3.5.2016 | Svátek má AlexejDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Prospěcháři všech barev, spojte se!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 10, poslední: 30.4.2012 16:12, přehled diskusí

"Dlouhé nože" a "krátké střelné zbraně":
Autor: P. Fiala Datum: 30.4.2012 16:12

Připomeňme si také nedávnou situaci v ODS a KDU-ČSL a roli pana Kalouska, vyúsťující v oslabení jediné pravicové strany.

Mediální hon na VV byl jistě "oprávněný", ze strany potrefených. Lídři VV hodně zamíchali zaběhanými vztahy mezi státními vládními úředníky a vlastníky realizace státních zakázek. Nicméně, stále si myslím, že stále jde o totální likvidaci ODS.

Kdo dal víc ?:
Autor: V. Petrová Datum: 29.4.2012 11:08

Pokud vím, tak členi Sněmovny byli zvoleni  ( tedy politické strany ) ve svobodných volbách před dvěma lety a to na čtyři roky. Nějaká demonstrace ( navíc děravá, kde by se vzalo 100 tisíc ! , ale i kdyby ) to nemůže změnit. Ani generální stávka ne. Odbory musí s vládou komunikovat, ne odcházet z tripartity, ne ječet pod okny ministerstev a vlády. Ale - dělá se to po celé Evropě, tak u nás taky, musíme být světoví, ne ? Jenže tím se brání rozumnému dialogu, řešení apod. Strana VV byla od začátku trnem v oko části ODS a panu Kalouskovi a já popravdě pořád čekám, kdy už konečně pan Bárta  rozbalí, co všechno jeho ABL na tyhle týpky ví. Kdyby nic, tak by je tak neokopávali. A pan soudce by si měl přečíst noviny a poslechnout zprávy z roku 2010. Já totiž od těch dob vím, že pan Bárta nabídl poslancům za VV půjčky, když se tito poslanci zděsili, o kolik po zdanění svých příjmů přijdou. Takže pořád nemohu pochopit, proč ten kravál teď a ne už před dvěma lety...A ještě bych moc ráda věděla, nedostala-li slečna Kočí a pan Škárka od někoho víc, než kolik nabídl pan Bárta. A pokud ano, od koho. Doufám, že to pan Bárta ví. Jinak bych si tu jeho agenturu nepronajala, ani aby mi našla kuličky na hraní...  

To jsme to dopracovali, což?:
Autor: J. Urban Datum: 28.4.2012 21:05

Můžeme buď fandit zlodějské prospěchářské mafii v barvě modré nebo obdobné mafii sociálfašistické oranžové. Nebo ještě taky můžeme emigrovat :-(

Pokud nekdo pouziva slova "prebehlik", tak pouze dokazuje, ze ...:
Autor: T. Pansky Datum: 28.4.2012 4:25

... nechape podstatu demokratickeho systemu. Kdo to je "prebehlik"? Odkud kam prebehnul? Copak je nas statni system zalozen na stranickem slibu (slibu vernosti strane) nebo je zalozen na obcanske svobode a slibu vernosti Ceske republice a jejim obcanum? Mnoho lidi rado pouziva naucena klise bez hlubsiho chapani podstaty. ... Kdybychom vyzadovali, aby v dnesnim a podobnych pripadech poslanci odstupovali, potom bychom meli nejisty a vratky politicky system, ktery by byl v konecnem dusledku velmi drahy a velmi ne-akcni. Nechme vladu dovladnout a pri dalsich volbach se rozhodneme, koho jineho volit a jak krouzkovat. Predevsim hulvatstvi pana Barty (pred par dny breciciho pred soudem a dnes hrajiciho kvetinove tance) je neslychane. top0625top@live.com

Re: Pokud nekdo pouziva slova "prebehlik", tak pouze dokazuje, ze ...:
Autor: I. Hanuška Datum: 28.4.2012 12:29

Je vidět, že jste NEPOCHOPIL, jak vlastně funguje náš politický systém. V této zemi nevolíte přímo lidi, ale stranu. Nemáte možnost volit kohokoliv, ale jen toho, koho navrhne strana. Dokonce i když kroužkujete, vybíráte lidi, které do kandidátky navrhla strana. Tomu já neříkám svoboda. To je diktát stran.

