25.6.2019 | Svátek má IvanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BUDĚJICE: Vzpoura přizpůsobivýchŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 62, poslední: 17.7. 2013 2:15, přehled diskusí

Re: Cíl musí být ofenzívní.:
Autor: Z. Kulhánková Datum: 17.7.2013 2:15

V tom případě se skláním před vašimi informacemi. V Kanadě žiju od roku 1981 a na různých místech Velké Británie jsem žila dva roky, takže se se zkušenostmi, které máte od svých známých, nemůžu měřit. Už mlčím.

Re: Cíl musí být ofenzívní.:
Autor: O. Kadlec Datum: 17.7.2013 1:04

Človíčku, nebyl. Ale znám dost lidí kteří tam buď byli nebo žili. Ale zato jsem byl nedávno v Norimberku. Napsal jsem Londýn nebo Toronto skutečně zástupně, protože o soužití milionů lidí v těchto městech ví kdekdo - ať vy tvrdíte cokoli - zatímco Norimberk je sice za rohem, ale moc lidí ho nezná.

Cikán, ne Róm, tady, na této lži to začíná,:
Autor: J. Sládeček Datum: 16.7.2013 22:01

pak následují další, jako že parazité, chtějí pracovat, atd., atd.,.....................

Re: Cíl musí být ofenzívní.:
Autor: Z. Kulhánková Datum: 16.7.2013 21:47

Človíčku, byl jste někdy v Londýně nebo v Torontě? V druhém případě doporučuju třeba Brampton, kde se před 30 lety docela příjemně bydlelo.

Cíl musí být ofenzívní.:
Autor: O. Kadlec Datum: 16.7.2013 21:31

Po sametový revoluci měl náš národ náročný cíl: vstoupit do NATO a do EU, aby, pokud možno, znesnadnil sám sobě cestu z nesvobody do nesvobody. Stalo se, podařilo se, a je dnes safra zřetelné, že bylo správné neváhat a neohlížet se.

Také dnes potřebujeme přestat přemýšlet obranářsky, a vidět cíl: společnost tolerantní jako Londýn nebo Toronto.

Co to znamená? Lidé kteří na to jdou přes tzv. otázky - sociální, nebo romskou, jakokdyby chytali draka za nohu. Ale my ho musíme chytit za chřtán a uškrtit. A ten chřtán jsou mínění, slova a skutky většinové společnosti, zejména mládeže.

Mezi Židy a Cikány byl vždy zcela ZÁSADNÍ rozdíl:
Autor: P. Vaňura Datum: 16.7.2013 18:40

Židé představovali jak etnikum, tak i náboženskou skupinu, velice lpějící na svém náboženství a mnozí raději zemřeli, než aby se své víry vzdali. Nakonec si vydobyli statut tolerované menšiny, kterážto tolerance byla ale vykoupena spoustou diskriminačních omezení a nechránila je také před pogromy (pogromy na menšiny jsou ovšem za krajních situací něco jako přírodní zákon, což se netýkalo zdaleka jen Židů). Někteří Židé podlehli tlaku a přijali křesťanství (nebo v muslimských zemích islám). V takovém pípadě až do konce 18 století platilo, že tím pádem opustili židovskou komunitu a stali se křesťany se vším všudy, jejichž potomci o svých židovských praprarodičích ani neví.

Proti Cikánům z náboženského hlediska nikdo nic neměl a oni neměli problém přijmout požadovanou víru. Dokonce tu byly už před staletími opakované snahy je usadit a učinit z nich běžné poddané, později občany.

Byli to sami Cikáni, kteří se nechtěli vzdát svého kočovného způsobu života, ačkoliv to většinou znamenalo, že se převážně museli živit trestnou činnosí. Ta třeba v době válek vypadala i tak, že tvořili loupící a vraždící bandy, táhnoucí krajem (popisuje to např. Robert Merle ve svém historickém románu Dědictví otců). Ale i u Cikánů platilo, že pokud se usadili a asimilovali, přestali být Cikány.

Re: EU je znepokojena:
Autor: R. Langer Datum: 16.7.2013 15:30

Jejich potřeba je snadno poznat v praxi, mudrovat netřeba... :-P

Když budu pravicově orientován, nebudu poslouchat učitele,:
Autor: V. Novák Datum: 16.7.2013 13:41

kteří mi budou vnucovat levičácké myšlenky. A uznávám, že jak je v USA všechno strašně polarizované, tak i američtí levičáci jsou levičáčtější nejlevicovějších Evropanů - a pravičáci zase naopak. Asi je extrémismus nutný,aby se tam člověk prosadil. A to od dob P.T.Barnuma.

