24.4.2018 | Svátek má JiříDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ESEJ: Opravdu multikulturalismus selhal?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 37, poslední: 2.5.2012 15:52, přehled diskusí

Naprosto s autorem souhlasím:
Autor: B. Rybák Datum: 2.5.2012 14:26

Jednotlivé kultury spolu zápasily a proto nedílnou součástí každé z nich jsou hodnoty (způsob hodnocení) podle nichž je daná kultura nejlepší ze všech (často jediná možná). Nikdo, tedy nemohl vážně věřit tomu, že animozita mezi kulturami může skončit nějak jinak, než jejich zničením (byl to tajný plán multikulturalistů?). Různé kultury jsou tedy více méně neslučitelné (někdy málo, někdy naprosto). Protože jsou kultury různě (např. ekonomicky) výkonné, prohraje multikulturní společnost v soutěži s nejživotaschopnější monokulturou. Po tomto neúspěchu se začne multikulturní společnost nevyhnutelně rozkládat a vyčerpávat bojem různých etnik (občanská válka, zánik).

Multikultura je od počátku vymyšlena jako darebácký způsob, jímž si levice dováží "lumpenproletariát", ve snaze zajistit si věčnou vládu (a zničit křesťanské podhoubí, z něhož vyrůstá demokratický kapitalizmus).

je to stejné:
Autor: M. Vondráček Datum: 30.4.2012 17:24

jako se socializmem. Myšlenka je to hezká, ale realizace jaksi nemožná.

Re: je to stejné:
Autor: Z. Bílý Datum: 30.4.2012 18:49

Mě se teda nelíbí žádná z nich.

Re: je to stejné:
Autor: Z. Bílý Datum: 30.4.2012 18:49

pardon, mně.

Multikulturalismus:
Autor: K. Křivan Datum: 30.4.2012 15:01

funguje, když se míchají opravdové kultury. Třeba ve Švýcarsku.  Nefunguje, když se míchají Evropani s muslimy, černochy, a podobnými "nekulturami".

Re: Multikulturalismus:
Autor: S. Netzer Datum: 30.4.2012 16:39

Ještě jste nikdy neslyšel nějakého pravověrného švýcarského spřísežence nadávat na německé přistěhovalecké "Sauschwaben"?

Vy, monokulturisti, jste na celém světě stejně jednoduší.

Re: Multikulturalismus:
Autor: M. Kosejk Datum: 30.4.2012 17:00

Nemám problém s migranty, krom těch muslimských. Mám totiž pocit, že oni mají problém se mnou (nevěřím v proroka Mohameda). Tím nechci říct, že bych je chtěl všechny muslimy vystěhovat z Evropy. Ale bez milosti bych vyhostil všechny ty jejich imány, kteří štvou muslimy proti hostitelským státům. A u zbytku imigrantů bych to pojal takto: Nemáš občanství a jsi více než rok bez stálé práce? Deportujeme tě.

Re: Multikulturalismus:
Autor: Z. Bílý Datum: 30.4.2012 18:11

Co když se tady už narodil a je bez práce celý život?

Re: Multikulturalismus:
Autor: M. Kosejk Datum: 30.4.2012 18:34

Pokud občasství vznikne automaticky narozením ve státě, tak nic. Zrovna to, že nikdo nesmí být zbaven občanství, považuju za důležité právo.

Re: Multikulturalismus:
Autor: Z. Bílý Datum: 30.4.2012 18:46

Souhlas.

Článek:
Autor: S. Netzer Datum: 30.4.2012 10:26

není nic jiného než povrchní souhrn různých klišé a předsudků o multikulturalismu, odpovídající názorům zdejších "znalců", kteří sice za celý svůj život nevytáhli paty dál než do nejbližšího okresního města, kteří ale zato mají pevně formované představy o hrůzách multikulturalismu.

Multikulturalismus JE, někde lépe, někde hůř fungující REALITOU v převážné většině západních demokracií. Snad nejlépe funguje tento model v Israeli, kde v důsledku heterogeního charakteru židovského přistěhovalectví vznikla opravdová multikulturní společnost.

Re: Článek:
Autor: Z. Bílý Datum: 30.4.2012 14:07

Tím asi myslíte ty západní demokracie, kde původní obyvatelstvo vymírá s každou generací o desítky procent a kde zanikají celá velkoměsta, že? :-)

Re: Článek:
Autor: S. Netzer Datum: 30.4.2012 16:40

Tak to buďte rád, že žijete v Česku. Tam celá velkoměsta nezanikají.

Re: Článek:
Autor: Z. Bílý Datum: 30.4.2012 18:08

Přes všechen ksindl, co je v ČR na každém rohu, ji mám rád a jsem rád, že tu žiju. Mnoho lidí nemělo to štestí narodit se a žít v zemi, jako je ČR.

Re: Článek:
Autor: M. Kosejk Datum: 30.4.2012 17:02

Teď jste mě ale dostal. Naprosto tápu. Jaké evropské velkoměsto zaniklo v posledních padesáti letech?

