27.6.2019 | Svátek má LadislavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Tak už nám kecají i do babyboxůŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 23, poslední: 27.6. 2011 5:48, přehled diskusí

Re: Tak už nám kecají i do babyboxů:
Autor: M. Zachova Datum: 27.6.2011 5:48

Pokud tomu je jak pisete, tak to je slendrijan a takovy clovek by mel mit zakaz prodavat.  V USA tohle neexistuje. Od farmaru je naopak zelenina levnejsi, ci maximalne na stejne cene jako v obchode. Velka cast zemedelcu nabizi svou zeleninu, ci ovoce jako samosber a rozhodne zaplatite mene. Ale i na trzich je to levnejsi.Treba pytel (25 poudu) nakladacek okurek koupite za 11 dolaru,ale v obchode stoji  20, nebo jeden pound 1.25. Cim vetsi mnozstvi, toim je to levnejsi.Nebo stejny pytel cibule za 5 doleru, ale v obchode 1 pound od 70 centu po 1.20.Je vice druhu. Totez brambory a jina zelenina.Treba na farme nasbiram vlasske orechy za poud (46 dkg) za 20 centu, ale v obchode jsou za 1.99 .Tak je to s rajcaty, boruvkami, malinami, broskvemi, orechy apod. O sobotach jsou trhy ve mestech kdyz si nemuzete zajet na farmu za mestem.Vzdy je vse levnejsi a vybirate si. Nebo uz maji urcitou vahu v krabicich, ci pytlich.

Re: Jsem zásadně, ale zásadně, proti babyboxům... Je to ta nejhnusnější výchova k nezodpovědnosti !!! Dzp.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 26.6.2011 22:39

To jsou jen taková zlá slůvka, ale opravdu zlá slůvka. Takhle já nepřemýšlím, ale opravdu, skutečně s plnou vahou toho slova - ne.

Co to má společného ? No právě ta blbost Kajana,:
Autor: R. John Datum: 26.6.2011 20:32

    jak pindá něco  prázdně o odpovědnosti ,  zrovínka jako bolševik.  Vyžaduje jí po těch naprosto asociálních jedincích, kterým je vše jedno a kteří mají odpovědnost za sprosté slovo. Pokud si jí tito zmetci  vůbec uvědomují.  Box je  nadějí, aby se tito asociálové snad ustrnuli nad svým dítětem a místo vraždy volili život svého dítěte odložením do boxu, místo třeba před dveře kostela, jak se stávalo po věky dříve.  Jak píše pode mnou  přispěvatel, díky boxům bylo zachráněno dost kojenců, kteří by jinak skončili v popelnici.  To, že se těmito chudáčky plní  dětské domovy, což je také součást širší diskuze tohoto smutného tématu,  je  již jiná kapitola. Váš historický exkurz je pane Bezouško sice hezký, ovšem nepřenosný  do současnosti, přeci jen, píšeme 21 století a tvrdíme, že jsme humanistická společnost.  Odkládání dětí je zřejmě činnost stará jak lidstvo samo, kolik románů a pohádek  má tento smutný základ, viz třeba pohádka  o Plaváčkovi, nebo třeba Rozina sebranec,  tento problém  mají všechny  země, někde více, někde méně, podle vyspělosti svých jedinců a společenského tlaku. To jen tak ve stručnosti.

Když chceš koupit kvalitní seno, zaplatíš férovou cenu . . .:
Autor: J. Pašek Datum: 26.6.2011 18:39

Když se spokojíš s kvalitou sena, které prošlo koněm? Takové příjde trochu levněji . . . 

Re: A jéje, další co neumí přemýšlet. Skoro jako bolševici. :-))):
Autor: M. Bezouška Datum: 26.6.2011 17:30

pane Johne (původní blog je sice o něčem jiném, ale já s tím nazačal) zdalipak víte, že tak řečené babyboxy, takto jinak "vynález"  jistého pana Hesse, jsou vskutku nejčerstvější novinkou v péči o děti? On je totiž poprvé zavedl papež Inocenc Třetí, pokud se nemýlím, někdy kolem roku 1120 A.D. Říkalo se tomu torno a až na technické detaily to bylo stejné. Zkušenosti s tím byly spíše horší než dobré, takže to postupně umíralo, poslední torno dosloužilo asi v roce 1950 v Havaně na Kubě. Důvody pro postupné rušení těchto bohulibých zařízení byly v zásadě shodné s těmi, které uvádí OSN (a musím s nimi souhlasit, i přesto jak ten spolek nemám rád). Můžete mi říci, co to má společného s bolševiky?

Ále dou pane rado . . . .:
Autor: J. Pašek Datum: 26.6.2011 16:22

.

Já jsem zase Ludvíku Hessovi vděčný za jeho nápad.:
Autor: J. Kadeřábek Datum: 26.6.2011 14:42

Těch 50 odložených dětí za 6 let existence babyboxů nesvědčí o hromadném odkládání dětí nezodpovědnými bílými rodiči (cikáni se o své děti starají). Spíše bych odhadoval, že by ta padesátka skončila  v kontejnerech.

