21.7.2019 | Svátek má VítězslavDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: LoutkářiVýpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 16, poslední: 12.4.2011 22:13, přehled diskusí

Taky si myslím:
Autor: M. Varadinková Datum: 12.4.2011 1:04

že bitevní fronta vede uvnitř ODS. Pátá kolona pravdoláskařů (topolánkovců) vedená Tluchořem jde po krku Nečasovi. Jenže Nečas je premiérem. Aby padl Nečas, musí padnout vláda. Navíc Bárta se svým byznysplánem je pro hochy, co spolu mluví (a mají svůj vlastní byznysplán) , cizorodým prvkem (obdobně, jako byl Čunek) a nepříjemnou konkurencí, kterou nemají dostatečně pod kontrolou.

Že je za tím pravdoláska, je nabíledni. Nikdo jiný, než pravdoláska, totiž neumí rozpoutat takovou mediální kampaň, jaká se momentálně vede proti Bártovi.

Re: Taky si myslím:
Autor: J. Stejskal Datum: 12.4.2011 8:40

A já blbec si myslel, že "pravdoláska" se říká lidem koem prezidenta Havla. Ale že je to v ODS, která se proti tomu tak vymezuje.... Čověk se pořád učí.

Re: Taky si myslím:
Autor: S. Ševeček Datum: 12.4.2011 9:32

Asi jste si nevšim ... stěhování zárodů (se šláchorem odnovinářů) do ODS v polovině Desátých let jedenadvacátého století - proč asi pan Topolánek "všechny volby vyhrával"?

Re: Taky si myslím:
Autor: J. Stejskal Datum: 12.4.2011 9:58

Budu hádat. Měl pletky s Havlem?

Re: Taky si myslím:
Autor: M. Varadinková Datum: 12.4.2011 11:43

Pravdoláska má ve zvyku infiltrovat do každé relevantní strany, speciálně pak do těch velkých, ODS i ČSSD. V ČSSD to bylo špidlovsjké křídlo, které ovšem  Paroubek upozadil (a bezpochyby bude ve vhodnou dobu opět aktivizováno). V ODS se podařilo zkonvertovat Topolánka (ostatně Dalík pracoval za Havlovy éry přímo v prezidentské kanceláři a jeho vliv na Topolánka je nepopiratelný). Topolánek a jeho lidé (Tluchoř) dovedli ODS od euroskepticismu k eurohujerství a prosazení Lisabonské smlouvy (ač si to ODS ještě v roce 2006 na svém kongresu zakázala). Při poslední prezidentské volbě byli dokonce Topolánek, Tluchoř a další připraveni podrazit Klause, pokud by se jim podařilo prosadit tajnou volbu, aby jim nepřekážel při prosazení Lisabonské smlouvy.

Ani po pádu Topolánka se ODS s tímto fenoménem (infiltrací pravdolásky) nedokázala vyrovnat, viz Tluchoř zvolený do čela poslaneckého klubu, Vondra místopředsedou... a proto je taky pro mne nevolitelná. Nečas v čele ale není dost pravdoláskový a proto se snaží ho sesadit. Na něho osobně ale nic nemají, je to "pan Čistý", tak to dělají oklikou přes atentát na Bártu a následný pád vlády.  Tím ostatně zabijí dvě mouchy jednou ranou - ani Bárta není jejich pravdoláskový člověk, Bárta jede sám pro sebe a až příliš se jim roztahuje na tom "jejich písečku", čímž jim překáží.

Jinak současné dění má hodně rysů společných se "sarajevským atentátem". Za terč (aspoň v první fázi) posloužil  Bárta, roli Rumla s Pilipem převzala Kočí a Škárka, TOP 09 se chová jako ODA ("my s tím nemáme nic společného"), diskreditační kampaň v pravdoláskových médiích  jede na plné obrátky....  Konečný cíl je teď jako tehdy - zcela ovládnout ODS, dostat do jejího čela pravdoláskového člověka.  A když to v ODS nevyjde, je pořád v záloze vláda TOP + socani, takže pravdoláska nemá pádem vlády co ztratit. Ani kdyby byly předčasné volby. Kdo z toho vyjde poškozen, to bude zcela jistě ODS.

Re: Taky si myslím:
Autor: J. Stejskal Datum: 12.4.2011 12:34

Ano, toto obšírně vysvětlení může posloužit jako doporučení k vyšetření specialistou. Není tedy nutné chodit před tím ke svému příslušnému praktickému lékaři.

Re: Taky si myslím:
Autor: J. Václavíková Datum: 12.4.2011 13:02

Není co dodat.

Re: Taky si myslím:
Autor: J. Schwarz Datum: 12.4.2011 13:40

Kdyby paní varadinková namísto pravdoláska použila termín politicko-korektní eurohujeři, pak by její rozbor docela sedl.

Re: Taky si myslím:
Autor: V. Mistrová Datum: 12.4.2011 13:55

Je vůbec komické, že někteří spoluobčané nedají bez pravdolásky (nebo, chcete-li, bez eurohujerů) dohromady ani tři věty - podobně jako se kdysi soudruzi nedovedli obejít bez "buržoazie" a "imperialismu".

