27.5.2018 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Pravda o Mezinárodním hnutí solidarityŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 60, poslední: 6.5.2012 23:17, přehled diskusí

Správa: Saudská Arábia je poslednou nádejou Izraela:
Autor: T. Petrovič Datum: 6.5.2012 23:17

Nedávna správa Tel Aviv University hovorí, že Saudská Arábia je poslednou nádejou a obrannou líniou pre Izrael a popisuje Saudov ako poslednú šancu Tel Avivu chrániť svoje politické záujmy v arabskom svete. Správa hovorí, že väčšina spojencov Izraela v regióne sa zrútila a nemôžu už hrať významnú úlohu v arabskom svete.

Dodáva, že Saudská Arábia je jedinou krajinou, ktorá stojí proti Iránskej islamskej republike, a preto je poslednou líniou obrany Tel Avivu proti Teheránu. Správa uvádza, že rodina Al Saud je veľmi dôležitá pre Izrael, pretože Saudská Arábia veľmi aktívne "pracuje" v krajinách ako je Jemen, Egypt, Irak, Libanon a znížuje vplyv Iránu v týchto krajinách.

Nedávno v marci, egyptský starší klerik obvinil Saudskú Arábiu a Katar o zasahovanie do vnútorných záležitostí iných moslimských národov, nazval tieto dva štáty "izraelskými otrokmi." Šejk Mohamed Alaedin Madhu povedal, že obe krajiny vykonávajú izraelsko-americký plán v Sýrii. Tiež kritizoval Saudmi-vlastnenú televíznu sieť Al-Arabíja a Katarom-vlastnenú televíziu Al-Džazíra, že "slúži izraelským záujmom."

Navyše, v uniknutých e-mailoch a získaných sa tým Bejrútskymi novinami Al-Akhbar, bolo ukázané, že Saudská Arábia kontaktovala Mossad, ktorý pomáhal kráľovstvu, ako píše Al-Akhbar, "so zhromažďovaním informácií a rád ohľadne Iránu." Podľa zdroja, citovaného v e-mailoch, "Niekoľko podnikavých dôstojníkov Mossadu, aj minulých aj prítomných, robia predajné "balíky", ktoré predávajú Saudom; je tam všetko, od bezpečnostného vybavenia (po) zhromaždené špionážne informácie a konzultácie."

Golda Lukesova:
Autor: V. Stejskal Datum: 6.5.2012 20:47

Pro mne je pi Lukesova neco jako Golda Maierova. Pi Lukesoa ja nase, ceska Golda Maierova. Nekdy tak nazyvaji pi Tydlitatovou, ale ta se nejak ztatila ve vyrech skandalu university v Plzni. Jen tak dal pani Goldo, necht vam sily vystaci jeste dlouha leta.

Re: Golda Lukesova:
Autor: H. Lukešová Datum: 6.5.2012 20:59

Děkuji za přání, pane Stejskale, i Vám přeji hodně sil, zdraví a dlouhý život :-) Ovšem velikosti Goldy zdaleka nedosahuji, ani nedosahuji velikosti velkého Anvara, přítele Goldy. :-)

Re: Golda Lukesova:
Autor: L. Handzel Datum: 6.5.2012 22:18

:)

smysl textů H.Lukešové:
Autor: M. Jaroš Datum: 6.5.2012 3:40

Původně jsem Vaše texty vnímal jako, svého druhu "terapii", doporučenou Vašim ošetřujícím lékařem (na přímou otázku jste mi nedavno odpověděla, že publikování zde má blahodárný vliv na Váš duševní stav)

Nyní mám všek pocit, že jsou Vaše texty určeny jako osvěta pologramotným fandům Izraele, nevládnoucím anglickým jazykem. Nepřinášejí totiž nic než "neohrabaný překlad" z příručky pro pro-izraelské diskutující... 

