28.3.2024 | Svátek má Soňa


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 2.6.2011 19:26

Re: Bravo autore!

Snad, pokud čtu dobře, je řeč o přirozené selekci pomocí života v pralese  a ne svévolné pomocí pistolí. Tohle je vůbec oblíbená metoda "humánistů" - pokud  někdo nechce být účastnen na jejich verzi společnosti a "solidárně" platit něco, co považuje za víc škodlivé než prospěšné /sám souhlasí aby byl z příslušných "výdobytků" vyřazen/ je hned obviněn z touhy někoho zabíjet, potlačovat nebo manipulovat. Opak je pravdou  - manipulují falešní humanisti a druhá strana se manipulaci jen brání. Pokud se nechci na jistých systémech podílet protože je nepovažuji za užitečné, nikterak nepoškozuji ty, co se podílet chtějí. Kdybych neexistoval, taky by mne nemohli obvinit z "nedostatku solidarity".

M. Stuchlik 1.6.2011 23:09

Re: Není nad logiku.

Je tu ještě jeden faktor: tento systém vyhovuje velkým farmaceutickým firmám, ty jsou schopny zaplatit zbytečně drahé klinické testy.

Š. Hašek 1.6.2011 20:50

Re: Všechno je příroda

Asi tak.

Budoucnost lidstva někteří vidí tak, že na vše bude nějaké ministerstvo či odbor. A placeno samozřejmě z daní těch bohatších.

J. Schwarz 1.6.2011 20:44

Re: Není nad logiku.

Nové léky neúměrně zdražují státy, které trvají /pod tlakem hysterie vyvolané "svobodnými médii"/ na nekonečném testování a nakonec schválí do prodeje zlomek vyvíjených preparátů. Samotní nemocní by kolikrát rádi dobrovolně podstoupili riziko experimentální léčby, leč zdraví, trvající na 100% prokázání naprosté neškodnosti preparátu jim jakékoli riziko zakazují. Vypadá to jako "altruistická péče o bližní" ale pravý opak je pravdou. Těm hlasatelům "ochrany spotřebitele" či pacienta nejde o současné marody, ale o ně samé - kdyby v budoucnu onemocněli tak ať mají k dispozici tisíckrát testované preparáty. I kdyby kvůli ztrátě času měly umřít tisíce současných marodů.

J. Schwarz 1.6.2011 20:35

Re: Prosím Vás, autore,

Služby holičů nehradíme formou daně, odstupňované podle výše příjmu. Plešatí  stejně jako  ti, co si nechávají pro každý večer ztvárnit na hlavě umělecký kus.

J. Schwarz 1.6.2011 20:28

Re: Všechno je příroda

Pokud by si své plomby každý platil sám, nešířila by se "geneticky" dispozice k zubnímu kazu.  Pokud stát spravuje "zdarma" zuby každému, i těm co si je nečistí a zkonzumují denně půl kila cukru, pak šíření dispozice podporuje. A korunu tomu nasadí, pokud "humanisticky"  trvá na  nároku na zdravé zuby zdarma pro každého, ale protože to státu leze do peněz nejprve extra zdaní sladkosti a dotuje zubní pasty, později věc zdokonalí zákazem cukru, jehož posledním stadiem bude zařazení cukru mezi drogy. A to všechno jen proto, aby bylo možné trvat na ideologickém nesmyslu - společenské "odpovědnostiů za zdravý chrup každého jednotlivce. A předstírání upřímné starosti každého o chrup "bližního".

Š. Hašek 1.6.2011 18:00

Samozřejmě, že zdravotnictví

je v současném pojetí pečovatelsko byrokraticko sociálního státu ve slepé uličce.

Jako i nakonec státní důchodový systém. A jiné.

Jakmile mizí přímé zpětné vazby mezi plátcem něčeho (daně, pojištění atd) a uživatelem/příjemcem a vstupuje do toho ohromný státní aparát (vlastně dnes politicko-obchodní), nemůžeme čekat nic jiného. Někteří voliči by chtěli ještě více státní kontroly všeho. I počasí.

Ale s lidem - voliči, kteří neustále skandují státe zaruč! státe zaruč! máme právo! máme právo! to zřejmě dojde jen k bědnému konci. Je jich tak 60 procent.

J. Krejčí 1.6.2011 17:54

Faktem je, že současná medicína je

na tak vysokém stupni, že jen těžko najde člověk, na kterém by něco lékaři nenašli, takže jsme vlastně všichni nějak nemocní.

M. Bílý 1.6.2011 17:54

Omlouvám se tohle se mi nepovedlo

M. Bílý 1.6.2011 17:52

Souhlasím s Vámi, pane Schwarzi! (13:28)

Když ono je to příjemné, pít alkohol, kouřit, drogovat a když je dotyčný na huntě, pak se dovolávat zdravotnictví zadarmo.  A nejen tohle. Nechápu, proč když si někdo zlomí nohu při lyžování na horách mají mu ostatní léčení platit. Ať si to zaplatí sám, nebo ať se pojistí.

