18.6.2019 | Svátek má MilanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Ženské vlakyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 35, poslední: 10.2. 2012 9:08, přehled diskusí

Re: Třeba zavedou i vagony jen pro černé (pasažery) a pak i dívčí školy:
Autor: B. Rybák Datum: 10.2.2012 9:08

Souhlasím s Vámi.

Re: Nic nového pod sluncem, už za Rakouska:
Autor: J. Urban Datum: 9.2.2012 19:01

Reálnější důvod asi bude, že když top-manageři ČD (jako třeba Žaluda, Slamečka aj.) někam pojedou vlakem, nechtějí být obtěžováni blízkostí žen.

Nic nového pod sluncem, už za Rakouska:
Autor: J. Urban Datum: 9.2.2012 18:58

existovala "dámská" (což byla nekuřácká) kupé. Jak se hlídal a trestal vstup mužů, nevím. Mělo by se to ale dotáhnout, zvlášť ženy vdané, zvlášť svobodné, zvlášť rozvedené a vdovy... Jo, a taky to ve mně asociuje protektorát, Židi nejprve nesměli jezdit v motorovém voze, jen ve vlečňáku, pak už v něm směli jen stát na zadní plošině, nakonec vůbec. Trochu blbá asociace, že?

no konkretně...:
Autor: O. Mayer Datum: 9.2.2012 0:00

drahé, pomalé a estetickému cítění škodlivé 

Re: To chce klid....:
Autor: B. Uhlich Datum: 8.2.2012 20:20

Myslím, že pokud nemáte v hlavě trus a párkrát se svezete vlakem a trochu se zamyslíte...možná, že se taky k něčemu doberete...ale chápu, že jako typický internetový psychopat, který nemyslí..., ale o to víc píše.... asi dost těžko vůbec pochopíte  "wo co gou"

 Jinak si najděte článek (cca dva dna zpět..) o tom, že ČD dráhy hodlají zavádět kupé pro ženy a zdůvodňují to tím, že tím vzroste poptávka po cestovánína železnici...neb se prý nebohé ženy bojí sami cestovat....vlakem.... 

Nechci vagony jen pro ženské:
Autor: I. Babková Datum: 8.2.2012 17:46

Na pravidelných cestách Hradec Králové Praha mívám často štěstí na ženské spolucestující. Pokud jim je 20+, tak celou cestu (2 hodiny) hubou nakupují a vaří. Mám-li obzvlášť velké štěstí, dozvím se i spoustu detailů z jejich intimního života. Číst se nedá, spát se nedá, nejlepší je změnit kupé. Manažery z ČD, co vymýšlejí takové bejkoviny, bych nominovala na titul "Mršpulín roku".

Vlakem má nacestováno hodně po celé Evropě:
Autor: Z. Kulhánková Datum: 8.2.2012 16:28

a v ožehavých situacích (např. čekání na spoj po půlnoci na španělsko-francouzských hranicích) se mi osvědčilo vyhledat společnost solidně vyhlížejícího gentlemana, případně staršího manželského páru. Rozhodně bych nehledala bezpečí ve skupině žen.

Re: Pane autore,:
Autor: J. Ráž Datum: 8.2.2012 15:42

Pane Heusingre, nějak jste se spletl ve svém svatém rozhořčení. Vyhrazené vágony pro děti nechrání ženy , ale děti a matkám zaručují potřebnou intimitu například při kojení. To se segregací nemá co společného. Něco jiného je "nálet" nepřizpůsobivých"...ale to Vám vysvětlovat nemusím. To však s nějakou plánovanou segregací na muže a ženy ve vlacích ČD také nemá nic společného.

Jen tak na okraj: Rasdikální Židé také chtějí zavést v Izraeli oddělené cestování mužů a žen, protože ženy rozptylují nábožné muže od jejich rozjímání. Že by to byl hlavní důvod tohoto pitomého nápadu?

Re: Třeba zavedou i vagony jen pro černé (pasažery) a pak i dívčí školy:
Autor: J. Anděl Datum: 8.2.2012 15:17

Separaci podle pohlaví podle mě zavedou, a bude to vnímáno a prezentováno jako POKROK.

Stejně jako bylo před nějakým časem vnímáno jako pokrok, že tato separace byla zrušena.

