23.9.2017 | Svátek má BertaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Centra českých měst - oživením až k úplnému umrtveníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 29, poslední: 2.6.2012 14:02, přehled diskusí

pěší zonaP:
Autor: p. kmoníček Datum: 2.6.2012 14:02

Představitelé města Pardubic.Přečtěte a naučte se nazpaměť tento článek od pana Jákla,kterého jinak vůbec nemusím,ale kterého by ranila mrtvice kdyby se seznámil s "výkony",které předvádíte vy v našem městě(pěší zóna mezi AFI a hotelem,zaslepení ulic Havlíčkova,Smilova,Slov.povstání,Záv.Míru a jiných,žel.most přes Chrudimku a Červeňák,kruhový objezd u Sparu a další věci hodné Města Kocourkova.A nyní pěší zóna na tř. Míru,která tuto ulici úplně umrtví.Ach jo!

Pane Jakle:
Autor: Z. Novák Datum: 3.4.2012 16:55

Vyjímečně s vámi souhlasím. Jsem částečný invalida a auto je moje záchrana. Snažím si vše vyřídit i u lékaře bez sanity, ale parkování je ten největší problém a tak měřím na metry, jak daleko od parkoviště je cíl, jestli to dojdu. Raději platím drahé parkovné jestli v tom místě existuje.

Další problém je úprava prostorů na sídlištích. Sedím celý rok v bytě, poněvadž nikde není parková úprava a lavičky, kde bych si mohl sednout a nebo jsou daleko.O to se město nestará

a stačil by architekt a někdo, kdo by se o zeleň staral. Ještě jeden fenomen: lidi si dělají cestičky a zkracují si cestu. Myslel jsem si, že to po20ti letech přejde, ale je to čím dále horší.

"Normální" lidské úvahy v médiu = živá voda:
Autor: P. Fiala Datum: 3.4.2012 11:40

Příspěvek pana Jakla oživuje "normální" lidské úvahy o našem konání, stejně tak pan Peňás v LN má dar mluvit se čtenáři "normálně". Jsou opravdu v menšině? Jistě ne, chce to jen trochu odvahy, jít s kůži na trh.

Jo, jo "svět" mění lidské bytosti a též sem tam nějaká přírodní katastrofa, většina z nich však nedosahuje lidmi vyvolané válečné vřavy. Po těchto "katastrofách se hodnoty stávají opět hodnotami.

Zvláštní je ta obecnější vlastnost mas lidí, kterou dříve registrovali naši předkové u svých dětí, kteří již byli více vzdělanějšími, svobodnějšími i bohatšími. Označovali jejich chování a konání slovy: "mají roupy" však až . . . , nebo "jsou rozežrané" - mámo podej rákosku.

Je to asi až o těch filosofických "světonázorech lidmi měněnými", které nás jednotlivce, asi stále dosti podvědomě, vedou k našim konáním vůči sobě i ostatním kolem nás v rodině, příbuzenstvu, obci, městě, kraji, státu i té EU či ještě vzdálenějším lidem a dokonce s různou mluvou - myšlením, barvou pleti, způsoby žití či dokonce vírami a konáním v souladu s přírodními silami na planetě, které staví i dnes nad síly lidí.

Třeba lidé v Tibetu určitě neřeší "odposlechy", "přechody", "Temelín" a podobné naše kulturní výdobytky (tím neříkám, že by to byl můj vzor žití).

Re: "Normální" lidské úvahy v médiu = živá voda:
Autor: R. Langer Datum: 3.4.2012 13:49

V Tibetu to neřeší, tam se pro klid duše rovnou upalují... :-P

Co to je poltika obcí:
Autor: I. Kudrnová Datum: 3.4.2012 10:52

Obec  má nám sloužit

. To je prosím  služba, alespoň, měla by být. Nepotřebujeme vidět děvčata s ekonomickou školou, která vede oddělení se dvěmi dalšími a nyní potřebuje další DIS nebo Bc,  ekonomka  je prý  málo.  a  musí si dodělat  školy  , ale ne za své ale zase za naše  my jmi to všem  platíme.  MUDrje v každé straně a i na obcích a ty si nemusí dělat  ekonomii.    A  ve vládě ? Pan Kalousek mimistr   f i n a n c í      chemik .  Kníže   Ministr zahraničí    n e m á   žádnou školu  ani není vyučený.     

