21.6.2018 | Svátek má AloisDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: EK vypráví dětem o klimatu pohádkyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 30, poslední: 2.6.2012 11:10, přehled diskusí

No..:
Autor: J. Kuka Datum: 31.5.2012 13:06

Kazdy , kdo ma skusenost s zakladnim nemeckym skolstvim vi , ze tam se ekologicka mantra husti do deti od mala . Predmet "ekologicka vychova" se uci jiz na prvnim stupni . Proc si myslite , ze kazdy spravny mlady nemec vi jak je Jaderna energie spatna a OZE dobre? (

Re: No..:
Autor: P. Rada Datum: 31.5.2012 15:02

JE je dnes jedním s nejdražších energetických zdrojů. Víz efektivity těžby energie a němci mají jak vítr u moře tak možnost po něk levné energetické uhlí dopravovat.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/EROI_-_Ratio_of_Energy_Returned_on_Energy_Invested_-_USA.svg

Re: No..:
Autor: R. Langer Datum: 31.5.2012 15:56

Lhář, lhář, lhář!

Re: No..:
Autor: J. Honců Datum: 31.5.2012 20:28

Vy si z nás děláte srandu, že?

Re: No..:
Autor: P. Rada Datum: 31.5.2012 20:43

Pánové každá sranda něco stojí. A pokud si chcete ověřit co je a co už sranda není, klikěte si laskavě na odkaz nějaké JE kde je dostatek záklaních údajů - třeba JETE  - a s ceny jen za výstavbu, projektovanou životnost, ceny el na trhu ..  zjistíte snadno návratnost finanční. U JETE to mě vychází 6x a to není započítáno palivo a náklady na provoz atd. Tak mám za to že ti američani ve svých údajích o návratnosti JE opravdu trochu přehánějí. Faktem ale zůstává, že od roku 95 žádnou JE nezprovoznili a to je v náramě pěké shodě s tím, že mají levné a kvalitní povrchové uhlí a tak i transport el na veliké vzdálenosti celých USA je s uhlí vychází podstatně levněji. Račte si beze srandy překontrolovat.

Re: No..:
Autor: B. Rybák Datum: 2.6.2012 10:51

Nejvíc nás ovšem stojí "sranda" rudo-zelená. Technologický rozvoj brzdící vykrmování se zaručeným ziskem "podnikajících" "zelených parazitů" spolu s do nedávna zcela nepředstavitelným uzavíráním zcela funkčních (někdy i úplně nových, nesmyslnými "bezpečnostními" požadavky prodražených) JE z čistě "zeleně-náboženských" důvodů, bude v podmínkách konkurenčních proher "zeleného" světa tou poslední kapkou k definitivnímu oddělení "zeleného náboženství" od státu. Děláte to dobře pane Rado. Každé teokracii vždy nejvíce uškodí nepoučitelní fanatici.

Re: No..:
Autor: V. Hošek Datum: 1.6.2012 7:05

Když jste schopen dát rovnítko mezi JE a větrník, tak to o něčem svědčí.

Možná by jste si mohl zkusit být připojen jen na větrník, aby se Vám rozsvítilo.

Re: No..:
Autor: P. Rada Datum: 1.6.2012 13:27

Může pan Hošek uvést, kde že se o tom rovnítku mezi JE a větrníkem ode mě dočetl?

Ptám se proto aby bylo zřejmé, čeho je kdo schopen a tím spíše se problém osvětlil případně se dotyčnému "rozsvítilo".

Komunisti řízení Moskvou nám kdysi tvrdili,:
Autor: L. David Datum: 31.5.2012 12:06

že mandelinka bramborová je americký brouk, nasazený nám zde těmi ohavnými imperialisty.

Komunisti v Bruseli nemají co na práci, a tak vymýšlejí krávoviny o globálním oteplování.

Re: Komunisti řízení Moskvou nám kdysi tvrdili,:
Autor: J. Slanina Datum: 31.5.2012 14:08

Jojo, zlatá mandelinka.

http://padesatky.ffa.vutbr.cz/19491950/45-bramborouci-v-cechach

http://www.sds.cz/view.php?cisloclanku=2006051201

No..:
Autor: J. Kuka Datum: 31.5.2012 11:53

Kazdy , kdo ma skusenost s zakladnim nemeckym skolstvim vi , ze tam se ekologicka mantra husti do deti od mala . Predmet "ekologicka vychova" se uci jiz na prvnim stupni . Proc si myslite , ze kazdy spravny mlady nemec vi jak je Jaderna energie spatna a OZE dobre? (

Vymývání mozků?:
Autor: P. Rada Datum: 31.5.2012 9:47

K vymývání mozků dochází nejspíše tam, kde není k dispozici varianta. V dobách totality,  vlály kouřové vlečky i na komínech stokorun a málo kdo si všimnul jak jsme i tím dušeni.Těch variant a často velice podbízivých má ale dnešní mladý člověk hodně - až moc - stačí si neodříkat všude přítomnou reklamu. Postihy za prohřešky proti soudnosti jsou krátkodobě zcela minimální a proto na dnešní mladé spíše padá laxnost, ignorantství, alkohol, kuřivo, drogy.... a takto je mu systematicky "vymýván mozek" ale směrem od svébytného k závislákovi na podsouvaných požitcích.

