18.10.2018 | Svátek má LukášDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Poslední možnost zříci se zabaveného majetkuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 67, poslední: 25.6.2012 11:46, přehled diskusí

Nechápu:
Autor: J. Horálek Datum: 25.6.2012 11:46

Kdyby tento článek Dan Drápal napsal do Života víry, tak bych to chápal. Pokud byl uveřejněný na "Křesťan dnes", tak to vceku chápu také. Ale proč na Neviditelném psu??

Re: Pane Drápale, která kapitola a který verš?:
Autor: M. Kusák Datum: 20.6.2012 7:17

Matouš 17:24

Pro funkci charit a jiných organizací mohou církve používat majetek, který už mají.

Zde mluvíme o majetku, který je blokovaný a stát by jej měl vrátit.

Souhlasím s p. Drápalem. Zabaveného majetku se vzdát a volat k Bohu o zastání.

Chce-li ti někdo vzít košili, dej mu i plášť Matouš 5:40 - zdá se to naivní? - Skvělá možnost jak se opravdově přiblížit k Bohu.

Re: Pane Drápale, která kapitola a který verš?:
Autor: M. Martinovská Datum: 19.6.2012 22:58

pardon, spolu s některými evangelíky - velmi řídkými až extrémními.

Pane Drápale, která kapitola a který verš?:
Autor: M. Martinovská Datum: 19.6.2012 22:52

...pojednává o té rybě? znám ovšem větu "dejte císařovi, co je císařovo, a Bohu, co je Božího. Nebylo tam, že by měl Ježíš zaplatit daně. Naopak, někdo se Ho na to ptal. Ale o rybě si nepamatuju, kde to, prosím, je? Nebo, ví to někdo?

Jinak: čirý populismus. Dejte se na politiku, máte na to. Ježíš neřešil spoustu dalších situací, které řešíme dnes - například provoz církevních charitativních organizací, vůbec existence církve (církví). Církev tehdy neexistovala, čili nebylo možné řešit její provoz, ale zároveň můžete říct spolu s evangelíky, že církve jsou nebibické, že cokoliv, co vzniklo v době  počínající napsáním posledního slova poslední kapitoly Nového zákona, je nesmyslné ašpatné, protože nemá oporu v Bibli.

Re: Kdo je svobodný?:
Autor: J. Kiklhornová Datum: 19.6.2012 21:26

little boy a fat man svrženi na Hirošimu a Nagasaki vyvraždili statisíce lidí naráz,byli požehnáni církví. Křižácká tažení pod požehnáním církve vybily spousty lidí. A co procesy s čarodějnicemi,kde si církev nahospodařila nejvíc majetku a to po celém světě?Církev také žehnala zbraním ve všech válečných konfliktech.

    Jsem hluboce věřící,i když ne křesťanka a proto když někdo řekne A,měl by řící i B. Každý má máslo na hlavě,ale je nutné se k tomu postavit čelem.

Re: Vazeny, nevim jestli mluvite vazne ci jen zertujete:
Autor: P. Sulc Datum: 19.6.2012 20:50

On se ten majetek da prodat, nejak zasmelit. Pamatuju jak jeptindy prodaly Narodni divadlo. Asi nejlepsi reseni by bylo to, ze co se da vratit, se propujci, jako sverenectvi, k uzivani, ale stale to patri statu. A z profitu platit dane, jako jakakoliv jina organisace.. A do profitu pocitat smazrejme i to, co se posle do Vatikanu.

Re: Svěříte svůj majetek zldějům?:
Autor: J. Jurax Datum: 19.6.2012 20:33

Hm - a svěříte majetek katolické církvi - ne katolíkům, ale církvi, s níž ti katolící mají společnou akorát tu víru, z níž ta církev tyje a odvozuje právo na svou existenci ...

Re: Těch diskuzí ohledně vyrovnání státu s církvemi je zde už moc:
Autor: J. Jurax Datum: 19.6.2012 20:30

...  základnou konzervativního myšlení v zemi v tom nejhorším smyslu slova, to ano ... konzervou středověku ...

