19.5.2019 | Svátek má IvoDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: S Íránem o nás bez násŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 21, poslední: 29.11.2013 23:36, přehled diskusí

Ankara proti sobě staví Peking a Washington:
Autor: T. Petrovič Datum: 29.11.2013 23:36

TURECKO BUDE DONUCENO KOUPIT HORŠÍ AMERICKÉ ZBRANĚ NAMÍSTO LEVNÝCH A LEPŠÍCH ČÍNSKÝCH

http://czech.ruvr.ru/2013_11_26/Ankara-proti-sobe-stavi-Peking-a-Washington/

26.11.2013 - Možnosti USA LOBOVAT za svůj systém PRO zřejmě zvítězí a Turecko ho bude NUCENO NAKOUPIT za ne zcela výhodných podmínek, ve srovnání se systémem čínským.

Ministr poznamenal, že Turecko ZATÍM s konečnou platností NEVYBRALO čínský systém PRO s tím, že je možné, že rozhodnutí bude přehodnoceno ve prospěch USA.

V září americká společnost Raytheon PROHRÁLA ve výběrovém řízení s Čínskou importně-exportní společností přesného strojírenství (CPMIEC). Čína získala právo vybavit turecké ozbrojené síly protiletadlovým komplexem HQ-9. Jedná se o pozměněnou kopii ruského systému S-300P. Výsledky výběrového řízení však měly být potvrzeny i tureckou vládou. Hořká porážka vyprovokovala silný politický tlak Washingtonu na Ankaru. Američané konkrétně připomněli, že se na čínskou společnost vztahují SANKCE USA za spolupráci s Íránem, KLDR a Sýrií. Kromě toho, Bílý dům poznamenal, že pokud Turecko za pomoci Číny vybuduje systém PRO, který nebude kompatibilní se systémy NATO, bude oslabena schopnost spojenců Ankary konat společně, a také bude poškozen jeden ze základních principů Aliance. Turci se zřejmě ocitli ve velmi složité situaci a Američané, s největší pravděpodobností, své systémy PRO protlačí. Zřejmě zde probíhá hra. Možná se Turci prostřednictvím Číňanů pokoušeli SRAZIT CENU a přilákat na sebe obzvláštní pozornost. S největší pravděpodobností však bude NAINSTALOVÁN SYSTÉM AMERICKÝ. Asi už jenom proto, že Turecko je členskou zemí NATO. Samozřejmě se ale tímto způsobem pokusí, zřejmě proto, aby ukázalo svoji nezávislost, vyjednat s USA co nejlepší smluvní podmínky.

Vztahy v mezinárodní politice jsou anachronismem doby:
Autor: M. Dědek Datum: 29.11.2013 15:23

Vztahy v mezinárodní politice jsou anachronismem doby.

Materiální základna světa se bouřlivě rozvíjí a organizace sloužící mezinárodní politice zůstávají pořád stejné, stagnují a jsou zastaralé. Jedno z možných řešení tohoto problému je uvedeno v článku "Prognóza budoucnosti lidstva" na: http://dedej.bigbloger,lidovky.cz/

Nějak jsem si nevšiml,že by ČR:
Autor: E. Sevrát Datum: 29.11.2013 11:31

měla nějáký eminentní zájem na dohodě či nedohodě s Iránem.Pokud tedy autor píše "S Iránem o nás bez nás" tak zřejmě nemluví z pozice občana ČR.A ještě mě pobavil, když označil Izrael za jediný židovský stát světa, ze stejné "logiky" bychom mohli označovat ČR za jediný český stát světa.Ono to bývá běžné,akorát USA zařídily,že Albánci mají dva muslimské státy v centru Evropy.

Taky mě zaujalo, jak se pan Petráček odkopal,:
Autor: V. Novák Datum: 29.11.2013 12:41

kam dle svého mínění patří. Ale příspěvky mají omezenou délku a moje námitky mi přišly podstatnější.

Celý článek je blábol, ale 2000 znaků je 2000 znaků...

Re: Taky mě zaujalo, jak se pan Petráček odkopal,:
Autor: J. Marek 602 Datum: 29.11.2013 14:53

Antisemité si notují.

