19.6.2018 | Svátek má LeošDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


UDÁLOSTI: Přeběhlíci, odpadlíci a tak dáleŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 19, poslední: 29.4.2012 21:16, přehled diskusí

Od koho/čeho přeběhli/odpadli ?:
Autor: Z. Rychlý Datum: 26.4.2012 21:43

Odpadnout od čeho ? Přeběhnout odkud kam ?

Samotná slova odpadlík, či přeběhlík jsou bez významu. Ten jim dodá teprve to - od čeho/koho/kam. Odpadnout od něčeho dobrého je zlé, smutné, deprimující - odpadnout od lejna je docela potěšující a radostné. Tak jak to teda je ?

Podobně přeběhlík. Veřejnost klade veliký důraz na stranickou příslušnost a opuštění strany je považováno za vyhlášení klatby nad tím zlořádem, a nezabrání tomu ani to, že se z kladiva na korupci vylouplo pěkně zkorumpované dračí vejce. Já bych považoval za přeběhlictví spíš přeběhnutí od programu k opačnému programu. Z tohoto hlediska ovšem přeběhli Peakovci od koaličního programu, hleďme-nehleďme, kampakto ? Zase ke koaličnímu programu. No to je teda přeběhlictví. A ten většinový zbytek jak nám přepevně setrval na svých skálopevných stanoviscích. Akorát donedávna koaličních, nyní opozičních - jaká to ctihodná pevnost názorů.

Kdo je tu vlastně přeběhlík ?

Re: Od koho/čeho přeběhli/odpadli ?:
Autor: V. Václav Datum: 27.4.2012 7:44

Pane, děláte přesně to, co od vás žádá ODS a TOP 09.Ne, že bych obdivoval VV, ale co dělají jiného, než ti ostatní výtečníci? Bárta asi uplatil své lidí ze svého, kdežto na příklad Kalousek přetrvává tři vlády, kde se nejvíce rozklradlo z peněz daňových poplatníků a státní dluh se zvýšil. NAvíc pan Kalousek se vysmívá svým nedořešeným kauzám ještě z ministerstva obrany, kde veřejně v televizi řekl, že těch afér bude tolik a lidé mají krátkou paměť, že se na ty jeho aférky brzy zapomene. To považujete za dobré? A co Vondra, Bendl ? To se vám líbí? Ministr zemědělství hasič, ministr průmyslu lékař, ještě k tomu dotlačený jihočeským superbossem Pavlem Dlouhým? Zdravotnictví řídí Marek Šnajdr, který je také hlavním aktérem ožebračování resortu.

Tito staří mazáci v této podivné politice zaměřili pozornost na Véčkaře, aby takto odvrátili pozornost od svých rejdů. Ale véčkaři první odhalili Řebíčkovy kšefty, předražené státní zakázky v dopravě a další rejdy, na kterých se obohatili různí politici a jejich kamarádi.

Mnozí z těchto politiků se vyučili ještě z doby bolševiků, hlavně z normalizačních procesů. Mnoho lidí říká, že je to již 22 let, ale pokud budou tito potomci bolševických funkcionářů dále rozsévat manýrysvých otců, tak to může přežívat ještě mnoho let.

Re: Od koho/čeho přeběhli/odpadli ?:
Autor: Z. Rychlý Datum: 27.4.2012 10:35

Tak po pořádku:

Napsal jsem úvahu o používání a zneužívání slov odpadlík a přeběhlík.  Nic víc. Ani ODS ani TOP09 mě o nic nežádala - pro pořádek, mám tyto strany za stejé darebáky, jako ČSSD a KSČ(m). VV se předvedly jako podvodníci s důvěrou občanů.

Ze seznamu osočených vidím, že jste příznivcem buď kováříčků (ČSSD), nebo kovářů (KSČ). Nic proti tomu, jen se nestyďte do seznamu kauz přidat jména Gross, Zgarba, Palas, Kováčik, ... úsměvný je převzdělaný Ransdorf, to by byl minist financí !!!

Co se týká kvalifikace na ministra - uvažujete podle takového schématu, v němž odhalit, zda je vejce záprtek nebo ne, může toliko slepice. Tak tomu ale vážený není. Ministr je navýsost POLITICKÁ funkce, od které se očekává dobrá manažerská a organizační schopnost. To ostatní mají zařídit odborníci setrvávající na ministerstvu ať se vlády a ministři střídají jako škatule. Chybí k tomu zákon o státní službě, který jste vy (levice) mohli prosadit dříve (Zeman, Špidla, Gross, dokonce i Fišer byl vybrán levicí), ale toto vlády levice NEUDĚLALY, takže vyčítal to jiným je nezměrným farizejstvím. A těch potřebných zákonů jste mohli prosadit více, ale tůdle, že ? Mě konec konců nevadí, že ministrem financí byl nějaký JUDr. Sobotka, který fakturu ve skutečnosti viděl až na ministerstvu, on jen plnil zadání grémia SocDem, které jemu zadalo úkol, zvyšovat mandatorní výdaje státu, co to dá, aby uplatil voliče. Po nás potopa.