To co uvádí Kremlík je pro dnešní svět opravdu trochu za vlasy přitažené. Je ale otázkou co potká naše děti za několik desetiletí či v konci století.

ČHMU nedávno zpřesnil prognozu: http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/ok/klimazmena/files/vav_TECHNICKE_SHRNUTI_2011.pdf

S té je vidět, že to co nás bude stále více ohrožovat nebudou časem ani tak požáry jako SUCHO a tedy NEÚRODA a s podobných příčin i příliv uprchlíků a migrantů odjinud. V celé Evropě už totiž nyní po předchozích desetiletích progrese stagnuje potravinová produkce pro průběžně se snižující úrodnost půd kterou se nedaří dalším šlechtěním a hnojivy kompenzovat. Kousek s toho navíc ukrjí biopaliva a zástavba. Přesto se ale zatím máme hmotně lépe jak v okolí a to táhne....V těch šotech ale o takovémto problémku nebyla ani zmínka. Pan Kremlík má proto i kousek pravdy s jejich tendenčností - ta je ale v nevyváženosti ukazovaných dopadů přičemž ty hlavní přijdou nikoli od problémů s klimatem ale zřejmě od problémů ekonomických.  http://www.novinky.cz/ekonomika/268258-hroziva-masa-nezamestnanych-na-svete-nemuze-najit-praci-75-milionu-mladych.html

Obecně je ale jak pro pana Kremlíka tak pro řady úředníků chybou, že odbornost u nich pokulhává za komerčností a reklamním přístupem.

Pan Kremlík má pravdu v tom, že:
Autor: J. Kadeřábek Datum: 31.5.2012 11:47

tak stupidní brožury se jen tak nevidí. Často se dívám na německou TV a některé pořady na téma obnovitelné zdroje jsou argumentačně stejně hloupé. M.j. i jako ten Váš příklad se stokorunou.

Re: Pan Kremlík má pravdu v tom, že:
Autor: P. Rada Datum: 31.5.2012 13:14

Ten příklad se stokorunou osazenou zadýmaným komínem podle mého sedí protože by sotva by takový obrázek dnes neprošel a dýmající železné srdce republiky a moc v pozadí toho všeho byla takto denodenně na očích všestaně oblbovanéhu lidu.

Jinou reklamu si ale dělá pan Kremlík už tím grafem četnosti požárů v úvodu. Sice přiznává, že tam poslední léta chybí ale naprosto nezohlednuje vývoj požární techniky v uvedeném období,  která umožnila eliminovat rozsahy požárů. Podobný trend byl svého času v USA ale tomu je i tam dnes konec s několika důvodů.

1.Tím prvým je, že pokud se systematicky požárům brání tam kde byly přirozenou součástí krajiny, pak to vede po delším čase k tak masivnímu nahromadění sušiny, že následný masivní požár už ani moderní technika nezvládne. 2. Druhým aspektem je , že stagnující společnost už se nerozvíjí ani v oblasti protipožárních možností. 3. V  neposledním důvodu pak požáry budou častěji vlivem klimatických změn vznikat tam, kde dosud byly vzácné.

Důvod proč toto Kremlík nekomentuje je podstatným otazníkem k celému jeho příspěvku.

Re: Pan Kremlík má pravdu v tom, že:
Autor: V. Kremlik Datum: 31.5.2012 19:38

Zlepseni pozarni techniky? Korektni vecne pripominky slysim rad, pane Rado. Dekuji za takove. Nevim ovsem, jak byste chtel od trendu odecist zlepseni techniky. Take mam pochybnost, zda ve vyspele  Evrope za poslednich 30 let k nejakemu zasadnimu vyvoji doslo. Jinak mohu poukazat na jine studie. Muir-Woodova slavna studie o normalizaci skod z prírodnich katastrof hodnotila nejen povodne, ale i pozary. A neshledala zadny narust normalizovanych pojistnych skod z pozaru v Evrope za poslednich 50 let... Nelze zkratka rici, ze oteplovani zpusobilo zhorseni pozaru, protoze ke zhorseni pozaru nedoslo. Jinak doporucuji autora jmenem Tuomo Wallenius, ktery o vyvoji pozaru za posledni stovky let napsal dost fascinujici prace. 

