15.12.2018 | Svátek má Radana, RadanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Jistota rozmnožování, pravděpodobnost podivností - 2Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 21, poslední: 28.9.2012 0:01, přehled diskusí

Re: Vlastně - je to vůbec problém?:
Autor: L. Handzel Datum: 28.9.2012 0:01

Žiji ve světě většiny lidí bez vyznání.

Re: Kudy chodil tudy krad sociální demokrat:
Autor: L. Handzel Datum: 27.9.2012 23:58

Dejte si slovo "sentimenty" do Google, mudrci. :) Obama kandiduje za levicovou stranu ?. Dejte si studený obkládek a doplňte si základní vzdělání.

Re: Kudy chodil tudy krad sociální demokrat:
Autor: J. Cinibulk Datum: 27.9.2012 23:52

Sentimenty?? ... priklad:  Affirmative Action.  Kandidujici muslimove v levicovych stranach?? ... priklad:  B.M. Obama.

Re: Vlastně - je to vůbec problém?:
Autor: J. Novotný Datum: 27.9.2012 23:05

Eh. Pokud jde o to křesťanství: nemyslím to nábožensky. Řekl bych, že náš svět je světem "reálného křesťanství" (náš "rok nula" je například rokem narození Ježíše atd), a jsme koneckonců i ze strany těch fanatických dobráků považováni za křesťany, ze nevěřící psy křesťanského typu.

A jestli na to nemáme? Pak prostě nemáme nárok, to je jednoduchoučké... 

Re: Vlastně - je to vůbec problém?:
Autor: L. Handzel Datum: 27.9.2012 17:20

Nejsem tak zcela přesvědčen, že žiji v křesťanském světě. Myslím, že na to nemáme (viz. odpověď níže).

Re: Pád Říše římské:
Autor: L. Handzel Datum: 27.9.2012 17:19

Odhadovat kdo, koho ovládne a jaká civilizace zde vlastně bude, je věci dosti nejisté futurologie. Trendy se mohou měnit. Srovnejte odhady Římského klubu a skutečnost. Srovnání s Římskou říši lze sice akceptovat, ovšem všechny známé civilizace šly po dosažení svého zenitu, s prominutím do p...ryč. :)

Re: Kudy chodil tudy krad sociální demokrat:
Autor: L. Handzel Datum: 27.9.2012 17:07

Co rozumíte pod slovem "sentimenty" ? Zajímavé. Můžete uvést kandidující muslimy v levicových stranách ? Děkuji.

Re: Nabídka:
Autor: L. Handzel Datum: 27.9.2012 16:59

Jste tedy věřící úchyl. :) Dejte si pod hlavu kobereček, mlácení hlavou do holé dlažby Vám evidentně neprospívá.

Profesore,:
Autor: T. Zajicova Datum: 27.9.2012 16:59

this is much, much better than Obama''s BC fog.

http://www.dailyinterlake.com/opinion/columns/frank/article_7924e4f0-0468-11e2-8da2-0019bb2963f4.html#user-comment-area

What possible significance could all this have? We may never know, but Vernon Jarrett, back in 1979, thought that OPEC’s intention to fund black and minority education would have huge political ramifications. As Jarrett wrote:

“The question of financial aid from the Arabs could raise a few extremely interesting questions both inside and outside the black community. If such contributions are large and sustained, the money angle may become secondary to the sociology and politics of such an occurrence.” (1)

He was, of course, right.

Nabídka:
Autor: V. Němec Datum: 27.9.2012 15:25

Zdá se, že islám je vhodným náboženstvím pro veškeré násilníky, to je i pro fašisty, nacisty, komunisty, úchyly všeho druhu. Takže má velkou budoucnost.

Re: Kudy chodil tudy krad sociální demokrat:
Autor: H. Lukešová Datum: 27.9.2012 11:14

Bohužel je to tak. Evropská levice dobrovolně přijímá muslimské sentimenty, také že někteří muslimové kandidují za levicové strany.