Re: Autora si vazim, ale jeho dnesni nazor je znacne zplostely ...:
Autor: J. Jurax Datum: 19.6.2012 20:27

Cirkev je daleko lepsi spravce sveho majetku a lepe ho vyuzije k dobru potrebnych nez stat zmitany politickymi mafiemi

No, nevím ... k dobru potřebných ... z majetkem jde moc a mocná církev je mi bytostně nesympatická už proto, že je v demokracii nedemokratickou nátlakovkou a sama o sobě taky mafií ... naštěstí je fakt, že církev (a víra v toho jediného boha tím jediným správným způsobem) v civilizovaných zemích už není všemocná a budou-li nám bohové nakloněni, už nikdy nebude ...

Re: Autora si vazim, ale jeho dnesni nazor je znacne zplostely ...:
Autor: P. Sulc Datum: 19.6.2012 20:21

A proc, proboha, by male cirkve mely byt nakloneny katolicke cirkvi? Staleti je upalovala ci inak pronasledovala. A jsou to vzajemni konkurenti o duse vericich. Kdysi davali katolici zabrat husitum, pozdeji se to obratilo, husite , ci spise utrakviste a pozdeji luterani pozadovali toleranci, lterou ale sami nikdy nemeli. Stale jde o majetek, o nic jineho nejde.

Re: Kdo je svobodný?:
Autor: P. Sulc Datum: 19.6.2012 20:08

Pan Tachovsky hlupaka ze sebe nedela, on jim je, zrejme uz od narozeni.. Stale jeste veri ze dejiny jsou to, co napsal Jirasek a pozehnal Nejedly, to, co se ucilo ve skole, aby z deticek nadelaly male vlastenecky. Tedy dejiny vylhane.

Re: Kdo je svobodný?:
Autor: P. Sulc Datum: 19.6.2012 20:02

Blbnete,, husitstvi je doba temna. Klastery horely i s mnichy a knohovnami, jen na Slovensku to bylo 170 klasteru. Tech rukopisu co uhorelo ! A po dobiti Chomutova Zizka nechal upalit veskere obyvatelsto, 2500 lidi. Mate v hlave moc toho Jiraska a Nejedleho.

Re: Vazeny, nevim jestli mluvite vazne ci jen zertujete:
Autor: P. Sulc Datum: 19.6.2012 19:47

Neberte to pravice - levice zase tak prisne. Obe strany obcas delaji libivou politiku. Nas president Reagan snizil dane. Fajn. Jenze zase zadluzil stat az na pudu. A Zrusil jakousi regulaci bank, ktera pred tim dobre fungovala dlouha desetileti. Obamovy to zadluzovani take velice dobre funguje.. Pravice tu zase dosti pambickuje, neb Americane jsou zbozni lide a hodne jich jeste veri na "stvoreni" misto na evoluci..A obe strany maji tendence resit vladni problemy tak, aby se vlk nazral a koza zustala cela, obzvlaste v dobe politicke korektnosti, takze vysledky jsou nevalne. V USA se ani za Bushu, Clintona a Obamy, tedy pravych i levych, nevyresila situace s ilegalnimy Mexikany, dodnes se poradne nehlidaji hranice. At se pouci v Cesku, jak se to delalo.

Re: Kdo je svobodný?:
Autor: K. Křivan Datum: 19.6.2012 17:56

Pane Tachovský, proč ze sebe děláte hlupáka ?

Re: Rozumín panu Drápalovi:
Autor: B. Rybák Datum: 19.6.2012 17:44

Zcela s Vámi souhlasím. Žijeme ve světě, v němž nic, tedy ani např. charitativní činnost nelze dělat bez peněz. Církev rozumně, citlivě a v souladu s křesťanskou naukou se svým majetkem zacházející získá vliv, kterým může přinejmenším zabránit tomu, aby lidé nebyli "házeni lvům". Určitě pak bude uvnitř svého "organismu" mít i skupiny lidí jako je pan Drápal, kteří budou usilovat o její "ideální realizaci".

