19.7.2019 | Svátek má ČeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MÉDIA: Kdo v ČT pere špinavé prádlo?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 60, poslední: 15.9. 2013 23:59, přehled diskusí

Re: Alespoň trochu pragmatismu:
Autor: J. Ráž Datum: 15.9.2013 23:59

Zástupcem vlastníka, tedy státu, je "Rada". Kdyby každý zaměstnanec vynášel interní věci na veřejnost b jakékoliv korporaci, nastává chaos. V našem případě není vlastník, podle vaší teorie veřejnost, dostatečně informována aby si udělala objektivní úsudek, a tak je porušením subordinace, aby informace o interním dění v ČT dostal někdo jiný, než "Rada"

Příklad: Já považuji Drtinovou za zcela neschopnou novinářku, vy asi za schopnou, já považuji krok Dvořáka, když ji stáhl z ČT24 za adekvátní, vy zřejmě ne. A kdo rozsoudí kdo z nás má pravdu?

To není bolševismus, to systémové řešení problémů.

ČT nepatří ani vám, ani mně. Je veřejnoprávní korporace jejímž provozem byl pověřen s plnou odpovědností p.Dvořák a kontrolou jeho činnosti "Rada". Ani vy ani já do toho nemáme právo zasahovat a už vůbec ne nikdo ze zaměstnanců!

Re: Drtinvá je typická modrá:
Autor: M. Prokop Datum: 13.9.2013 22:51

Kravka ano, modrá ne.

Re: Už jsme nedoufali, že se toho dožijeme.:
Autor: M. Balázsová Datum: 13.9.2013 22:36

Paní Drtinová je opravdu velmi špatná redaktorka.Rozhodně nejsem příznivcem žádné politické strany, ale jen jsem žasla, jak tato paní vedla tendenčně diskuze!!!Myslím si, že většina diváků to viděla sama.Zřejmě je příznivcem  strany TOP a postrádá veškerou profesionalitu!!.

Typické bolševické uvažování:
Autor: B. Rudolf Datum: 13.9.2013 21:20

Ano, zaměstnanec má být loajální k firmě, ve které pracuje. Ale, musí-li si vybrat mezi loajalitou k manažerům firmy nebo k jejímu majiteli, pak by měl dát jednoznačně přednost loajalitě k majiteli firmy. A tím, je v případě České televize česká veřejnost. To by ale bolševikovi těžko došlo. Za komunistů tady přece oficiálně také vládl "lid" a všichni víme, jak to bylo ve skutečnosti. Pro normalizační komunisty byla loajalita k lidu pouhým politickým heslem, které přece nikdo nemohl myslet vážně. A tak  jim to zůstalo. Takže to, že zaměstnanec České TV by měl být především loajální k veřejnosti, protože ta je majitelem této TV, soudruhům nedochází.

Re: Kdo v ČT pere špinavé prádlo:
Autor: V. Huebschmann Datum: 13.9.2013 21:16

o,jak vypadá vyjádření pana Svobody odborné,nestrane a informovane....ja,pokud

bude potreba si ten spacak prinesu !

Re: Kdo v ČT pere špinavé prádlo:
Autor: J. Svoboda Datum: 13.9.2013 21:11

nelze než souhlasit. Česká televize má v osobách pí.red. Drtinové a pana Moravce na obrazovce zaujaté osoby.

Re: Alespoň trochu pragmatismu:
Autor: B. Rudolf Datum: 13.9.2013 21:06

Máte docela bolševické uvažování. Věc je prostá: Pokud má zaměstnanec vážné podezření, že  jeho nadřízený významně poškozuje majitele firmy, měl by na to majitele firmy upozornit. A majitelem České televize není jakýsi Dvořák, ale je jím česká veřejnost. Tu bylo naprosto správné informovat.

Ti bolševici jsou fakt všude.

Re: Už jsme nedoufali, že se toho dožijeme.:
Autor: V. Váňa Datum: 13.9.2013 20:34

Vážený pane Šejno, moje řeč.

A navíc Drtinová byla hloupá a v rozhovorech agresívní i tam, kde nemusela.

Kdyby p. Dvořák neučinil již nic jiného ve svém životě, tímhle počinem mě velmi potěšil.

Re: Drtinovou měli vyrazit:
Autor: J. Ráž Datum: 13.9.2013 18:58

Vůbec nezávidím Dvořákovi jak musí lavírovat mezi povinností manažera udržovat disciplínu a neustálými tlaky odborářů. Mezi mediálně vlivnými "osobnostmi" stále je, a to si Dvořák dobře uvědomuje, ještě hodně těch, kdo si pamatují, jak vyhráli svou vzpouru v roce 2000, a jsou ochotni si vzít spacáky a opět okupovat televizi. Jen doufám, že dnes je jiná doba a že by Dvořák povolal zásahovou jednotku a z budovy okupanty vyhnal.

