23.10.2018 | Svátek má Teodor, TheodorDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Útoky v Novém Boru a Vítkově si jsou rovnyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 38, poslední: 16.8.2011 21:33, přehled diskusí

Pane Rudolfe Polanecký:
Autor: V. Václav Datum: 16.8.2011 14:04

 Vážený pane, nezbývá mi, než s vámi naprosto souhlasit. Myslím si, že nejsem vyloženě rasista, stejně tak jako většina našich spoluobčanů. Spíše jsem xenofobové, což se často projevuje na mnohdy nesmyslných potyečkách fotbalových fanoušků, složešných většinou z lidí nízké inteligence. Stejně tak vztah Pražák - vidlák, dříva bažant - mazák na vojně.

 Jenže u cikánů je to trochu jiné, protože drtivá většina tvoří spodinu lidstva, která škodí a obtěžuje ostatní občany. Samozřejmě, že v té spodině jsou i "bílí", ale když si vezmeme statistickou skladbu, tak je to jednoznačné. NAvíc zde žijí mnoho generací a nesou schopni nebo ochozni se pořádně naučit oficiální řeč v tomto státě a pak svádějí na rasizmus, že jsou posíláni do zvláštních škol. Když tehdy umřel olašský král a měl v Olomouci takový pohřeb, který nemá ani prezident, cikánský "pronc" řekl do televize, že oni neuznávají naše zákony, že mají své, podle nichž "čórka" není nic špatného, naopak, šikovné ruce cikánky uživí rodinu.

Jsem biolog a vycházím z přírodních zákonů. Není podstatné, jestli svět stvořil Bůh, nebo MArxengels,či Manitou, nebo Matka Příroda. Ale ten či to, co svět stvořilo, udělalo různé podmínky, jak geografické, tak klimatické, často se podstatně lišící. V těch podmínkách původně žilo mnoho tvorů, včetně člověka, kteří se často velice lišili odostatních tvorů, žijících jinde. Ti tovorové byli pro ty své podmínky přizpůsobeni. Je prokázáno ,že i zvířata, ptáci a jiní, mají svou řeč a torové z jiných oblastí si vzájemně nerozumějí. Asi to tak má být a proto si myslím, že ty globalizační migrace tvorů různých kultur, etnik i vyznání, nemohou dopadnout dobře. NAkonec je to popsáno  bibli, kterou rozhodně nepsali hlupáci, ve stati o Babylonské věži.

Nový zločin, který u nás zavedla romská rodina.:
Autor: J. Kurka Datum: 16.8.2011 11:29

Bohužel, rád bych psal o veselých věcech, ale je tady nový zločin, na který běžní policisté vůbec nereagují, nebo jen málo. Romové se snad díky romským emigrantům v západní Evropě dozvěděli o novém, pro nás neznámém zločinu, který již byl údajně ve dvou případech uplatněn a byly už dvě oběti, které nevzbudily zájem úřadu, natož policie. Nejlépe se to dá provádět ve zděných nájemních domech, kde je málo bytů /okolo 4 - 6/, do stěny, která vede do bytu oběti, se zabuduje elektrický regulovatelný zdroj mechanických kmitů, které vstupují do zdi, jdou zdí a přejdou  do podlahy oběti. Z podlahy pak přejdou do těla oběti, kde sice nebolí, ale díky rezonanci, dle jejich kmitočtu, tepe srdce oběti. A to je zlé, neboť srdce oběti je ovlivňováno myšlením špatného člověka. Frekvence tohoto zdroje je v rozmezí 0 - 150 kmitů za min, což je přísně zakázané pásmo pro prostory, kde se nacházejí lidé. Dnes už snad tomuto zločinu věří i policie, státzastup. ještě asi ne...

