24.6.2018 | Svátek má JanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Slovo k odborůmŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 52, poslední: 6.5.2012 23:10, přehled diskusí

V tomto státě si opravdu nedokážu vybrat:
Autor: M. Stuchlik Datum: 4.5.2012 23:29

jestli větší škodná jsou odbory nebo manažeři.

odbory:
Autor: J. Pospíšil Datum: 4.5.2012 17:11

Naprostý souhlas. Díky ze tento článek

Odbory:
Autor: I. Břízová Datum: 4.5.2012 15:00

Minulý měsíc náhle zemřel můj syn.Stalo se mu to během pracovní směny..Odboráři mi nabídli pomoc.Vedoucí mého syna mě zavezl na podnik,kde mají odbory kancelář.V pracovní době tam nikdo nebyl.Nikdo nevěděl kdy se kdo dostaví.Zaměstnanci nešetřili poznámkami o "důležité práci odborů".Nakonec mi poradili jenom zástupci zaměstnavatele.Později mi telefonicky oznámila paní z pokladny,že si mohu vyzvednout příspěvek na pohřeb..Pochopitelně i za to odborům děkuji..Jenom bych je upozornila na to,že lidé s kterýma jsem mluvila jejich práci zrovna dvakrát nehválili.

obory:
Autor: J. Dvorská Datum: 4.5.2012 13:12

Na toto téma lze napsat mnohé! Ovšem  pravda je taková, že  české odbory jsou banda komunistických vyžírků a grázlů!

Re: obory:
Autor: J. Boleslav Datum: 4.5.2012 15:25

V dobách těsně po revoluci tomu tak výrazně nebylo, nicméně od té doby se odbory skutečně výrazně posunuly doleva a staly se pátou kolonou bolševiků rudých i oranžových. Ne všude ve světě tomu tak je, např. v Rakousku má každá z velkých stran v odborech svoji sekci.

Re: obory:
Autor: M. Mařák Datum: 4.5.2012 21:15

V Rakousku je to tím, že  "odborářská"  Dollfussova fašistická diktatura se stavěla proti německému národnímu socialismu. Po atentátu na Dollfusse a nacistickém puči se fašističtí odboráři a politici ocitli ve stejných lágrech jako ti komunističtí, či sociálně demokratičtí. Fašismus a tedy korporativismus v  Rakousku tím získal antinacistickou nálepku a z toho vyplývá skutečnost, že Rakousko  patří ke dvěma zemím v EU s nejvyšším korporativismem. Proto má každá z velkých stran v odborech svou sekci a odbory se podílejí na vládě. Prostě Mussolliniho korporativismus.

Re: obory:
Autor: M. Stuchlik Datum: 4.5.2012 23:15

Stejně jako čeští managéééří

Poznámka:
Autor: P. Schuh Datum: 4.5.2012 12:45

Odbory by měli fungovat, tak jako ty na západ od nás. Zatím je to jen banda snobů. Přesto bych je úplně nezatracoval....Snad jednou budou plnit svojí funkci, tzn. bránit práva zaměstnanců.

Pod pojmem odborář si představuji člověka,:
Autor: V. Kusý Datum: 4.5.2012 12:18

který nemá buď dost inteligence, nebo píle, nebo obojího na to, aby svoji pozici na trhu práce zlepšoval učením.Co ovšem ovládá skvěle  je bučení, troubení a pískání na demonstracích.V době, kdy práce pro lidi s nízkou, či žádnou kvalifikací prakticky není, by se měl nad sebou (je li toho schopen) zamyslet. 

Připojuji se.:
Autor: Š. Hašek Datum: 4.5.2012 11:44

Je to tak,:
Autor: M. Prokop Datum: 4.5.2012 10:54

sedí to jak Jandák na hrnec.

Snahy odborů o zvýšení platů v soukromé sféře mají svou mez.:
Autor: Z. Ležatka Datum: 4.5.2012 9:51

A když ji vůdcové překročí, podnik zavře a odboráři jdou na Úřad práce, neboť zaměstnavatel – soukromník nemá jimi požadovanou sumu na mzdy. 

Odbory státních zaměstnanců jsou oproti svým kolegům v soukromé sféře ve výhodě, neboť stát není možno zavřít a nezodpovědné Vlády mohou jakékoliv mzdové požadavky uspokojit zadlužením budoucích generací.

Tak co poradit zodpovědným Vládám při jednání s předáky jednotlivých profesních skupin státních zaměstnanců, z nichž každá se bude cítit podhodnocená?

Aby prosadila objektivní pravidla pro odměňování jednotlivých profesí státních zaměstnanců. Ke spravedlivým poměrům mezi průměrnými mzdami jednotlivých profesí státních zaměstnanců lze totiž dospět i bez její iniciativy. Například pomocí NÁRODNÍ LOBINGOVÉ EXTRALIGY (NLE). Pomocí ní by odbory zjistily, kterou profesi dnes Vláda nepřiměřeně preferuje a kterou naopak okrádá.

