22.7.2019 | Svátek má MagdalénaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Quo vadis, justice? (4)Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 2, poslední: 22.9. 2011 22:33, přehled diskusí

Re: Veřejnost jako nesvéprávné stádo pitomců.:
Autor: P. Skřivan Datum: 22.9.2011 22:33

Těžko se divit, když politická reprezentace jim jistě za mnohé vděčí a nejspíš proto je to také tolerováno.

Veřejnost jako nesvéprávné stádo pitomců.:
Autor: M. Kopřiva Datum: 22.9.2011 11:32

Případ soudce Berdycha je krásná ukázka etiky a profesionality. Ač se tento případ jeví jako ojedinělý, nutno předpokládat, že ojedinělým asi není, zákonitě být nemůže a jak dlouho to odhalení justici trvalo, kopajíce kolem sebe "nezávislostí", nedotknutelností a ví Bůh čím ještě?

 Státní zástupce/kyně ze svého místa neodejde při podezření z nekalostí a spolupráce se zločinci. Pan Rampula nemá vůbec v úmyslu se vzdát svého křesla, třeba jen čestně a dočasně odstoupit do ůstraní až do vyšetření důkazů, raději na tomto křesle budou sedět placení "zástupci" dva.

Známe i případ jisté Ministryně "spravedlnosti", která zločince, odsouzené za ukradení 74milionů Kč propustí z vězení a způsobí tím další nemalou (nezveřejněnou ?!?) finanční škodu státu, místo toho, aby tyto další škody hradila sama ze svého platu, přinejmenším z důvodu  nekompetence. Známe i případ jistého Ministra "spravedlnosti", který prostě pustí do nepostižitelnosti jistého zločince jiné národnosti aniž by ho zajímala justice sama. Řekněte nám, není přinejmenším logické podezření, že to vše se neděje zadarmo ? Chybou je, že veřejnost je pokládána za stádo nesvéprávných pitomců, nemajících vlastní soudnost.