25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

ENERGETIKA: Vražedný boj

Po havárii jaderné elektrárny ve Fukušimě se vyslanectví států, v nichž je silná propaganda proti jaderným elektrárnám, evakuovala. V souladu s propagandou ocenila nebezpečí jako příliš vysoké, než aby tam mohli lidé zůstat bez ohrožení života.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Eliáš 27.3.2013 8:21

Boj proti atomovým elektrárnám

vedou výhradně omezení, málo vzdělaní lidé. Není ekologičtější energie, než energie jaderná, ale vysvětlujte to lidem, kteří ve škole nedávali pozor.

V. Fiala 27.3.2013 8:12

Re: Ví Patric Lööf co se ve světě děje?

Vážený pane Rado, máte samozřejmě právo na svůj názor, bohužel se asi v tom, co se děje ve světě moc neorientujete. Je jednoduché si zjistit, že právě vámi vzpomenutá Čína masivně rozvíjí jadernou energetiku a úspěšně jí sekunduje Indie. Švýcaři si emergii koupí ve Francii a je jen otázka času, kdy naši zhlouplí němečtí sousedé prohlédnou a vzpamutují se z šílenství jménem OZE. Jsou obnovitelným zdrojem také lány řepky vyčerpávající půdu a kogenerační spalovny obilí (skutečně jsem pracoval na projektu takovéhoto zařízení!)??

Rád bych se dožil doby, kdy o otázkách energetiky budou rozhodovat lidé, kteří tomuto oboru rozumí a ne samozvaní rádoby-odborníci a aktivisté bojující za nerůznější zájmové skupiny či prodejní poslanci.

L. Krajicek 27.3.2013 1:47

Kolik bych si toho z článku přečetl,

kdybych si zrovna teď měl svítit elektřinou ze solárů nebo větrníků?

Několik dalších otázek: Kolik, by nám do bytu přiteklo vody? Do kterého, patra by dojel výtah? Kolik litrů benzínu by nám navrtěla pumpa? Kolik stupnů by měly potraviny v mražáku? Kolik by asi stála jedna hořící svíčka, abych se doma nepřerazil?

P. Rada 27.3.2013 1:05

Ví Patric Lööf co se ve světě děje?

Ví jak vysvětlit to, že i Švýcarsko které stojí mimo autorem kritizovanou EU odstupuje od jádra? Jak vysvětlit, že pragmaticky a dravě se rozvíjející Čína roste nejrychleji právě v oblasti OZE? .... A jak vysvětlit, že ČEZu se do výstavby bez garance státu na výkupní cenu vůbec nechce a proč se mu nedaří se mu ani najít strategického partnera?

Osobně mám za to, že těžba energie s OZE má podstatně jiný charakter jak energie fosilní či jaderná, má také docela jiné dopady na životní prostředí ale i na mocenské možnosti a to vše vede až přímo nutí i ke změně celého systému od distribuce až po spotřebu a důsledky na životní úroven. Tato změna není dobrovolná - je vynucená okolnostmi. Někde se to daří řešit lépe, někde hůře ale velká celospolečenská změna už je za dveřmi. Posudte sami podle zdroje plného dat:

http://www.energywatchgroup.org/fileadmin/global/pdf/EWG-update2013_long_18_03_2013.pdf