 A tito lidé  nás řídí.   Ale to je v celé republice,   Okres má   dejme tomu  30 000 hlav  Kraje, to znásob, kolik má okresů  a zase to mají od hlavy. Pak to vezmnou ministerstva a zase to vezmou od hlavy   z krajů.  A teď se podívejte, kolik   hlav   nás řídí a nařízuje co my jim máme ještě dát, co nesmíme dělat.   Profesoři se studentama si dělají  happeningy   a to  vše  za naše peníze.    Kam se podíváte vystrkují  růžky ty  ochránci  nevím čeho.  Ať si ochraňují   ale  za své. Je jich pár a ty nám diktují co nesmíme jsou to různé spolky   zelení   okrašlovací spolky atd, ani nevím kde se vyrojily a kolik jich je.  Ještě jednou proč dostávají nějaké příspěvky od nás co děláme.Nerozumím tomu.. 

ano, špatná politika obcí:
Autor: P. Pruner Datum: 3.4.2012 10:30

Výstižný článek pane Jakle. Dělají se nesmyslné velké investice s výsledkem omezení parkování, zúžení vozovek a se širokými chodníky jak pro manifestaci. A na nich co nejvíce překážek, aby se při ucpané vozovce sanitka nikam nedostala, leda do boční ulice v protisměru. Obchodníci nejsou schopni platit drahé nájmy při klesajících tržbách, středy mnoha měst se vylidňují, zbývají herny, úřady, celkem nelogicky banky, pár vietnamských obchodů a hospod. Městské  a státní úřady, banky  vás při návštěvách vlastně nutí platit nemravné parkovné. Rostou centra kolem marketů na původně zemědělské půdě.

Hezký a výstižný článek.:
Autor: J. Havelka Datum: 3.4.2012 9:34

Jen připomenu, že jde i o placené parkování (40,- Kč /hod). Každá návštěva centra města, každý nákup nebo jídlo v bifáči se prodraží o 40,- až 80,- Kč. Obchody a bifáče se stěhují na sídliště, kde je parkování zdarma (zatím).

Re: Hezký a výstižný článek.:
Autor: J. Jurax Datum: 3.4.2012 20:59

Hm ... a což takhle veřejná doprava? Do centra velkých měst se autem dopravuje jenom zoufalec; ceny jsou tam vysoké, neboť drahé nájmy - je to přece centrum - a lidi tam nelezou, když nemusí - je tam draho :-) ...

Lagunky a zátočiny:
Autor: P. Kalina Datum: 3.4.2012 8:51

Na Zbraslavi před restaurací máme taky takovou "lagunku" na parkování. Pohodlně se tam vejdou čtyři auta. Před lagunkou je ale umístěna cedule, že parkovací místo je určeno pouze pro tři vozy. Pochopitelně, málokdo si toho všímá. Až na místní policii. Jakmile v lagunce spatří čtyři auta, hned pohotově rozdává pokuty. Spravedlivě všem, protože není schopna rozsoudit, kdo je tam se svým vozem navíc. Ať žije revitalizace!. Pane Jakle, hezký článek.

Re: Lagunky a zátočiny:
Autor: E. Heusinger Datum: 3.4.2012 9:12

Vyměňte starostu.

Re: Lagunky a zátočiny:
Autor: J. Jurax Datum: 3.4.2012 21:00

Další bude ještě horší ...

Re: Lagunky a zátočiny:
Autor: H. Gene Datum: 3.4.2012 21:32

Nesmysl.

V Praze je blaze:
Autor: E. Heusinger Datum: 3.4.2012 8:39

Tam vede čtyřproudá silnice přes Václavák a hned je tam plno lidí. Čtyřproudou silnici přes každé náměstí!!!

