyhodila z kopýtka - http://jdem.cz/9mxr2