25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

POLEMIKA: Ad Šest předsudků

Za prvé: Evropská unie a její současná podoba se nesmí kritizovat proto, že je autentickým zosobněním Evropy jako takové a že naše případná účast v ní by ohrozila naše proevropské směřování, izolovala by nás a ohrozila by naši cestu po roce 1989, tedy cestu "do Evropy".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 14.3.2012 19:36

Evropanství?

Evropská integrace je od samého počátku založena na obelhávání občanů (menších) národních států. Tou hlavní lží je tvrzení o evropském internacionalismu, který jako jakýkoli jiný internacionalismus (katolicismus, marxismus, fašismus, nacismus, bolševismus, osvícenský-bonapartismus..) v lidských dějinách je pouhou zástěrkou nacionalismu velkých národů. Zpočátku především francouzského s podporou o svou rehabilitaci usilujícího Německa, nyní už především německého a na jeho úspěchu se zatím ještě vyhřívající Francie (Merkozy). Žádný evropský národ (přirozená evropská solidarita) neexistuje a nikdy bez krutého násilí nevznikne. Od samého počátku bylo občanům spojující Evropy lživě tvrzeno, že jde pouze o hospodářskou spolupráci, protože vždy šlo o politickou moc velkých národů.

Občanům Evropy bylo dále lživě tvrzeno, že hlavním cílem integrace je mír. Ten ale byl v Evropě jenom důsledkem atomového patu skutečných velmocí a nyní je spíše důsledkem naprosté neochoty morálním relativizmem nakažených EU-občanů, o cokoli je přesahujícího bojovat. V EU ale právě teď přesto probíhá zničující válka ekonomická (pomocí eura, pomocí vnucovaných zelených technologií, EU-regulací a pomocí "nadnárodních bank, montoven, obchodních řetězců...Jestli někde (na jihu EU) propukne zoufalstvím vynucená revoluce, či občanská válka je hlavní "otázkou dne".

P.S. V "americkém skleníku" a pod americkým "atomovým deštníkem" zdegenerované (přežrané) západní Evropě, se po odstranění "barikád" studené války ukázalo, že je smrtelně nakažena socialismem. Socialistické (zelené) nevolnictví nám dnes hrozí mnohem víc ze "západu" než z "východu" který si jeho krutost zažil.

J. Kanioková 13.3.2012 23:20

Nema problema - já pán, ty pán,

rovnoprávnost, výpomoc, ale odsud/potud. A nikdo nad nimi jim nemá co poroučet nějaké jednotné podmínky !

V. Vlach 13.3.2012 22:03

Tolik slov a z nich čpící marnotratnost.

Co umíš chlape líná?

P. Rada 13.3.2012 21:17

Re: Ááá, do prčic...

Ten příklad s tou rodinou vemu za model. Rodina se tedy nejen nesestěhovává do menšího ale jen odbourala celní a měnovou příčku, takže se mnozí mohou navštěvovat, poznávat se, rozšiřovat si tak prostor i vědomosti. Jen samozřejmě musí ctít nějaké všeobecné zvyklosti a jde o to je s rozumem a nadhledem tříbit. Pro dnešní mladou generaci obou rodin je ideální pokud může navštěvovat a hrát si s dětmi sousedovic. Chcete jim to zatrhnout?! Naopak mám za to že obě dříve separované rodiny se takto spíš mohou dostat ze své ponorkové nemoci a tak na hře svých dětí profitovat.

Další  okolností je, že těmto rodinám docházejí zásoby - každému trochu jinak ale obě rodiny jsou pod tlakem zvenčí. Oběma by proto prospělo vzájemě se podporovat kde je to výhodné.

Co vydrží déle za situace vnějšího ohrožení a nedostatku zdrojů. Separace nebo spolupráce?

J. Charvát 13.3.2012 19:02

Re: To jsou ale kecy!

Přesně to mne napadlo, jse, rád, že nejsem sám.

