19.4.2019 | Svátek má RostislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Kauzy Romana T. a Romana S.Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 21, poslední: 1.3.2012 22:45, přehled diskusí

Právo?:
Autor: M. Procházka Datum: 1.3.2012 21:56

Jděte se vycpat vy ochránci lidských práv.Vy o koze a oni o voze.Z bláznů chcete udělat politické vězně.

Totalita je holt totalita, škatulky - neškatulky:
Autor: J. Rázl Datum: 1.3.2012 21:03

Můj zesnulý tiskový mluvčí Matěj by z titulu své funkce vydal stanovisko tohoto znění:

1) Homo sapiens, na rozdíl od ostatních živočišných druhů, cítí potřebu vše, pod záminkou zpřehlednění problému a jeho snazšího pochopení, vše zaškatulkovat. Když říkám "pod záminkou", chci tím říci, že skutečný důvod je naprosto opačný - totiž zastírání pravdy. Když vytvoříme pro totalitu škatulky, např. fašistická, komunistická, jakkoliv náboženská a xxxká (jakákoliv další), upoutáme pozornost (hodíme kotvu) na podružný problém (přídomek - název škatulky) a odvedeme ji od podstaty problému, to jest, že totalita je prostě totalita bez ohledu na přídomek. A čím lépe se nám to povede, tím déle bude trvat, než nám to lidé prokouknou a začnou cinkat klíčema.

2) Co dělá disidentský Výbor na obranu nespravedlivě stíhaných? Proč ještě tyto občany neoznačil za politické vězně?

Re: Totalita je holt totalita, škatulky - neškatulky:
Autor: M. Martin Datum: 1.3.2012 22:45

Pane Rázl běžte už s vaším zesnulým tiskovým mluvčím Matějem do p.r.d.e.l.e.Buď mluvte sám za sebe nebo mlčte.

Bezpráví organizované Českou republikou:
Autor: L. David Datum: 1.3.2012 16:29

má podstatně závažnější rozsah, než tyto dvě skoro úsměvné příhody.

Mohl bych spolu s mnohými dalšími vyprávět . . .

Re: Bezpráví organizované Českou republikou:
Autor: J. Jirsa Datum: 1.3.2012 19:23

Taky bych mohl přispět několika informacemi - čemu všemu například dokáže "uvěřit" soudce. Jakou snůšku nesmyslů dokáže vyplodit státní zástupce a vypracovat z toho obžalobu...a soudce podle toho někoho odsoudí.

Jen se bojím tyto příběhy nazývat úsměvnými. Samozřejmě nic ve zlém, ale bezpráví je pořád bezprávím, jen to někdy uu soudu skončí "jen" pokutou či podmínkou a jinde má někdo víc fantazie a přiklepne někomu nevinnému pár let natvrdo. Furt je to stejné bezpráví, jen to má někdy lepší a jindy horší následek.

Opravdu škoda,:
Autor: E. Heusinger Datum: 1.3.2012 12:31

že to ti pánové neudělali za komunistů. Předpokládám, že ti kteří plédují pro jejich potrestání by je považovali za hrdiny a o poškozování majetku by nepadlo ani slovo.

Autor a většina diskutujících se dle mého neorientují:
Autor: R. Sedláček Datum: 1.3.2012 11:54

Mně se panďuláci v semaforech líbili a ty parohy (spíš rohy) politikům vyloženě sluší.  Ale trest neřeší umění, jak se tu snaží autor nastínit příměrem k Plastikům. Nikdo neřeší tvar a polohy panáčků, nýbrž prostý fakt, že dopravnímu podniku vznikla škoda. Škoda konkrétní a vyčíslitelná. Museli vyměnit tolik a tolik skel a je jedno jestli je pachatel zaměnil, ukradl, nebo rozbil. Stejně tak u pokreslených plakátů nejde o tvar paroží a malířskou techniku, ale o to, že plakáty stáli nějaké peníze a jejich pokreslením vznikla škoda. Rádoby umělec Roman T ale nejde do vězení za tohle, to si proboha lidi uvědomte. Jemu byl vyměřen jiný trest. On jde do vězení, že tento trest odmítá a tedy NERESPEKTUJE ROZHODNUTÍ SOUDU a zde je odnětí svobody na krátkou dobu zcela v pořádku.

Pane autore,:
Autor: R. Langer Datum: 1.3.2012 11:15

je to přesně tak, jak říkáte.

Dobrý článek:
Autor: P. Schuh Datum: 1.3.2012 8:56

Cožpak nevidíte, že prostě nemůže být p.Smetana souzen podjatou soudkyní (ženou funkcionáře poškozené strany). Vandal nevandal vždyť se nám tím vládnoucí mafie směje do ksichtu.

