24.7.2019 | Svátek má KristýnaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Zase jedny vyhozené penízeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 11, poslední: 24.8. 2011 23:43, přehled diskusí

Re: DOBRÝ PLÁČ, ALE NA ŠPATNÉM HROBĚ:
Autor: J. Pašek Datum: 24.8.2011 23:43

Prdlajs, to byly byty pro zaměstnance bývakého Staliňáku v Záluží u Mostu . . .  cikáni k tomu přišli jako slepej k houslím . . .

Re: DOBRÝ PLÁČ, ALE NA ŠPATNÉM HROBĚ:
Autor: K. Pavlas Datum: 24.8.2011 18:57

že vznikl Chánov je jen dobře. Měl se ovšem oplotit a ven by mohli jen ti, kteří prokazatelně pracují, případně chodí do školy. A neříkejme, že nemohou dostat, případně sehnat práci. Jen by museli chtít - a oni nechtějí.

Re: DOBRÝ PLÁČ, ALE NA ŠPATNÉM HROBĚ:
Autor: B. Brousková Datum: 24.8.2011 13:19

 Chánovské sídliště bylo postaveno pro Romy , kteří žili v  původního Mostu. Ten byl za komoušů zlikvidován kvůlim údajným pod ním ležícím obrovským zásobám uhlí. A když byl stavěn nový Most, nějakého novátora napadlo shromáždit Romy do jednoho místa. Před tím žili rozptýleni tak jako v jiných městech. A tak vznikl Chánov.

Re: Sice netuším, co s vybydlenými a zničenými domy, ale...:
Autor: R. Langer Datum: 24.8.2011 13:00

3. generaci? Nechtěl jste říct 30.?

S nepřizpůsobivými menšinami je problém,:
Autor: K. Kužel Datum: 24.8.2011 12:57

ale doporučoval bych shovívavost. Za nějaký čas budeme problematickou menšinou my, neschopní nazřít, že Alláh je velký a Mohamed je jeho prorok. A ti nejhorší z nás budou mumlat někde v koutku něco o tom, že šaría není nejdokonalejší právní systém.

DOBRÝ PLÁČ, ALE NA ŠPATNÉM HROBĚ:
Autor: V. Kolman Datum: 24.8.2011 11:38

Kdo zničil byty v chánovském sídlišti? Jak se asi předávaly byty, když se měnili nájemníci? Já jsem dosud nezničil "nevybydlil" ani jeden byt - a že už tu žiji na matičce Zemi hezkých pár desetiletí a nebydlím v prvním bytě.

     "Sociálně slabí" obyvatelé Chánova (a jiných zdevastovaných lokalit) si srdceryvně stěžují, že nemohou sehnat žádnou práci. Nabízí se možnost! Proč by nemohli vlastníma rukama opravit zdevastované sídliště ti lidé, kteří ho v předchozích letech sami zdevastovali? Samozřejmě pod odborným stavebním dohledem! Peníze vyplácené každý den na ruku za řádně odvedenou KVALITNÍ! práci, nářadí zapůjčené pouze proti patřičné záloze, aby nebylo propito!

      Ctění čtenáři "pejska", myslím, že to není úplně nerozumný nápad a není v něm ani stopa  jakékoliv diskriminace! Co si o tom myslíte?

Romové se nudí:
Autor: E. Heusinger Datum: 24.8.2011 10:56

a tak mají roupy. Za pár let i "lidskoprávníci" pochopí užitečnost "nucených prací".

Doufám, že můj příspěvek bude správně pochopen.

Re: Sice netuším, co s vybydlenými a zničenými domy, ale...:
Autor: V. Kain Datum: 24.8.2011 10:28

V okolí našeho domu se částečně starají o pořádek vězňové z blízké věznice (2-3 lidé).Čistí cesty,chodníky atp.Nechce se jim trávit den ve věznici a tak když můžou jdou jistě za malou odměnu pracovat.Napadne to některého z uvězněných cikánů,kterých je tam mnoho,že by mohli jít dělat užitečnou práci? A co ta flákající se cikánská mládež? Co se jim asi honí hlavou? Jistě to nebude nic pěkného.Oni si ti evropští volové v Bruselu skutečně myslí,že to je ta správná cesta? Však oni jim ti jejich romští miláčci ukáží, jak si váží toho co je zadarmo.

A nebude to dlouho trvat.Už se těším jak si prodají do sběru v létě radiátory a v zimě budou řvát,že jim je někdo ve spánku ukradl a proto chtějí nové.A běda vám vy bílé hlavy pokud se o to nepostaráte.

Óóóbrovský úplatek, nic víc!:
Autor: V. Kusý Datum: 24.8.2011 9:18

O nějakém řešení problému nemůže být ani slovo!

Re: Sice netuším, co s vybydlenými a zničenými domy, ale...:
Autor: J. Bakulová Datum: 24.8.2011 8:20

určitě máte pravdu, avšak asi jsme zašli příliš daleko. Spousta Romů si dnes vůbec neumí představit, co to je chodit do práce. Děti chodí do školy jak chtějí, a máme tu už možná třetí generaci, která neví co to je práce, zodpovědnost za rodinu, chtějí jen svá práva, nikoli povinnosti. Jestliže na ně ukážete, okamžitě jste rasistka, jejich vlastní předáci tyjí z peněz, určených na vzdělávání . Stát mlčky toleruje lichváře. Stát mlčky toleruje rozkrádání peněz na podpůrné programy, v televizi se vykecávají členové různých organizací, mající jedno společné - jak co nejvíc peněz vyraztit ze státu a rozkrást. Fuj

Sice netuším, co s vybydlenými a zničenými domy, ale...:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.8.2011 0:51

Opečovávání a omlouvání byla a je ta nejhorší metoda. Jediná možnost, aby Romové měnili své  uvažování je :

1. Podmíněné dávky - nulovou absencí jejich dětí ve škole a jakž takž slušným prospěchem. Samozřejmě u zdravotně postižených výjimka

2. Placení nájemného.

3. Neničení bytů a udržování alespoň základního pořádku.

V jiném případě stejné zacházení jako s "bílými" nepřizpůsobivými.. Altruismus je jistě dobrá vlastnost, ale musí mít své meze.. Jinak je druhou stranou brána jako slavost.  Znám spoustu cikánů, kteří se tomu přizpůsobili a taky se dostávali do situací, že to nezvládali. Ale pak to přijali. Když nebylo zbytí, když se někde na obcích objevili takoví tvrďasi, kteří si nehráli na ušlechtilé intelektuály. Pracovala jsem s mnoha cikány v jedné firmě 17 let a věřte, že nejsou tak hloupí, jak se dělají. Nevím, kam chodili na poradu, ale uměli si sehnat správné informace až moc dobře. Kde odněkud cosi vymámit, k tomu měli tolik správných informací, že jsem žasla.. Pořád ustupovat těm "neschopným", to je slabost a spíš diskriminace těch slušných lidí kolem.