Strana má být jen servisní organizace, ale v našich podmínkách jsou všechny, všechny strany sídlem lidí, kteří rozhodují a přitom nenesou žádnou zodpovědnost, protože je nikdo nekontroluje.

A vzkaz panu Jemelíkovi: nemáte pravdu v poslední větě. Náš politický systém je navržen tak, aby byl podporou pro všechna ta neřádstva, která se v něm dějí. Je to systém, který není demokratický, nikdy nebyl a co horší, už od začátku se vědělo, že tento systém demokratický nebude. Bohužel, jediné, co vidím jako jedinou možnost, která by mohla pomoct, je Islandská cesta, modifikovaná na místní poměry (kvůli množství obyvatel).

Pane Hanuško, mám dotaz:
Autor: J. Krejčí Datum: 28.4.2012 15:32

Do senátu je většinový volební systém a kdo navrhuje kandidáty? Občané? Podle jakého kritéria volí lidé senátory?

Re: Pokud nekdo pouziva slova "prebehlik", tak pouze dokazuje, ze ...:
Autor: A. Reček Datum: 28.4.2012 17:47

Pane Hanuško, prosím poraďte nám, kde existuje demokratická země v níž neexistují politické strany.  Každý náš občan má možnost angažovat se v politické straně, jenž je jemu sympatická či blízká svým programem a také má tímto možnost ovlivňovat dění v jeho zprvu základní buňce a pak i ve vyšších patrech. Navíc může být i jejim kandidátem ve volbách, např. komunálních počínaje.  Jestli toto se Vám zdá nedemokratické, poraďte lepší postup.

Re: Pokud nekdo pouziva slova "prebehlik", tak pouze dokazuje, ze ...:
Autor: J. Urban Datum: 28.4.2012 21:08

Politické strany existují všude. Politické systémy však zdaleka nejsou tytéž. Systém kvora, poměrné zastoupení, skládání volebních kaucí, nestejně velké volební kraje - to vše jsou minusy našeho polit. systému.

Peakovci mohou a vláda ne?:
Autor: P. Pavlovský Datum: 28.4.2012 0:39

"Pokud se tedy nadále hlásí k původnímu politickému programu "véček" a k původnímu programovému prohlášení koaliční vlády, lze jim přiznat morální právo na to, aby nevrátili mandáty své původní straně", píšete právem o platformě K. Peake. Proče ale neměříte stejně i celé vládě? Copak se nehlásí k prosazování úplně stejného vládního programu jako na začátku? Kde je ta nelegitimita?

Na začátku byla určitá množina poslanců, kteří slíbili, že bodu po 4 roky prosazovat určitý program. Co se změnilo? Přišli nějací jiní? Nějaký přeběhlík od opozice? Ne! Vládní většinu tvoří ti samí poslanci jako před dvěma lety, jenom je jich méně o odpadlíky od toho programu, V. Bártu a spol. To je přece eticky naprosto čisté, veškeré zádrhele jsou jen a jenom formálního charakteru.

Budoucnost nové strany, která zřejmě vznikne, bych také neviděl tak černě. Posl. klub možná už nevytvoří - příliš mnoho poslanců VV drží zřejmě V. Bárta pod krkem, ať už půjčkami nebo nějakými kompro. Otázkou ovem je, jak sde zachovají regiony VV, kde je určitě většina lidí Bártovi přímo nezavázaných. Některé organizace se určitě ke K. Peak přidají.

Na překonání 5% klauzule ve volbách to ovšem bude stači stěží, ale není nutno si hned zoufat. Od toho jsou předvolební koalice. Kupříkladu když mohli jít v posledních volbách v koalici s TOP 09 Starostové, proč by v těch příštích nemohli jít i Peakovci?

"Dlouhé nože" a "krátké střelné zbraně":
Autor: P. Fiala Datum: 30.4.2012 16:10

Připomeňme si také nedávnou situaci v ODS a KDU-ČSL a roli pana Kalouska, vyúsťující v oslabení jediné pravicové strany.

Mediální hon na VV byl jistě "oprávněný", ze strany potrefených. Lídři VV hodně zamíchali zaběhanými vztahy mezi státními úředníky a vlastníky realizace státních zakázek.  Nicméně, stále si myslím, že stále jde o totální likvidaci ODS.