21.10.2018 | Svátek má BrigitaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


HISTORIE: Když je zlo líčeno jako dobro a dobro jako zloŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 94, poslední: 11.11.2011 7:06, přehled diskusí

Re: Milá autorko:
Autor: A. Richter Datum: 11.11.2011 7:06

Aha. Tak Hamas nenechá v Gaze nikoho objektivně dokumentovat a hele, kdo za to zas může? No přece Izrael, ten hajzl jeden sionistickej.

Že, frau Netzer.     :-((

Re: Citát:
Autor: V. Dostál Datum: 10.11.2011 16:57

Než něco napíšete, bylo lepší znát aspoň některá fakta. Izrael byl židům přidělen OSN, tedy nikoliv nějakou krádeží. A nezanedbatelnou část půdy židé prostě od místních šejků odkoupili

Re: levicoví ateističtí pseudointelektuálové:
Autor: M. Jaroš Datum: 9.11.2011 23:55

Ateista nejsem a možná dovedu si představit, že se někdo cítí býti vyvolen službě Bohu. To je jeho věc jak se cítí. Ať si pro mně za mně slouží. Proč by se ale s tím někdo musel smiřovat? Znamená ten pocit vyvolenosti nějaké zvláštní oprávnění, které má býti uznáváno a se kterým se musí nevěřící bližní levicového smýšlení vyrovnávat? K breku mi přijdou spíš příspěvky, které nemají hlavu ani patu.

Re: Jste blábolista:
Autor: L. Orlita Datum: 9.11.2011 23:00

mnoho zmatených  slov, mnoho zmatených pojmů a ve vašem srdci a duši neuvěřitelná prázdnota a hloupost. S tímhle duševním bordelem vás baví život? On se někdo ještě modlí k Diovi či Perunovi? Budha je Bůh?

Re: Citát:
Autor: L. Orlita Datum: 9.11.2011 22:06

zkuste se zamyslet na velmi, velmi problematickým vznikem Československa. My nemáme ani to nejmenší právo posuzovat vznik Izraele. A jen tak mimochodem- dejme tomu za 1000 let - se historici nijak nebudou pozastavovat nad vznikem Izraele. Je to stále stejné. Ten kdo má sílu, vůli, případně morálni motivaci, ten tvoří státy. Tak tomu bylo a bude vždycky. Jen my zrovna žijeme teď a něco řešíme. A nenávistní antisemité budou svou slabomyslnou mozkovou kůru donekonečna zaplňovat hloupostmi- Měli by se hlavně zamyslet sami nad sebou- copak se jim to v životě tak pos.ralo, že si musejí hledat úlevu v antisemitismu. Je to opravdu velmi smutný a směšně trapný pohled na ty chudáčky.

Re: Je dobře, Kopretino, že tu občas tahle fakta připomínáš..:
Autor: V. Stejskal Datum: 9.11.2011 21:53

Myslite tim araby, ci palestince, to jsou prece semite? Panstvo, jako celek jste slabomyslna nuda.

Re: Je dobře, Kopretino, že tu občas tahle fakta připomínáš..:
Autor: S. Netzer Datum: 9.11.2011 21:50

Melete, želbohu Vy, paní Kanioková.

Antisemité / antisionisté se nerekrutují pouze z levice, jak se to zde paušálně a jednostranně snaží sdělit Kopretina.

Antisemitismus má mnoho podob, a jeho původ nelze redukovat na "levici".

Re: Je dobře, Kopretino, že tu občas tahle fakta připomínáš..:
Autor: J. Honců Datum: 9.11.2011 21:39

Jeho protějškem je, zcela logicky, semita. To Vás nenapadlo?