Mezi vládními politiky je jistě velká řada gaunerů, ale objektivní budete, až do seznamu zařadíte i ty vaše šibaly. S Vaším posledním odstavcem nelze než souhlasit. Jako ukázku normalizačního politika bych doloži příklad synka jednoho z nich (tč. hejtmana za ČSSD), za jehož působení na ministerstvu se v Lesích ČR, kradlo, až se i jehličí červenalo. Nosíte brýle s oranžovým a červeným filtrem.

Re: Od koho/čeho přeběhli/odpadli ?:
Autor: V. Václav Datum: 29.4.2012 11:20

TAk pane Rychlý, po pořádku.

1) v poslední době se stalo zvykem, že když někdo nesouhlasí s tou gaunerkracií, v níž se změnila možná původně dobře k demoracii nasměrovaná naše politická scéna, musí být okamžitě rudý nebo oranžový, jak je barveně označováno spektrum politické scény. Asi nikdo nepřipustí, že jsou zde i lidé, které moc mrzí, kam to dotáhla skupina nesvědomitých ,charakteru mdlého, svědomí postrádajících lidí, kteří využili vakuum v zákonech a nabídnutí směr současným prezidentem, který kázal cosi o potřebě dalších Kožených a neznalosti pojmu špinavé a čisté peníze. Neznám vás, neznám váš věk a minulopu a současnou orientaci. Ale zjednodušil jste si , možná z nezalosti padesátých let a toho, co tady dokázali udělat komnisté, když jsme byli v roce 1946 na šestém místě ve světě, pokud se týká životní úrovně a komunisti odevzali (a velmi rádi) klíče od bran v roce 1989 s posunem na 57. místo(slušný výkon, že?). A vy mne podezíráte, že fandím, dokonce možná, že jsem příznivcem nebo členem takovéto skvadry?

2)Mně moc mrzí, že jsem měli ohromnou šanci, větší než ostatní země bývalého východního bloku, šanci, podporovanou podstatnou částí poctivých lidí tohoto státu, jejichž  důvěra a naděje byly poplivány a pošlapány lidé typu V.Klause a celou řadou pochybných existencí s velice temnou a mlhavou minulostí.

 To, že jsem se nenaučil krást, že jsem byl za své neskrývané názory za komunistů řadu let "vládnoucí třídou" u geologických vrtů a volantu náklaďáku, to, že mi opět něco vadí, což vadí drtivé většině lidí, avšak zvyklých z dob minulých skrývat svá přesvědčení, tak to mne ve vašich očích a očích vám podobných lidí dělá komunistu? Vám se líbí, v čem to žijeme a v co se zvrtlo možná dobře míněné nasměrování po "revoluci"?

 

Re: Od koho/čeho přeběhli/odpadli ?:
Autor: V. Václav Datum: 29.4.2012 11:26

PAne Rychlý, ještě dovětek. K tomu seznamu samozřejmě patří i Palesové, Grossové, Filipové, Grebeníčci a podobně. O nich se ale nezmiňuji, protože mi za to nestojí. Mně zklamalo moc to, že nejvíce afér a gaunerů jsou v ODS, což velice nahrává a napomáhá návratu a růstu bolševiků, podobně jako v roce 1946. Ale když to tak nestranně zhodnotíte, tak tohle je nejhorší vláda, jaká tady po roce 1989 byla a největší a nejvíce afér má ODS, kromě Kalouska,který vystřídal již nekolk stran a který měl již dávno vládnout někde na Mírově.

Re: Od koho/čeho přeběhli/odpadli ?:
Autor: Z. Rychlý Datum: 29.4.2012 21:16

To je dobře, že si uvědomujete, že pokusy o socialismus ať s lidskou nebo nelidskou tváří je zločinecký. Vzbuzuje v lidech falešná očekávání, které nemůže splnit. I ve Vás zůstala jakási nostalgie, že se z 56.místa jak sám uvádíte lehce vyšvihneme zase na bůhvíjaké místečko v první desítce. Něco se podařilo, třeba v té Jůropě jsme určitě ekonomicky lépe udržovaný stát, než třeba Portugalsko a nedejbože Řecko. Od konce VŠ (1971) pracuji s inf.systémy ve velkém podniku, taky v jednom spotřebním družstvu a vím, jaká bída byla v podnicích. Potěmkinovy vesnice - vazba na naprosto nenáročné trhy a díky tomu kvalita ve psí. Zemědělství ve velkém absorbovalo polovzdělanou a alkoholickou pracovní sílu, jinde nepoužitelnou, než na hrubé práce. Státem hlídané (s výjimkami v podnikání) výkladní skříně - hospodářství jako Slušovice a st.statek Tachov je jen potvrzením pravidla.