Ale levicový extrémismus mi nepomůže u pravičáka. A pravicový u levičáka. Takže pokud je tam 90% vysokoškolského učitelstva levicových, nemůže být poměr mezi studenty opačný. Škola, o niž není zájem, musí zkrachovat, učitel, kterého si nikdo nezapíše, nemá koho ovlivňovat.

Ostatně, silně pochybuji o jejich "marxismu".

Re: Je mi jedno, jestli pan Gál je Žid, Němec, Číňan nebo australský domorodec, ALE:
Autor: V. Kain Datum: 16.7.2013 13:34

To že lidé sledují ty televizní seriálové hověziny svědčí jenom o jednom a to je jejich inteligenční úroveň.Ty seriály se kterými se roztrhl pytel jsou jedna větší hovadina než druhá.a aby toho nebylo málo,tak nám Barandov dává majora Zemana a okres na severu.Tak to už je jenom pro slaboduché jedince.

Re: Jenže jsou zde rozdíly. Židé byli diskriminováni, nemohli jak někdo psal přede mnou vlastnit půdu,:
Autor: E. Sevrát Datum: 16.7.2013 13:00

Kopretino,opravdu nevím kde jste přišla nato,že Cikáni nebyli pronásledováni a vražděni ve stejném měřítku jako Židé.Pogromy v různých dobách vč. holocaustu, vždy směřovaly  stejným "metrem" jak k Židům tak k Cikánům,Naopak v dobách,kdy král apod. potřeboval bohaté Židy (mouřenín splnil úkol,a pak byl zavražděn) tak je nechal  chvíly na pokoji, ovšem stále pokračovalo vyvražďování a genocida cikánského etnika-byli chudí a neměli co nabídnout-ukradená slepice není tou pravou hodnotou.

Re: Re Já píši o vyučujících, kolik pravičáků a levičáků studuje na univerzitách? To nevím, to se nedá odhadnout.:
Autor: S. Netzer Datum: 16.7.2013 12:38

Ještě jste zapomněla dodat, že velká většina z nich (ne všichni, pozor!) mají na zdi viset portréty Marxe a Maa.

Pan profesor je sice velmi zábavný a duchaplný bavič, ale jako seriózní reference použitelný jen pro ty, kteří nemají vlastní zkušenosti.

Re: Jistěže je dobře, že se slušní lidé k náckům nepřidávají.:
Autor: H. Lukešová Datum: 16.7.2013 12:37

Já bych se k nim také nikdy nepřidala. Leč je smutným faktem, že romská problematika je bolestná a těžko moc těžko se dá řešit.

Re: o zbytečnosti netechnických oborů:
Autor: L. Křivan Datum: 16.7.2013 12:29

rozhoduje pouze trh práce.   A ten je dost jednoznačný. 

Pořád lepší mudrovat, než napadat ostatní, nadávat, .......A jaký jste vy "vzdělanec", Frau Netzer ? Pochlubte se. I když, nechlubte se.  Vy nejste důvěryhodná.

Re Já píši o vyučujících, kolik pravičáků a levičáků studuje na univerzitách? To nevím, to se nedá odhadnout.:
Autor: H. Lukešová Datum: 16.7.2013 12:23

Žádný průzkum pravicovosti a levicovosti studentstva se nedělal, ale že 90% vyučujících jsou marxisté/leninisté či trockisté je bohužel pravda, a že nepřipustí mezi sebe žádné pravičáky rovněž. Viz mnoho článků pana profesora Ulče, který se touto tématikou hodně zabývá.

Čímž jste chtěla říct co?:
Autor: V. Novák Datum: 16.7.2013 12:05

Že Nils Muižnieks není pravičák a lotyšský nacionalista, který mistruje Evropu - a břevno v oku Lotyšů nevidí?

Co jste vlastně chtěla říct? Pokud to tedy víte...

Re: EU je znepokojena:
Autor: S. Netzer Datum: 16.7.2013 12:01

To snad není možné.

Pokud máte pravdu, pak v Americe jen levičáci:
Autor: V. Novák Datum: 16.7.2013 12:00

jsou vzdělatelní.

Re: Je mi jedno, jestli pan Gál je Žid, Němec, Číňan nebo australský domorodec, ALE:
Autor: E. Sevrát Datum: 16.7.2013 11:57

TV Nova nikomu vkus nezkazila,akorát ukázala v celé nahotě,že Češi nejsou ve své většině nějákým speciálně intelektualním národem,nýbrž že jsme stejní jako ostatní národy,které tyto privátní televize a jejich mnohdy opravdu pokleslé pořady měly již několik desetiletí.Pan Železný ovšem nikdy za své éry nedopustil,aby Nova dávala normalizační filmy a seriály jako Major Zemen a o obludnosti Okresu na severu nemluvě.Dnes je to zcela běžné.TV Nova nás nestála 10 miliard,to nás stála naše špatná legislativa a neschopnost politiků přijmout kvalifikované zákony.A to bohužel trvá dodnes.Pan Gál nic nerozfrcal,nedaleko Benešova zrekonstruoval do původní podoby statek z 16.stol jehož součástí je kromě konírny i v bývalé stodole citlivě zasazené filmové studio,které využívají filmaři z celého světa a konají se tam různá filmová sympozia apod.