Re: Článek:
Autor: Z. Bílý Datum: 30.4.2012 18:05

No, osobně jsem byl jenom v Paříži, Berlíně, Neapoli a Bruselu, ale nepochybuji o tom, že kupříkladu Londýn, Madrid a Malmö jsou na tom dost podobně. Samozřejmě že ta města mají svoje evropské části, třeba zrovna ten Berlín je zatím dost německý, ale stačí si popovídat se zápaďáckými důchodci a zeptat se jich na to, jak se ta města vyvíjí. Jakou mají dynamiku. Nikdo netvrdí, že to nadále nebudou velkoměsta, ale nejspíš nebudou nadále evropská.

Re: Článek:
Autor: M. Kosejk Datum: 30.4.2012 18:35

Aha, já myslel "vymírání" v přesném smyslu toho slova.

Re: Článek:
Autor: B. Rybák Datum: 2.5.2012 15:52

Pokud jde o Izrael, máte obvykle pravdu. Průzkumy dokazují, že téměř všichni nežidovští občané Izraele "svůj stát" nenávidí (přinejmenším nejsou občany loajálními). Je to dokonalá ukázka nesmyslnosti multi-kulti.

multikulturalismus:
Autor: M. Kosejk Datum: 30.4.2012 10:02

V jednom se platete, hlavním cílem multikulturalismu není setřít rozdíly mezi jednotlivými kulturami, jak píšete. Ta idea je ještě naivnější. Idea multikulturalismu totiž spočívá v tom, že jednotlivé kultury budou v klidu žít vedle sebe - aniž by upustily do svých kulturních zvyklostí. A naivkové předpokládali, že jednotícím prvkem bude pro všechny kultury úcta k demokracii a lidským právům, jak je chápeme v naší civilizaci. A výsledkem toho je, že se po EU pohybují lidé, kteří nemějí ani žblebtnout jazykem hostitelské země - a přitom využívají její sociální systém. A samostatnou kapitolu jsou muslimové, jejichž světonázor je v přímém rozoru s demokracií a s lidskými právy.

Skutečným multikulturalismem:
Autor: J. Schwarz Datum: 30.4.2012 8:45

by bylo, kdyby jednotlivé kultury "žily v míru vedle sebe" se vším všudy, tedy i pokud jde o ekonomickou stránku věci. Tedy žádné podpory a "přerozdělování" - každá kultura se musí projevit jako životaschopná sama o sobě a vyznavači kultury jiné nesmějí být nijak nuceni vyznavače jiné kultury živit či jinak podporovat. Představa, že je možné si pěstovat kulturní vzorce znamenající normálně bídu a úpadek přičemž jiná kultura jim musí "vyrovnívat úroveň"  je naprosto zcestná a čistě levičácká. Něco takového je možné dosáhnout jen hrubým násilím, proti kterému se levice sice verbálně  vehementně vymezuje, zatímco fakticky je jejím hlavním pracovním nástrojem. Howgh.

Perfektní, ale obávám se,:
Autor: Z. Rychlý Datum: 30.4.2012 7:45

že pro mnoho čtenářů příliš dlouhé.

Jinak - utopické myšlénky často provázejí falešní prorokové - jejichž motivací je čistě osobní prospěch.

Utopie:
Autor: P. Pavlovský Datum: 30.4.2012 4:43

Idea multikulturalismu je stejně utopická jako idea komunismu, je příznačné, že za ni lámou kopí vesměs levičáci. Nikdy se to nepovede a v důsledcích to může vést (a mnohde už vedlo) k masovému násilí.

Opakem multikulti je tlak na totální integraci a la Izrael (naučit se Ivrit je podstatně těžší než naučit se anglicky).  My v situaci "nesamozřejmého národa" už dávno nejsme, nepotřebujeme být posilování imigranty, jakkoli se to děje. Integrují se běžně např. slovenští studenti českých VŠ, kteří tu už zůstávají, integrují se ale i vynikající studenti vietnamští; získávejme studenty z východu, ze zemí býv. Varšavského paktu!

 Romové studenty bohužel téměř nemají (sem by měla mířit státní podpora Romů) a mohamedáni také moc ne. Dokud nebudou mít menšiny reprezentaci v podobě své intelektuální elity, potud budou latentně nebezpečné, potud se s nimi vlastně nebude moci jednat.

Jo, zhodnotil jste to racionálně, dobře..:
Autor: J. Kanioková Datum: 30.4.2012 0:53

Je jasné, že stoupenci multikulti se nechali unést vidinou života bez válečných střetů. Jenže jako u všech uměle vnášených prvků do systému ignorovali schopnost absorbce. Když přicházeli uprchlíci z oblastí krutých režimů, nebyl problém je jako jednotlivce přijmout bez jakýchkoliv podmínek. Ovšem "humanisté" z toho stvořili ideologii, jejíž propagací a uplatňováním to dotáhli do absurdna, jako téměř všechno. Jejich pošetilost je nebetyčná... Domýšlení procesů do delších časových horizontů je naprosto nezajímá. Něco jako pud sebezáchovy, či alespoň obyčejná člověčí ostražitost, to se přece s jejich "ušlechtilostí" nemůže shodovat.. Natož brát na vědomí cosi, jako je kompatibilita... Jenže.... Čeho je moc, toho je příliš! V součastnoti to už leckde přerostlo do čehosi jako "stěhování národů". V Norsku např. za loňský rok přibylo imigrantů 67 tis.!!! a NENÍ TO OBOHACENÍM hostitelské země ! Naopak !