Až na samotný závěr, který snad, soudě dle použitého slovníku,Vám napsal nějaký politruk.... (proč právě ISM, o teré se v našich médiích skoro nepíše? Vyřizujete si s ISM účty, když Izrael díky pažbě pušky pplk. Eisnera v obličeji dánského aktivisty ISM  projel mediální strkanici spojenou s Flytillou?)

Nechtěť i dál plány revanšistů hatí vaše články.... ;-),

když už vám to a vašim abonentum dělá tak dobře. Za nás ostatní bych se přimlouval o méně přeložených brožurek, a více vlastních myšlenek... Vybavuji si správně váš výrok, že osadníky na Západním břehu vnímate spíše jako komplikaci mírového vyřešení celého konfliktu? Jaké zajímavé řešení izraelsko - palestinského konfliktu předkládáte Vy? Opravdu považujete Golany za součást "historické" Palestiny?

Re: smysl textů H.Lukešové:
Autor: M. Lechvy Datum: 6.5.2012 8:21

Hezky umíte zvracet soudruhu.

Re: " Za nás ostatní bych se přimlouval...":
Autor: J. Slanina Datum: 6.5.2012 9:46

No, mně konkrétně klidně vynech.

Re: Jaroši, mluvte za sebe:
Autor: H. Lukešová Datum: 6.5.2012 10:32

Nelíbí se Vám článek? Tak ho nečtěte, v čem je článek nepravdivý? Jiným lidem se článek líbí a je jich naštěstí většina. Jakým právem mluvíte "za nás všechny"...Napište. "mně se článek nelíbí", což je naprosto logitimní, máte právo být  otrávený článkem.. Popsala jsem případy, které jde velmi snadno všude vyhledat, není třeba překladače, na co?

Re: Jaroši, mluvte za sebe:
Autor: M. Jaroš Datum: 6.5.2012 14:58

právě o to jde. na internetu, v dost podivných končinách, lze najít několik letitých článků, takřka identických s tím Vaším. Kdo vás na diskuzních forech sleduje déle, může předpokládat, že máte na víc než na slepé převádění cizích textů... navíc tak děsnou formou (... mnozí antisemité...) podle mého názoru máte na víc. :-)

Re: Jaroši, mluvte za sebe:
Autor: S. Landa Datum: 6.5.2012 16:41

Nesouhlasím s Vámi, pane Jaroši. Nemá na víc.

Re: Jaroši, mluvte za sebe:
Autor: L. Handzel Datum: 6.5.2012 21:49

Nesouhlasím s Vámi, pane Lando. Nemá na nic. :)

Re: Jaroši, mluvte za sebe:
Autor: H. Lukešová Datum: 6.5.2012 21:53

Hlavně že Vy máte na vše. Vždyť vy všichni nedokážete vůbec nic, jenom pindáte...

Re: Jaroši, mluvte za sebe:
Autor: H. Lukešová Datum: 6.5.2012 21:55

A vy nejste schopni vůbec ale vůbec ničeho, jenom urážíte, hlupáci...

Re: Jaroši, mluvte za sebe:
Autor: L. Handzel Datum: 6.5.2012 22:13

Oslovil jsem s názorem pana Landu. Nevadí, když jste se opět nalepila, tak já Vám prorokuji úspěšnou budoucnost. Jste taková naše (cizí články pastující) Eulalie Čubíková. :) END

Re: Jaroši, mluvte za sebe:
Autor: H. Lukešová Datum: 6.5.2012 23:05

Na diskusním fóru se může každý lepit na koho chce a o mě se nebojte, je mi fajn.

A čo opak?:
Autor: T. Petrovič Datum: 6.5.2012 0:16

Tak členovia ISS zosnovali bombový útok v Tel Avive a to má byť odporné?

A keď izraelci zosnovajú útoky na vlastných diplomatov (India, Gruzínsko - február 2012) a krivo obvinia Irán, to nie je odporné?

