22.7.2019 | Svátek má MagdalénaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Palach jako ideál altruismuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 49, poslední: 25.1. 2012 5:19, přehled diskusí

Re: Jaký altruismus?:
Autor: J. Huml Datum: 25.1.2012 5:19

Hrubemu nasili nastava konec. Kdo utece, nevyhraje. Posudte zmeny v Cine samotne od udalosti doby protestu na namesti Tianmen. Kolik je dnes na svete opravdu totalitnich rezimu?

Jiste, neni jich dostatek natolik vyvazenych a ohleduplnych k obyvatelstvu, jako je Kanada.

Re: Rozum je zde špatným sluhou:
Autor: Z. Kulhánková Datum: 24.1.2012 20:47

Na něco takového není zralá žádná společnost, to je patologický jev.

Ano, ale místo oběť tomu říkám Memento..:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.1.2012 20:17

Rozum je zde špatným sluhou:
Autor: I. Babková Datum: 24.1.2012 19:56

Připomeňme si další lidské pochodně z roku 1969: Jana Zajíce, Emila Plocka, Ryszarda Siwiece a Sándora Bauera. Není jejich vinou, že společnost nebyla zralá přijmout jejich oběť.

Re: Jaký altruismus?:
Autor: Z. Kulhánková Datum: 24.1.2012 19:44

No schválně, jaký?

Re: Jaký altruismus?:
Autor: J. Huml Datum: 24.1.2012 15:23

Pani Kulhankova, jste zenou slova. Zamyslete se nad tim, jaky prinos pro svetovy odpor vuci nasili ma fotografie neznameno, neozbrojeneho muze stojiciho pred jedocim tankem cinske armady na namestiTianmen.

Souhlasím s Vámi dost,:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.1.2012 15:05

ale věřte, že moje generace VĚŘILA, že osmašedesátý rok JE o porážce komunistů. A nejen má generace, mí rodiče byli obrovští vlastenci, Sokoli, Masarykovci a prožívali jsme to společně s vervou. Měli jsme doma uskladněny všelijaké sokolské vybavení, symboly, třímetrový stojan s jejich vlajkou, jejich "kroje". Celý osmašedesátý rok otec objížděl okolí a pomáhal s obnovením Sokola. Jistě to dnes vypadá jen srandovně, ale i to byl symbol návratu ke kultuře a hodnotám naší země, než ji východní Bratr učinil svou gubernií, samozřejmě za vydatné pomoci našich Quislingů.

Re: Proti zlu se musí vždy bojovat:
Autor: M. Martin Datum: 24.1.2012 14:59

A slepice stále kvoká a stále kvoká.

Souhlas:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.1.2012 14:48

Velmi s Vámi souhlasím,:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.1.2012 14:46

komunističtí bossové byli absolutní hajzlové, zneužívající všech výhod, které si odsouhlasili, i když se tvářili, že to odsouhlašují ve prospěch všeholidu. Prdlajs, většinou si žili velmi velmi na vysoké noze, za maskou největších altruistů.

Ale komunisti na nejnižší úrovni (mnozí) byli opravdu sekulární věřící. Takových znám v okolí dost. Byli opravdu tak "blbí", že tomu hlásání shora věřili na 500% a rozdali by se. Chodili po brigádách, pomáhali sousedům a známým i neznámým...opravdu takové znám. Ale jedno měli společné, že si zažili hodně krušné mládí a nechali si natlouct do hlavy, že to, jak se jim zvýšila životní úroveň PO r.48, je právě JEN a JEN díky změnám 48. roku. Bylo naprosto zbytečné cokoliv jim říkat, vyvracet, poukazovat na fakta. Fanaticky se drželi svých vlastních zkušeností. A tady, na Ostravsku, byly takové rodiny v absolutní většině. Rostoucí průmysl tu přitáhl lidi ze všech bídných oblastí republiky. Je nikdo nikdy nepřesvědčí a do svých potomků tohle přesvědčení naočkovali dost. Stará generace už pomalu vymírá, ale generace jejich potomků tady ještě pořád žije a škodí.

Jak říkal Masaryk, nejméně dvě generace je třeba, aby... Generace lidí věřících tržnímu systému je zatím v menšině, bohužel.. Proto budu navždy zlá za heslo - nejsme jako oni! Jeho věřícím hlasatelům vůbec nedošlo, co vše se za tím schová a jak to bude škodit v rozjezdu jiným směrem..

