24.6.2018 | Svátek má JanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Topolánkovy hraběcí radyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 4, poslední: 22.4.2012 9:03, přehled diskusí

vcelku dobrý komentář, až na..:
Autor: M. Pavlíček Datum: 21.4.2012 23:21

Celkem s článkem mohu souhlasit kromě jedné věci: Proč jsou řeči o tom, kolik by se ušetřilo, kdyby se nekradlo, řečnickým cvičením? Já myslím, že spíš se autor "cvičným manévrem" vypořÁdal s tímto argumentem tak, aby se s ním vypořádat ve skutečnosti nemusel. Ano, spekulativní mohou být úvahy o tom, KOLIK by se ušetřilo, kdyby se šláplo na "odbočovací" penězovody. Málokdo ale pochybuje o tom, že je to HODNĚ. Takže určitě by stálo za to - vedle zvyšování daní - vynaložit určité úsilí na zapracování v této oblasti. Jenomže to se z hlediska politika rovná podřezávání vlastní větve - vždyť jde o hlavní zdroj financování hlavních politických stran. Tedy i ODS a TOP09. Takže tohle pánové odbydou sloganem o "řečnickém cvičení", jako by šlo jen o výmysly novinářů a plebsu a ne o každodenní do očí bijící realitu, a zaměříme se hlavně na ty daně, že...

Jinak souhlasím s tím, že s Topolánkem se nečas srovnávat nedá ani omylem. Myslím, že špína, která v současnosti vyplouvá na povrch (Bém, Janoušek a další..) má svůj počátek hlavně v Topolánkově éře. On toto umožnil, stejně jako Klaus Čermáky, Kožené ap.  Pak jdou na Václavák se socany i lidé, kteří by s nimi za normální situace nechtěli mít nic společného. Jenže se už na to nemohou dívat. Nejhorší na tom je to, že až se soc. dostanou k moci, vůbec nic se nezmění... možná se ty daně zvýší ještě víc. Když je zvyšuje vláda pravicová, což potom bolševici...

Řečnické cvičení?:
Autor: V. Mlich Datum: 22.4.2012 9:03

Taky mě zarazil autorův odevzdaný vztah k rozkrádání pres státní zakázky. Ale existuje ještě jeden obrovský zdroj úspor, resp. nerozhazování: Evropská unie. Teď tuším ve středu je v senátu hlasování o eurovalu, do kterého odtečou stovky miliard, pokud ho odklepnou, tech 40 mld co chce Kalousek sedřít z lidí na vyšší DPH je proti tomu směšných.

Další věc jsou eurodotace - nejenže je to zdroj korupce a staví se za ně zbytečnosti, ale i způsob financování dává co proto státnímu rozpočtu: zaplať si sám a časem uvidíme, jestli ti pulku refundujem, zatím ať to nese rozpočet.

A třetí, snad ještě větší záhul na státní rozpočet i naše kapsy, než euroval, má fotovoltaika na eurohujerský český způsob.

Vzhledem k tomu,:
Autor: P. Jášek Datum: 21.4.2012 9:15

že nosná idea, prachy, došly, není k čemu se vracet!!!

Trochu vkusu:
Autor: V. Heidlerová Datum: 21.4.2012 8:52

Trochu vkusu a sebereflexe by p. Topolánkovi neuškodilo. Někdy je dobré ustoupit do pozadí a tam zpytovat svědomí, pak na sobě pracovat a pak třeba s nabytou pokorou, pokud dotyčný cítí nutkavou potřebu se angažovat, pomáhat na méně exponovaných postech. Jenže - kdo by té přeměně uvěřil?