Re: Pan Kremlík má pravdu v tom, že:
Autor: P. Rada Datum: 31.5.2012 20:56

Pane Kremlík požární technika prodělávala donedávna řadu podstatných vylepšení. Předně za tím je růst monitorovacích a komunikačních možností. Osobně jsem jeden požár louky hlásil před 2 lety a hasiči tam byli do 5min takže suchá trávy shořelo jen cca 100x100m. Ještě 20m chybělo a hořel by les... ta rychlost byla v tomto případě ukázkou jak technika jde dopředu od dob, kdy požárníci vyhlížely ohen s věží... O zásazích s letadel atd snad nemusím hovořit.

naopak Vy by jste mohl vysvětlit proč u nás letos vypukly v lesích už dva velké požáry a to máme teprve jaro.

http://www.novinky.cz/krimi/266218-silny-vitr-rozfoukaval-pozary-a-strhaval-na-morave-strechy-a-stromy.html

http://www.novinky.cz/krimi/268703-vitr-by-mohl-znovu-rozfoukat-obri-pozar-u-bzence-obavaji-se-hasici.html

O nebývalém požáru v okolí Moskvy jste možná slyšel ale neuvádíte to - proč? http://www.mojevideo.sk/video/9e09/poziare_v_rusku.html

Re: Pan Kremlík má pravdu v tom, že:
Autor: B. Rybák Datum: 2.6.2012 11:10

Tím kdo pod praporem "bezzásahovosti" způsobuje hromadění odumírajícího i odumřelého, pro šíření požárů ideálního bio-materiálu, brání osvědčenému tradičnímu vypalování, včetně záměrného zanedbávání přístupových cest (i pro požární techniku) jsou vždy a všude ekologisté.

Nějak mi ty publikace připomínají padesátá léta:
Autor: J. Štrobl Datum: 31.5.2012 7:45

kdy jsem začal chodit do školy. Kdyby ty obrázky udělali jen o trochu víc retro, bylo by to úplně dokonalé. Utkvěl mi v paměti velký plakát u lékaře s nápisem: Nezdvořáka poznáš rázem, bezohledně plivá na zem. Což jakýsi dobrý český člověk okomentoval poučením: Slušný člověk zase klidně na stěnu či na strop plivne. Tak se mi zdá, jakoby se ten západ vracel do padesátých let východu. To je patrně také jedním z důkazů, že je země kulatá a blbost nechodí po horách, ale po lidech a obchází je pěkně zleva.

Strašící klimatologové vedou naši civilizaci:
Autor: P. Pavlovský Datum: 31.5.2012 7:07

do ekonomického průšvihu, viz dnešní text pana Ulče. Výrobci z Číny, Ruska a podobných států na skleníkové plyny dlabou a ničím se neomezují.

  Ookud naši výrobci nebudou mít srovnatelně liberální podmínky, tak ten konkurenční boj definitivně prohrajeme. Práceschoponé obyvatelstvo bude bez práce, všechno dovezou Číňané. Ovšem ty podpory v nezaměstanaosti nám nedají.

Re: Strašící klimatologové vedou naši civilizaci:
Autor: P. Rada Datum: 31.5.2012 10:32

V tom, že Čína dost kašle na životní podmínky obyvatelstva by nám snad neměla být příkladem. Jiná věc je chtivost západního světa o další a pokud možno levné - přelož si něčí otrockou prací dotované - výrobky.

Jiným aspektem ale je, že právě ta Čína je dnes nejprograesivnější v rozvoji OZE take i tam se na budoucnost začíná myslet.

Výrobci s USA, Kanydy ... "dlabou" na skleníkové plyny především proto, že spalování fosilů jim umožnuje maximalizaci zisku a v případě Kanady dokonce perspektivně výhodnější klimatické podmínky.

Jakmile se začne projevovat v ceně výrobku rostoucí dopravní náklad daný rostoucí cenou ropy výrazněji - pak začne mít vliv regionalizace. Do té doby pokud tzv liberalizace bez zodpovědnosti - kdy danové ráje jsou ukázkou pokřivenosti systému - nelze o srovnatelných podmínkách prakticky hovořit a ti co takto pokřivenou liberalizaci prosazují, tolerují... nesou na pokřiveném vývoji největší vinu.

Mlady muzi ....:
Autor: M. Kosik Datum: 31.5.2012 5:34

.... kde jste to vyhrabal? Normalni clovek si toho nevsimne.  Jen naivove se takovymi tiskovinami zabyvaji vazne tak ci onak. 