Podle mého názoru se nedají činy:
Autor: P. Kolář Datum: 24.1.2012 13:54

Mašínů a Palacha vůbec srovnávat.Zatím co Mašínové reagovali na komunistickou diktaturu,Jan Palach nemohl unést očividnou vlastizradu našich státních představitelů a následujícím se smiřováním s okupací a národní hanbou.Hodnotit tyto činy s odstupem padeséti a šedesáti let nám nepřísluší.Máme v tomto národě příliš málo hrdinů na to,abychom je znevažovali poukazem na to,komu svým činem způsobili bolest.Chci tím jenom říci,že odvaha se kterou je vykonali, zasluhuje náš obdiv a úctu.Dopřejme těmto hrdinům konečně klid.

Re: Proti zlu se musí vždy bojovat:
Autor: S. Netzer Datum: 24.1.2012 13:16

Potom co jste si "upravil vztah"? :-))))

Re: Proti zlu se musí vždy bojovat:
Autor: K. Křivan Datum: 24.1.2012 12:38

Máte recht. Já vozil krabice Persilu k paní redaktorce Marvanové na Žižkov, a k paní Šustrové na Vinohrady.  Byly  originálně zalepené a přesto tam nebyl jen Persil. Před tím jsem posílal po německých kamarádech z university  literaturu.  Z exilu se dalo hodně dělat. Mnohem víc než zevnitř.

Re: Velice dobrý článek.:
Autor: J. Schwarz Datum: 24.1.2012 10:42

No neříkal jsem to? Frau Netzer dokonce překonává moje očekávání! Nebojuje bojem jako vyjádření své touhy po nepolitické politice! A já jako diskusní lejno zůstávám nalepen na vznešených podrážkách jejích progresivně z přírodních materiálů laminovaných, "bio" zelených vyspělých západních holínek. Howgh.

Re: Velice dobrý článek.:
Autor: S. Netzer Datum: 24.1.2012 10:22

Na rozdil od Vás, primitive, který se sem chodí hádat a napadat, žádné "nepřátele", či "potřebu boje" nemám.

Tak buďte tak laskav, a odlepte se, Vy diskusní lejno.

Na Vaše invektivy nejsem zvědavá.

Re: Velice dobrý článek.:
Autor: M. Trhlík Datum: 24.1.2012 10:22

Já si zase myslím pane Schwarzi,že každý z diskutujících občas poštěkává.Nebo  u nás tomu tak není?

Re: Proti zlu se musí vždy bojovat:
Autor: F. Matousek Datum: 24.1.2012 10:15

kazdý emigrant, uz svým odchodem, vzdy znamenal malý hrebícek do bolsevické rakve.

A mnoho jich i nadále " zlobilo a skodilo " bolsevickému ráji za hranicemi. Mnoho se jich pridalo k organizovanému odporu financne, tistením a pasováním zakázané literatury, ideologicky.

Re: A to si ani:
Autor: F. Matousek Datum: 24.1.2012 10:01

Také se snazím prekonávat se.

Ale at se snazím sebevíc, zít v luxuxu se mi stále nedarí. Nemeli to ti komunistictí bossové lehké. Ale asi nemám jejich kvality. A mozná o tom utrpení ani knihu nenapísu, jako ss Strougal.

Re: Velice dobrý článek.:
Autor: J. Schwarz Datum: 24.1.2012 9:50

Nejúčinnějším způsobem boje je přimět nepřítele, aby se potřel sám. Ilustrativní ukázkou budiž Frau Netzer, jejíž občasné poštěkávání z jejího německého "Wolfschantze" se časem změnilo v osvěžující komickou vložku. Rozdíl v zámyslech a skutečných účincích jejích vstupů by nedokázal naplánovat ani ten nejschopnější spindoktor.

Re: Jaký altruismus?:
Autor: J. Schwarz Datum: 24.1.2012 9:42

Pokud by důsledkem Palachova činu byl odklon "západní mládeže" od levice, ztráta prestiže komunismu na západě a krach tamního KGB řízeného "mírového hnutí" , pak bych musel připustit  že jeho sebevražda byla velice účinným prostředkem boje proti komunismu. Ale nic z toho se nestalo. V samotném Československu  se na pár dní rozjitřily emoce a to bylo všechno. A vůbec, jaký smysl mělo za druhé světové "postřílet pár naivních německých venkovských mládenců" nahnaných Hitlerem na východní frontu?