Morálka je špatná, ale tu žádný stát, potažmo vláda nezařídí. Morálně pokleslí voliči vysílají své zástupce do parlamentu, tak se není čemu diviti. Morálně pokleslým voličům nevadí, že Grossové a Kalousci kradou, jim vadí, že oni sami nemůžou takhle krást. Kdyby se ovšem dostali na jejich místa, to by byl hukot.

Tahle vláda dělá co může a nijak se neliší od vlád předchozích. Pokud jí můžu něco vyčítat, tak je to ústup z tvrdosti.  "Těším" se na vládu levicovou, která "zdroje má" a zdaněním bohatých myslí nás, střední třídu. Skutečně bohatí se smějí. Já si taky nějak poradím, ale cesta k Řecku se otevírá.

Jinak potřebné zákony  o veřejných zakázkách, financování stran, služebním zákoně, atd, atd, tohle vše měla a MOHLA udělat levice (Zeman, Špidla, Gross, i Fišer byl navržen levicí) dávno. Udělaly  prd.

Krade se bezesporu, ale málo platno, dluh této země vzniká především v parlamentu, nikoli pouze a jen v šedé ekonomice. Podle mě je podíl šedé ekonomiky na našem průšvihu mnohem menší, než podíl legálních, ale nehospodárných projektů, zbytečných úřadů, výzkumných ústavů a vys.škol.

Nejlepší je označení odpadlík, odvozené od slova odpad.:
Autor: J. Urban Datum: 26.4.2012 20:19

A patří tam švipl, Melčák, Pohanka, Zubovová i s tou druhou, a teď celá ta skvadra kolem píky.

B. Doležal pořádně stejně::
Autor: J. Blažek Datum: 26.4.2012 18:39

1)  Plácání, jak když ryba plácá ocasem.

2) Vrtichvost ODS.

Odpadlci přeběhlíci:
Autor: V. Václav Datum: 26.4.2012 11:10

Myslím si, že občané volili poslance z nějakých důvodů, to znamená, že většinou je př itomto způsobu voleb . Když odpadne nebo přeběhne, tak tím mění poměr sil v parlamentu. TAkže by toho odpadlíka voliči takto nevolili. Tedy by měl odejít a měl by mu být odebrán mandát.

Rovněž tak by měli být poslanci odvolatelní. V mnohých jiných zemích je politická kariera postupná a poslanec musí vykonávat po nějakou dobu nižší funkce, než se dotane do sněmovny. Rovnměž tak i předvolební namlouvání voličů a kandidátů bývá jiné. Tedy u nás volíme někoho, kterého prakticky neznáme. Zvolený politik se pak může projevit tak, že by ho nikdo nevolil. Navíc mají mnozí nedořešené kauzy, dokonce dotýkající se kriminálnho počínání. a oni tam zůstávají. Kauza se zamlží a zamete pod koberec. Myslím, že toto je jednou z nejdůležitějších příčin současné situace. Kolik afér měl Kalousek, v současné doběVondra, Bém, PAvel Dlouhý,Bendl a další, kolik jich zmizelo v přítmí s nahrabanými přemístěnými  miliony. Kromě Iva Svobody a Snopkové to nikdo neodnesl.

 TAkže politici by měli být odvolatelní a pokud se nevyčistí tento Augiášův  chlév, tak nelze čekat zlepšení situace v naší zemi.

Poslance volíme z důvodů:
Autor: M. Písecký Datum: 26.4.2012 11:31

že se nám zamlouvá jeho volební program. Ústava jasně říká, že poslanec je odpovědný svému svědomí. O věrnosti straně a guruovi vůbec nic.

Jenom připomínám, že hlavním tématem volebního programu byl boj proti korupčním dinosaurům, dokud je certifikovaný úplatkář Bárta členem strany a klubu VV (ABL), je to naprosto jasný případ zrady na voličích a každý má morální právo vypovědět takovému subjektu poslušnost.

Stejně jako kdyby se zbláznil Sobotka a spol. a začali požadovat vystoupení z EU a zavedení kapitalismu jako řemen, pak mají poslanci ČSSD plné právo stát nadále za svým programem.