Chybí zde jeden podstatný detail:
Autor: P. Balcar Datum: 16.8.2011 8:29

Autor článku vynechal jednu podstatnou skutečnost : obsluha herny chtěla OP až při požadavku mladistvých na vyběr výhry. Když cpali do automatu peníze, tak jejich mladistvost nevadila. Ta barmanka s nima normálně oje*ala. Co by s výhrou dělala nechám na vaší fantazii. Jedna varianta je, že by si výhru ponechala - a v podstatě hráče okradla.

Teď z toho vykřesejte rasový motiv.

Děkuji panu Polaneckému za tento článek !:
Autor: J. Kos Datum: 15.8.2011 21:06

Hodně škody působí novináři:
Autor: F. Eliáš Datum: 15.8.2011 18:34

Ve své zrůdné snaze napomáhat Romům, nejsou objektivní a ve své tuposti nepředpokládají, že by se mezi Romy mohl vyskytnout zločinec.

Re: Hodně škody působí novináři:
Autor: J. Kos Datum: 15.8.2011 20:48

Jde o to jaké mají pokyny, co mohou a co nemohou napsat.  Rád bych četl třeba názor pana Karla Holomka, který tak rád píše o problémech romů do lidovek. Přikláním se k názoru, že naše společnost se jednáním politiků snaží vychovat celou frontu extrémistů.

Já taky:
Autor: P. Kolář Datum: 15.8.2011 15:55

Souhlasím:
Autor: D. Streit Datum: 15.8.2011 11:06

Zato nesouhlasím s pokusy tento vážný incident zlehčovat:

http://streit.blog.idnes.cz/c/205480/Dnes-pri-snidani-jsem-slysel-na-CT24-Patrika-Bangu.html

Nějak mi uniklo:
Autor: J. Belling Datum: 15.8.2011 9:37

že by v té herně bylo nějaké batole, které by skoro uhořelo.

Re: Nějak mi uniklo:
Autor: J. Belling Datum: 15.8.2011 9:48

a ještě za druhé: mačeta v herně  je sice zbraň nebezpečná, ale zdaleka ne tak, jako vícero hořících lahví s benzínem v usínajícím domě.  Pokud některý z útočníků vedl úder proti životně důležité funkci, pak bude zajisté obviněn z pokusu o vraždu. V opačném případě pak z některého méně (než vražda) útoku proti zdraví."Znalec" po přečtení dvou novinových zpráv je ovšem opět z celou kauzou hotový.

Inu: Extermnista si prostě připravuje půdu pro to, aby po procesu s novoborskými šavlovači mohl vykřikovat, že se už zase Rómům nadržuje

Jen stručně:
Autor: M. Frank Datum: 15.8.2011 10:02

Jste rasista nenávidící necikány.

Re: Nějak mi uniklo:
Autor: Z. Rychlý Datum: 15.8.2011 10:31

A Vy to nadržování nevidíte ? Pak jste buď slepý, nebo hyperkorekt. Vyšetřování přestupků nebo zločinů, kde jsou na některé straně cikáni, se všechny státní složky vyhýbají, jako čert kříži. Proč ? Kvůli tomu dvojímu metru. Můj poslední zážitek z Brna z tramvaje. Kontrola (dvojice mužů) legitimovala opilého muže, který neměl jízdenku a opisovala si údaje z občanky. Mezitím kolega přistihnul dvojici mladých cikánů taktéž bez jízdenky, ale končil slovy "jestli vás ještě jednou přistihnu..." ! Zapomněl dodat - bude to již po x-té.

Re: Nějak mi uniklo:
Autor: H. Lukešová Datum: 15.8.2011 11:11

Nejhorší je kálení si do vlastního hnízda...Spáchá-li útok Rom, tak se mlčí, zatajuje jejich identita, žádné veřejné procesy, žádný exemplární trest...Ale když etnický Čech něco provede Romům, tak hned média řvou o rasismu...Mačetou v herně se dá UBODAT člověk, rozumějte UBODAT! A ještě znám případ, o kterém se média jen letmo zmínila. Skupina romských kluků přepadla bílého chlapce, znásilnilo ho a nutilo ho vykonávat orální sex...umíte si představit to peklo...Podrobnosti nebudu rozepisovat, není 22:00 hodin večer čas na porno...A představte si rozsudek soudu...Tito grázlové byli odsouzeni jen na 5 let vězení a polovina trestu jim byla prominuta...