Podle mě to není vůbec špatný nápad. S autorem souhlasím ohledně averze k silným parfémům, to se snad časem také odfiltruje. Mimochodem existují prý už v zahraničí i tichá kupé, kde se nesmí mluvit.  Časem to dojde jistě tak daleko, že kdo si bude chtít zahulákat a provádět nějaké nemravnosti, zavře se sám doma a s virtuální helmou se připojí na internet. V reálu bude vše čisté a korektní.

Ovšem čistě sekulární, pochopitelně.

Re: To chce klid....:
Autor: S. Donát Datum: 8.2.2012 14:37

Když už, tak pane Donáte. A psaný text jsem schopen chápat výborně, děkuji za starost

Re: To chce klid....:
Autor: E. Heusinger Datum: 8.2.2012 13:18

Donáte, Donáte, kdybyste rozuměl psanému textu ........

Baby a vlak:
Autor: J. David Datum: 8.2.2012 12:35

Co chlap, to sexuální loudil. Když je baba říjná (byť habitem či verbálně), ani prelát neodolá. Jsem pejskař (když čuba nechce, nedá). A o to jde. Budu asi právně irelevantní, ale samice v přírodě je schopna k pojímání tehdy, když u ní dochází k ovulaci. Věk obvyklý z hlediska hormonálního výlevu. Mladá fenka je mnohdy lepší matkou, než starší matadorka. Jen se ptám, kdo stanovil právní normy k legálnímu mateřství. Navíc, od jakého věku se může "šukat". Právní norma hovoří o trestnosti, ale neřeší "šukání" mezi nezletilci, odloženo. A buďme spravedliví. Šofér z Klatov byl normální chlap. Občas s dámou u kasy prohodil "košilatý bonmot". Bezpohlavní baba se cítila na svém testosteronu jako bez laplí. Takovéto klimakterické diblíky známe, když jim chytí saze v komíně, volají vždy hasiče.

Holčičky hulili šoférovi péro za pišingr na točně. Nějak mi to "neštymuje". Asi byli čiperné.

Re: Vedení ČD je obskurní spolek.:
Autor: P. Rajman Datum: 8.2.2012 12:33

Těm, kteří zajišťují přepravu se dodatešně omlouvám.

Re: Pozitivní diskriminace:
Autor: P. Rajman Datum: 8.2.2012 12:29

matek s dětmi ovšem diskriminací je, ale za účelem zvýhodnění diskriminovaných, kterými zde jsou děti. Pochybuji, že by průvodčí z takového kupé vyhnal samostatně cestující dítě. Ale mezi diskriminací dětí, ( která je vesměs pozitivní a netýká se pouze cestování ve vlaku ) a diskriminací mužů nebo žen na úkor opačného pohlaví je zcela zásadní rozdíl.

ČD je obskurní spolek,:
Autor: P. Rajman Datum: 8.2.2012 12:20

který tam, kde má právo rozhodovat, prosazuje pohlavní segregaci. Abnormalitu se snaží ( stejně jako v jiných konotacích rasisté ) povýšit na zákon.  

Re: Výborně:
Autor: J. Kadeřábek Datum: 8.2.2012 12:07

Taky mě to napadlo. Kdyby tam bylo nějaké bezpečnostní opatření tak bych se tu segregaci snažil pochopit.

Re: Kupé výhradně pro ženy:
Autor: J. David Datum: 8.2.2012 12:03

Občas jsem jel jakýmsi "Košičanem". V jedničce. Nahrnula se tam jakási tlupa s dojčetem, matróna prý musí kojit. U kojení asistovali ztepilí přičmoudlíci, konduktérka utekla. Mám pro "strach uděláno", začal jsem cvakat "cingrlaty" své bambitky a plnit náhradní magacín střelivem. Matróna dokojila a zdejchli se jak pára nad hrncem. Konduktérka se mi přišla omluvit, že to má na tůře každou chvíli a je vděčná za každého "rasistického" chlapa, kterého má ve vagonu. A nyní se budou baby houfovat, jak slepice na hřadě bez kohouta, v separátních kupé ČD. Gender, jak vyšitý dle EU. Až budou baby v dámském kupé kvílet pod cíleným útlakem zvrhlíka, nic nebudu slyšet. Zvolili variantu, dobře jím tak. Sufražetky se umí bránit, tyto genderové slepice však nikoliv. Dobře jim tak, pokud jim vadí chlapík v kupé.