Re: Měl jsem možnost porovnat život obyčejných lidí:
Autor: J. Charvát Datum: 9.11.2011 21:36

Váš názor podepisuji. Nikde v arabských zemích si nežijí Arabové tak dobře, jako v nenáviděném Izraeli, a že je jich tam dost. (Materiálně možná v Perském zálivu, ale tam zase méně svobodně.) Kupodivu, na rozdíl od bývalého socialistického ráje na zemi, Izrael nemusí stavět hraniční ploty proti tomu, aby jejich zemi masově opouštěli - staví je naopak proti infiltrování nepřátel zvenčí. A na mírové řešení může věřit jen snílek. Možná tak za 10 generací. Všechny kydy o "mírovém procesu" jsou směšné. Řeči se vedou a voda plyne.

Re: zajimalo by mne:
Autor: H. Lukešová Datum: 9.11.2011 19:11

Já nevěřím, že mají Židé jako národ nějaké kolektivní špatné vlastnosti, jestli se mě ptáte na tuto problematiku. Židé to měli vždycky těžké, pro křesťany byli Židé "vrazi Krista", pro radikální pravici "židobolševici" a pro radikální levici "sionfašisti, židovští plutokrati". Takže má odpověď je, nevěřím v nějaké kolektivní špatné vlastnosti židovského národa, nevěřím. Ale média zejména levicová média šíří lži, polopravdy a nenávist a proti tomu musím vystupovat, je to má povinnost.

Re: Je dobře, Kopretino, že tu občas tahle fakta připomínáš..:
Autor: V. Stejskal Datum: 9.11.2011 19:06

Copak to vlastne je ten "antisemita"? Co je jeho protejsek? Samozrejme vse s ohledem na fakticka data.

Re: zajimalo by mne:
Autor: V. Stejskal Datum: 9.11.2011 19:04

Moc jste tomu nedala. Nemusi to byt ale odpoved na muj prizpevek, nybrz radne a pokud mozno vycerpavajici pojednani o spatnych vlastnostech zidu v historii, (Cechy, Nemecko, Rusko), ne o jednotlivcich ale o zidech jako o celku. A take by bylo zajimave vedet proc ruzne narody chovaji zast vuci zidum. Vzdyt jsme vlastne v zajeti polopravd a predsudku.

Re: Autorka by mela chapat ...:
Autor: H. Lukešová Datum: 9.11.2011 19:00

Váš názor beru, je slušný a věcný, ale stejně můžeme namítnout,obnovení ČSR rozhodně něco, co se míní samo sebou...Na našem území žili Němci a ti vznikem ČSR trpěli, museli se učit česky, ztatili dominantní postavení a nakonec byli všichni sudetští Němci odsunuti pryč.

Re: zajimalo by mne:
Autor: H. Lukešová Datum: 9.11.2011 18:56

Přesto Vám odpovím, i když jste mi zakázal na Vaše příspěvk reagovat.

Neexistují dobré či zlé národy, špatní jsou jednotlivci, jistě i mezi Židy se najdou zločinci, tak jako ostatní lidé. Záě je, že se Arabové musí smířis s existencí Izraele, pokud to neudělají, celá oblast bude žít nadále v eklidu. Tož tak

A omlouvám se Vám, že jsem na Vás reagovala, když jste mi to zakázal. :-)

Re: zajimalo by mne:
Autor: H. Lukešová Datum: 9.11.2011 18:50

Milý pane Stejskale, ale Vy jste mi zakázal na Vaše příspšvky reagovat, tak co s tím. :-)

zajimalo by mne:
Autor: V. Stejskal Datum: 9.11.2011 18:45

Pi Lukesova se zda byt velkou odbornici na problematiku zidu, arabu, palestincu, sionistu, antisemitu atd. a svou literarni cinnosti haji zajmy statu Izrael a jeho zidovskych obyvatel, u kterych vidi jenom ty nejlepsi umysly a vlastnosti. Maji zide take nejake spatne vlastnosti? Mohla-li by se pi. Lukesova k tomu vyjadrit? To by urcite pomohlo veci.

Je dobře, Kopretino, že tu občas tahle fakta připomínáš..:
Autor: J. Kanioková Datum: 9.11.2011 18:42

a že zdejší antisemity nepřesvědčíš... co s tím naděláš.. když někdo nechce, je to horší než když nemůže.. jsou předpojatí a melou jako kolovrátek bez ohledu na faktická data.