V našem provinčním městečku se na náměstí parkovat smí, ale přesto je tam po šestnácté hodině a o víkendech liduprázdno.  Problém je jinde, pane autore.

Re: V Praze je blaze:
Autor: J. Jurax Datum: 3.4.2012 21:06

 V našem městečku druhdy okresním je to stejné. Korzo holt vyšlo z módy ... a proč chodit na náměstí, když ve všední den po sedmnácté odpolední kromě hospod a vietnamské večerky je všechno zavřeno? V sobotu po jedenácté dopolední, v neděli celý den ...

Jó pane Jakle,máte pravdu,:
Autor: P. Lenc Datum: 3.4.2012 8:00

ale různé pány Gavláky ,kteří jaksi nepochopili obsah článku budete jako vždy silně rozčilovat.

Re: Jó pane Jakle,máte pravdu,:
Autor: P. Kolář Datum: 3.4.2012 8:12

Ano pane Lenc,vždycky se najde někdo,kdo si vybere z celého článku jedno slovo,které ho patřičně vydráždí a na základě toho sepsuje celý článek.A pravděpodobné je taky vydráždí skutečnost že má pan Jakl pravdu.

Jakle:
Autor: M. Gavlák Datum: 3.4.2012 7:17

ty žlutý blbosti u přechodu slouží k tomu, aby bezohlední magoři neparkovali až na přechodu.Až budeš každé ráno visit děti do školy přes takový přechod kolem kytky na památku kluka, kterého přímo na přechodu zabilo auto, které přes takové bezohledně zaparkované nemohl při své výšce vidět, budeš děkovat osvícené radnici, že ty obludy navzdory kecům odborníkům na všechno, jako jsi ty, instalují aspoň na místa, kudy chodí děti...

Re: Jakle:
Autor: J. Schwarz Datum: 3.4.2012 8:13

Tyhle blbosti, ochranné sloupky a varovné placky ve skutečnosti slouží k tomu, aby přes ně odbočující neviděl ani protijedoucí auto, ani případně "přecházející dítka".

Re: Jakle:
Autor: J. Friedlaender Datum: 3.4.2012 10:53

Ale pane Schwarz, předmětem téhle diskuse jsou snad lidé a ne jezevčíci!

Re: Jakle:
Autor: J. Kadeřábek Datum: 3.4.2012 13:37

Výmysly jako jsou sloupy s DZ uprostřed vozovky, zálivy s keři a betonovými květináči, ale také kontejnery na tříděný odpad u křižovatek umístěné bez pokusu zjistit si rozhledové poměry řidičů ohrožují víc matky s kočárky než obyčejná přehledná a rovná silnice. Nová móda vytvářet místo šrafování fyzické překážky pak v případě ucpání vozovky (třeba zdechlým trolejbusem) nutí řidiče jet dlouhé vzdálenosti v protisměru za těmi překážkami bez možnosti se hned vrátit na svoji polovinu. Kdo neřídí v takovým městech nic o tom neví.

Re: Jakle:
Autor: J. Schwarz Datum: 3.4.2012 23:15

když sedíte v autě, pozorujete svět spíš z perspektivy jezevčíka než basketbalisty, Herr Friedlaender!

Města:
Autor: I. Kudrnová Datum: 3.4.2012 6:48

No to se dostane vždy nějaký chytrý chlapík na místo starosty a neví, nebyl tam nikdy a oni ho poučí.

 Ještě by mně zajímalo, proč na obecních úřadech je tolik lidí, oni nemohou mít  práci. Práci si vymýšlí a pak z toho vyrůstají takové blbosti. Prosím Vás, co tam vůbec v těch kancelářích dělají? Místa  na radnici jsou podle toho, kolik je lidí ve městě?