A jéje, další co neumí přemýšlet. Skoro jako bolševici. :-))):
Autor: R. John Datum: 26.6.2011 13:31

Jsem zásadně, ale zásadně, proti babyboxům... Je to ta nejhnusnější výchova k nezodpovědnosti !!! Dzp.:
Autor: K. Janyška Datum: 26.6.2011 10:51

A hergot, "Vnitřní záležitost ČSSR" od koho jsem to jen slýchával ? :-)))):
Autor: R. John Datum: 26.6.2011 8:21

Jó, čekuláda z "Pramenu" ,:
Autor: R. John Datum: 26.6.2011 8:19

      co jsem se jí najedl, ovšem fajnšmekři chodili do Tuzexu, aby ovšem získali oficielně bony, museli slevit setsakra na "chuti" svého konání, bolševik rozdával jen hodným, jako děda Mráz.  Já jsem tedy magnetofon nepotřeboval, ale do Francie za bolševika jsem si  mohl také pro něj  zajet , prstem po mapě. Potom jsem si mohl koupit v Tuzexu druhý, porovnat je a za třicet let psát  "osvětové"  články na Psa , jak kapitalista šidil občany tábora míru a socialismu.

Článek vystihuje situaci:
Autor: A. Reček Datum: 25.6.2011 20:26

Teď je řada na našich europoslancích, aby zapracovali.  Zjistil jsem, že témat babyboxů a stanoviska komisaře EU pro zdraví a ochranu spotřebitele J.Dalliho, ohledně dovozu druhořadých potravin k nám a východním zemím, se ujala lidovecká europoslankyně Z.Roithová.  Víc věcí k tomu je na jejím webu www.roithova.cz

OSN oddělení-ůřad pro práva dětí . . .:
Autor: J. Pašek Datum: 25.6.2011 18:36

pouze kritizuje, jako kritizuje nepoměrné množdsví dětí dlohodobě odložených v "dětských domovech"  . . . .

Od svého vzniku, do  babybox v ČR  tam bylo odloženo 50 rmatkou-rodičkou nechtěných novorozeňat, kteří by velice pravděpodobně tragicky zemřelo . . .a provinilé matky-rodičky byly odsouzeny a seděly dnes v base . . . . . . 

Protože babybox program je privátně financován a není placen ze státního rozpočtu, (ale stát platí z rozpočtu následující veškerou zdravotní a dětského domova péči)  . . . tak nevím, která organizace by měla odpovědět těm OSN šimlům,nestrkat rypák do vnitřních záležitostí ČR a  kam si můžou jejich "kritiku" strčit . . . protože babzbox program je dobré řešení pro ČR . . . 

Máte pravdu, autore..:
Autor: J. Kanioková Datum: 25.6.2011 17:28

Nejvíc ale soptím nad těmi aktivistickými organizacemi, které podrazácky žalují u OSN. A mnoha z nich se jim na jejich činnost přispívá z SR.  Podvraťáci !  To si OSN myslí, že jsme rozvojová země, že si nás dovoují kárat? Jakým právem!!!

S oběma příspěvky maximálně souhlasím,:
Autor: J. Kanioková Datum: 25.6.2011 17:24

ta zpráva OSN mě šíleně vytočila. Co si to dovolují? Jakým právem? Syčáci ! Ovšem ještě víc zuřím na ty naše žalovníčky, kteří do OSN takové zhůvěřilosti donášejí! To jsou neskutečné hyeny !

Re: zbozi v Cesku:
Autor: B. Soukup Datum: 25.6.2011 13:07

Tohle Vám podepíšu a rád. Již delší dobu nesnáším laciné výrobky. To co si futruju do svého břicha musí být kvalita, preferuji české výrobky, právě pro jejich kvalitu a většinou lepší chuť. Jenže mám problém. Velký problém. Já jen těžko hledám obchod. Onehdá jsem zabloudil do Lidlu. Lidé jezdili kolem s plnými vozíky a já to nechápal. Zboží, které jsem chtěl tam nemají! Mléko Madeta, jogurty z Chocně, netrvanlivá smetana, teda tu tam měli, byla z Mladé Boleslavi. Doma jsem jí vítězoslavně otevřel, ochutnal a vylil. Inu za poloviční cenu než stejně zabalený výrobek z Kunína (1/2l papírový hranol) smetanu opravdu nejde vyrobit. To co bylo v krabičce, mělo příchuť rostlinného tuku a ještě mizerného. nedávno jsem hovořil o mase a masných výrobcích s panem Kšánou a shodli se na paradoxu dnešní doby: bezlepkový špekáček. Každý špekáček je bezlepkový, protože obsahuje pouze hovězí a vepřové maso. Ten v Lidlu za 45 Kč/kg to asi nebude.

Ano, je to pravda.:
Autor: J. Stejskal Datum: 25.6.2011 9:42

Jediné v čem mají pravdu je, že máme v ústavech opravdu moc dětí. Pokusy o adopci jsou skutečně procházení uličkou hanby na dlouhá léta.