M. Bílý 1.6.2011 17:51

Souhlasím s Vámi, pane Schwarzi! (13

Když ono je to příjemné, pít alkohol, kouřit, drogovat a když je dotyčný na huntě, pak se dovolávat zdravotnictví zadarmo.  A nejen tohle. Nechápu, proč když si někdo zlomí nohu při lyžování na horách mají mu ostatní léčení platit. Ať si to zaplatí sám, nebo ať se pojistí.

M. Bílý 1.6.2011 17:51

Souhlasím s Vámi, pane Schwarzi!

Když ono je to příjemné, pít alkohol, kouřit, drogovat a když je dotyčný na huntě, pak se dovolávat zdravotnictví zadarmo.  A nejen tohle. Nechápu, proč když si někdo zlomí nohu při lyžování na horách mají mu ostatní léčení platit. Ať si to zaplatí sám, nebo ať se pojistí.

V. Mlich 1.6.2011 15:27

za peníze

Pokud by se housky platily ze společných peněz jako teď zdravotnictví, tak vám garantuji, že těch pekařů by najednou bylo nejmíń 2-násobek a houska by taky stála astronomicou částku. A taky by možná pekaři zorganizovali "děkujeme, odcházíme".

V. Mlich 1.6.2011 15:18

Všechno je příroda

Kde je hranice, co ještě ano a co už ne? I takové plombování zubů vede k tomu, že se geneticky šíří dispozice k zubnímu kazu. Ale ve skutečnosti i fašistická rasová čistota, nebo klonování, ale i ta Spartanská metoda, nebo atomové zbraně a ozónová díra jsou produkty člověka. A člověk je produkt přírody, takže VŠECKO je přirozené, i medicína, i exhaláty. Kdo ví, co příroda tím sleduje, že to nechá vyvíjet tímto směrem...

J. Klepal 1.6.2011 14:51

evoluce funguje

Spartská metoda eugeniky, navíc s údajnou geneticky podmíněnou predispozicí, silně připomíná nacistické úvahy o dokonalosti rasy přivedené ve své době do praxe. Obavy, že lékařská pomoc, usnadňující či dokonce prodlužující život postiženým jedincům, by mohla vést k degeneraci lidstva, nejsou oprávněné, evoluční zákony platí stejně neúprosně i v podmínkách moderního zdravotnictví. Samozřejmě jsou možné i extrémy krutovlády Rudých Khmérů, kteří lékařskou péči zakázali a lékaře pro jistotu povraždili, protože lidé žijící na venkově "zdravě" jsou přece automaticky zdraví. Mnohde v Africe dosud platí, jak prohlásil jeden český lékař tam působící, že lidé jsou zde zdraví nebo mrtví. I když někomu může připadat výhodnější zemřít bez lékařské pomoci (která dokonce v malém procentu případů nesprávné diagnózy či nesprávné léčby přesun mezi předky urychluje), je významné především z ekonomického hlediska, aby poznatky vědy byly v co nejširší míře využívány i v lékařství, a ne jen na válečných polích.

J. Kilian 1.6.2011 14:51

Re: Prosím Vás, autore,

o představách o genetické determinaci jsem psal k autorovi, na pokoji je nenechává on, ne já.

Vaše obecná náhledy, bztaženy na péči o nezralé  novorozence, nemám za patřičné. Bylo by na dlouhou diskusi ozřejmit proč. Akce děkujeme odcházíme s tím nemá společného ani pramálo.

Ohledně zájmu vydělat - možná by mohlo být i méně holičů, pekařů, hasičů. Kdoví, zda by to bylo lidstvu prospěšné.  

K. Křivan 1.6.2011 14:00

Re: Jo to uz tady bylo.....

"Lebensunwertes Leben",...  nemáte dojem, že něco takového skutečně existuje ? 

Třeba zloději, kapsáři, lupiči, paraziti, .....

K. Křivan 1.6.2011 13:56

Oceňuji vaší odvahu

napsat tak rozumný článek.  Bohuže  je to téma, kde rozum a city stojí proti sobě.

J. Schwarz 1.6.2011 13:40

Re: Autore, příště si vezmi na mušku penzisty . . .

V tom problém není, ale v tom, že díky "pokroku" každá generace spotřebuje v nákladech na péči jako senior mnohem víc, než ji samotnou stálo vydržování generace rodičů. Rodiče prostě žili na úplně jiné úrovni, levněji, měli menší komfort a v důchodu žili kratší dobu. všichni jsou však přesvědčeni, že si na stáří "zaplatili". Proč?  Protože  sociální a zdravotní daň jsou povinné, a politici, aby lidem tyto platby osladil líčí, co všechno jim bude náležet, na co budou mít "nárok" a není divu, že to plátci potom vyžadují. Když dáte půl milionu za auto, taky chcete do šroubku všechno, co vám dealer nasliboval - i kdyby vám ve snaze prodat nasliboval výbavu za milion. Bez vzájemné naštvanosti by to mohlo fungovat jen na dobrovolné bázi, s řádnou smlouvou a se soukromým subjektem, který by si musel hlídat náklady aby nezkrachoval. Současné státy si počínají jako Řecko, jde o typické letadlo. Slibující politici, co nedokáží dostát svým slibům ze svého, by měli spáchat veřejně v televizním přenosu harakiri.