Re: Taky mě zaujalo, jak se pan Petráček odkopal,:
Autor: S. Landa Datum: 29.11.2013 15:58

No jasně, to tu chybělo. Nesouhlasíš s hloupým článkem, tož jsi antisemita.

Vždy se objeví nějaké takové jelito ....

Re: Taky mě zaujalo, jak se pan Petráček odkopal,:
Autor: J. Marek 602 Datum: 29.11.2013 16:14

Další hudebník.

Re: Taky mě zaujalo, jak se pan Petráček odkopal,:
Autor: E. Sevrát Datum: 29.11.2013 16:18

Jak vidíte můj "antisemitusmus" je vyvážený,stejně jako kritizuji Izrael tak mám podobný názor na tzv. stát Kosovo.Sociální inženýrství,umělé vytváření států oproti vůli původních obyvatel je vždy špatné,ať se jedná o stát židovský,muslimský a třeba i křesťanský.

Re: Taky mě zaujalo, jak se pan Petráček odkopal,:
Autor: E. Sevrát Datum: 29.11.2013 16:21

antisemitismus-oprava,překlep

Bóže, to jsou zase nesmysly!:
Autor: V. Novák Datum: 29.11.2013 9:53

1) Íránská teokracie je legitimbí celých těch 35 let. Írán je plnoprávným členem OSN, tudíž je jako stát i jeho vláda legitimní. To, že neměl (a nemá) diplomatické zastoupení s USA, na tom nic nemění. To by bylo "nelegitimních režimů", kdyby se svět musel řídit podle jedné velmoci! Většina států s Íránem diplomatické styky udržuje - mimo jiné i ten náš, pane autore...

2) Jednalo se o věcech souvisejících se Smlouvou o nešíření jaderných zbraní (NPT), kterou Izrael - na rozdíl od Íránu - nepodepsal, a tudíž nemá žádné právo do jednání o ní zasahovat. Jeho přirovnání k Mnichovu je nehoráznost maximální - ČSR byla z jednání velmocí vyloučena, Izrael se z jednání o NPT vyloučil sám.

3) MAAE zbrojní charakter íránského jadeného programu nikdy nestvrdila. Naopak musela onstatovat, že žádné důkazy, že by šlo o vojenský program, nenalezla. - autor je buď "alternativně informován", nebo "by se dalo o správnosti jeho informací úspěšně pochybovat" (buď neví o čem píše nebo sprostě lže - bylo by to politicky nekorektně).

Ještě podotek - každý stát, který nepodepsal NPT, Indie, Pákistán, ve své době Libye nebo JAR, se podle toho choval a nepožadoval nějaká speciální nadpráva. Každý - s výjimkou Izraele... Nemyslím,že by Izrael byl něco tak extra, aby směl slízat všechnu smetanu - i z cizího mléka.

Re: Bóže, to jsou zase nesmysly!:
Autor: S. Netzer Datum: 29.11.2013 11:42

Nesmysly píšete Vy.

Naštěstí není Netanyahu druhý Beneš.

Věcného by nic nebylo?:
Autor: V. Novák Datum: 29.11.2013 12:38

Že se ptám, že...

Re: Věcného by nic nebylo?:
Autor: S. Netzer Datum: 29.11.2013 16:52

Iránský slouha Nasrallah je taky důkazem iránské mírumilovnosti a jeho nezáludných záměrů, že?

Ten kašpar, kterého si naposledy zvolili prezidentem, si může dovolit jít jen tak daleko, jak mu to jeho boss Kamenej dovolí.

Nic se nezměnilo, a ten ženevský "piece of paper"má zrovna takovou cenu, jako ten mnichovský.

Tahle vaše reakce vám připadá věcná?:
Autor: V. Novák Datum: 29.11.2013 18:01

Nezareagovala jste na jediné moje tvrzení a jediné co předkládáte, jsou vaše dojmologie. Navíc dojmologie vycházející z novinářské indoktrinace. Já na nich věcného neshledal prachnic.

Jak souvisí Nasralláh s íránským jaderným programem?