Co se týče vašeho JVC z Tuzexu. Spoustu typů bylo na žádost nákupčích zjednodušeno kvůli ceně. To vím naprosto jistě. Takže tohle s ostatním opravdu nesouvisí.

Re: A víte jak to zdůvodňují?:
Autor: S. Ševeček Datum: 25.6.2011 8:43

Otázka typu slepice nebo vejce - dítě, které nemá jméno okamžitě po narození ... má vůbec právo na život? je to vůbec dítě? neměli by jeho rodiče před narozením navštívit ouřad a ouředně přidělit jméno předporodní? A všechny žencký jednou za půl roku na povinné gravidační kontroly, kontrola plnění zákonné povinnosti čipy a kamerami.

Ostatně, OSN a Kocápa mají pravdu - jednodušší než babyboxy jsou popelnice. A to se vyplatí !

Sudlice a cepy?:
Autor: S. Ševeček Datum: 25.6.2011 8:36

Blíží se Čas občanské lupary ...

zbozi v Cesku:
Autor: J. Kunes Datum: 25.6.2011 8:01

Vazeny autore,

co byste vlastne chtel. Na jednu stranu si stezujete, ze ONI nas nuti delat to i ono. Jednim dechem si stezujete, ze ONI nezajisti, aby se k nam dodavalo stejne kvalitni zbozi jako je v zapadni Evrope. Pomijite zakladni fakt. Ackoli ONI rozhoduji stale o vice vecech, stale jeste bohudik nerozhoduji o vsem. Za mizernou kvalitu zbozi si muze predevsim zakaznik, ktery takove zbozi kupuje! Jako typicky priklad me napaji bankovni poplatky, jejichz vyse je casto kritizovana. Ale uspeje na trhu banka, ktera je vyrazne snizi? Neuspeje! Vetsinu zakazniku svoji banku nezmeni (Cesi radi plati). Kupodivu pokud dojde na potraviny, tak si myslim, ze tam to funguje naopak. Uspeje prodejce, ktery bude prodavat kvalitnejsi-drazsi potraviny? Neuspeje! (paradoxne u potravin na cene lidem velmi zalezi).

Az se bude cesky spotrebitel chovat podobne jako Nemec nebo Ital, bude mit podobne kvalitni potraviny jako Nemec nebo Ital.

Jedničku s hvězdičkou dostáváte od Evy M.:
Autor: J. Mrázek Datum: 25.6.2011 7:41

Děkuji. Hezky napsáno. Dobře . Teď jen, kde sehnat ty samopaly...

A víte jak to zdůvodňují?:
Autor: J. Krásenský Datum: 25.6.2011 7:41

"Podle výboru OSN porušují babyboxy hned pět článků úmluvy. Jsou prý v rozporu třeba s právem dítěte na život a od narození i na jméno, totožnost, státní příslušnost či možnosti znát své rodiče." Michael Kocáb napadal babyboxy loni v srpnu ze stejných důvodů. Odtud vítr vane. Ve skutečnosti jde o zvýšení role státu: "Výbor vyzývá účastnický stát, aby zvýšil své úsilí při řešení základních příčin, které vedou k opouštění dětí, včetně poskytování informací o plánovaném rodičovství, jakož i odpovídajícího poradenství a sociální podpory pro neplánované těhotenství a prevence rizikového těhotenství..." Bojovníci za lidská práva jsou lidé zcela zvláštního ražení, zvláště ti úředně důležití, funkcionáři a děti se zasněným a zaníceným pohledem. Nepochopil jsem nikdy, proč je pro ně smrt člověka lepším naplněním jeho lidských práv než jeho život. A proč je pro ně smrt dítěte, naplněním jeho lidských práv i naplněním lidských práv jeho matky. Nechápu, proč je za tento alibizmus a pokrytectví nepranýřují media a proč jim přispíváme na tuto absurdní činnost. Tak dopadají anarchisti, dostanou-li moc. Jsou to typičtí byrokraté: Budeme Vás, pro Vaše dobro, šikanovat do doby Vaší smrti, teprve pak bude Váš případ úspěšně uzavřen. Místo řešení alibizmus. Franz Kafka to předpověděl.

Tak už nám kecají i do babyboxů:
Autor: M. Trhlík Datum: 25.6.2011 5:23

Nepochybně problém o kterém se bude hodně dlouho diskutovat.Zejména dodávání potravin či jiného zboží ze západních zemí v nižší kvalitě.Bohužel ani  kupování potravin od našich zemědělců není všelékem.Začaly se objevovat farmářské trhy,které navázaly na kdysi dávno,dnes už zapomenuté trhy.Ale i zde se projevuje"chytračení".Někteří lidé.kteří si říkají "zemědělci",nakoupí zboží v supermarketech,aby ho obratem ruky prodávali na trzích podstatně dráž.Tím  nechci tvrdit,že máme všechny zemědělce nepoctivé,ale právě těm poctivým,dělají lidé s vidinou snadného výdělku ostudu.