Re: Taky si myslím:
Autor: M. Varadinková Datum: 12.4.2011 16:59

Když popisuji problém, způsobený eurohujerskými  pravdoláskaři, tak jim přece nebudu říkat bobři nebo kočkodani. Jestli Vám vadí to slovní označení, navrhněte lepší.

Re: Taky si myslím:
Autor: V. Mistrová Datum: 12.4.2011 17:50

Potíž vidím v tom, že Vaším stylem ve skutečnosti nejde popsat nějaký problém, ale jen přispívat k vzájemné nevraživosti dvou táborů, které se vlastně potřebují, protože do značné míry žijí z vzájemného osočování (viz třeba přehnané reakce Havlových obdivovatelů na kritiku jeho filmu).

Vaši větu „Pravdoláska má ve zvyku infiltrovat do každé relevantní strany“ jsem čítávala už před lety, zhruba ve znění: světový imperialismus má své agenty všude (a nevzdá se tak snadno svých pozic).

Re: Taky si myslím:
Autor: M. Varadinková Datum: 12.4.2011 18:53

Jenže pravdoláska to opravdu ve zvyku má, Kdo sleduje zdejší dění pozorně a není padlý na hlavu, nemůže to popřít. Například od ODS se po sarajevském atentátu odloupla její pravdolásková část a vytvořila Unii svobody. Jenže pak, když se ukázalo, že se jim nepovedlo ODS oslabiít  a ODS dál představovala  trvalou překážku záměrům pravdoláskových eurohujerů, byl do ní nasazen Vondra (aby dostal na starost evropskou agendu) a Topolánek byl zkonvertován.  K tomu dramatickému posunu v přístupu ODS k EU přece opravdu došlo - ODS přece protlačila Lisabonskou smlouvu, ačkoli předtím měla závazné usnesení kongresu: nepředávat pravomoce do Bruselu.

Proč si to primitivně zjednodušujete na nějakou vzájemnou nevraživost dvou táborů, když jde o pricipiální spor? A Havlův film s tím nemá co do činění.

Re: Taky si myslím:
Autor: V. Mistrová Datum: 12.4.2011 19:33

Domnívám se, že dále by se naše debata točila v kruhu, na argumenty typu „kdo není padlý na hlavu, musí situaci popsat stejně jako já“ opravdu neumím odpovědět.

Pokud jde o ten „dramatický posun“ v přístupu ODS k EU („ODS přece protlačila Lisabonskou smlouvu, ačkoli předtím měla závazné usnesení kongresu: nepředávat pravomoce do Bruselu“), máte nejspíš na mysli usnesení 17. kongresu ODS.

Je tu ovšem ještě usnesení 19. kongresu, v němž se říká: „[Kongres ODS] ponechává rozhodnutí o ratifikaci Lisabonské smlouvy v kompetenci Poslaneckého a Senátorského klubu ODS. Současně důrazně doporučuje prosadit přednostní schválení mezinárodních smluv o protiraketové obraně USA.“

Evidentně jde o změkčení někdejšího usnesení 17. kongresu; toto změkčení však provedl opět kongres, takže má svou legitimitu. Tvořili snad většinu delegátů 19. kongresu ODS „pravdoláskovci“? S takovými nálepkami se přece nedá vystačit.

A když je řeč o EU: největší chybu učinila Klausova vláda, která do organizace s tak nepřehlednou strukturou vůbec podala přihlášku. Organizace, která samu sebe nezvládá, a kamufluje to svým neustálým rozšiřováním, opravdu nebudí moc důvěry.

Re: Taky si myslím:
Autor: M. Varadinková Datum: 12.4.2011 19:55

No, to já nevím, kolik bylo mezi delegáty aktivních pravdoláskovců (kteří ukecávala a přesvědčovali) a kolik se jich jen pasivně nechalo ukecat nebo prostě jako stádo následovali svého předsedu. V každém případě k tomu posunu (ze kterého se nakonec stal obrat o 180 stupňů) došlo a to, že ODS nakonec aktivně tu smlouvu protlačila, je evidentním popřením toho původního postoje, se kterým šla v roce 2006 do voleb. Klause do toho nepleťte, ten určitě není pravdoláskař a hlavně už není v ODS. Zatímco topolánkovci tam ještě stále jsou a jejich destruktivní činnost stále pokračuje - teď navezli Nečase do situace, ze které jen stěží může vyjít se ctí. Buď bude stát na svém a padne vláda a příští vládu už sestavovat nebude, nebo půjde na nějaký kompromis s Veverkami a pak bude tou pátou kolonou (Tluchořem a spol) kritizován pro slabost. V každém případě to poškodí ODS a pomůže pravdoláskové TOP.

Re: Taky si myslím:
Autor: V. Mistrová Datum: 12.4.2011 20:30

Jak to myslíte, nepleťte? Klaus se do toho zapletl sám, a nás do EU taky. To, že podle Vás není "pravdoláskař", ho nijak neomlouvá.

Re: Taky si myslím:
Autor: V. Dosoudil Datum: 12.4.2011 22:13

Pokud i přistoupíme na Vaši kategorizaci společnosti na "pravdoláskovce" a ty "ostatní" - proč prostě nepřipustíte, že i ta "pravdoláska" je tedy nějaká regulérní společenská síla...? Bez ohledu na to, že ten pojem je jednoznačně účelově zavedený, umělý a veskrze nejapný...