Poděkování:
Autor: R. Fleischhans Datum: 9.11.2011 18:27

Děkuji. Moc hezký článek.

Ten vyrok je chladne racionalni a vecny:
Autor: K. Dvořák Datum: 9.11.2011 17:24

Zadny s odpustenim kecy. Autenticitu nejsem schopen posoudit, nebyl jsem u toho, ale proste a jednoduse popsal politiku izraelskeho statu:

I don''t understand your optimism. Why should the Arabs make peace? If I were an Arab leader I would never make terms with Israel. That is natural: we have taken their country. Sure, God promised it to us, but what does that matter to them? Our God is not theirs. We come from Israel, it''s true, but two thousand years ago, and what is that to them? There has been antisemitism, the Nazis, Hitler, Auschwitz, but was that their fault? They only see one thing: we have come here and stolen their country. Why should they accept that? They may perhaps forget in one or two generations'' time, but for the moment there is no chance. So, it''s simple: we have to stay strong and maintain a powerful army. Our whole policy is there. Otherwise the Arabs will wipe us out.

In The Jewish Paradox : A Personal Memoir (1978) by Nahum Goldmann, as translated by Steve Cox, p. 99 ISBN 0-448-15166-9

Re: Z teroristy OOP milovníkem Sionu, zde Vám dám link:
Autor: L. Kubeš Datum: 9.11.2011 17:18

Vážený pane Heusingere, je mě jedno jestli jste komouš a nebo nácek, ten antisemitismus z vás přímo kape, ušetřete nás svého nadšení pro Palestince a okolní arabské státy, nedivím se Izraelcům, že se po holokaustu nemíní nechat zmasakrovat další fanatickou sebrankou !!!

Re: Autorka by mela chapat ...:
Autor: K. Dvořák Datum: 9.11.2011 16:56

Napsal jsem snad, ze nemate pravo kritizovat Araby nebo Palestince? Nebo ze sirite islamofobii? Rozhodne ne, kritizujte si koho chcete. Ale podle zasady, ze kazdemu, co jeho jest a vsem stejnym metrem. Ostatne, dost vasich nazoru sdilim.

Pojem anticechismus je ptakovina (stejne jako NGO-ismus nebo homosexualismus naseho prezidenta), vubec nevim, proc ho pouzivate. Tvrdim-li, ze "obnoveni" zidovskeho statu rozhodne nebylo neco, co se rozumi samo sebou, neznamena to, ze souhlasim, ze by Izrael mel byt znicen, ani to neznamena, ze mam neco proti Zidum. Jen tvrdim,z e neni tezke pochopit, proc vznik zidovskeho statu na uzemi Palestiny (nebo jak budeme to uzemi nazyvat) neprijali Arabove s nadseni, receno eufemisticky.

Zide si samozrejme mohou narokovat samostatny stat, proc by ne. Jen by nemeli prehlizet, ze i kdyz nejsou uplne malym narodem, byli rozptyleni mezi ostatnimi narody a uzemi, na ktere si cini narok, us melo sve, prevazne nezidovske obyvatelstvo.

Po izraelskem premierovi nikdo nechce, aby si "nechal zničit svůj vlastní stát", staci, kdyz pristane prikradat uzemi, ktere mu nepatri a vytvaret nevratne skutecnosti. Az toto udela, bude pekne videt, jak vazne to Palestinci mysli s mirem.

Postoj Izraele taky celkem chapu, jsou ti silnejsi a zatim je pro ne vyhodne expandovat na palestinska uzemi. Ale tvari v tvar "arabskemu jaru" by mozna meli popremyslet, zda to tak bude naveky. Nekteri diktatori, se kterymi se naucili vychazet, jsou pryc a nove rezimy jsou nevyzpytatelne. Mozna, ze i pro Izrael by bylo lepe mit vyresene hlavni problemy aspon s Palestinci ...

