16.7.2019 | Svátek má LubošDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


HISTORIE: Kde skončil klíč od věznice BastilaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 8, poslední: 22.7.2011 19:01, přehled diskusí

Žádné revoluce:
Autor: F. Eliáš Datum: 22.7.2011 15:03

Pouze evoluce je lidstvu prospěšná. Jakékoli excesy působí příznivě na lidi se zrůdnější povahou, na ty, kteří se snaží dosáhnout osobního prospěch nikoli díky osobním kvalitám, ale díky zblblým masám.

Ano, před dvěma sty třiceti pěti lety vznikl perspektivní koncept moderního státu, státu národního, státu národa politického, teritoriálně určeného, ctícího svobodu občana v jeho soukromí.:
Autor: S. Ševeček Datum: 22.7.2011 9:10

Všechny excesy - počínaje francouzským reevolučním LEF a konče německým nacionalismem jsou překonatelné. A - jak se ukazuje na posledních zkušenostech "Evropy", americký princip je stále jediný schopný čelit barbarským pokusům z "nezápadu".

Jen aby se nám mezitím ten primární koncept v Matce Zakladatelce nezhroutil ...

Co je dnes Kanada bylo známo do 1763 Nová Francie . . .:
Autor: J. Pašek Datum: 22.7.2011 2:26

Anglické vojsko z nnynějšího Anglické kolonie, území co je dnes USA, vtrhla do Nevé Francie a co patřilo francouzskému králi patřilo anglickému králi. Francouzský král vlastnil skoro půl Ameriky, které později prez. Jefferson koupil "za písničku" od prcka Napoleóna, který potřeboval prachy táhnout do Ruska, kde dostal na frak . . . . Když vypukla Americká revoluce o nezávislost 1776 -1783 , francouzský král udělal program, finančně, výzbrojí a vojskem-námořnictvem pomáhat Americké revoluci . . .  Nedělal to z ušlechtilých důvodů . .  on dobře věděl, jak dopadnul v Kanadě a když to Anglie vyhraje, příjde o území v Americe jakbysmet . . . Bez Francie pomoci by buťo válka-revoluce  trvala mnohem déle, nebo jinak -Anglie by vyhrála . . . Francouzský král s jeho pomocí Američanům porazit Anglii vyprázdnil pokladnu navrchv Evropě  nastalo období neobvyklého sucha - neúrody, městská lůza-chudina, která žilas z královských almužen se naštvala, když se objevil článek v novinách, že královna rakušanka = cizinka Marie Antonieta ( dcera M. Terezie), která když si jí stěžovali, že namají chleba, odpověděla "Ať jedí dorty" což byla novinárská lež . . . No a tak 6 let po vítězné americké revoluci, městská lůza přepadla Bastilskou pevnost-věznici a osvobodili sakumprásk 10 tam vězňů-grázlů-vrahů . . . Nu a tak začala sranda s gilotínou . . . Francouzská revoluce . . . .

Re: Co je dnes Kanada bylo známo do 1763 Nová Francie . . .:
Autor: J. Pašek Datum: 22.7.2011 2:41

A chtěl jsem dodat,  . . . dnes Francie hrdě slaví ten den coby největší státní svátek, kdy vyhecovaná městská lůza, která se z venkova přihclovala žít v Paříži, přepadla v 1789 tu prázdnou  Bastilskou pevnost-věznici . . . 

Velice dobry clanek,:
Autor: P. Sulc Datum: 22.7.2011 1:31

zadne pitome plky oslavujici francouzskou revoluci, to vrazdeni ve velkem, kde ty nejhorsi pudy byly pusteny se retezu, jako v Rusku, jako v Cesku pri vyhaneni Nemcu.

Re: Velice dobry clanek,:
Autor: J. Novak Datum: 22.7.2011 9:54

O těch "nevinných Němcích", kteří byli "vyhnáni", se můžete dočíst třeba zde http://neviditelnypes.lidovky.cz/historie-krvave-jaro-1945-6-08x-/p_spolecnost.asp?c=A110718_214302_p_spolecnost_wag, (ne)vážený pane Šulc.

Re: Velice dobry clanek,:
Autor: P. Sulc Datum: 22.7.2011 19:01

Aha, mate za to ze jednou je vrazda dobra,? Tedy SS vrazdili Cechy, my zase povrazdime skolaky , baby a dedky. Uz vidim jak hrdinni Cechackove morduji lapatami a ryci stare lidi a deti.  Vy omezeny tupce, vrazda je vrazda v kazdem pripade, a dvakrate spatne nedela jednou dobre. Vy jste ten upisteny vlastencik, kterym kazdy ublizoval a kterym se svet obdivuje a Havla  zavidi, jak jsem citaval.. Z lidi jako jste vy, kteri obhajuji vrazdeni, se mi zveda zaludek, hnus.

Přesně..:
Autor: J. Kanioková Datum: 22.7.2011 0:17