Já jsem to řešil se svými dětmi..:
Autor: B. Uhlich Datum: 31.5.2012 0:31

a byl jsem (nebo nebyl..?) překvapen, že je to vůbec.. ale vůbec nezajímá. Mám dospívající dceru a tak je už s ní poměrně dobrá řeč a ptal jsem se ji jak jejich genrace řeší tyhle environmentální věci a ona mě říkala, že neví vůbec o nikom , kdo by to nějak řešil..prostě je to nezajímá..  pak mám ještě malého kluka a ten byl jednou dost zaražený nějakým pomateným francouzským animovaným filmem jenž dávala Čt a to mě opravdu těžce nas...alo,protože to byla opravdu demegogie ala normalizační bolševik... tak jsem mu vysvětlil, že věc není tak vážná, aby se něčeho bál a myslím, že to snad pochopil.... a já pro jistotu už dávám pozor, co mu v té tv. pustím.... Dokonce jsem i dost pátral jak k celé věci ekologie přistupují ve škole a školce, kam děti chodí a byl jsem překvapen, že tam děti nějak vyloženě neblbnou...tedy ve výsledku jsem relativně spokojen,že mi děti nikdo nějak nesmyslně nestraší.............

Re: Já jsem to řešil se svými dětmi..:
Autor: E. Macek Datum: 31.5.2012 2:49

P.Uhlichu......alo,protože to byla opravdu demegogie ala normalizační bolševik... tak jsem mu vysvětlil, že věc není tak.

Lituji Vaších dětí.Co vy jste za čuráka.

Re: Já jsem to řešil se svými dětmi..:
Autor: P. Eugel Datum: 31.5.2012 6:58

Ono se da litovat i Vasich rodicu. Jake to asi zklamani musi prozivat, kdyz pres veskerou snahu, vychovali tohle.

Re: Já jsem to řešil se svými dětmi..:
Autor: P. Lenc Datum: 31.5.2012 9:09

A tak by mne zajímalo,jakým způsobem funguje na Psu cenzura.Mně zablokovala přízpěvek(naprosto slušný) o sociálních demokratech a odborářích,ale vulgární hovado Macek jim zřejmně vůbec nevadí.Zajímavé.

Re: Já jsem to řešil se svými dětmi..:
Autor: S. Donát Datum: 31.5.2012 9:22

Pane Macku, nejlíp uděláte, když se seberete a potáhnete do horoucích pekel. Na Vaše sprosťárny tady opravdu není nikdo zvědavý. Pokud se Vám na cizím komentáři něco nelíbí, nic Vám nebrání s ním polemizovat věcnou argumentací. Pokud toho nejste schopen a umíte jen urážet a nadávat, raději prosím nic nepište. Děkuji

Re: Já jsem to řešil se svými dětmi..:
Autor: R. Langer Datum: 31.5.2012 15:58

Ty můžeš litovat leda sám sebe, hovado!

Re: Já jsem to řešil se svými dětmi..:
Autor: J. Honců Datum: 31.5.2012 20:32

A co Vy za sprosťáka ...

Re: Já jsem to řešil se svými dětmi..:
Autor: S. Donát Datum: 31.5.2012 9:25

nedávno jsem o tom pořadu psal poněkud naštvaný komentář, tedy pokud myslíme to stejné. Je to seriál "Byla jednou jedna planeta", uděláno v podobném stylu jako podstatně starší "Byl jednou jeden život". Planeta na rozdíl od života je ale snůška polopravd a demagogických keců, kdy se skupinka pečlivě rasově i genderově vyvážených dětí snaží spasit Zemi pomocí ultrazelených nástrojů. Hnus mnou vehementně lomcoval ((c) J. Werich)

Re: Já jsem to řešil se svými dětmi..:
Autor: B. Uhlich Datum: 31.5.2012 20:54

jo jo, to bylo to ono...  Jako mně tady ta demagogie štve, ale zas na druhou stranu jsem docela klidný...ono to mladý zas až tak moc nebere. Ale bylo vidět, že to na synka určitý dojem udělalo, protože se pak na to ptal....  Jinak já si myslím, že na mediální cinty jsme tady na tom území už docela zvyklí, ne? Není to tak dávno, co se z podobné demagogie skládalo celodenní vysílání jak Tv. tak rozhlasu....  Přemýšlel jsem obrátit se na radu tv a rozl. vysílání ohledně toho, že takové přady by měly být označené, že obsahují vyhraněné environmentální názory..když se musí označovat pořady s násilím , sexem, vírou..tak proč by se neměly označit pořady s touto tématikou. Vzhledem k tomu, že tyto pořady už překročily rámec racionálna a obsahují v podstatě jistou formu víry a propagandy - myslím, že by bylo slušné být na to upozorněn... :-)))