Příznivci "pravdy a lásky", jakož i mnozí odboráři pořád nechápou, že úlohou každého ředitele je organizaci řídit a úlohou zaměstnanců je plnit příkazy a pracovat na plný výkon!

Úlohou moderních odborů je průběžně dbát, aby zaměstnanci a zaměstnavatelé dodržovali pracovně právní předpisy, zaměstnavatel se neodchyloval od dojednaných pracovních podmínek a jednou za rok vyjednat pro zaměstnance co nejvýhodnější kolektivní smlouvu...rozhodně jim nepřísluší zasahovat do řízení podniku.

Drtinvá je typická modrá:
Autor: G. Zahradníček Datum: 13.9.2013 18:54

kravka. Objektivnost, vyváženost je jí naprosto cizí.

Re: Alespoň trochu pragmatismu:
Autor: J. Ráž Datum: 13.9.2013 18:37

Naprosto souhlasím s Vaším výrokem: "Jak se bude kdo chovat, je jeho soukromou věcí. Musí však počítat s reakcí."

A proto doufám, že ředitel ČT se zachová jako správný manažer a A. Bazalové bude nabídnuto místo, kde loajalita k vedení není tak důležitá.

 V jakékoliv organizaci má podřízený zaměstnanec jen dvě možnosti: Buď drží hubu a krok, nebo se rozhodne z organizace pro nesouhlas s kroky vedení odejít a pak, je-li hloupý, vedení veřejně kritizuje. Jiná variante je nepřípustná! Kroky  Top managementu má právo veřejně hodnotit  jen zřizovatel, v našem případě Rada pro rozhlasové a televizní vysílání...rozhodně je zcela nevhodné, když  zaměstnanci "perou špinavé prádlo" na veřejnosti!

P.S. Každý, u koho bude paní Bazalová poptávat nové zaměstnání, si dobře rozmyslí, zda zaměstná  pracovníka pro kterého je loajalita k řediteli jen prázdným pojmem!

Za koho:
Autor: D. Nowodny Datum: 13.9.2013 18:03

"kopete" pane Svobodo ? Šaškárna p. ředitele a jeho " lojálnost" (slušně řečeno) ke svým "takychlebodárcům" je zřejmá. Mimochodem vyhodit ženské je jednoduší.

Kdo v ČT pere špinavé prádlo:
Autor: V. Ing.flössel Datum: 13.9.2013 17:36

Dávám pisateli tohoto článku plně zapravdu , jelikož jsem se sám podivoval, ,jakým způsobem paní Drtinová vedla diskuse .Její jednostrannost z jejího projevu přímo čišela a nechápal jsem jak je možné toto tolerovat ve veřejnoprávní televizi..

Re: Už jsme nedoufali, že se toho dožijeme.:
Autor: P. Jirka Datum: 13.9.2013 15:15

Vidím to úplně stejně....

Re: Už jsme nedoufali, že se toho dožijeme.:
Autor: M. Šejna Datum: 13.9.2013 15:13

Až pochopíte sílu televizních odborů pod vedením bolševiků Dekoje a Komerse, pak vám dojde, proč má vedení ČT problém vyrazit některé profláknuté ksichty z doby Velké televizní bolševické revoluce. Dokonce umějí i pohrozit stávkou a dostat na Václavák dostatečné množství užitečných idiotů, kteří pod heslem ochrany demokracie demostrují za udržení bolševiku v ČT.

pane Schlägele:
Autor: M. Šejna Datum: 13.9.2013 15:08

To je příjemné se dozvědět, že jste se konečně sám označil za bolševika. Ještě byste měl zjistit, který bolševismus je opravdu nebezpečný. Zatím štěkáte nesprávným směrem.

Re: No vést Drtinová rozhovor se mnou,:
Autor: H. Gene Datum: 13.9.2013 13:56

Máš to nějaký pomotaný, Právě Dvořák do střetu s domovnicí šel. Každopádně ve střetu s domovnicí o váhu nejde...

Re: Paní redaktorka není nic víc:
Autor: P. Jirka Datum: 13.9.2013 13:55

Ještě štěstí, že tu máme tak uvědomělé voliče jako jste Vy :-) Já si o našich politicích nedělám velké iluze a dokonce ani o fungování ČT ne. Nicméně mnohem více než naší politici, špatně fungující ČT či stav dálnic (což je taky dobře otřepaná fráze) mě trápí angažovaní fanatici, kteří se snaží druhým vnutit své pravdy...