Ani jedním písmenem jsem se zde nezmínil o Židech.:
Autor: V. Novák Datum: 16.7.2013 11:57

Psal jsem o lidech z většinové populace, kteří si svým pokřikem možná vybíjeli frustraci z toho, že sami se bojí o práci nebo jsou na podpoře - a přitom ječí "Cikáni do práce!".

Kdyby to stát zaručil, řvali by zase, že jsou diskriminovaní, protože pro cikány práce je, pro ně ne.

Naštěstí se ukázalo, že maglajs dělají jenom aktivní rasisté a fašisté, a nikdo se k nim (zatím?) nepřipojuje.

Vy to snad nepamatujete???:
Autor: P. Vaňura Datum: 16.7.2013 11:53

Tady šlo o to, že byla zvolena "česká cesta," a ta znamenala, že ji vítěz, kterým MUSEL být český subjekt dostal TV kanál ZADARMO. Jednalo se o NEJZABĚHLEJŠÍ TV kanál ČT 1, který mnozí diváci měli nastaven jeko default (některé tehdejší typy televizí tak fungovaly, vždy se po zapnutí přešlo na default kanál). Velice dobře si pamatuji jak Václav Klaus nad tou "privatizací zadarmo" v televizi kroutil hlavou (doslova). Existovaly finančně silné domácí skupiny, které měly o TV kanál zájem, např. PPF. Parta Železný, Gál, Venclík a další ovšem uzavřela pochybnou smlouvu s Lauderem, což byl, vzhledem k podmínkám privatizace, už tehdy PODVOD. Celá ta arbitráž, kterou ČR "zásluhou " politiků Pravdy a lásky, kteří chtěli zlikvidovat kontrole se vymknuvšího Železného prohrála, je jen důsledkem této podivné privatizace.

Židé byli různí. Jako jsou i dnes.:
Autor: V. Novák Datum: 16.7.2013 11:49

Byli asimilovaní Židé, někteří s ani za Židy moc nepovažovali - jako Karel Poláček. Spousta Židů bojovala v německé císařské armádě, mnozí jako důstojníci - ti se zase považovali za Němce, nedrželi tradice, neuměli jiddiš, natož hebrejštinu, snažili se nijak se nelišit od Němců. Byli socialističtí Židé jako Liebknecht a Luxemburgová nebo Kun - ti byli zase internacionalisti, ale už jmény a příjmeními se hlásili k většinové německé/maďarské společnosti. A byli přistěhovalci z Východu, z Haliče, ze štattlů, ti pejzatí, v kloboukcích a kaftanech, kteří se nejen lišili, ale chtěli se lišit a oddělovat a v předsudcích si nezadali s antisemity. Píše o nich Olbracht v povídce O smutných očích Hany Karadžičové.

Hitler prý původně znenáviděl tyhle - ale pak to nacisti vzali hákem, dokonce si na to koupili u Hollerithů mašiny, aby propátrali rodokmeny hluboko do minulosti a nevynechali nikoho s židovským pradědečkem.

Samozřejmě, že Nobelova cena je do určité míry:
Autor: P. Vaňura Datum: 16.7.2013 11:28

manipulativní, třeba i co národnosti vědců, kterým je udělována, občané významných států ji dostávají častěji. U Nobelových cen za fyziku, chemii a medicínu ale nenajdete mezi jejími nositeli nikoho, kdo by si ji nezasloužil. U cen za fyziku bývá zpochybňován vynálezce automatických regulátorů používaných v plynových akumulátorech pro osvětlení majáků a bójek Dalén, jehož vynález sice zachránil mnoho životů, ale nejedná se o zásadní objev. Je samozřejmě mnoho těch, o kterých se píše, že by tuto cenu zasloužili, ale nedostali ji. Cena za literaturu je do jisté míry politikum.

Samozřejmě, Nobelova cena míru je naprostá fraška a ze své podstaty těžko může být něci jiného.

Re: Naprosto žvaníte:
Autor: Z. Kulhánková Datum: 16.7.2013 11:27

Ale jo, haličští Židé jsou celkem známá věc, to byl veliký průšvih i v Čechách, kde usedlí asimilovaní Židé, kteří se od křesťanů lišili jenom tím, že chodili do jiného kostela, najednou byli postaveni před nutnost postarat se o početné rodiny pejzatých nepříliš vonících souvěrců v kožešinových kloboucích. Styděli se za ně, ale pomohli. Jenom těm usedlým neprospělo, že najednou byli házeni do jednoho pytle s těmi uprchlíky.