S. Sedlák 13.3.2012 16:41

Re: Tak sakra ,

Ryba smrdí od hlavy :))

P. Rada 13.3.2012 16:02

Vesměs souhlas a na doplnění bodu6...

V zásadě a na prvém místě jde o efektivitu a výkonost ekonomiky. Podstatným stále více jednotícím prvkem pro Evropu jsou ale závislosti na surovinách v okolním světě při relativně dobře vybudované infrastruktuře. Evropané ty domácí už totiž vesměs spotřebovali a všichni za ně musí hledat náhrady - někdo víc někdo méně, někdo dřív a někde později.... Náhradou by ale nemělo být fantazírování, že rozdrobení suroviny navrátí. Rozdobení může  jen přispět k tuplovaně rostoucí faktické závislostí na dodavatelích.

Nebo má někdo chut se odtrhnout a zavázat se takto do područí třeba Putina, který má zdojů relativně dost?

Evropa se také může stát více soběstačnou energeticky jen při efektivním využívání dálkových energovodů a akumulačních možností. Opakem by byl jen tuplovaně velký problém s odoláváním tlakům dneška tkvící v tom, že 5miliard lidí v rozvojových zemích co ale mají ještě nadbytek surovin se chce mít podobně dobře jak 500mil evropanů.

Někteří s 10mil čechů si ale zjevně myslí, že bud separací nebo přitulením se mafiánskému bratru na východě či muslimskému bratrstvu jinde...  - bebo poevněním v české kotlině? - by se problémům vyhnuli.

Tímto ale nechci ani naznačit, že reformování se Evropa může vyhnout, že není co měnit a hlavně, že existuje cesta udržitelného rozvoje. Není totiž ani cesty udržitelné stagnace. Naopak - situace je dlouhodobě neudržitelná ale celoevropsky snáze zvládnutelná i když ke změně významu regionů už za pár desetiletí s poklesem dostupnosti ropy, zřejmě také dojde.

Z. Rychlý 13.3.2012 14:54

Pokud připustím, že EÚředníci jsou schopní,

pak musím dodat:  jsou, a skutečně všeho.

J. Boleslav 13.3.2012 12:47

Re: Když chybí argumenty,nastoupí AMEN

:-)))

J. Boleslav 13.3.2012 12:46

Re: Neuvěřitelný blábol

:-)))

J. Boleslav 13.3.2012 12:45

Re: A tak přemýšlím,

Nebo jinak motivovaný?

R. Langer 13.3.2012 12:41

Re: A tak přemýšlím,

:-D

J. Štrobl 13.3.2012 12:31

A takhle krásně kdysi polemizoval Lenin.

Všichni však víme, že realita byla adekvátně jiná.

L. David 13.3.2012 12:20

Není nic krásnějšího, než úchvatné ideje.

J. Kanioková 13.3.2012 12:10

Přesně !

J. Šejnoha 13.3.2012 9:54

autor se mýlí nebo mlží

V politické společenské vrstvě,  společenské vrstvě byrokartů, společenské vrstvě tzv. "osobností"  a  masmédiích zcela  převládá  názorový proud, který absolutně odmítá jakoukolv diskusi o směřování EU, a naší pozici v ní,  a  každý kritik  je  automaticky  dehonestován.

Ještě jeden jev je alarmující:  z "národního refernda" se v EU stalo sprosté slovo, všichni EUROoptimisté se ho bojí jako čert kříže

J. Šejnoha 13.3.2012 9:43

Re: Tak sakra ,

Hodnotící zprávu vydala ale  závaznou direktivu nezrušila.

J. Šejnoha 13.3.2012 9:41

Re: Když chybí argumenty,nastoupí AMEN

Myslíte, že ldožroustsví  předurčují Evropu  více než křesťanství ?

Určitě ne.

P. Lenc 13.3.2012 9:33

Re: A tak přemýšlím,

Díky za ty vaše.Estrádní umělci byli vítaní v každé době.

