28.3.2024 | Svátek má Soňa


Diskuse k článku

EVROPA: Sjednoťte se… Ale proč?

Poslanec Evropského parlamentu Daniel Cohn-Bendit a podnikatel Felix Marquart zveřejnili 4. září v Lidových novinách Článek "Mladí Evropané… Sjednoťte se!"

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 10.9.2013 0:27

A už je to tady

bývalý rudě maoistický studentský vůdce Cohn-Bendit nám káže ... nechť jde s těmi kecy do perdele ...

P. Brodský 9.9.2013 23:22

Národní státy jsou pohromou mimo jiné pro etnografy.

Ze všech svých pidisil se snaží zničit národní jazyky a kultury svých obyvatel s výjimkou příslušníků národa tzv. státotvorného, jemuž by se všichni občané měli přizpůsobit. V opačném případě se je zastánci národních států snaží odsunout nebo podle vzoru Hitlera a Beneše"vylikvidovat".

P. Brodský 9.9.2013 23:29

Re: Národní státy jsou pohromou mimo jiné pro etnografy.

Okolnost, že se někteří lidé dokáží hlásit současně k liberalismu i koncepci národního státu je vysvětlitelná jedině schizofrenií.

P. Vaňura 9.9.2013 21:57

Obecně, když bylo před referendem, r. 2003 vysílala

TV Nova reklamní seriál, jak to tu bude vypadat r. 2013 až budeme v EU. Stálo by za to vysílat dnes tento seriál znovu, protože ten r. 2013 je tady!

P. Vaňura 9.9.2013 16:47

Normální člověk by čekal, že propagátoři

sjednocené Evropy budou hledat, co mají evropské národy a státy společné, čím se mohou vymezit proti okolnímu světu, v čem mají spolupracovat. Evropské národy toho mají společného hodně, anticko-židovsko-křesťanské kořeny a snahu o demokracii a ekonomický rozvoj.

ALE oni nejenže chtějí zrušit evropské státy, ale jejich cílem je plíživá genocida bílých národů, zničení jejich kultury a osídlení Evropy přivandrovalci odkudsi ze třetího světa. Jsou to NEPŘÁTELÉ Čechů, Němců, Maďarů, Italů, Španělů, prostě VŠECH EVROPANŮ.

Tahají nám sem pobírače sociálních dávek z Afriky a Asie a současně vyvážejí evropská

pracovní místa do třetího světa (viz naposledy článek o zemědělských dotacích ze soboty).

Zdá se Vám že přeháním? To všechno najdete v dílech zelených věrozvěstů stejně, jako byly Hitlerovy agresivní plány jasně popsány v Mein Kamfu. Jenže to nikdo nebral vážně. Evropa se může sjednotit ale jedině proto, aby rudozelené magory zlikvidovala jako třídu!

J. Boleslav 9.9.2013 17:37

Re: Normální člověk by čekal, že propagátoři

Souhlas.

J. Lukavsky 9.9.2013 14:34

odlesňování

" třeba zastavit odlesňování "

V Česku se plocha lesů po II.sv. válce ....zvětšila! Stačí se podívat na letecké snímky svého města nebo vísky z doby 1.Republiky a do Googlu dnes. Spousta dřívějších pastvin přirozeně zarostla lesem. Rozlezla se města, ale třebas Šumava až do nástupu Eko-kůrovce postupně zarůstala lesem.

Co ale je špatné je to, že se v naší krajině rozlezla řepka. I z letadla poznáte, kde skončilo Maďarsko a jsme doma, všude žlutá pole, tak 1/4 plochy bych odhadl. Přitom řepka vyžaduje intenzivní obdělávání, hnojení, sklizeň také spoustu energie sežere, čili odhady jsou, že na 1 litr řepkové bionafty se spotřeboje 0,9 - 1,5 litru nafty. To ale evropskému parlamentu asi nevadí. Vadí jim, že v Amazonii ubývá prales. 

PS: Kolik kvalitní zemědělské půdy je zastavěno solárními panely pod kterými ničí trávu herbicidy?

J.L.

O. Kadlec 9.9.2013 14:44

Re: odlesňování

To "odlesňování" je autorův úlet. Smyslem bylo popřít existenci skutečných evropských hodnot, jimž Evropa rozumí - to je vidět z kontextu. A vlítlo mu tam zabránit odlesňování, což je sice problém - ale ne Evropy, ale Brazílie a Indonézie. Asi o tom Cohn-Bendit něco psal. Ale jiný význam, než zakamuflovat sdílené hodnoty, ta zmínka zjevně nemá.

