28.3.2024 | Svátek má Soňa


Diskuse k článku

PRÁVO: Presumpce neviny

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jirsa 28.6.2011 20:24

Dnes lze odsoudit kohokoli za cokoli (i za nic)

Náš policejně-justiční systém funguje tak, že lze odsoudit kohokoli, aniž by cokoli provedl. Pokud si na někoho zasedne někdo vlivný, kdo má třeba kontakty na nějakého "šikovného" bývalého estébáka, který dnes hájí spravedlnost ve službách kriminálky,tak není problém vymyslet obvinění na základě tvrzení jediného člověka, které dosvědčí jeho příbuzní. Estébák není povinen zkoumat, mluví-li ti lidé pravdu. Má-li obviněný svědky, kteří vědí, že se vše odehrálo jinak, estébák mu mezi čtyřma očima sdělí, že ho to vůbec nezajímá. On má totiž svědectví, která se mu hodí a svědectví druhé strany NEMUSÍ vůbec zajišťovat. Takže je možné někoho obvinit z těžkého trestného činu, aniž by se obviněný měl šanci bránit. Takové obvinění estébák zpracuje a předá státnímu zástupci, který je např. bývalým komunistickým okresním prokurátorem. Ten obvinění převezme, nic nezjišťuje a vypracuje žalobu. Obžalovaný se ocitne u soudu, kam si může sice přivést svědky, ale to mu nemusí být nic platné, protože soud je může uznat za naprosto nevěrohodné. Soud může uvěřit tvrzení jednoho člověka, které je podpořeno křivými svědectvími jeho příbuzných a na základě toho jediného TVRZENÍ (které může soud uznat jako důkaz!!!), může být někdo odsouzen např. za pokus o vraždu na dejme tomu POUHÝCH 8 let do vězení. Soud vezme v potaz, že ten člověk ještě nikdy nic nespáchal a udělí mu trest při spodní hranici sazby - soudce je zřejmě humanista, protože udělil nižší trest, než mohl udělit (podobně jako V.I.Lenin, který mohl dát zastřelit chlapce, který chytal bez povolení ryby, ale neudělal to, neboť byl také humanista). V zásadě může policejní vyšetřovatel i soudce udělat jakoukoli lumpárnu a je za to prakticky nepostižitelný, neboť mu žádný zákon nenařizuje dělat svou práci pořádně.

V naší zemi se netrestá ani snadno prokazatelná lež, pokud to někomu není vhod. Prakticky nepotrestatelná je i záměrně nedbalá práce policie a justice, díky níž může velmi snadno skončit zcela nevinný člověk ve vězení!!!!

J. Blažek 28.6.2011 12:36

OMYL

Právní stát by měl být stát spravedlivý, t.j. zákony by měly platit stejně, včetně jejich výkladu, pro všechny občany země, bez rozdílu, zda jsou chudí či bohatí. Buhužel - není tomu tak ! Howgh.

P. Schuh 28.6.2011 10:06

Diktatura:

Tragédie je, že dnes můžou člověka odsoudit v nepřítomnosti. Což se stalo známému. Když mu pošťák přinesl rozsudek, hned běžel k soudu. Předložil důkazy o své nevině, které soud naštěstí bez průtahů uznal a ihned ho zprostil viny. Když se známý rozčiloval, jak ho můžou odsoudit bez přítomnosti, aniž by ho informovali, soudkyně se šklebem ve tváři odpověděla "to můžeme". Když chtěl soudkyni sdělil, že tedy podá trestní oznámení na toto jednání, soudkyně ho hned postavila do latě. Známý nakonec odešel od soudu s poučením nerýpej do justice nebo.....