P.S. Náš národ prošel levičáckou "genocidou ducha" a proto argument, že většina národa o náboženství nestojí, je velice cynický. Nestojí o něj, protože o něm díky nenávistnému pseudo-náboženství marxleninskému a nelidskému pseudonáboženství enviromentálnímu nic neví. Jenom na jeho dovzdělání jsou potřeba peníze.

Těch diskuzí ohledně vyrovnání státu s církvemi je zde už moc:
Autor: A. Reček Datum: 19.6.2012 17:42

Stejně málokterý zdejší diskutující se dá přesvědčit, zvláště pak ten, který zásadně je vůči křesťanství nastaven nepřátelsky.  U soudruhů je to logické a nosné stanovisko nebolševické levice prozradil počátkem února pan Jiří Paroubek ve svém blogu na Aktuálně.cz v článku "Veřejnost by měla mít v církevních restitucích jasno".  Bez nějak velkého popisování nevhodnosti řešení tohoto problému právě teď, a takovým způsobem, shrnul jejich postoj takto: "Kombinace obrovského majetku a peněz, které zvlášť katolická církev jako dárek od pravicové koalice dostane, vytvoří z této církve bohaté dominium uvnitř státu. Tedy jinak řečeno, stát ve státě. A církev se stane přirozenou základnou konzervativního myšlení v zemi s vlastními školami, domovy důchodců, sociální péčí a i nemocnicemi!"   Tak otevřeně si to nedovolil říct žáden vedoucí činitel ČSSD, včetně pana Bublana, šéfa Křesťanské platformy socdem.  Totiž stále chtějí lákat věřící na svou stranu. 

Re: Kdo je svobodný?:
Autor: J. Tachovský Datum: 19.6.2012 14:34

Aha, takze vyvrazdeni lide se nastehovali zpet. Amici o tom dokonce natocili film, tusim, ze se jmenoval Zombieland. A divim se, ze te katolicke pomloivacne propagande jeste nekdo veri

Re: Kdo je svobodný?:
Autor: J. Tachovský Datum: 19.6.2012 14:32

No jestli to je v nejake knizce, tak to bude urcite pravda. Jen nevim, jak se popasujete s tim, ze v jinych knizkach to je naopak.

Re: Kdo je svobodný?:
Autor: M. Trhlík Datum: 19.6.2012 13:56

Paní Brousková, asi vše bude složitější než je tato diskuse.Nedávno jsem četl historii města Holešova a kolik se tam přehnalo armád, nejen Hisité, kteří kradli, znásilňovali a vraždili místní obyvatelstvo.On tam neměl u evangelíků nijak dobrou pověst ani Jan Sarkander, později prohlášený za svatého.

Svěříte svůj majetek zldějům?:
Autor: V. Běhal Datum: 19.6.2012 13:16

Všude je plno nářků, že poslanci a politici kradou.Když se má vrátit katolíkům ukradený majetek, tak tomu řada občanů tleská. Volíš-li občane politiky, kteří chtějí okrást tvého souseda, tak se nediv, že okradou i tebe. A pak mlč! Lidově "drž hubu".

Re: Vazeny, nevim jestli mluvite vazne ci jen zertujete:
Autor: E. Došlík Datum: 19.6.2012 13:09

Pane Tekle, interpretovat znamená použití pro více výrazu pokud nevíte, a to : vykládat, tlumočit, překládat a posuzovat! A na takové vaše argumentace jako : být komunistou . . ., myslet jako komunista . . ., si nechejte pro své soukmenovce, pokud vám to budou baštit! Opět vám zdůrazňuji, že jsem sám sebou, tak mě do ničeho nestrkejte. Je vá to už jasné?

Re: Kdo je svobodný?:
Autor: V. Běhal Datum: 19.6.2012 13:06

Vysvětlit se to dá snadno. Poté, když husité odtáhli lidé se tam opět nastěhovali. Bylo to v Chomutově a pak v Říčanech, kdy si obležení dohodli volný odchod z města, když jim je vydají, jenže když vyšli ven, tak se na ně, zejména husitské ženy vrhly, zahnaly do stodol a zapálily,  "ni těhotných nešetře", píše husita Vavřinec z Březové. V Německém Brodě, který Žižka oblehl, si měšťané dohodli, že město vydají, budou-li ušetřeny jejich životy. Po otevření bran byli všichni mužové pobiti. V té době už slovo dané nepříteli dodržovali i Tataři.