Nebylo by i pro ni toto srovnání s vyspělými okolními státy lepší, než úhrada škod, způsobených stávkami?

a co platy manažerů?:
Autor: M. Stuchlik Datum: 4.5.2012 8:20

"Díky prosazení mzdových tarifů, kolektivních smluv a jiných omezení

volného pracovního trhu odbory dosáhly také toho, že mzdy a platy na

rozdíl od ostatních cen neklesají. V období hospodářského poklesu tak

zabraňují fungování vyrovnávacích tržních mechanismů a prodlužují

krizové problémy." PAne Rambousku, jak vysvětlíte to, že platy zaměstnanců v nejlepším případě stagnují zatímco platy a odměny manažerů rostou vesele dál?

na to je logická odpověď:
Autor: M. Frank Datum: 4.5.2012 8:27

zatím co blbců je dost, lidí schopných řídit firmy a nasmlouvat zakázky je jako šafránu. Pokud chcete prosperující firmu, nemohou ji řídit idioti.

Re: na to je logická odpověď:
Autor: J. Štrobl Datum: 4.5.2012 8:56

To je sice pravda, ale neplatí to pro státní podniky. Tady to nejsou manažeři, ale spíš šíbři. Vezměte si rozdíl mezi Žaludou a Jančurou.

Re: na to je logická odpověď:
Autor: M. Stuchlik Datum: 4.5.2012 23:14

Aha, takže jediná inteligentní práce je shánět zakázky, čili ukecávat podplácet, oblbovat zákazníky. A všichni, kteří musí zrealizovat všechny fantasmagorie co soudruzi managéři naslibovali, jsou idioti. Vysvětlil jste to pěkně po managérsku. Můžete si dát další odměnu a vyhodit všechny zbytečné zaměstnance protože vy si vystačíte ve firmě sám.

Re: na to je logická odpověď:
Autor: I. Malypetr Datum: 6.5.2012 23:10

Problém je v tom,že fungující firma žije ze státních zakázek takže nula od nuly.Kdo to zkouší normálně,je v hajzlu.

Re: a co platy manažerů?:
Autor: J. Schwarz Datum: 4.5.2012 8:54

Opravdu schopných manažerů není nejspíš tolik, aby se o vedoucí místa museli prát. Konečně, můžete si ve Straně vyzkoušet, jestli vám to bude fungovat jinak. Založte si firmu, jako první počin /ještě před podnikatelským záměrem/ v ní ustanovte odborovou organizaci a potenciálnímu řediteli nabídněte pětadvacet tisíc. Jestli vám  bude podnik prosperovat a jeho výrobky budou kupovat alespoň vlastní zaměstnanci - založte další a další a další... až se obejdete bez "třídního boje", "vykořisťovatelé" budou definitivně poraženi a o ty, co se k vám nepřipojí se nemusíte zajímat - ať si žijí jak chtějí. Howgh.

Re: a co platy manažerů?:
Autor: M. Stuchlik Datum: 4.5.2012 23:27

Založte si firmu, dejte řediteli, pardon, dnes se říká SÍÍOU, plat 2000x větší než je průměrná mzda, tak jako měl třeba ředitel ČEZu Roman, a zaměstancům dejte minimální mzdu. Když za minimální mzdu nebudou chtít makat na CÍÍOU 16 hodin denně, aby jej uživili, vykopněte ty líné parazity na pracák a najměte za polovinu ukrajince. Vybudujete zaručeně skvělou firmu a stát, kde žijí takoví managéři, zajisté bude mít minimální nezaměstnanost. Ať žijí managéři neomezovaní něčím tak přízemním jako jsou platy zaměstnanců nebo kolektivní smlouvy.

Skvělý článek - k tomu není co dodat.:
Autor: V. Hajková Datum: 4.5.2012 8:20

Odboráři se svým korporativismem:
Autor: J. Štrobl Datum: 4.5.2012 7:47

snaží nastolit fašismus. Ideje korporativismu byly ostatně stejně využity Benitem Mussolinim v teorii fašistického státu. Na politické moci se formálně podílejí zaměstnanci i zaměstnavatelé téhož oboru; korporace přebraly část pravomocí a funkcí státu a na zajištění svých zájmů používaly represívní prostředky. Východiska fašismu: je zde drtivá krize, neřešitelná tradičním způsobem; povinnosti vůči skupině, k níž člověk patří, jsou nadřazeny všemu ostatnímu; tato skupina je obětí, což ospravedlňuje jakýkoli postup proti jejím nepřátelům; skupinu ohrožuje individualistický liberalismus, třídní konflikty i vliv cizáků; skupinu je nutno více sjednotit, třeba i násilím;

situace vyžaduje, aby se moci ujali přirození vůdcové (mužského pohlaví) v čele s národním vůdcem, ztělesňujícím historický úděl skupiny; vůdcovy instinkty jsou nadřazeny nad abstraktním rozumem; je správné nasadit ve prospěch skupiny vůli a násilí; vyvolená skupina má právo vládnout bez omezení ostatním lidem. Když si znovu přehrajete výroky odborových bossů, jakoby jim z oka vypadly. No, soudruzi by se měli nad sebou zamyslet.