Alebo keď Mossad vyhodí do povetria synagógu v Argentíne (1994) a najme si vyšetrovateľa (Alberto Nisman), ktorý falošne obviní Hizballáh to nie je odporné?

Re: A čo opak?:
Autor: M. Ilsner Datum: 6.5.2012 0:19

Tak zaprvé, soudruhu, ISS je mezizinárodní vesmírná stanice. A za druhé, jste odporný komouš, chce se mi z vás zvracet.

Re: A čo opak?:
Autor: L. Brabencová Datum: 6.5.2012 8:21

Mně taky, fuj!

Re: A čo opak?:
Autor: H. Lukešová Datum: 6.5.2012 0:39

Nevážený Petroviči, jste ideový nástupce Luďáků (Hlinky a Tisa, těch nejodpornějších lidí), těch Slováků, kteří vydali "Židovský kodex", stejně hnusný, ne-li hnusnější, než "Norimberské rasové zákony. Představitel těch Slováků, kteří platili nacistům za deportaci a následnou likvidaci Židů. Popírat zodpovědnost muslimských teroristických útoků proti Izraelcům a izraelským objektům. Alespoň vidím, kdo je na straně palestinských Arabů, i já jsem z Vás zhnusena...

Když komunisté:
Autor: M. Koutný Datum: 5.5.2012 19:12

pozavírali, pověšeli nebo vyhnali všechny statečné a nezlomné, přišli na řadu "užiteční idioti". Levicoví inťoši mnohdy ještě s provazem na krku nechápali, jak se to mohlo takhle zvrtnout, a ti co přežili, mnohdy nepochopili dodnes.

Opravdu si myslíte, vy trubky aktivistické, které dláždíte ve jménu multikulti a bůhvíjakých ušlechtilých principů cestu militantnímu islámu, že se snad historie nebude opakovat?

Nechápu,:
Autor: K. Křivan Datum: 5.5.2012 15:27

proč to svinstvo Mossad ještě nezlikvidoval ? 

Re: Nechápu,:
Autor: L. Brabencová Datum: 5.5.2012 16:26

 Myslíte, že by to nerozpoutalo další slovní útok médií?

Re: Nechápu,:
Autor: K. Křivan Datum: 5.5.2012 17:10

Ale jó, rozpoutalo. Ale blbosti by na světě ubylo. Maličko, ale zaplať Pánbůh i za to.

Re: Nechápu,:
Autor: H. Lukešová Datum: 5.5.2012 17:29

Ba ne, pane Křivane. Izrael by hysterickou kampať levicových médií neustal. Levicová média by Izrael rozdrtila a ani USA pod vedením levičáka Husajna Obamy by se Izraele nezastala. Vždyť si vzpomeňte, jakou protiizraelskou nenávist vyvolali levicoví novináři proti Izraeli, když zlikvidoval palestinského teroristu, sketu Mahůba...

http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-hysterie-zapadnich-medii-kvuli-smrti-palestinskeho-teroristy-115-/p_zahranici.asp?c=A100224_212308_p_zahranici_wag

Vždyť i americká pravicová televize FOX-TV čelí zuřivé nenávisti ze strany zbývajících levicových médií...

Boj za mír je válka jako každá jiná:
Autor: K. Krbálek Datum: 5.5.2012 15:00

A nejen za I. republiky a za totality. A co současnost?:
Autor: J. Slanina Datum: 5.5.2012 11:41

"Pod kolika libozvučně a nevinně znějícími názvy různých spolků, organizací a institucí se již za první republiky a později za totality skrývaly úmysly a činy odporující těm ušlechtile a pokojně znějícím heslům, kolikrát se staly zástěrkou pro hrůzné aktivity, namířené proti ideovým či národnostním odpůrcům."