Re: Dobrý článek:
Autor: J. Boleslav Datum: 1.3.2012 9:44

Máte pravdu, že by bylo čistší, kdyby se Langerová sama prohlásila za podjatou. Mohl to ale taky namítnout Smetana nebo jeho právní zástupce, pokud nějakého měl.

Téměř beze zbytku souhasím s autorem:
Autor: V. Váňa Datum: 1.3.2012 8:20

Náš trestní zákoník zná institut upuštění od potrestání, který by bylo podle mého názoru bez problémů možno použít.

Společenská nebezpečnost obou přečinů - přelepení panáčků, aniž by byla změněna jejich barva (lidé se tomu jenom usmívali, pokud si toho vůbec všimli) a počmárání pár politických předvolebních letáků v době nadměrně zatěžující předvolební kampaně (proboha - vždyť stejných letáků byly všude desetitisíce!) - se limitně blíží nule. Náhradu škody uhradili. A naše demkratická justice z nich udělá zločince.

A pro pana J. Boleslava: porušili platnou legislativu - ano, nahradili škodu - ano. Co takhle v trestním řízení odsoudit řidiče, který zaparkoval na placeném parkovišti bez placení? Dopustil se porušení platné legislativy? - Ano. Zaplatil náhradu škody? - Ano. Ale to je přece málo! Honem s ním do vězení. Jeho přístup vede k anarchii a nikoliv k posílení demokracie.

Co jsem tím chtěl říci? I trest musí být přímo úměrný skutku, samo porušení obecně závazných právních předpisů nestačí. Zato by stačil obyčejný selský rozum.

Re: Téměř beze zbytku souhasím s autorem:
Autor: J. Boleslav Datum: 1.3.2012 9:51

Řidič, který parkuje bez placení na placeném parkovišti, tím nepoškozuje cizí majetek. Do vězení na tvrdo oba šli proto, že odmítli splnit podmínky původního trestu. Chtěli ze sebe udělat mučedníky, takže mají, co chtěli. Mně spíš vadí, že se z nich někdo snaží udělat málem Palachy.

Re: Téměř beze zbytku souhasím s autorem:
Autor: R. Langer Datum: 1.3.2012 11:18

Co je to za blbost, škoda byla uhrazena, stejně jako v případě bezplatného parkování na placeném parkovišti! To je také poškozování cizí věci, či lépe neoprávněné nakládání s cizím majetkem, a ne že ne... :-P

Re: Téměř beze zbytku souhasím s autorem:
Autor: V. Váňa Datum: 1.3.2012 15:10

Přesně tak bych odpověděl. Díky. V.

Oba dva zmínění pánové:
Autor: J. Boleslav Datum: 1.3.2012 7:52

za které autor tak pléduje, byli po právu a dle platné legislativy potrestání za neúctu k cizímu majetku a jeho poškozování. Jedná se o pány, kteří si myslí, že pokud se jim nějaké legislativní normy nelíbí, mohou je beztrestně porušovat. Jejich přístup vede k anarchii, nikoliv snad k posílení demokracie. S uměním ani disidentstvím nemá jejich jednání nic společného.

Re: Oba dva zmínění pánové:
Autor: I. Schlägel Datum: 1.3.2012 8:11

Vy jste to vzal pěkně hopem. Navíc zmíněným pánům "vidíte do hlavy". Jste pašák.

Re: Oba dva zmínění pánové:
Autor: J. Boleslav Datum: 1.3.2012 9:41

Do hlav bych jim viděl docela nerad, ale sám to takhle vidím.

Re: Oba dva zmínění pánové:
Autor: V. Vlach Datum: 1.3.2012 10:40

Za to já moc dobře vidím do té Vaší a je mi hodně zle,že se mezi námi pohybují takové kreatury.Co od Vás člověk může čekat(dobrého)?Fuj!Hanba.

Re: Oba dva zmínění pánové:
Autor: J. Boleslav Datum: 1.3.2012 12:08

Děkuju za Vaše vřelá lidská slova.

Re: Oba dva zmínění pánové:
Autor: R. Langer Datum: 1.3.2012 11:21

Jo "neúcta k cizímu majetku a jeho poškozování"! Tak to by mě zajímalo, co vidíte u našich politiků. Ty by totiž podle toho zřejmě museli okamžitě popravit... :-P

Re: Oba dva zmínění pánové:
Autor: J. Boleslav Datum: 1.3.2012 12:11

Až budou souzeni politici za jejich tresté činy, je možné se o tom bavit. Tento článek je o něčem jiném. Kvůli tomu, že se neřeší jiné případy, není přece možné si dělat, co chci. To byste třeba taky mohl začít odmítat platit za tramvaj, jak tady na NP už někdo správně uvedl.