J. Ryba 13.3.2012 9:19

Re: A tak přemýšlím,

jedna věc je z příspěvků jasná. Úroveň oponentů. Včetně vás

J. Ryba 13.3.2012 9:16

Re: Tak sakra ,

jinak EU vydala hodnotící zprávu, že přimíchávání může zhoršit emise a zpochybňuje ekonomičnost

P. Lenc 13.3.2012 9:15

A tak přemýšlím,

je-li autor pouhý EU úředník nebo nevidomý fantasta.

J. Ryba 13.3.2012 8:47

Re: Tak sakra ,

MEŘO? Stačí, když přesvědčíte náš Senát. Ten se přidal k TRENDŮM, nikoliv k nějaké direktivě. K cukru http://spcc.cz/history.html Budete překvapen, za co všechno si můžeme sami. Počínaje kvótami, které jsme si zavedli sami jako první postkomunistická země před vstupem do EU a cukrovary konče. Slepice: chov u nás klesal dávno před vznikem směrnice v důsledku konkurenčních cen v Pobaltí. Na vepřové jsme připraveni už teď z 90%. K obojímu: není problém směrnice, důležité je, aby byla dodržována ve všech 27 státech. Okurky a banány? Mýtus

M. Baloun 13.3.2012 8:33

Re: Neuvěřitelný blábol

SPÍŠ BĚŽNÝ BLÁBOL, STANDARD eu 186/C32 - 2012

V. Hajková 13.3.2012 8:09

Neuvěřitelný blábol

A. Bocek 13.3.2012 7:31

Tak sakra ,

proč se nezastaví ekologická šílenství typu FV, VE, biolíhu , MEŘO  , křivé banány a rovné okurky, slepice , vepřové , cukr .......

J. Hejna 13.3.2012 7:00

To jsou ale kecy!

J. Mrázek 13.3.2012 6:03

Když chybí argumenty,nastoupí AMEN

Odkaz na kořeny nikdy nezklame a vždy zajistí, že omyly zůstanou následně v pozadí a zapomenuty. Lidožroutství,okrádání,lhaní,podvody, nicméně křesťanské kořeny společnosti ji předurčují... :-(

S. Sedlák 13.3.2012 1:22

Co připomínka, to "perla"

Exponenty EU nemohou být v první řadě byrokrati (úředníci) této instituce. Jsou to nikým nevolení pouzí vykonavatelé politické reprezentace, která v demokracii vzejde z voleb, nikoliv naopak.

Mír je bezesporu velkou hodnotou, ovšem je velmi pochybné, zda umělé politické svázání pod jednu střechu nakonec neskončí tak, jako v Jugoslávii.

A co to je udržování Eura přes jakoukoliv racionalitu v zemích, které na něj nemají? Přičemž je výkladem některých politiků vytvářen útvar, který většina zemí nechce (referenda by si těžko kdo odvážil ve všech zemích uspořádat a tak se raději nekonají).

To, že se někdo cítí Evropanem neznamená, že se tak musí cítit všichni. Vyrostl jsem a cítil se Čechoslovákem, ale podstatné bylo, že to tak necítili oba národy. Podobně i Jugoslávie, která šla až k srbochorvatštině neuspěla. Nechtějme, aby přirozené odstředivé tendence jednotlivých národů bylo třeba řešit silou, která skončí evropskou občanskou válkou.

J. Kanioková 13.3.2012 0:25

Ááá, do prčic...

"Ústřední metafysická hodnota však výrazně absentuje."

Absentuje především rozumné soužití, spolupráce, která je výhodná pro OBĚ strany vztahu! A čím víc "stran", zemí, tím víc a rozdílných zájmů, specifických problémů..

Přestěhujete se, autore, s další rodinou co jednoho většího společného bytu, aniž to bude výhodné pro obě rodiny? Tak, aby jedna strana nedoplácela na nedisciplinu druhé? Jak dlouho to vydrží?