19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Fiskální propasti

Na první pohled má Amerika i Evropa velmi podobný, ne-li stejný problém. Rapidně rostou státní dluhy, deficit mezi nižšími příjmy a vyššími výdaji byrokratického pečovatelského státu narůstá a daně jsou příliš vysoké, aby se jejich dalším zvýšením nepoškodila hospodářská výkonnost a relativně nesnižoval i další výběr daní, což je typický ukazatel daněmi dušeného hospodářství.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 15.1.2013 15:59

Re: Fiskální propasti

Energeticky nesmírně náročná je především výroba hliníku (elektrolýzou roztaveného Al203). Takže místo smaltovny tam mělo být "elektrolyséry" nebo něco takového.

V. Venc 14.1.2013 23:03

Re: Velmi reálné zhodnocení,

Ad Kanioková

Naprostý příklon k Vašemu názoru!

http://jdem.cz/xar78 - dobrý link! Jde však určitě o snahu politikou uřídit trh. Domnívám se, že USA ještě disponuje nějakými ochrannými mechanizmy vůči korporátnímu socializmu EU, ale kdo ví?

Z. Kulhánková 14.1.2013 21:12

Už i kanadští ekonomové si pochvalují,

jak to nám to oživení amerického trhu prospívá. Jo, západní polokoule!

Z. Kulhánková 14.1.2013 21:10

Re: Fiskální propasti

Smeltování.

B. Rybák 14.1.2013 19:16

Re: Kdybyste četla pozorně, paní Kanioková

Podle mne je věta: "Poměr by měl být přesně opačný – zvýšení daní nepatrné, škrty velké a nastartoval by (nikoli hned) kýžený ekonomický růst".

Naprostým popřením Keynesovy koncepce (tu se snaží vzkřísit z "mrtvých" pan Obama). To, že Obama v tuto ekonomicky kritickou dobu populisticky rozjíždí nákladnou reformu zdravotního pojištění je smutným důkazem toho že pro něj platí: "Po nás potopa".

J. Vyhnalík 14.1.2013 13:35

Re: Fiskální propasti

Možná eloxování?

T. Kočí 14.1.2013 4:19

Fiskální propasti

Dobrý článek. Jen nevím, co je smaltování hliníku. Docela by mně to zajímalo.

P. Brodský 14.1.2013 2:17

Kdybyste četla pozorně, paní Kanioková

všimla byste si, že pan Tomský ve skutečnosti chválí úspěchy Obamovy a bernankeho Keynesiánské koncepce a kritizuje Merkelovou za brzdění politiky kvantitativního uvolňování, kterou provádí evropská centrální banka. Tomský je sice euroskeptik, ale ekonomii rozumí a na jeho textu se to proti jeho vůli pozná.

J. Kanioková 14.1.2013 0:52

Velmi reálné zhodnocení,

odpovídá tomu i Obamova "starost" o Evropu a současné výzvy vůči V.B., protože potřebuje spojenectvím s EU čelit Asijskému růstu. Průšvih je na obou stranách Atlantiku, ale v Americe je snad ještě dodnes dost těch, kteří nečekají se založenýma rukama a snaží se sami na své situaci něco změnit. Evropa, odborářsky rozmazlená, je na tom mnohem hůř. I ten dolar ještě pořád má jakýsi respekt, s eurem to tak rozhodně není.

EU a USA chtějí založit ekonomickou unii

http://jdem.cz/xar78