Re: Skvělý článek.:
Autor: J. Schwarz Datum: 24.1.2012 9:34

Jednoznačný souhlas. A z psychologie odsuzovačů Mašínů se taky odvozuje dnešní česká schweinerei,  na kterou si většina tak stěžuje. Přesně ve stejných intencích v jakých se nese obhajoba "nevinných" komunistických poskoků a odsuzování Mašínů se děje i obhajoba nejrůznějších dnešních šíbrů a jejich pomocníků, taky chudáků chmatáků a jiných "potřebných"... kdo se odváží bránit sebe a co horšího - svůj majetek je v očích "národa" okamžitě vrahem, co pošlapává  lidská práva tu "dětí", onde  "lidí, co jen něco šlohli" ...

Re: Jaký altruismus?:
Autor: Z. Kulhánková Datum: 24.1.2012 9:22

"Tady" jsme na internetu. Ostatně soudím, že Číňanů je dost, takže dnes budu spát klidně.

Re: hrdinský útěk ...:
Autor: J. Schwarz Datum: 24.1.2012 9:21

"Hrdinský útěk"- takto podáno to opravdu zní blbě. Ve srovnání s hrdinským odporem a bojem - třeba. Ale ve srovnání s kolaborací a zradou, či i jen rezignací a lhostejností je i "hrdinský útěk" něčím o několik řádů hodnotnějším.

A to si ani:
Autor: J. Schwarz Datum: 24.1.2012 9:17

nemyslím, že by většina zdejších obyvatel byla až takovými obdivovateli "altruismu". Spíš jsou egoisty, ale tak trochu "přizdisráči",  co si logicky myslí že čím víc tu bude blbých altruistů tím pro ně lépe. A propos - byli komunističtí bossové těmi "největšími altruisty" nebo spíš "egoisty"? Žeby jejich "oběť" spočívala v tom, že v hloubi své duše toužili žít v chudobě, ale dokázali se překonat a v zájmu  socialismu  žít v luxusu?

Dobrý článek,:
Autor: P. Lenc Datum: 24.1.2012 9:15

vyvážený.Vážím si jak Mašínů,tak Palacha i když Mašínové mají přednost.

Re: Jaký altruismus?:
Autor: M. Trhlík Datum: 24.1.2012 9:03

Ale já také a navíc tady žiji.Dnes jsem zrovna četl,jak v Číně chce spáchat sebevraždu spousta lidí,že nedostali peníze.Jak se dfíváte na tento problém?

Re: Jaký altruismus?:
Autor: Z. Kulhánková Datum: 24.1.2012 8:56

Montujete se vy do mě. Já mám právo vyjádřit se k něčemu, co jsem zažila, a napsat svůj názor o člověkovi, kterého osobně znám.

Re: Velice dobrý článek.:
Autor: S. Netzer Datum: 24.1.2012 8:50

:-)))

Pan Křivan je hrdinný Verbal-Rambo a odbojář.

Re: Jaký altruismus?:
Autor: M. Trhlík Datum: 24.1.2012 8:47

A proč se do nás montujete,když Vaše nová vlast je Kanada?Kde byli všichni ti hrdinové,když nás obsadila spojenecká vojska v čele s SSSR?Hodili nás přes palubu,jako vždy v dějinách.Jinak si myslím,že tady podstatně jiná situace jak v Maďarsku v roce 1956.A kdyby všichni odešli,asi bysme byli jednou z republik Sovětského svazu.My nepotřebujeme,aby nám někdo dělal pořádek,to jen odezva na Vaše poštěkávání.Tak se starejte o Kanadu,

Re: Jaký altruismus?:
Autor: Z. Kulhánková Datum: 24.1.2012 8:30

Proč pořád chcete, aby vám někdo jiný doma dělal pořádek? Teď už se nemáte na co vymlouvat, máte svobodu a demokracii. Ani na EU se vymlouvat nemůžete, vlezli jste tam dobrovolně.