Je mi jedno, jestli pan Gál je Žid, Němec, Číňan nebo australský domorodec, ALE:
Autor: J. Chaloupka Datum: 16.7.2013 11:25

co mi není jedno, že pokrytecky mlčel, když se ukázalo, že částečně i jeho projekt první privátní tv je jen zástěrka pro normální bulvární televizi. Tato televize zkazila za první roky svého působení vkus našich diváků a byla jako droga, takže teď máme miliony novětelevizně závislých. To je i práce pana Gála, který za své mlčení ještě získal několik desítek milionů korun, které v dalších věcech rozfrcal. Opravdu odborník na svém místě. Ostatně právě jeho projekt nás v budoucnu stál 10 mld. Kč.  A přesto jsme ho v téhle zemi nechali naprosto klidně žít. Jsme totiž velmi tolerantní národ, a kdo tvrdí opak, lže.

Re: EU je znepokojena:
Autor: H. Lukešová Datum: 16.7.2013 11:20

Levičáci jsou pevně uhnízděni na většině univerzit, 90% všech profesorů, docentů a všech vyučujících jsou marxisté, tedy na těch humanitních oborech, bohužel a to říkám já, s humanitním vzděláním, je to tak.

Re: Jenže jsou zde rozdíly. Židé byli diskriminováni, nemohli jak někdo psal přede mnou vlastnit půdu,:
Autor: H. Lukešová Datum: 16.7.2013 11:18

nemohli vykonávat řemesla, nemohli žít mimo oblast ghet, museli nosit veřejné označení, no a tu tam (bohužel často) byli vražděni při pogromech a přesto nejsou parazité, snaží se studovat, pracovat a na mnohých ani nepoznáte, že jsou Židé. Ale Romové, ti jsou tady stejně dlouho jako Židé, tak strašně moc pronásledováni nebyli a přesto jsou z nich parazité, nepracují, děti do škol neposílají, vyvalují se, chlastají první ligu...

Naprosto žvaníte:
Autor: P. Vaňura Datum: 16.7.2013 11:14

Židé tvořili v Německu uzavřenou, vzájemně se podporující BOHATOU kastu. Ovládali přes 40% majektu. Tím se automaticky stali objektem latentní nenávisti ale také pozdější snahy zmocnit se jejich majetku.

Věc o které se dnes vůbec nepíše a ani já o tom skoro nic nevím, byl příliv spousty židovských uprchlíků z východní Evropy do Německa po WW1. O tom se dnes NIKDE nepíše, já jsem to našel v tisku z období mezi válkami. To by tak nejvíc odpovídalo Vašim představám. S těmito uprchlíky nepřímo souvisí i smutně proslulá Křišťálová noc. Němci vypověděli asi 2000 polských Židů do Polska, ale Poláci je nechtěli přijmout a tak ti Židé zůstali několik měsíců v zemi nikoho. Mladý Žid Herschel Grynszpan, jehož příbuzné to postihlo ze msty zavraždil sekrétáře německého velvyslanectví v Paříži Ernsta von Ratha, což byla záminka k rozpoutání pogromu. 

To by nebylo nejhorší, Židé se ale také velmi aktivně pustili do snahy nastolit v Německu komunismus (Bavorská republika rad). Mezi těmi, kteří v té době stáli na druhé straně byl i jistý poddůstojník politického oddělení Reichswehru, německý šovinista jménem Adolf Hitler. Britský historik John Robers v tom vidí jeden z pramenů Hitlerova antisemitismu.

Pak bylo možné v době katastrofální ekonomické krize tento latentní odpor proměnit v oficiální politiku.

Tím to nechci obhajovat, je ale třeba přivést věci na pravou míru.

Re: Rozdíl je v tom, že nerom je bez práce v problémech a má depku,:
Autor: H. Lukešová Datum: 16.7.2013 11:12

Ano, tak jest.

Re: Včera byl v MF Dnes hezký rozhovor:
Autor: E. Sevrát Datum: 16.7.2013 11:07

No, já jsem to o těch Židech a Němcích četl trochu jinak.Ale,nechme toho,já jsem jenom upozornil na pohled člověka,kterého si vážím.A každý ať si to přebere sám.

Re: EU je znepokojena:
Autor: S. Netzer Datum: 16.7.2013 11:07

Dobré, když "vzdělanci" Vašeho kalibru a rozhledu mudrují o zbytečnosti netechnických oborů.