J. Schwarz 1.6.2011 13:31

Re: Jo to uz tady bylo.....

Není přece jen jistý rozdíl mezi zabíjením a nepomáháním? Tím, že nepřispěju na malomocné na Borneu nevydávám rozkaz, aby je někdo postřílel.

J. Schwarz 1.6.2011 13:28

Re: Prosím Vás, autore,

Ponechte genetickou determinaci vývoje v klidu, pane primáři. I bez ní medicína "západ" zničí díky "humanismu", křesťanskému dědictví a sociálnímu státu. Dřív  byly soucit a "křesťanská láska" dost levné. Pokud někdo těžce onemocněl tak, aby do budoucna nebyl schopen samostatně fungovat, pak brzy umřel. Příbuzní se o něho dokázali pár týdnů stara, "veřejná péče" nebyla. Pak si poplakali na hrobě a život šel dál. Dnes  medicína podobné lidi udrží na kapačkách roky, a i když se o ně nestará nejbližší rodina, celek to nestojí míň. Stejně tak i s dětmi - dřív postižené dítě zemřelo, i když se rodiče modlili za jeho život k Bohu. Dnes se "pomodlí" k lékařům, a ti za miliony ze společné kasy rádi vyhoví. Jak se bude moc medicíny zvyšovat, dokáže udržet na živu stále beznadějnější případy - za exponenciálně rostoucích nákladů. Ale doktoři nejsou žádné matky Terezy, pro ty je to kšeft! Proto taky "děkujeme, odcházíme" a podobné akce. Společnost má povinnost být "humanistická", zachránit každého koho je možné, a lékař vyhoví - za prachy. Já bych to bral, kdyby "společnost" ten humanismus nevymáhala násilím a každý se mohl svobodně rozhodnout, jakou "péči" je ochoten uhradit sobě a jakou "bližním". Nebýt povinné zdravotní daně, stačila by tady třetina dnešních stavů doktorů. A lidi by se museli víc věnovat prevenci nebo změnit postoj k životu. Howgh.

J. Schwarz 1.6.2011 13:17

Re: Selekce léčby - ano, či ne.

Bylo. Ale nebylo by "proti lidskosti" neplatit podobnou léčbu z výnosu zdravotní daně.

M. Bílý 1.6.2011 12:20

Neviděl bych to tak tragicky, i když autor má (částečně a to dost) pravdu, ale

...lidstvo nevyhyne.Ti odolní zůstanou. Dialektika zafunguje (změna kvantity v kvalitu).

K. Pavlas 1.6.2011 10:23

Selekce léčby - ano, či ne.

 Karlova Studánka - kromě jiného lázně, kde se léčí lidé především s plicním onemocněním. Byli jsme svědky, jak skupina pacientů v jednom z restauračních zařízení - kouřících jednu cigaretu za druhou -  spokojeně a velmi hlasitě se bavila konstatováním, jak s těmi lékaři "vydrbali" , když tady v hospodě na ně lékaři nemohou a oni, "pacoši", si mohou vykouřit cigaret, kolik chtějí. Bylo by opravdu proti lidskosti takové pacienty odmítnout léčit???

J. Poláček 1.6.2011 9:04

Re: Bravo autore!

Z čeho berete tu jistotu, že to budete vy, kdo bude držet v ruce pistoli ?

J. Poláček 1.6.2011 9:02

Re: Bravo autore!

Být selektován je podle vás pohoda ?

K. Janyška 1.6.2011 8:37

Re: Problémem dnešního systému zdravotnictvío je člověka léčit ale nikdy ne vyléčit ! To on je totiž zdrojem financí pro zdravotní služby... Dzp.

Jenže tento princip je uplatňován všude, kde to jen trochu jde... Dzp.

J. Kilian 1.6.2011 8:02

Re: Problémem dnešního systému zdravotnictvío je člověka léčit ale nikdy ne vyléčit ! To on je totiž zdrojem financí pro zdravotní služby... Dzp.

nojo, pane Janýško, je to tak. Akorát poloviční pravda je velká lež, že. Cukrovku vyléčit neumíme, takže si mastíme kapsy na udržování při životě ltěch lidí, kteří jí trpí. ,

J. Kilian 1.6.2011 7:59

Re: Paradox západní civilizace.

jasně že vím, ale kdoví, zda vědí jiní :-))

T. Šmilauer 1.6.2011 7:56

Re: Paradox západní civilizace.

Vždyť víte, jak to myslím. Práci neonatologů obdivuji...