24.4.2018 | Svátek má JiříDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Chytrá horákyněŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 6, poslední: 11.5.2012 23:44, přehled diskusí

Chci inteligentního prezidenta:
Autor: P. Pavlovský Datum: 11.5.2012 3:45

 Prof. Švejnar, vzhledem ke svým v americkém smyslu slova liberálním názorům nemůže být kandidátem ,konzervativce, jako jsem já. Ovšem píše-li autor, že on "ale i paní Němcová si nejsou jisti, zda nálepka kandidáta politické strany není spíše polibek smrti", nechápu, co mu vyčítá. Má být snad na hlavu padlý a nechat si takový polibek vtisknout?

Lid si přeje nestranického kandidáta a vše ukazuje k tomu, že si jej také zvolí. Kandidátem levé části spektra bude s vysokou pravděpodobností Prof. Švejnar. Náskok má před ním v průzkumech J. Fischer. Je to kandidát pravice? Obávám se, že nikoli. Těmi jsou K. Schwarzenberg a Mudr. Roithová. Jsou to sice straníci, ale já bych kterémukoli z nich dal přednost, paní Roithové největší. Její stranictví je s ohledem na marginalizaci Lidovců zanebatelné; jako dlouhoiloetá europoslankyně je světa znalá, vypadala by dobře na známkách a v krizových situacích umí poskytnot první pomoc. Kdo se s ní může měřit?

Re: Chci inteligentního prezidenta:
Autor: P. Kolář Datum: 11.5.2012 6:56

Velice mě pobavilo že by paní Roithová vypadala dobře na známkách.Dokonce v našich podmínkách by to mohlo být jedno z kritérií.

Re: Chci inteligentního prezidenta:
Autor: Ž. Halabudová Datum: 11.5.2012 7:24

Předpokládám, že tento příspěvek vznikl, jako okamžitá reakce na dnešní ranní prostatické vymočení a že není myšlen úplně vážně. 

Re: Chci inteligentního prezidenta:
Autor: P. Pavlovský Datum: 11.5.2012 7:45

Prosím o vysvětlení! Zmínka o poštovních známkách a prvnmí pomoci byla samozřejmě míněna jako humor, ale jinak nevím, proč bych svou preferenci kandidátů K. Schwarzenberga a Mudr. Roithové neměl myslet vážně. Jsou snad něčí méněcenní?

Re: Chci inteligentního prezidenta:
Autor: Ž. Halabudová Datum: 11.5.2012 8:11

Jako kandidátka, by mi paní Roithová vadila nejméně, ze všech navrhovaných. Diamtrální názor mám u Jeho Jasnosti.Asi to bude vypadat velmi přízemně, ale jako představitele státu, bych ráda osobnost, která je reprezentativní,zdravá a není Hujer. A to pan kníže, ani v jednom bodě nesplňuje.

Re: Chci inteligentního prezidenta:
Autor: J. Charvát Datum: 11.5.2012 23:44

Proboha kdy už lidi přestanout blbnout s tím feudálním, dávno mimo zákon stojícím titulem, k němuž se moudře ani sám p. Schwarzenberg nehlásí a který vůbec nic neznamená, leda snad vysvětlení jeho pohádkového majetku???