 Proč nás tolik lidí   údajně řídí, nebo co tam mají dělat.  Já nevím přesně,  ale četla jsem, že  Tokyo řídí 60 lidí a u nás jsou plná města státních úřadů a státních zaměstnanců a ti potom vymýšílí, co za ty peníze, co dostanou od nás, mají  udělat.    Podívejte se na baráky a zaměstnance obyčejného okresního města.    Městský úřad -  3 baráky, Policie   1 barák , Městská policie jeden barák, Nemocnice    dva areály,  Soicální   a zdravotní pojišťovna  2 baráky.  Školy  základní   několik,   střední     asi  6 baráků  / Vím jak se co dělá v kancelářích byla jsem tam, tekže vím o čem mluvím./   A to všechno  živíte ze svých daní a ještě   Vám  přikazují, kde smíte parkovat, kde můžete jezdit  atd.  Kde jsme?

Re: Města:
Autor: P. Jirka Datum: 3.4.2012 7:48

Já se úředníků nechci nijak zastávat, taky mám pocit, že je jich zbytečně moc. Nicméně ono opravdu nejde ta místa jen škrtnout. Místní samospráva dnes musí řešit milion a jednu administrativní povinnost.

Na jedné straně úředníci opravdu mají co dělat, ale na straně druhé nepřinášejí žádnou hodnotu. Musí to tedy začít od úvahy nad tím, které věci úředníci musejí dělat zbytečně. Ale toho se jen tak nedočkáme. Například nový zákon o veřejných zakázkách bude znamenat na středně velkém městě minimálně 1 - 2 úředníky navíc. A přitom zcela zbytečně ...

Re: Města:
Autor: J. Schwarz Datum: 3.4.2012 9:13

jenže ta "milion + 1" administrativní povinnost, které "musí řešit" nejsou přírodním zákonem ani nespadly z nebe. Ty "povinnosti" vymysleli zase jiní úředníci, na krajích a na ministerstvech a všichni se zaklínají občanem, který to údajně vyžaduje. A když už ne občan, pak na to má "právo" člověk, či to údajně patří k "vyspělé společnosti" mezi které se přece chceme zařadit. Takže když znamením vyspělosti je mít dluhy ve výši několikanásobku ročního výkonu a mít na studium ptačího trusu úřad, musíme je mít taky. Nejsme přece žádná ořezávátka a nebudeme přece před "vyspělým světem" za burany.

Velice dobry clanek, byt trochu smutny:
Autor: P. Sulc Datum: 3.4.2012 3:02

ale je to, jak to rikate. Idealem dnes je cumet do "bedny" a chlemtat pivo. Kdysi , tedy pres 60-70 lety jsem jezdil k babibcce do Kourimi na prazdniny. Pamatuju, jak v nedeli bylo na namesti zivo, hlavne kdyz lide sli z kostela. A vecer si vyndali zidle pred dum a klabosili s kolemjdoucimi. Vsichni se zdravili  a snaseli se v pohode. DNes je ovsem mestecko vylepseno: jeste v dobach soudruhu, kdy si lid "vladnul sam", tam jezdil z rohu Vinohradske a Zelivskeho autobus az nahoru na namesti. Kapitalisticke autobusy z Prahy zrusili a ty ostatni, mistni, maji stanici dole pod kopcem u nadrazi, takze kazda baba  a dedek se musi strachacit do dosti velkeho kopce. Inu zlepsovak, pro zdravi lidi.

Nuda:
Autor: J. Fleiszner Datum: 3.4.2012 0:53

Měl jsem problém článek dočíst. Nuda, nuda, nuda!

Re: Nuda:
Autor: J. Ryba Datum: 3.4.2012 8:01

však je to také článek z nudy

Re: Nuda:
Autor: R. Jonák Datum: 3.4.2012 9:00

Když je to taková nuda, tak nevím proč jste to četl, on vás k tomu někdo nutil? Podle mého názoru má autor v mnoha ohledech pravdu i když se podle vás jedná o nudné záležitosti.

Re: Nuda:
Autor: J. Stejskal Datum: 3.4.2012 15:08

Není to nuda. Dlouhé to je, ale je to všechno pravda. Bohužel. Dneska souhlas. Je to velmi výjimečné.