M. Prokop 9.9.2013 15:06

"Smyslem bylo popřít existenci skutečných evropských hodnot, jimž Evropa rozumí - to je vidět z kontextu. "

Snad nějaké "skutečné evropské hodnoty" existují, zvláště ve srovnání s asijskými a africkými státy a společnostmi. Žádná z nich ale není vázána na EU jako takovou, ale na jednotlivé evropské společnosti.

Na EU jako takovou snad jen zelené šílenství s OZE a GW a tam není o co stát.

D. Drápal 9.9.2013 20:13

Re: odlesňování

"Odlesňování" je citát z kritizovaného článku. Reaguji na to, o čem autoři psali.

O. Kadlec 10.9.2013 0:02

Re: odlesňování

Jo, jenže ten citát není o hodnotách, ale o problémech lidstva, které neznají lidské hranice. Jako ptáci.

P. Vítek 9.9.2013 12:30

Konec

Pošlete prostitutky, aby dokončily dílo zkázy.

Nešetřete sliby ani dary, abyste získali informace. Nelitujte peněz, neboť peníze takto vydané se vrátí stokrát.

Všude infiltrujte své špehy

M. Prokop 9.9.2013 15:08

Re: Konec

Jak to tak čtu, tak nám EU založili asiati .......

P. Vítek 9.9.2013 15:12

Re: Konec

Strasny! Mongolsko-ruskej patent

P. Vítek 9.9.2013 12:28

Pokracovani

Všemi způsoby dezorganizujte účinnost protivníkovy vlády.

Zasévejte mezi obyvatele nepřátelského státu rozkol, vášně a neshody.

Stavějte mladé proti starým, ženy proti mužům, zdravé proti nemocným, neschopné proti schopným, nevěřící proti věřícím, vše slabé a neduživé proti všemu silnému a zdravému, vše nepřirozené a zvrácené proti všemu přirozenému a normálnímu, lidský duchovní a mravní odpad proti národním a státním duchovním a mravním elitám, vše nižší proti všemu vyššímu.

P. Vítek 9.9.2013 12:27

Proti tomuto asijskemu 13teru jsme bezmocni

Diskreditujte vše, co je v zemi protivníka dobré.

Vtahujte představitele vládnoucích vrstev protivníka do zločinnosti.

Podrývejte jejich dobré jméno. Ve vhodné chvíli je předhoďte pohrdání jejich krajanů.

Využívejte ke spolupráci zejména bytostí NEJPODLEJŠÍCH a NEJODPUDIVĚJŠÍCH a na nich postavte svůj vliv a moc.

M. Prokop 9.9.2013 11:35

Zeleným soudruhům

jde o to, aby se pobláznění mlaďasi sjednotili za nimi a umožnili jim napáchat více škod (ať už z vychcanosti nebo z ideologičnosti).

Legrace je, že dokud evropské státy soutěžily, ovládaly svět. Teď se pokoušejí o integraci, přibývá byrokracie a nikdo z velkých je stejně nebere vážně.

M. Sedmík 9.9.2013 8:29

Princip subsidiarity

To, co píšete, do velké míry souvisí s principem subsidiarity: rozhodování a zodpovědnost ve veřejných záležitostech má odehrávat na tom nejnižším stupni veřejné správy, který je nejblíže občanům. Vyšší úrovně správy mají rozhodovat jen tam, kde si to povaha věci vyžaduje.

Je zakotven v evropském právu, ale výklad bývá poněkud gumový. Eurobyrokracie ho většinou vykládá tak, že pokud něco nefunguje optimálně na národní či nižší úrovni, přenesením řešení na úroveň EU se optimální řešení automaticky podaří. Jenže bez Vašich "staromódních" hodnot to nemůže fungovat nikde, a na jejich absenci se příliš nehledí. Evropské elity (nejen ony) ztrácejí důvěru nedomyšlenými projekty jako euro, kde se při zavádění umlčely nepříjemné pravdy, na něž bohužel došlo.

O. Kadlec 9.9.2013 8:42

Re: Princip subsidiarity

Já s vámi v tom hlavním souhlasím, ale ptám se, čí důvěru ztratily elity projektem EURO? Ten projekt má pravděpodobně mnohem vyšší důvěru, než nedůvěru. Samozřejmě každý projekt rozdělí názory na pro a proti, ale Euro je velmi úspěšné.