Humanistické hnutí ,Mezinárodní mírové hnutí ,Centrum kultur,Socialistická Solidarita ,Hnutí za přímou demokracii ,Humanistická strana, Komunita pro lidský rozvoj, Socialistický kruh ,Česká mírová společnost ,Obrana životního prostředí ,Společnost Berty Suttnerové ,České národní hnutí za mír a lidská práva ,o.s. Vojáci proti válce ,Nesehnutí ,o.s. Mladí zelení ,ZO Strany zelených Domažlice ,.Islámská nadace v Praze ,Sdružení Zdravý životní styl ,proFem ,Strana rovnost šancí ,GITA - Genderová informační tisková agentura ,Iniciativa ženských a genderově senzitivních nezisk. organizací ,Agentura GAIA ,Jihočeské matky ,hnutí Země především, Svaz palestinských studentů ,Ekumenická akademie ,o.s. Podněty.cz ,Sustainable.cz - internetový portál pro trvale udržitelný život, Strana zdravého rozumu ,Strana 4 vize ,publikační server Nový směr ,Hnutí na podporu dobrovolných hasičů a dalších dobrovolníků Evropská unie pro lidská práva ,International Commission of Conscience ,Křesťanskosociální hnutí ,SOP - Socialistická organizace, pracujicích ,Palestinský klub ,Pražská organizace Mladých sociálních demokratů ,Socialistická alternativa Budoucnost ,Křesťanský dialog ,Autentičtí sociální demokraté ,Hnutí za spravedlivou společnost a lásku k bližnímu ,Všeobecný svaz muslimských studentů v ČR Muslimská unie ,o.s. Slovanský výbor ,Česká strana národně sociální ,Levý blok ,REVO - organizace revoluční mládeže ,o.s. Horní mlýn ,Společnost Julia Fučíka ,Ček Árya Sabhá - Árjasamádž České republiky ,Ostravský levicový klub

Re: A nejen za I. republiky a za totality. A co současnost?:
Autor: I. Schlägel Datum: 5.5.2012 11:56

Všichni ti osvícení spasitelé světa pěkně pohromadě.

Ještě bych přidala, byť to sice není k Izraeli, ale je tu podobná podhoubí...:
Autor: J. Kanioková Datum: 5.5.2012 15:27

Evropští intelektuálové sepsali manifest varující před krachem EU "Manifest k položení nových základů Evropy zezdola", otištěný například v německém týdeníku Die Zeit a v italském deníku La Repubblica, varuje před koncem Evropské unie. "Dobrovolnický rok pro všechny - pro taxikáře a teology, pro úředníky, dělníky a nezaměstnané, pro hudebníky a manažery, pro učitele a učně, obchodníky a kuchaře, soudce a důchodce, pro ženy a muže - jako odpověď na eurokrizi!" navrhuje manifest.

"My, první signatáři, chceme propůjčit hlas evropské občanské společnosti. Vyzýváme proto Evropskou komisi a národní vlády, Evropský parlament a národní parlamenty k vytvoření Evropy aktivních občanů a také k VYTVOŘENÍ FINANČNÍCH i právních předpokladů pro Dobrovolnický evropský rok pro všechny - coby protiklad k Evropě shora, k dosud převládající Evropě elit a technokratů," pokračuje manifest.

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/evropsti-intelektualove-sepsali-manifest-varujici-pred-krachem-eu/789911

Re: A nejen za I. republiky a za totality. A co současnost?:
Autor: H. Lukešová Datum: 5.5.2012 16:43

To je tedy "úctyhodný" spolek, jen co je pravda...

bajecna Lukesova:
Autor: J. Cervenka Datum: 5.5.2012 9:57

jako vzdy Lukesova prinasi dulezite informace, kter nejsou, casto, obecne zname. Je ale dobry cist prizpevky Cechu, ktere jsou velkou vetsinou na strane Izraelcu, "nasich" lidi. (jsem Slovan a "katolik" atheista) Kez by Evropani Lukesovou taky mohli cist.