Re: Pánové, jste na omylu:
Autor: R. Langer Datum: 8.2.2012 11:05

No vida, napsal jsem to samé...

No co, příprava:
Autor: R. Langer Datum: 8.2.2012 11:04

na muslimáky je nutná už teď, a některé naše vlaky jezdí i za hranice... :-P

Třeba zavedou i vagony jen pro černé (pasažery) a pak i dívčí školy:
Autor: B. Rybák Datum: 8.2.2012 10:19

Nestačíme se divit:
Autor: J. Malá Datum: 8.2.2012 10:13

v tom našem banánistánu nkolikrát denně.Toto aspoň snad neuškodí, i když nepomůže. Koho takové věci napadají? Má co na práci?

Re: Pánové, jste na omylu:
Autor: P. Lenc Datum: 8.2.2012 9:09

Jsem rád,že to napadlo víc lidí,včetně nás.

Re: Pane autore,:
Autor: S. Ševeček Datum: 8.2.2012 9:04

Bubče.

Re: Pane autore,:
Autor: M. Bezouška Datum: 8.2.2012 8:59

jesuskote, lokomotivní rozvod se opět ozval. Zkuste, pane, vysvětlit, proč by se za a) měl zkoušet každý nápad a výplod vadných mozků, a za b) jak podle vašeho názoru vyhrazená kupé přispějí ke zvýšení bezpečnosti, jakkoli je ovšem pravda, že bezpečnostní problém existuje. Kupé pro matky s dětmi byla zavedena někdy v padesátých letech nebo možná o něco později, ale mělo to tenkrát trochu jiný důvod. V té době jezdily vlaky úplně narvané, takže bylo běžné sedět (když měl člověk štěstí) celou cestu z Olomouce do Praha v uličce - v zimě nevytopené - na vlastním kufru. V horším případě pak půlku cesty stát na pravé noze a druhou půlku na levé. Dnes je trochu jiné, či snad ne? Snad by bylo lepší, kdyby odpovědní lidí v ČD uvažovali trochu normálně, pakliže se ovšem nejedná o předstihovou akci v rámci částečné a posléze úplné islamizace našeho slzavého ďolíku.

Re: Pánové, jste na omylu:
Autor: J. Jonášek Datum: 8.2.2012 8:59

To bylo první, co nás s manželkou napadlo, když jsem si málem vykroutili hlavy po přečtení této zprávy.

Re: Kupé výhradně pro ženy:
Autor: S. Donát Datum: 8.2.2012 8:43

No to je ale přeci skvělé, naše drahé ženy a dcery budou mít skvělou příležitost k multikulturnímu obohacení :-).

Re: Kupé výhradně pro ženy:
Autor: J. Němec Datum: 8.2.2012 8:23

Tak nějak jsem chtěl napsat něco podobného. Už vidím, jak do vagonu pro ženy nastoupí banda opálených žen a bude tam otravovat. A kdo je vyhodí? Nejsem nijak zaujat proti našim spoluobčanům jiné mentality, ale realita je žel Bohu taková. Denně jezdím vlakem a mám své zkušenosti. 

Re: To chce klid....:
Autor: S. Donát Datum: 8.2.2012 8:15

Podle Vašich reakcí bych řekl, že jste tuhle pitomost navrhl v ČD Vy a že na jejím prosazení závisí Vaše premie :-)

Pane autore,:
Autor: E. Heusinger Datum: 8.2.2012 7:53

neuniklo Vám ve Vašem svatém rozhořčení, že desítky let existují vyhrazené vagony pro cestující s dětmi do deseti let?. Diskriminace?

Rychlík vyjíždějící z Prahy je zpravidla plný. Do cílové stanice, např. Cheb v dopravním sedle dojede pouze několik cestujících. Takže problém s bezpečností existuje. Zvláště jede-li přes "území nepřizpůsobivých".  Nejsem si jist, zda toto řešení pomůže, ale proč to vyzkoušet. I když dalo by se to organizačně řešit trochu jinak. Už jsem ČD podal podnět. Vám to vysvětlovat nemusím. Vy tomu tak dobře rozumíte, že na to brzy přijdete.

Re: To chce klid....:
Autor: E. Heusinger Datum: 8.2.2012 7:46

Mohl byste svoje pindy nějak konkretizovat?