S kolika imigranty jsou (v dluzích se topící USA nebo Evropa) schopny se "podělit" o svůj "nadbytek" ? Máme se cítit provinile, že se v Evropě žije lépe než v Egyptě, Somálsku, Libanonu, Pákistánu, Bangladéši aj. islámem zpustošených končinách?

Jakou to přináší sociální nevraživost, pnutí, to si ti "ušlechtilci" ne a ne přiznat!

Re: Jo, zhodnotil jste to racionálně, dobře..:
Autor: S. Netzer Datum: 30.4.2012 7:47

Zdroj? Odkud jste to napastovala? Opět z nějakého obskurního blogu? Jaké je národnostní složení těch přistěhovalců? Jejich motivy?

Nejsilnější přistěhovalecká skupina v Norsku jsou Poláci, druhá nejsilnější Švédi. Kteří tam neparazitují, nýbrž se vystěhovali do Norska za prací.

Vy nejste schopná napsat jeden objektivní příspěvek, Vaší doménou je agitace.

Re: Jo, zhodnotil jste to racionálně, dobře..:
Autor: P. Lenc Datum: 30.4.2012 8:30

Je zajímavé pozorovat,jak takovou blběnku jako jste vy dokáže pravda vytočit.

Re: Jo, zhodnotil jste to racionálně, dobře..:
Autor: J. Schwarz Datum: 30.4.2012 8:56

Frau Netzer je opravdu unikátním přírodním jevem a zasloužila by svůj vlastní internetový portál.

Re: Jo, zhodnotil jste to racionálně, dobře..:
Autor: S. Netzer Datum: 30.4.2012 9:11

Gratuluji, dnes se Vám (poprvé?) podařil napsat příspěvek bez jediné chyby. Děláte pokroky!

Když znáte "pravdu", tak budete určitě schopen napsat něco o národnostním složení přistěhovalců do Norska, a o jejich motivech.

Děkuji Vám předem ze informaci.

Re: Jo, zhodnotil jste to racionálně, dobře..:
Autor: m. netolický Datum: 30.4.2012 10:56

 Počet přistěhovalců v Norsku: z EU + Rusko 151 305 osob, mimo EU 157 189 osob z toho 136 746 z převážně muslimských zemí. Jestli jste byla p. Netzer poslední dobou v Norsku nemohla jste si nevšimnout nárůstu osob ze zemí blízkého a středního východu. Jejich přínos ekonomice je sporný, spíše než práci se mužská část věnuje obtěžování žen na veřejnosti. Jinak někdo hodnotí situaci srdcem, někdo rozumem a někdo selektivně vybírá jen ty údaje, které se mu hodí do krámu. Občas to chce odejít od internetu a na ta místa se také podívat.

Re: Jo, zhodnotil jste to racionálně, dobře..:
Autor: S. Netzer Datum: 30.4.2012 11:18

Ty přičmoudlé a černé je možno dobře rozeznat, že? Na rozdíl od Švédů a Poláků, kteří zapadnou do masy. Jsou zrovna tak "viditelní" jako například  němečtí přistěhovalci ve Švýcarsku, kteří tam tvoří nejsilnější přistěhovaleckou skupinu.

O mou informovanost si laskavě nedělejte starosti. Místo napastovaných blábolů diskutérky Kaniokové doporučuji si přečíst, co o přistěhovalectví do Norska píše Andrej Ruščák, který je skutečně dobře seznámen se situací.

Re: Jo, zhodnotil jste to racionálně, dobře..:
Autor: m. netolický Datum: 30.4.2012 11:46

Paní Netzer do Norska často sám jezdím a informace od p.Kaniokové opravdu nepřebírám. Lidi hodnotím podle odvedené práce, tak mi prosím nepodsouvejte rasistické myšlení. To, že velká část přistěhovalců z těchto zemí je v Evropě jen obtížně zaměstnatelná je prostě fakt,  se kterým ani Vy nic nenaděláte. Přičíny jsou dozajista různé,  od nedostatečného vzdělání (teď prý máme v EU vzdělanostní ekonomiku), různé kulturní omezení a předsudky (i ze strany imigrantů) či prostě fakt, že část z nich se prostě přijela mít do Evropy dobře (bez jakékoliv práce). Osobně jsem se v různých zemích třetího světa setkal s názorem, že Evropa je fantastický kontinent, kde se mají všichni dobře a nemusejí pracovat. Mimochodem vinu nevidím v přistěhovalcích, já se na některých místech narodit také se snažím dostat do EU. Chyba je v nás a v našem charitativním přístupu k okolnímu světu, který toho spíše zneužívá a ani si nás za to moc neváží. Jinak přeji pěkný slunečný den, tak neseďte furt u počítače : - ).