Re: Nějak mi uniklo:
Autor: d. Šimáček Datum: 15.8.2011 12:34

letmo jsem v TV zahledl hlavu napadeneho cca 100 stehu jestli toto nebyl vrazedny utok tak uz nevim co, i kdyz pro J.Bellinga hlava asi není příliš důležitý orgán plnící nějakou funkci.

Re: Nějak mi uniklo:
Autor: J. Stejskal Datum: 16.8.2011 21:33

Lépe napsat nelze.

Re: Nějak mi uniklo:
Autor: B. Rybák Datum: 15.8.2011 16:30

Zřejmě Vám především uniklo to, že hlavním, politickou korektností ve všech oblastech života společnosti tvrdě vyžadovaným přístupem je princip, kterému sami jeho stoupenci dali rozum urážející název "pozitivní diskriminace". Vždyť oni už zakazují už i umělecká díla, ve kterých se vyskytuje slovo "cikán".

Re: Nějak mi uniklo:
Autor: B. Rybák Datum: 15.8.2011 15:57

Batoleti v herně by se nic nestalo, protože by jeho rodiče určitě patřili k témuž romskému gangu.

Re: Nějak mi uniklo:
Autor: F. Eliáš Datum: 15.8.2011 18:36

Pane Bellingu, vy se fakt domníváte, že hodnota života osob závisí na jejich stáří? Byl byste potom stejný blbeček jako bývají novináři.

novoborští občané neorganizují:
Autor: A. Novák Datum: 15.8.2011 8:02

žádné demonstrace? Je jim to jedno? Jak jinak se má na kauzu upozornit, než nějakou protestní akcí? Nečekejte na DSSS...

Říkám to už dlouhá léta ::
Autor: Z. Bureš Datum: 15.8.2011 7:59

Cikáni byli . . . jsou . . . ale hlavně budou pro tuto zemi obrovský problém !!! Obří zásluhu na tomto problému mají pseudo-humanisté typu Kocáb. . . Uhl a podobní, kteří zde propagují tzv. "rasismus naruby", ve kterém je menšinová skupina obyvatel, jejíž chování nelze většinou označit ani jako zvířecí (protože bychom těžce urazili zvířata) . . . . . ve kterém je tato menšina hájena a protěžována . . . a které není měřeno stejným metrem, jako té většinové !!!!!!

A to je hóóóóódně moc špatně - ale hlavně hóóóóódně moc špatně to skončí . . . . . . . protože každá trpělivost má i svůj konec !!!

P.S. : Tomu mizivému procentu slušných z té menšinové skupiny . . . . . se omlouvám . . . . .

Re::
Autor: P. Balcar Datum: 16.8.2011 8:40

a není vám dlouhá léta divné, že se ten problém neřeší, ale spíš udržuje? Je dvacet let po sametu a pořád se tu kumulují problémy s dědictvím sociální inženýrství. Jedna z jeho pouček by mohla být : dejte do jednoho místa problematické sociální, etnické, ideové skupiny, tak dostanete ... problémy.

Kocáb byl v ouřadě, kde se s tím něco dalo dělat, pár roků a když předložil nějakou koncepci řešení, tak ho vyhodili. Pokud by jeho program ušetřil i "jen" pár desítek procent z miliard, které jdou různými cestami do sociálně vyloučených lokalit, pak by jeho řešení mělo smysl.

Kalousek::
Autor: P. Boublíková Datum: 15.8.2011 7:30

"kdo v souvislosti s jakoukoli národností či barvou pleti používá slovo rasa, tak je prostě rasista," prohlásil Kalousek.