Re: Židovští osadníci:
Autor: H. Lukešová Datum: 9.11.2011 16:28

OK, ale jednalo se o individuální případy, ale Arabové nejednali vůbec o nic lépe, ne-li hůře. Roku 1921 Arabové spáchali pogrom proti židovskému obyvatelstvu v Hebronu, kolem stovky zabili, zbývající Židy vyhnali. Mezi roky 1936-1938 Arabové vyhlásili generální stávky, začali přepadat Židy, demolovat jejich obchody (jako Křišťálová noc), tentokrát bylo ubito stovky Židů. Nic není tak jednoduché, viz...

http://neviditelnypes.lidovky.cz/historie-vztahy-mezi-zidy-a-araby-v-palestine-do-r-1947-f9b-/p_zahranici.asp?c=A100819_202153_p_zahranici_wag

Re: Z teroristy OOP milovníkem Sionu, zde Vám dám link:
Autor: H. Lukešová Datum: 9.11.2011 16:24

Ale já jsem Vám také dala typ, vypsala jsem Vám všechny knihy:

Paul Johnson-Dějiny židovského národa, Dějiny 20. století

Martin Gilbert-Izrael dějiny, Židé ve 20. století

Michael L Brown-Máme ruce od krve

Ludwig Schneider-Stokrát o Izraeli        Jistě, zpochybňovat lze cokoliv...dala jsem Vám rovněž typ.

Re: Z teroristy OOP milovníkem Sionu, zde Vám dám link:
Autor: E. Heusinger Datum: 9.11.2011 16:20

S těmi důkazy jsem Vám trochu pomohl abyste hledala a přemýšlela.

Mohu se k Vám chovat obdobně. Zpochybńovat co tvrdíte, protože jsem to "nikde nenašel"

Židovští osadníci:
Autor: E. Heusinger Datum: 9.11.2011 16:17

zacházejí s Araby krutě a nepřátelsky, bez dostatečných důvodů je nestoudně bijí a dokonce jsou na to pyšní.

Achad Ha´am v roce 1891

Re: Z teroristy OOP milovníkem Sionu, zde Vám dám link:
Autor: H. Lukešová Datum: 9.11.2011 16:09

Právě, že je nutné dokládat, u soudu, v odborných pracech, já svá tvrzení dokládám. Nemůžete si vycucávat z prstu. Kdyby nikdo nemusel nic dokládat, tak by to špatně dopadlo. Představte, že bych řekla "Pan Heusinger znásilnil paní Novákovou" a paní Nováková by nemusela nic dokládat, šel byste do vězení nejméně na 5 let. Chcete-li s něčím vystoupit, musíte dokládat, předložit důkazy.

Re: Autorka by mela chapat ...:
Autor: E. Heusinger Datum: 9.11.2011 16:08

To zmrazení mělo tolik výjimek, že prakticky nemělo cenu. Ale o těch výjimkách jistě víte.

Re: Když už jste zabrousil na Trianon,:
Autor: J. Bořický Datum: 9.11.2011 16:07

Tady přeci nešlo pouze o hranici,ale o celé území.

Re: Když už jste zabrousil na Trianon,:
Autor: H. Lukešová Datum: 9.11.2011 16:06

Arabské obyvatelstvo ve Svaté zemi nebylo vyhnáno Židy, ale svými pokrevními bratry Araby z okolních zemí, které je k odchodu vyzývaly, slibovaly Palestincům, že se do země navrátí, až bude židovské obyvatelstvo zabito a nebo vyhnáno. Leč vyhráli Židé a návrat Arabů do svého státu z pochopitelných důvodů nedovolili a problém se táhne už desetiletí...a nikdo si neví rady. Válka je zlá, zlá pro obě strany. Tím neříkám, že jsou Izraelci jenom svatí, jistě i oni se dopoustili zločinů vůči arabskému obyvatelstvu, ale prvotní příčina byla válka, kterou rozpoutali arabští sousedé.

Re: Z teroristy OOP milovníkem Sionu, zde Vám dám link:
Autor: E. Heusinger Datum: 9.11.2011 16:05

Ale mohu Vám pomoci. Zajímejte se o Nachuma Goldmanna.