20.7.2019 | Svátek má IljaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FRANCIE: ´Jaderný´ výbuch u MarcouleŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 4, poslední: 13.9. 2011 15:13, přehled diskusí

Považuji za zločin uvádět článek názvem:
Autor: J. Kadeřábek Datum: 13.9.2011 15:13

"jaderný" výbuch, byť v úvozovkách. Stejně se chovají některé servery a např. TV Prima. Honit si triko sledovanosti lživými senzacemi na téma jaderné bezpečnosti považuji v současné době, tak příznivé pro ekoteroristy, za neodpovědné jednání, pitomost autorů a zločinné klamání veřejnosti. Co na tom, že obsahy článků se téměř blížily pravdě (Prima uvedla výbuch vysoké pece - redaktorka asi netušila o čem vlastně mluví). Dost lidí čte jen nadpisy a z toho pak pro sebe vyvozují závěry typu Všichni politici kradou, atom je fuj a kůrovce je třeba chránit. Takže pane Škoda trochi citlivěji zacházejte s tímto tématem.

Nešlo vůbec o "jadrný výbuch":
Autor: A. Hrbek Datum: 13.9.2011 8:56

ale o výbuch pece určené na přetavování nízkoradioaktivního kovového odpadu. Patrně, jak bývá zvykem, se k roztavenému materiálu přidal vlhký odpad. Podle uváděné roční kapacity se patrně jednalo o 1 až 2 t vysokofrekvenční tavící pec, takže patrně zahynul tavič, na kterého rozžhavený kov vystříkl. S radioaktivitou to nemá prakticky nic společného. Ale je to hezký titulek do médií.

Re: Myslím,:
Autor: B. Uhlich Datum: 13.9.2011 7:51

Ano, pro tyto zájmové skupiny má zvláštní význam i to , že si ostraha takového objektu zlomí nohu.... prostě každá sebevětší blbost se hodí, aby se mohlo řvát....

Myslím,:
Autor: I. Schlägel Datum: 13.9.2011 7:29

že veskrze pokrokové a s objektivními informacemi zodpovědně zacházející hnutí Duha a podobné organizace celoplanetárního významu s Vaší verzí událostí souhlasit nebudou.