Re: Já vám něco povím břídilové !:
Autor: R. Langer Datum: 19.6.2012 12:59

Takže nevíte!

Re: Nic jste nepochopila:
Autor: R. Langer Datum: 19.6.2012 12:59

Já bych pojem totalitní hierarchie v katolické církvi tak neodmítal - například kolik je v ní homosexuálních duchovních - tedy těch, kteří to veřejně přiznávají, ne těch, u kterých to vyšlo najevo po 30 letech působení? Že žádní, protože tam takoví být nesmějí? Ejhle, není to taková malá ukázka toho, co znamená totalitní hierarchie v praxi? Nebo už se nám u katolíků v tomto směru něco změnilo?

Re: Kdo je svobodný?:
Autor: V. Běhal Datum: 19.6.2012 12:56

V historii V.V. Tomka je, kromě jiného, několik stran pouze jmen měst a vesnic, které husité vydrancovali, vypálily a obyvatelstvo vyvraždili. Husité vyvrtaždili třetinu českého národa. Jenže vraždili katolíky a to je podle většiny našich historikl "bohulibá" činnost a tak jsou husité opěvováni.

Re: Rozumín panu Drápalovi:
Autor: R. Langer Datum: 19.6.2012 12:45

Já jsem okamžitě pro, aby to, co bolševik sebral církvi, bylo bolševikovi ihned zabaveno. V tom máte mou plnou podporu. Hned je můžete žalovat u civilního soudu pro náhradu majetku. Ale jinak - no nevím.

Re: Rozumín panu Drápalovi:
Autor: T. Vodvářka Datum: 19.6.2012 12:36

Pane Langere, nevím, co je na mé odpovědi nejasného. Církve vlastnily určité majetky, movité a nemovité. Vznikaly nejčastěji dobrým hospodařením řádů, které zaměstnávaly m-j. i mnoho lidí, kteří z toho byli docela slušně živi. Dalším zdrojem byly dary věřících. V každém období byly tyto majetky zdrojem závisti / již i husité plenili kláštěry a to ne z ideologických důvodů, ale především pro snadný zdroj zisku/. Bolševici / nejen naši/, pak provedli nejen rozkradení všeho církevního majetku, ale i personální devastaci mnichů a jeptišek, kněží i laiků v církvi.

Možná by jistému Grebeničkovi došlo, co se vlastně stalo, kdyby třeba zítřejším ediktem bylo odebráno KSČ vše movité i nemovité, její členové by byli internováni, sem tam nějaký popraven. Bohužel se tak nestane, což je do jisté míry přednost i slabost demokracie.

Re: Já vám něco povím břídilové !:
Autor: J. Tejkl Datum: 19.6.2012 12:24

Třeba, co já vím...

Re: Vazeny, nevim jestli mluvite vazne ci jen zertujete:
Autor: J. Tejkl Datum: 19.6.2012 12:20

hmm, a co dělat v případě, že se Vaše názory kryjí s demagogickou rétorikou komunistů? Jak Vás mám označovat? Být komunistou neznamená mít stranickou knížku, stačí jako komunista myslet...Jinak doporučuji najít si ve slovníku výraz "interpretovat". Slovo, které jste pravděpodobně měl na mysli v souvislosti se svobodnými názory  je " vyjadřovat", nikoliv interpretovat...

Re: Nic jste nepochopila:
Autor: O. Zuckerová Datum: 19.6.2012 12:04

Hierarchie kléru jistě existuje, jako ostatně v mnoha dalších organizacích včetně států. Jenom nám laskavě prozraďte, v čem je ta katolická tak totalitní. Znáte vůbec význam tohoto slova? (Asi jste mladý.)