Původně jsem si myslela, že mu hráblo - ale on chce jenom zrušit existenci rasově motivovaných zločinů :-)

Ano:
Autor: J. Veselý Datum: 15.8.2011 7:11

Je to přesně tak, nejsem právník a nedokážu definovat o jaký § jde ale na Cikány se stále kouká jiným metrem a spějeme do záhuby. V USA skončil tento extrém bouřemi tmavších obyvatel, kteří rabovali a zapalovali. Všude v evropě totéž - rabování, násilí a teror. Pokud chceme předejít tomuto zlu, musíme konat ihned a začít měřit VŠEM stejným metrem, tedy nejen cikánům ale i poslancům.

Re: Ano:
Autor: J. Kos Datum: 15.8.2011 21:05

Myslíte,že lidé v politice, včetně presidenta dokáží vyřešit problém s 2,5 % populace, když jim dělá problém řešit záležitosti 100 % ??

Re: Ano:
Autor: V. Václav Datum: 16.8.2011 14:21

 Pane Veselý, v USA jde o naprosto odlišnou situaci. Tam jsou jednoznačně na vině běloši, kteří vyvraždili většinu Indiánů, pak je nakazili pro ně neznámými nemocemi, dali jim alkohol, okradli je o zem a nakonec je nahnali do rezervací, teritorií většinou pro jiné účely těžko použitelné.

 Pak pochytali černochy jako divou zvěř, odtahali tatíky a mámy od rodin, kšeftovali s lidmi a nadělali z nich otroky. Potomci jak Indiánů, tak černochů mají právo nenávidět bílé lidi.

Kdežto cikán sem přišel sám a jak již píše František Palacký ve svém naučném slovníku, vyznačuje se tím, že přitáhl odněkud z Indie a jeho hlavní charakteristika je to, že krade. Dnes jsou mezi nimi i slušní pracovití lidé, ale je jich drtivá menšina. Většina tvoří tu nejsprostější a nejšpinavější spodinu lidstva, ač měli již řadu desetiletí, ba staletí mnohokrát možnost tuto pro ně nepopulární nálepku změnit..

Dejme tomu,:
Autor: R. Sedláček Datum: 15.8.2011 0:34

že ve Vítkově šlo skutečně o rasově motivovaný čin. Přesto mi přijde klasifikace jako pokusu o vraždu trošku přehnaná. Nesouhlasím s exemplárním trestem. S trestem dle práva ano. Útok mačetami je naopak jasný pokus o vraždu. No coment. A ta poslední zápalná lahev?? Mám pocit, že si rómové chtěli pomoci k penězům na nový domek.

Re: Dejme tomu,:
Autor: J. Stejskal Datum: 15.8.2011 0:42

Taky se mi tohle všechno zdá.

Re: Dejme tomu,:
Autor: R. Sedláček Datum: 15.8.2011 3:52

Na Klatovsku žije nechvalně proslavená cikánská rodina. Spíš nežije, neboť jsou téměř všichni po kriminálech. Postupně na stále delší dobu. Když se sejdou doma dva, policie počká, až to někdo odnese a zase je zavře. Jen ten chudák ( dnes např. invalida po natržení vnitřních orgánů a vícenásobné otevřené zlomenině) to jaksi nechápe, proč je vůbec pouští. Před pár lety jeden ubil manželku násadou od smetáku. Předtím ji pořezal. Měla rozlámány všechny kosti v těle. Umírala ve strašných bolestech. On ji v tom stavu ještě při umírání souložil. Hádejte, kolik dostal????: Jen 12 let..

Soud neprokázal úmysl zabít.

http://www.novinky.cz/krimi/11151-manzelku-v-duchodu-ubil-kvuli-nevere.html

Re: Dejme tomu,:
Autor: J. Belling Datum: 15.8.2011 9:52

Žalobkyně "uvedla, že nelze uvěřit tomu, že mohl mít s těžce zraněnou ženou pohlavní styk."

Re: Dejme tomu,:
Autor: P. Boublíková Datum: 15.8.2011 10:25

Pitvou se dá toto jednoznačně prokázat nebo vyvrátit.