Chameneí (dovolím si být slušný i za vás) zjevně dovolil zavázat Írán ke všemu, co po něm mocnosti požadovaly, včetně toho nejdůležitějšího - tedy neomezených a nehlášených inspekcí MAAE.

Ano - nezměnilo se mnoho. Írán o jadernou zbraň neusiloval - a zavázal se, že i nadále usilovat nebude. V tomto žádná změna.

Ale přece jen se změnilo dost - Írán už bude ve svém mírvém jaderném programu pokračovat pod kontrolou MAAE, tedy i s větší důvěrou signatářů NPT. A taky bezpečněji, protože MAAE velice dbá o dodržování bezpečnosti. A bez zbytečného obtěžování, neb na mírový jaderný program včetně technologické a informační pomoci má nárok. Získal ho podpisem NPT. Tím, že se chová - na rozdíl od jistého nejmenovaného státu -.odpovědně a seriózně.

Jak souvisí Nasralláh s íránským jaderným programem?:
Autor: S. Netzer Datum: 29.11.2013 18:23

Souvisí s iránskými imperiálními ambicemi.

Re: Nováku, to jsou zase nesmysly!:
Autor: L. Křivan Datum: 29.11.2013 12:08

1. Vláda Adolfa Hitlera byla taky legitimní.

2. Formalistické blbosti.

3. Jasně že "žádné důkazy, že by šlo o vojenský program, nenalezla" když hledala tam, kam ji iránci pustili.

Israel má právo VŠEMI prostředky zajistit své přežití. Život jednoho Israelce má větší cenu, než tisíce nepřátelských muslimáků. Pro stát Israel i pro světovou civilizaci.

Re: Nováku, to jsou zase nesmysly!:
Autor: V. Novák Datum: 29.11.2013 12:38

1) No a? Byla. Taky s ní kdekdo jednal. Dokonce většinou AŽ s touto vládou, na Výmarskou republiku kašlali. To před Hitlerem stáli frontu - Vatikán, Polsko, Velká Británie, Francie, nakonec i SSSR...

2) Když myslíte... K čemu nějaké smlouvy, že... K čertu s mezinárodním právem! Tak mě napadá... jak to Izrael vlastně vznikl? Na základě čeho?

3) Prostě autor lže, i když přijmu vaši (dost pitomou) argumentaci. Něco tvrdí - a není to pravda. Takže lže. Nebo neví o čem pábí.

Izrael má právo zajistit své přežití všemi prostředky, které mu dává mezinárodní právo a Charta OSN. I když obé dostalo dost přes hubu od Bushe ml.- koneckonců už Reagan byl ochoten "se brábit" kdekoli mímo území USA... Takže nejen Bush...

Re: Nováku, to jsou zase nesmysly!:
Autor: L. Křivan Datum: 29.11.2013 17:28

Izrael má právo zajistit své přežití všemi prostředky, které mu dávají přírodní zákony.

Mezinárodní právo a Charta OSN, kde byli, když Nasir vyhnal jednotky OSN ze Sinaje ? Kdyby se Israel spoléhal na mezinárodní právo a Chartu OSN, tak by už dávno neexistoval.

No, takové právo nemá.:
Autor: V. Novák Datum: 29.11.2013 17:50

Vy si zjevně pletete právo s možností.

Možná to může vynutit, stejně jako může nadrženbec vynutit na nesouhlasící ženě sex.

Ale právo - právo na to nemá. A tam, kde právo platí - tam takové jednání bývá potrestáno.

Je to pořád dokola.:
Autor: P. Lenc Datum: 29.11.2013 8:32

Svět je nepoučitelný, kam vede ustupování zlu, ustupování které je vydáváno za "vítězství zdravého rozumu" jsme poznali na vlastní kůži.Říká se tomu dodnes Mnichovská zrada.A kam to vedlo je známo.Jenom krátkozrakým politikům, věřícím, že jestřáb je holubicí míru to nikdy nedojde.Izrael má pravdu, Obama je nebezpečný hlupák.O EU nemluvě.

Re: Je to pořád dokola.:
Autor: S. Netzer Datum: 29.11.2013 11:44

P+1= EU, troubo?