25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

SVĚT: O zásluhách při podvracení tábora míru - 2

Než představím unikátního rumunského generála Pacepu, právě dnes, v neděli 18. srpna 2013, v Bukurešti poctěného celodenním televizním vysíláním, napřed se zmíním o velmi hodnotném konkurentovi o nejvyšší poctu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Rehulka 27.8.2013 16:09

Mám všelijaké kritické.....

....připomínky k dění v mé rodné zemi, tedy České republice,

ale mám radost, že tam je stálš (ještě) svoboda tisku.

Roky a roky čtu vtipně psané knihy profesora Ulče, ted i jeho články na Psu a snad proto, že žiji ve Svobodném Světě, nikdy jsem necítil potřebu kritiky jeho názorů. V jediném s ním nesouhlasím, tedy že po skončení Studené války styky mezi bývalými nepřáteli přešly do "civilizovaných" kolejí. Nedávno mi kamarád poslal knihu "KLAM" od Edwarda Lucase, s podtitulem :špioni a lžo, aneb jak Rusko obelhává Západ! (Mladá fronta).Oficielní Studená válka možná skončila, ale vpravdě trvá dál. Končím pravdivou parafrází : Lidé čtěte !

V. Bok 27.8.2013 15:26

Re: Pane Ulči

No, pár doplnků ... Gen Šejna utekl s milenkou, ne snoubenkou a synem. Utekli v embéčku zapůjčeném generálovi na zkoušky přímo z fabriky. No a proč ta semínka atd? No, pan generál hrál a sázel, a moc. Po desetitisících.

Na druhé straně prý byl velmi oblíbeným poslancem. Uměl pro svou oblast   sehnat a zařídit ledascos. Asi se minul povoláním. 

To vše si pamatuji se známého článku z Reportéra, bohužel jsem o něj přišel před nějakou dobou. Znáte to, půjčíte knihu .. a..: 

 A proč ho nemá rád Pacner? No, asi měli cosi společného.

M. Šejna 27.8.2013 9:50

Pane Ulči

Vždy mě potěší, když se někdo zmíní o gen.Šejnovi. Alespoň to tak cítím jako člověk, který byl s generálem Šejnou v příbuzenském vztahu. Generál Šejna byl brantranec mého otce, takže jsme emigraci gen.Šejny pocítili na vlastní kůži.

Když gen.Šejna na jaře 1968 utekl, nebyla si státní bezpečnost jistá, zda to opravdu udělal, nebo se zda jen neskrývá někde na území Československa. Proto například tehdy prohledali byt mojí babičky. Chalupu, kde se generál Šejna narodil, a kterou dodnes vlastníme, navštívilo tenkrát několik západních televizních štábů, aby nafilmovali rodiště generála. Taková to byla tehdy pro západ senzace.

Zajímavé bylo, že přes mizerný kádrový posudek jsem se bez problémů dostal v době normalizace na gymnásium a na vysokou školu. Dokonce i na vojně jsem měl určité výhody pramenící z příbuzenského vztahu s gen.Šejnou. Velitelé posádky, kde jsem sloužil, zakázali, abych nosil zbraň, účastnil se vojenských cvičení a zakázali mi přístup k běžným dokumentům. Prý si nebyli jistí, zda jsem v nějakém kontaktu s generálem. Takže jsem díky tomu celý rok na vojně nic nedělal.

Zcela nezvyklé ale klasicky české je i to, že gen.Šejna byl sice podle bolševiků gaunerem a zrádcem, ale po sametové revoluci zrádcem zůstal i pro naše demokraty. Nejvíc nenávidí gen.Šejnu publicista Karel Pacner, tento bývalý VIP novinář bolševického režimu a dnes odborník na kosmonautiku. Poláci se na své uprchlíky, co pomohli Američanům rozkrýt plány Varšavské smlouvy, koukají úplně jinak. 

P. Lenc 27.8.2013 9:10

Jako vždy výborné.

A jako vždy varující, viz poslední odstavec.Děkuji.