Ti jsou stokrát horší než rozkopaná D1 v době páteční špičky :-)

Alespoň trochu pragmatismu:
Autor: J. Svoboda Datum: 13.9.2013 13:32

by prospělo vyjadřování pana Svobody. Při teoretozování pomíjí - nevím, zda ne změrně -některé skutečnosti. Řeči o loajalitě mi připadají nadbytečné. Jak se bude kdo chovat, je jeho soukromou věcí. Musí však počítat s reakcí. Domnívám se, že slovo loajalita by se v některých případech dalo nahradit slovem předposranost. Chování každého, byť to je generální ředitel má své meze. Jak na to kdo bude reagovat, je jen jeho soukromou věcí a diskuse o tom, zda činil správně, nebo nikoliv, jsou nadbytečné.

Pan Veselovský se zastal paní Drtinové stejně, jako paní Kvapilová. Proč ten rozdíl v reakcích pana Dvpořáka? Není to tím, že prostě nahradit pana Veselovského je neskutečně obtížnější, než nahradit paní Kvapilovou?

Zajímavé bylo také načasování "přemístění" (je to kus nýbytku?) paní Drtinové těsně po účasti pana Balvína. Zajímavé bylo i prohlášení, že proběhlo proti její vůli a že se tomu bránila.

Zajímavé je i vyzdvihování zásluh pana Dvořáka  (dětský a umělecký kanál) a přitom ho vůbec nezajímá, že polovina televizních koncesionářů tento kanál nenaladí. V předběžných upoutávkách o tomto problému nebylo zmínky.

Re: Už jsme nedoufali, že se toho dožijeme.:
Autor: I. Schlägel Datum: 13.9.2013 13:29

Nechápu, když je Drtinová tak hloupá, že ji místo "dávno" doslova nenápadně uklidili pár hodin po rozhovoru s Balvínem a následně jí potrestali tím, že jí svěřili v podstatě stejný typ pořadu v exponovaném čase. Systém vlk se nažral a koza zůstala celá. Podivuhodný manažerský výkon.

Re: No vést Drtinová rozhovor se mnou,:
Autor: I. Schlägel Datum: 13.9.2013 13:23

Vy jste veselá kopa. Těžká váha pan ředitel Dvořák se chtěl vyhnout střetu s domovnicí? Nebude to chtít trochu odvážnějšího ředitele? Myslím, že se ani panu Balvínovi moc nelíbilo. jak pan ředitel se vzpurnou redaktorkou "zametl". A to se nezapomíná.

Re: Paní redaktorka není nic víc:
Autor: I. Schlägel Datum: 13.9.2013 13:18

To víte, možná je to tím, že český volič má dost daleko do toho britského, což se paradoxně pro někoho překvapivě odráží v kvalitě místních politiků, což se pro někoho překvapivě odráží v kvalitě např. českých dálnic na jedné straně a české televize na straně druhé. A pokud necháme kvalitní české politiky dělat v České televizi svoji "zodpovědnou" práci, své české BBC se nedočkáte nikdy ani Vy, ani já. A mimochodem, za úroveň lehce retardovaných českých voličů paní Drtinová opravdu nemůže.

Alespoň trochu pragmatismu:
Autor: J. Svoboda Datum: 13.9.2013 13:10

Re: Mě se paní Drtinová líbila, ...:
Autor: K. Loucký Datum: 13.9.2013 13:09

Skutečnost, že někteří politici blábolí, ještě automaticky neznamená, že je redaktorka dobrá. Skutečnost je taková: většina zpovídaných politiků blábolila a paní Drtinová nebyla dobrá redaktorka.

Už jsme nedoufali, že se toho dožijeme.:
Autor: J. Chaloupka Datum: 13.9.2013 12:52

Drtinová je o pár let mladší a tak jsme se báli, že do smrti už neuvidíme, než to její štěkání. Zaplať pámbu za to, že jí uklidili do času před zprávami. Klesne sledovanost a její "sláva" pohasne. Nechápu, jak se mohla tahle hloupá ženská dopracovat tak daleko. To ukazuje na úroveň vedení zpravodajství resp. Šámala.

Re: Paní redaktorka není nic víc:
Autor: P. Jirka Datum: 13.9.2013 12:23

děkuji:-)

Re: Paní redaktorka není nic víc:
Autor: P. Jirka Datum: 13.9.2013 12:22

No až v ČT bude vše ostatní jako v BBC, tak pak asi snesu i ty komentáře. Zatím ten cirkus má do BBC opravdu dost daleko a tudíž klidně oželím i ty komentáře:-)

Re: No vést Drtinová rozhovor se mnou,:
Autor: H. Gene Datum: 13.9.2013 12:15

Protože se každý chtěl tomuto střetu s domovnicí vyhnout.

Re: A co:
Autor: H. Gene Datum: 13.9.2013 12:13

Proč přesně by se novinář nemohl s nimi v restauraci setkat?

Re: A co:
Autor: P. Pruner Datum: 13.9.2013 11:41

Doufám, že to myslíte ironicky. Je zajímavé, jak se přešla mlčením  jeho restaurační schůzka s paní Bradáčovou a panem Šlachtou.