Re: Odboráři se svým korporativismem:
Autor: M. Trhlík Datum: 4.5.2012 8:15

To Vám pane Štroble asi dalo hodně práce, než jste takou studii vymyslel.Už níže jsem napsal, proč nemáme zákon, kde se vymezí určité pravomoci odborářů.Je  hodně lidí co na ně nadává,ale jsou rádi, že i za cenu politických tlaků na vládu, jim vymáhají výhody.A jedná se o skoro všechny skupiny lidí.A rozhodně mezi nimi nejsou jen ti, kteří připravují "vítězný únor" a ten fašismus, bude lepší, když posoudí někdo jiný.A znovu zdůrazňuji, že současná podoba odborů se mi nelíbí. Oni dělají jen to co je jim dovoleno i když to nemá logiku.Bez pravidel se hrát nedá. Takže nejen soudruzi by se měli nad sebou zamyslet, ale i ti, kteří jim to vše co odporuje zdravému rozumu dovolují.

Re: Odboráři se svým korporativismem:
Autor: P. Lenc Datum: 4.5.2012 8:35

Pane Trhlíku,zřejmně jste nepochopil co pan Šrobl ve svém přízpěvku říká.To,co pan Štrobl popisuje,t.j.Mussoliniho fašistický sociální stát se velmi podobá tomu,co odbory prosazují.A co se týče pravidel,tak ty jsou daná,pouze se za přispění socialistů a komunistů nedodržují.

Re: Odboráři se svým korporativismem:
Autor: V. Hajková Datum: 4.5.2012 8:37

Zdravím-   to   tento   člověk  nikdy   nepochopí! 

Re: Odboráři se svým korporativismem:
Autor: P. Lenc Datum: 4.5.2012 9:15

Také zdravím.

Re: Odboráři se svým korporativismem:
Autor: M. Trhlík Datum: 4.5.2012 9:57

 To adresujte těm, se kterými chcete debatovat.Zejména vládě.Přece není možné, aby s vládou mávalo pár odborářů a navíc proti zákonu.Ale to zase nikdy nemůžete pochopit paní Hajková Vy ,ani se svými zastánci. Mluvit o fašismu a Mussolinim, to nedokázal aní prezident, či ministerský předseda Nečas.To se  vylíhlo jen v hlavách těch, kteří jsou "chápající". Nu což máte na to právo.Nebo už Vás a Vaše spolusouhlasící někdo vyslyšel? To je náramná škoda, když tak  všechno chápete. Hlavně, abych Vás zase "neurazil".

Jestliže činnost odborů jeví shodné rysy:
Autor: M. Prokop Datum: 4.5.2012 10:58

s činností fašistů, proč by se o tom nemohlo psát?

Vláda zde není, vy ano. Jistěže si můžete vybírat, s kým chcete či nechcete debatovat, ale to mohou ostaní také.

Re: Jestliže činnost odborů jeví shodné rysy:
Autor: M. Trhlík Datum: 4.5.2012 13:57

Samozřejmě pane Prokope, já to také nikomu neberu, ale pokud se zastáváte paní Hajkové, nevím proč s ní mám diskutovat, když to stejně nepochopím.Takže tyto "vzdělané" diskutéry nechávám také pro lidi na stejné úrovni,,bavte se dobře, s tou si určitě popovídáte.Já zase nemám až takový zájem, abych se věnoval každému jejímu odkazu, které si navíc vybírá podle sebe a ti druzí to nechápou.Pokud rozumíte psanému, tak si jejich pár příspěvků přečtěte.

Re: Odboráři se svým korporativismem:
Autor: M. Trhlík Datum: 4.5.2012 10:10

Pane Lenci , hlavně, že to pochopila paní Hajkové.Já nejsem až tak důležitý, abych prováděl tak fundované rozbory.Ještě mi tam chybí Žižka a husité. A co na tyto projevy odborářů říká prezident ? Ten je v současnosti asi nejrozumnější. Tím nemyslím,že je neodsoudí, ale ten fašistický sociální stát by asi nezvládl.

Re: Odboráři se svým korporativismem:
Autor: V. Hajková Datum: 4.5.2012 8:35

http://www.cmkos.cz/o-nas/odborove-struktury-a-vztahy-mezi-nimi         Jsem   ZDĚŠENÁ,   že   si   mne   přisvojil   ""LOPATA"   -  ZAVADIL  pod   svá    ochranná   křídla-   neb    jsem   rodič-  pojištěnec  -  spotřebitel!   Nedá   se  nic   dělat   musím  se   striktně   proti   tomu   ohradit-    s  těmito   pohrobky    bolševismu   nechci   mít   nic   společného!