Re: Odpadlci přeběhlíci:
Autor: Š. Hašek Datum: 26.4.2012 16:05

Dovolil bych si upozornit, že Ústava ČR pro výkon poslaneckého mandátu cituplný pojem přeběhlík/odpadlík a jiné podobné bláboly nezná. Poslanec jest samostatnou jednotkou, řízenou svým svědomím/ jednoduchým programem/filosofií strany. Někde stačí jen dvě. K tomu jsme se dohrabali po Hitlerech, Stalinech a Gottwaldech.

Vy si zřejmě představujete, že volební program bude něco jako čtyřletý plán, deset centimetrů tlustý manuál, kde bude vše podle data a času.

Mnohým lidem ještě nedošlo, že demokracie prostě počítá s tím, že programy stran budou na pár stran (nejlépe na jednu) a občan si už poradí.

Lid vůbec nechápe, že vlastně v každé straně (i mezi občany) lze nalézt  názorové přechody mezi jednotlivými stranami. Nic není černobílé. Už se "těším" na odvolávání poslanců každé liché úterý, neb lid se nasrál. A poslanec si dovolil mít svůj názor na jednotlivost.

Re: Odpadlci přeběhlíci:
Autor: Š. Hašek Datum: 26.4.2012 16:07

Myšleno jako poznámka pro pana Václava.

Re: Odpadlci přeběhlíci:
Autor: V. Václav Datum: 27.4.2012 7:30

PAne, zřejmě jste nepochopil, co jsem psal. Odpovídáte na úplně něco jiného. Pokud si vzpomínám, tak demokracie je založena na tom, že si lidé zvloí do parlamentu své reprezentantym to znamená, že y to měla být důvěryhodná elita národa, která by měla pokud možno objektivně řešit  problémy a dění ve státě. Samozřejmě nelze každému vyhovět. Ale myslíte si, že je dobré, aby tito "reprezentanti" dělali taková opatření, která vyhovují cca 10% obyvatelstva a 90 % ne? tak to by byla podivná demokracie. Jenže někteří z nás jako tupohlavé ovce tom ještě napomáhají

Re: Odpadlci přeběhlíci:
Autor: V. Václav Datum: 27.4.2012 7:50

PAne, ústava s tímto pojmem nepočítala protože ve skutečně demokratické zemi toto přeběhlictví neexistuje. Navíc, když někdo provede něco, odporující morálce, odchází. Třeba pro nás nepatrná kauza s cesťáky v britském parlamentu. TAm by takový  Bém, MArek Benda, Řápková a další vůbec nemohli existovat.

Odpadlíci přeběhlíci.:
Autor: V. Václav Datum: 26.4.2012 10:58

Za odpadlíky považuji:
Autor: V. Kraus Datum: 26.4.2012 10:45

spíš lidi kolem Johna, Bárty, Klasnové a další. Ti vlastně odpadli od vládní koalice, kdežto lidé kolem Kateřiny Peak s vládní koalicí zůstali i nadále.

John a spol. se zřejmě domnívají, že když budou v poslanecké sněmovně hřímat proti vládě z opozičních pozic, tak jim předvolební preference opět vzrostou. To je ale hluboký omyl, značka VV je už na dlouho profláknutá. 

Re: Za odpadlíky považuji:
Autor: Š. Hašek Datum: 26.4.2012 16:14

Tzv odpadlíci, přeběhlíci, zrádci atd mě principiálně nezajímají.

Jsem zastáncem jednoduchých volebních programů a dvou stran. Je logické, že v širém životě se mnohdy bude hlasovat společně, či na přechodu "vpravu - vlevo" i pomíchaně.

Nebo snad se předem na čtyři roky stanoví, kdo bude koho dirigovat? A kontrolovat. Právě proto je parlament o desítkách/stovkách zastupitelů. Jinak by přec stačilo několikačlenné Vůdcovo direktorium!

On pan Huml:
Autor: F. Pavlis Datum: 26.4.2012 7:37

byl snad také ve VV a je v ČSSD.  Radost z toho parlamentního kuropění nemám, ale ty osoby zvláštního druhu do lavic zákonodárců někdo delegoval a někdo volil. Máme to, co si sami vaříme, a s gustem....Snad až na ten balvan KSČM..

Označení vzbouřenci by nesedělo?:
Autor: P. Pavlovský Datum: 26.4.2012 0:15

Když se po "Sarajevu" odtrhla od ODS skupina poslanců a založila US, byli to vzbouřenci, není-liž pravda? Neučinila parta kolem K. Peake v podstatě totéž? (Když se předtím nepovedl Škarkovi a Kočí zákeřný, intrikánský atentát na diktátorsky megalomanského šéfa. Na rozdíl od něj to ovšem Klaus tehdy ustál, jakkoli do opozice musel také.)