Vlastně - je to vůbec problém?:
Autor: J. Novotný Datum: 27.9.2012 9:50

Vypadá to, že jsme tak trochu ohroženi. Že pokud nevygenerujeme elity, které si s touto hrozbou civilizovaně poradí, může v našem křesťanském světě dojít ke katastrofální společenské regresi. Dobře. Situace je jasná, víme všechno co vědět potřebujeme a zatím máme volbu (včetně svobodných voleb). A tak asi zbývá jen jedna skutečně diskutabilní otázka: máme na to?

Pád Říše římské:
Autor: P. Schuster Datum: 27.9.2012 9:15

Barbarské kmeny Svébů, Vandalů a Alanů, během několika málo let vyvrátily vysoce vyspělou Římskou říši. Nebylo to varování?

Vysoce civilizovaná společnost v EU zakládající si na nositelích Nobelové ceny, vysoké inteligence, vysoké životní úrovni, muže během několik desítek let skončit jako Římská říše, kdy ji ovládne většinová muslimská společnost.

Re: Kudy chodil tudy krad sociální demokrat:
Autor: P. Lenc Datum: 27.9.2012 8:31

Přesné.Naše evropská socialistická rádoby "humanitní" společnost vede pouze k multikulti sebevraždě.Začíná to připomínat třicátá léta 20st.,kdy také levice ustupovala nacismu.Kam to došlo to ví každý.

Kudy chodil tudy krad sociální demokrat:
Autor: P. Maleček Datum: 27.9.2012 6:25

Můžou všechno. Ničit, krást, zneužívat sociální dávky, týrat, zabíjet. Hlavně když nám naši milí přistěhovalci odkudkoliv dají při volbách hlasy. Toť heslo evropských socialistů.

Re: No a teď mě všichni spravedliví ukřičte, označte Karla Orlíka za nepřítele státu, za fašistu, do koncentráku s ním:
Autor: J. Adler Datum: 27.9.2012 0:40

bohuzel, ten problem neni v muslimech, ten je v nas, ze to pripoustime - myslim, ze to zcela presne vystihuje nasledujici otazka a odpoved: " proc si kocouri lizou koule? - inu, protoze muzou"

Re: No a teď mě všichni spravedliví ukřičte, označte Karla Orlíka za nepřítele státu, za fašistu, do koncentráku s ním:
Autor: H. Lukešová Datum: 27.9.2012 0:25

ské společnosti nezná hranic, barvy kůže ani národnost. Na prvním místě je jejich náboženství, přestože někteří moji muslimští klienti kouřili a pili alkohol. Většinu peněz z prodeje drog utratili s prostitutkami. Ve stejném čase zapalovali auta a házeli kameny na policii při demonstraci proti karikatuře Mohameda. Jejich silná identifikace s jinými muslimy je hlavní překážkou úspěšní integrace."

Karel Orlík

Re: Chyba, Krista Boha, zdvojil se mi jeden příspěvek, leč nevadí, Nicolae Sennels dále píše::
Autor: H. Lukešová Datum: 27.9.2012 0:23

bíky budou zatlučeny.“ Zatřetí: Není lehké se integrovat do vyspělé moderní společnosti. Museli by se naučit nový jazyk, osvojit si vyšší vzdělání pro novou práci, aby mohli živit svou rodinu. Navíc by museli přijmout rovnost mužů a žen, svobodu projevu, což ve své zemi neznali. Zůstat zakořeněn ve své tradici je mnohem jednodušší a bezpečnější. Šířit islám v nové zemi pokládají za svou náboženskou povinnost. Imigrací a zvýšenou porodností to také praktikují. Nedomnívám se, že průměrný muslim chce hostitelskou zemi zničit. Chce ji pouze změnit tak, aby odpovídala jeho kultuře a hodnotám. V tom jim vycházejí naproti naši kulturní relativisté s teorií, že všechny kultury jsou si rovné. Ani rodiny si nejsou rovny v úrovni vzdělanosti a stejně tak i náboženství si nejsou rovny. Když si muslimové zvolí kriminalitu a paralelní společnost namísto integrace, to není chyba společnosti, to je jejich volba. Jestliže vštěpují dětem odpor k západní společnosti, integrace bude nemožná. Charakter muslimů se vyznačuje hněvem. Naše kultura považuje hněv za zlo. Učíme děti sebeovládání, aby uměli řešit konflikty pokojnou cestou bez použití násilí. V muslimské kultuře je násilí přijatelné. V nemuslimské kultuře kritice nasloucháme, abychom se vyhli omylům. Muslimové nevnímají kritiku jako pomoc. Reagují s hněvem a násilím. Údajně tím zachraňují svou čest. Na Západě to vnímáme jako nejistotu a nedostatek sebedůvěry. Těch 7 z 10 vězňů, pocházejících z muslimských rodin, se dopustilo násilí po kritice.Západní pojetí sebereflexe je v muslimském prostředí nahrazeno kolektivním pojetím. Nahněvaní muslimové nelitují použití násilí k obraně cti. Experti mezi sebou diskutují, zda absence empatie a lítosti není produktem muslimské kultury, nesoucí znaky psychopatů. Zatímco se v západním světě učí otevřenosti cizí kultuře, rase a náboženství, islám vyučuje extrémní verzi apartheidu.Moji muslimští klienti ve vězení považovali za nemyslitelné použít násilí vůči muslimovi. Jejich pojetí musli-

