25.6.2018 | Svátek má IvanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


AUSTRÁLIE: Hrozí konstituční krizeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 6, poslední: 25.4.2012 2:13, přehled diskusí

Aktualizace článku:
Autor: V. Koreis Datum: 25.4.2012 1:48

V dnešních novinách se znovu probírá případ předsedy Australské sněmovny Petera Slippera a objevují se přitom zajímavé detaily. Slipper například dokázal za jediný den v červenci 2010 utratit kolem 1300 australských dolarů za nájmy limuzín. To je nějakých 26 tisíc korun.

Těch cest toho dne vykonal šest, jednu v Canbeře a pět v Brisbane a okolí. Dvakrát se přitom vezl z Brisbane na Sunshine Coast a jednou odtud zpět. K tomu se musí ještě připočítat let z Canbery do Brisbane, určitě první třídou, takže celkově ze dvou tisíců daňovým poplatníkům asi moc drobných nezbylo. To bylo ještě když byl obyčejným poslancem.

Další záhadou je, jak tohle všechno dokázal vzládnout časově?

Mám radost....:
Autor: S. Rehulka Datum: 24.4.2012 15:10

...že se našel autor - krajan, který poctivě a pravdivě popisuje naši politickou situaci v Klokánii !

Jen doufám, že mu zase nebude oponovat jakýsi pan Vydra, který v Austrálii (prý) prožil 21 roků a (po sametu) se vrátil do Kocourkova. Ten tehdy psal, že v Queenslandu patřili místní komunisté k "slušným a inteligentním" lidem !

K tomu přece není třeba dalšího komentáře !

Zajímavý příspěvek.:
Autor: I. Schlägel Datum: 24.4.2012 7:28

Zejména mne zaujala ta provinění a následné trestní stíhání poslanců v souvislosti s výší defraudované částky. V Austrálii jsou poslanci stíhání za drobné (v podstatě), v Čechách ke stíhání mnohdy nestačí ani desítky odkloněných milionů. Není kocourkov, jako kocourkov. Tak ať Vám to tam nahoře dobře dopadne. Pěkný den

Re: Zajímavý příspěvek.:
Autor: V. Koreis Datum: 24.4.2012 8:42

O zase tak malé částky se vždy nejedná. V případě Craiga Thomsona například se nyní zkoumá platba, kterou měl v tajnosti dostat od odborářské organizace víc než dva roky poté kdy pro ně přestal pracovat a stal se poslancem, která činila asi 160 tisíc dolarů. Což je tuším asi 3.2 miliónu korun.

Jindy jsou to ale částky malé - Slipperův osobní kupón v ceně něco přes 90 dolarů byl podle všeho někým použit kdesi v severním Queenslandu, když tentýž byl prokazatelně v Canbeře, skoro 2000 km daleko, kde vedl v tu chvíli zasedání parlamentu. Z toho se bude asi dost těžko vykrucovat...

Díky za australské postřehy,:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.4.2012 22:43

člověk se tam nikdy nedostane, ale moc mě tamní (nejen) události zajímají. Kdysi jsem taky snila, že bych tam unikla.. A prosím, je to ode mne dost drzost, ale nemáte podobné postřehy i z Nového Zélandu? Ta země mě moc zajímá po zajímavém článku, na nějž dávám často odkaz v diskuzích, jak by to mělo vypadat. Dám Vám tu taky ten odkaz, snad možná trošku víte, jak to tam pokračuje?

http://www.mises.cz/clanky/zmensovanie-ulohy-statu-lekcie-z-noveho-zelandu-328.aspx

Re: Díky za australské postřehy,:
Autor: V. Koreis Datum: 25.4.2012 2:13

Milá paní, věřila byste, že já jsem se za ta léta prožité zde v Austrálii (těch už bude brzy 40) ještě ani jednou na Nový Zéland nedostal!

Když už jsme o tom s manželkou konečně začali opravdu vážně uvažovat, přišla do toho ta zemětřesení a moje drahá polovice prostě řekla "ne".

Jedno vám ale mohu říci: i když mentalita lidí je celkem podobná a hodně Novozélanďanů sem jezdí i tu žije permanentně, volební systém a tudíž i jemu podřízené politické dění, jsou v onou zemích dosti odlišné. Na NZ se volí podobně jako u vás v Česku, strany tam tudíž mají proporcionální zastoupení. Zde v Austrálii máme systém podobný britskému, navíc připepřený preferenčním systémem. I když zde žijete, trvá vám to dost dlouho než se v tom začnete jen trochu vyznávat!

Navíc je tu volba povinná pro všechny voliče. Pokud se volič nedostaví a nemák tomu dobrý důvod, zaplatí pokutu.

Někteří tvrdí, že takto je ta demokracie ideální, jiní, včetně mne, by raději měli demokratické právo k tomu nemuset volit.