M. Sedmík 9.9.2013 9:05

Re: Princip subsidiarity

Díky společné měně se Řecko a další jižní státy ocitly ve finančních problémech. Politici, především tehdejší německý kancléř Helmut Kohl, záměrně ignorovali varování expertů, že některé země nejsou na přijetí eura připraveny a z politických důvodů zavírali oči nad porušováním předem dohodnutých pravidel. Výmluvné jsou neutuchající oslavy 10. výročí založení eura. Financování řeckých a dalších dluhů ze zahraničí a otřesnou situaci tam lze těžko nazvat velkým úspěchem.

O. Kadlec 9.9.2013 9:31

Re: Princip subsidiarity

Všechny úspěchy na světě byly dosaženy přes potíže a neúspěchy. Euro nebude výjimkou. Takže jo, Euro je úspěšný projekt, a jo, potíže jihu a jejich následné financování je neúspěch. Srovnáním těchto dvou vět snadno zjistíte, že taa druhá část pojednává o dílčím neúspěchu, způsobenou chybami, o kterých mluvíte. Apollo taky doletělo na Měsíc, ale to první shořelo i s astronauty. Představme si, že by to zabalili!

Samozřejmě to co jsem napsal platí za předpokladu, že mám pravdu o celkově úspěšném projektu, což ale jisté není, a já nejsem finančník. Zatím to tak vypadá, a právě ti experti to s velkou převahou tvrdí, a já jen papouškuji.

P. Čech 9.9.2013 9:55

Re: Princip subsidiarity

EURO je a bude projektem neúspěšným. V současné době, kdy všichni všem dluží peníze to nemůže dopadnout dobře. Cestou z toho ven je jedině t.zv. "zlatý standard", od kterého na nátlak bank státy před časem odešly. Udělaly chybu. Prodělaly na tom a vydělaly jedině ty banky.

O. Kadlec 9.9.2013 9:57

Re: Princip subsidiarity

Jo, a bryčky místo aut, a máte vítězství zelené energie.

Návrat k zlatému standardu by byl ekonomická a asi i humanitární katastrofa. Jako návrat ke koním.

P. Čech 9.9.2013 10:21

Re: Princip subsidiarity

Možná by ten návrat ke koním stál za to. Mám za to, že v oněch dobách (koňských) byli lidé spokojenější a to přesto, že neměli k dispozici tolik požitků jako dnes. Kupovali pouze to, na co si vydělali a byli zodpovědnější. Dnes si peníze povětšinou nezodpovědně půjčují a potom, když nemají na splácení se diví, že přichází finanční krize. Půjčují si totiž virtuální peníze, peníze ničím nekryté. V tom byl zlatý standard lepší.

M. Prokop 9.9.2013 11:45

"Návrat k zlatému standardu by byl ekonomická a asi i humanitární katastrofa."

Máte pozoruhodné představy. Kdo vás tak nablbnul?

V. Vaclavik 9.9.2013 16:00

Re: Princip subsidiarity

"Návrat k zlatému standardu by byl ekonomická a asi i humanitární katastrofa."

Katastrofa pro dnesni dluhistan jiste. Ale ta prijde i bez nejakeho prechodu na rozumny menovy system.

P. Vaňura 9.9.2013 17:04

Můžete mi vysvětlit, co má zlatý

standard společného s návratem ke koním? Zlatý standard by akorát nedovolil vládám získávat peníze na své rozhazování devalvací měny. Pokud by státy měly vyrovnané rozpočty, fungovaly by dokonce i s tím eurem.

Problémem Eura jsou rozdílné míry inflace, na kterou byly země eurozóny před eurem zvyklé, a které si nedokáží odvyknout. Např. realitní bublina by nebyla problémem, pokud by úroky z půjček byly mnohem nižší, než míra inflace...

M. Prokop 9.9.2013 11:44

Re: Princip subsidiarity

Nezabalili, ale změnili - ono Apollo.

Totéž je třeba v EU, změnit, omezit € na kompatibilní oblast.

M. Prokop 9.9.2013 11:37

Re: Princip subsidiarity

Každý princip, který omezuje moc nějakého činitele, musí být na něm vynucován.

Na vrcholných činitelích v Bruseli nic vynutit nelze, systém je nastaven tak, že jsou prakticky nedosažitelní.