Re: Chyba, Krista Boha, zdvojil se mi jeden příspěvek, leč nevadí, Nicolae Sennels dále píše::
Autor: H. Lukešová Datum: 27.9.2012 0:20

nech. Nejsem křesťan, ale jsem nesmírně vděčný za křesťanství, po reformách, které posunulo naši civilizaci kupředu. Musíme trvat na svobodě projevu a na právu kritizovat náboženství. Mnozí politici jsou si toho vědomi, ale zbaběle mlčí. Mnohá media vlastní ropní magnáti.V Austrálii už muslimové požadují zavedení práva šaría a oddělené muslimské čtvrti. Jejich děti pochodují s transparenty, vyzývající k zabíjení Židů. Připravují se zákony na potírání kritiky islámu a ve vládě je proislámská, levicová strana práce. V minulém století bojovala levice za demokracii, za práva žen a proti náboženskému fanatismu. Dnes tomu všemu napomáhá: nejhorším antidemokratickým silám, útlaku žen a náboženskému fanatismu. Každý by si měl přečíst korán a zjistit, jakým způsobem se podařilo malému pouštnímu království dostat se do 52 zemí a získat 1,5 miliardy stoupenců. Naší svobodu musíme bránit bez nenávisti a při zachování naší základní přátelské kultury. Není pochyb o tom, že mnozí muslimští politici užívají demokracie ke zničení demokracie. Neměli bychom povolit používání islámských symbolů u státních zaměstnanců, např.bůrky u soudců a zdravotních sester.Naprostá většina muslimů ani jejich potomci se nikdy neintegrují. Otázkou je, zda se integrovat chtějí, zda je jim to dovoleno a zda to umějí. Proč by se měli integrovat? Mají zajištěnou stravu, byt, školy, zdravotní péči, bez ohledu na to, zda pracují a zda akceptují naše hodnoty. Uvnitř paralelní společnosti hovoří svým jazykem a pěstují svou kulturu, své náboženství, své hodnoty atd. Proč by se měli přizpůsobit? Zadruhé: Islám znamená podřízení. Muslimové jsou pod neustálou sociální kontrolou. Jen málokdo si může svobodně vybrat partnera do manželství, oblečení, způsob stravování, své náboženství nebo celkový způsob života. Kdyby se chtěli integrovat do společnosti hostitelské země, museli by opustit některé kulturní a náboženské zvyky. To je pro většinu muslimských rodin nepřijatelné. Podle japonského přísloví: „Vyčnívající hře

Dánský psycholog Nicolae Sennels o integraci muslimů:
Autor: H. Lukešová Datum: 27.9.2012 0:16

„V Kodani je mezi mladými vězni až 70% vězňů z muslimských rodin. S islámskou kulturou se identifikuje už třetí generace muslimských přistěhovalců. Pro ně je západní způsob myšlení neslučitelný s islámem a proto se odmítají asimilovat. Přesto se někteří mylně domnívají, že si věštšina muslimů časem osvojí moderní západní hodnoty. Evropské statistiky to nepotvrzují. Zdrojem muslimské kriminality je jejich náboženství. Není to chudoba. V té se nacházejí díky svému antisociálnímu chování. Levicové struktury mají v multikulturalismu své osobní zájmy, ale obyčejní lidé znají pravdu o muslimské imigraci a integraci. Muslimské přistěhovalectví musí skončit.Muslimští voliči věří, že jejich muslimští politici, muslimské organizace a jejich lídři změní hostitelskou společnost tak, aby jim vyhovovala a byla propojena s islámem. Tomu se říká „islamizace“ a je to v Evropě úspěšné hnutí díky levicovým politikům a politicky korektním žurnalistům. V mateřských školkách v Kodani se podává pouze jídlo „halal“ a v pátky slyšíme po celé zemi volání k modlitbám z minaretů. Polovina našich škol dává muslimským žákům o muslimských svátcích volno a tyto svátky jsou už pro vyučující vyznačeny v oficiálním kalendáři. V naší sekulární a demokratické společnosti už fungují některé části islámského práva šaría. Politici ani média se už neodvažují kritizovat islám a muslimskou imigraci. V Dánsku a ve většině evropských zemí vytvářejí muslimové paralelní společnost, kam se policisté, hasiči ani daňoví úředníci neodvažují vstoupit. Muslimové se jim posmívají a napadají je. Konfliktů každý měsíc přibývá. Nikdy bychom neměli dovolit islamistům, nepřijímajícím naši kulturu a její hodnoty, aby ji ovlivňovali. Náboženskou svobodu bychom měli garantovat jen takovým náboženským společnostem, které veřejně odsoudí násilí a nenávistné verše ve svých náboženských knihách. Měli bychom trvat na faktu, že naše země má křesťanské dědictví a kostely, symboly a tradice musí mít větší práva ve společnosti a v záko

Dánský psycholog Nicolae Sennels o integraci muslimů:
Autor: H. Lukešová Datum: 27.9.2012 0:13

„V Kodani je mezi mladými vězni až 70% vězňů z muslimských rodin. S islámskou kulturou se identifikuje už třetí generace muslimských přistěhovalců. Pro ně je západní způsob myšlení neslučitelný s islámem a proto se odmítají asimilovat. Přesto se někteří mylně domnívají, že si věštšina muslimů časem osvojí moderní západní hodnoty. Evropské statistiky to nepotvrzují. Zdrojem muslimské kriminality je jejich náboženství. Není to chudoba. V té se nacházejí díky svému antisociálnímu chování. Levicové struktury mají v multikulturalismu své osobní zájmy, ale obyčejní lidé znají pravdu o muslimské imigraci a integraci. Muslimské přistěhovalectví musí skončit.Muslimští voliči věří, že jejich muslimští politici, muslimské organizace a jejich lídři změní hostitelskou společnost tak, aby jim vyhovovala a byla propojena s islámem. Tomu se říká „islamizace“ a je to v Evropě úspěšné hnutí díky levicovým politikům a politicky korektním žurnalistům. V mateřských školkách v Kodani se podává pouze jídlo „halal“ a v pátky slyšíme po celé zemi volání k modlitbám z minaretů. Polovina našich škol dává muslimským žákům o muslimských svátcích volno a tyto svátky jsou už pro vyučující vyznačeny v oficiálním kalendáři. V naší sekulární a demokratické společnosti už fungují některé části islámského práva šaría. Politici ani média se už neodvažují kritizovat islám a muslimskou imigraci.V Dánsku a ve většině evropských zemí vytvářejí muslimové paralelní společnost, kam se policisté, hasiči ani daňoví úředníci neodvažují vstoupit. Muslimové se jim posmívají a napadají je. Konfliktů každý měsíc přibývá. Nikdy bychom neměli dovolit islamistům, nepřijímajícím naši kulturu a její hodnoty, aby ji ovlivňovali. Náboženskou svobodu bychom měli garantovat jen takovým náboženským společnostem, které veřejně odsoudí násilí a nenávistné verše ve svých náboženských knihách.Měli bychom trvat na faktu, že naše země má křesťanské dědictví a kostely, symboly a tradice musí mít větší práva ve společnosti a v záko-