18.6.2018 | Svátek má MilanDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Havlův hlas rozumuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 292, poslední: 28.9.2010 10:43, přehled diskusí

Re: židovský stát:
Autor: J. Klepal Datum: 28.9.2010 10:43

Zrovna jeden příklad takové netolerantnosti bylo možno včera shlédnout v ČT, kdy jeden z těch, kteří se jistě považují za příslušníka bohem vyvoleného národa, tvrdil s vážnou tváří na pozadí pracujícího bagru, rozšiřujícího osadu v okupované oblasti (v rozporu s mezinárodním právem o povolených činnostech okupantů na okupovaných územích), že tato země je dána bohem právě židovskému národu. Tím znovu ukázal na jednu příčinu nebo alespoň záminku sporu mezi původními obyvateli a přístěhovalci, která spočívá v náboženském fanatismu, totiž již mnohokrát zamítnuté iracionální představě o jakémsi nároku na zemi na základě biblických textů.

Re: A někdy:
Autor: P. Sulc Datum: 27.9.2010 20:17

Vazena, lide si nadavaji, to uz asi jinak nebude. Ze si to ale nase kultura od islamcu necha libit, to je jina vec. To jsem spise nastvan na nase lidi, nez na ty mosleminy. Papez se s nimi olizuje, misto aby vyhlasil nejakou krizovou vypravu, byt treba jen moralni.Takze islam na nas bude tlacit stale vice, az budeme uplne v hajzlu.

Re: židovský stát:
Autor: P. Sulc Datum: 27.9.2010 20:07

Pavle, vloni vysla kniha "Kdyz neletali", o pilotech v GB. Byla mezi nimi ohromna sila antisemitu, v armade take. A kdyz bajecni cesti vojaci nejakeho zida zmlatili, tak to veleni ututlalo. Zid se temer do eroplanu nedostal. Cesky antisemitismus asi neni tak odporny jako je polsky, ale priliz daleko za nim neni., Vice by o tom asi bylo v knize Ericha Kulky "Zide v ceske armade", tu ale bohuzel nemam. Ale mozna ji najdes ve verejne knihovne. At kohoutci rostou.P.

Re: židovský stát:
Autor: P. Sulc Datum: 27.9.2010 19:50

to teda pomoz Pambu. To zase padne kohoutku, jen jestli je jich dost.

Re: židovský stát:
Autor: J. Klepal Datum: 27.9.2010 14:22

Doporučuji si objasnit sémantiku slova antisemitismus, kterou je nenávist proti Semitům obecně a proti vybraným semitským skupinám zvláště. Antisemitismem lze tedy nazývat nenávistné postoje vůči Židům (nejčastější použití), stejně tak jako proti Arabům, Amharům, Aramejcům a jiným jazykovým skupinám této, původem severoafrické, jazykové rodiny. Kdo byl či nebyl nejpůvodnější obyvatel toho či onoho území nehraje nyní žádnou roli, pod stejnou nesmyslnou záminkou by mohli odvozovat touto iracionální metodou své nároky například dnešní potomci Austrálců (Aboriginů), Maorů a samozřejmě rozličných indiánských kmenů Amerik. I když to nemá žádný vztak k aplikaci mezinárodního práva, rezolucí OSN a Listiny základních práva a svobod, neexistuje žádný důkaz, že prvními osídlenci diskutovaného území byli Židé. Vždyť tímto kouskem země musely na své migraci nejspíše procházet z Afriky (a snad i zpět) v posledních stovkách tisíc let všechny druhy homo sapiens.

Re: židovský stát:
Autor: J. Klepal Datum: 27.9.2010 13:56

Otázka je, co se myslí pod pojmem země. Pokud jde o půdu a případně to, co postavili a po staletí či dokonce tisíciletí předkové uprchlíků udržovali a užívali, pak lze takové vlastnictví sotva zpochybnit, protože neexistuje žádný právní dokument, který by je takového vlastnictví zbavil. Navíc právo na návrat či na odškodnění je na mezinárodní úrovni garantováno příslušnými rezolucemi OSN, Listinou základních práv a svobod a konec konců i samotnou rezolucí OSN, kterou byl Stát Izrael založen a tím také legimitizován.

Re: židovský stát:
Autor: J. Anděl Datum: 27.9.2010 10:58

Máte pravdu. Pamatuji si, že jste to psal. Vím, že jsem na tu reakci myslel, ale už jsem zapomněl, že jsem jí zrealizoval. Navíc mě to pořád fascinuje, tak snad není škoda napsat to znovu :-).

Dá se to zvládnout.

Mějte se hezky.

Re: židovský stát:
Autor: P. Vandas Datum: 27.9.2010 1:45

 Dobrý večer, pane Anděli, Vy víte,že už jsem tu mou glosu jednou napsal a pamatuji si i že jste na to podobně reagoval. To co k tomu říkáte, cítím úplně stejně, pouze se zkušeností o 20 let starší. A vychovat a uživit to potomstvo, žádná psina ani procházka růžovým sadem není, dá se to však s pomocí Boží zvládnout.

Re: židovský stát:
Autor: H. Lukešová Datum: 26.9.2010 23:18

Na rozdíl od Vás antisemita nejsem. Antisemita jste Vy svým agresivním antisemitismem proti Židům. Antisemitismus je protižidovská nenávist, ne protiarabská. A Arabové nejsou žádní "původní obyvatelé". V Izraeli se vystřídalo mnoho národů, Židé, Féničané, Aramejci a Arabové. Nejpůvodnějšími obyvateli jsou Židé, ti v Izraeli byli první.

Re: židovský stát:
Autor: J. Klepal Datum: 26.9.2010 22:28

Paní Lukešová stále více sklouzává na pozice rasismu, jako kdyby nevěděla, že stále větší počet Čechů již nemohou být označováni jako bílí, a tváří se, jakoby to mělo nějaký význam. Její bojovný antisemitismus zaměřený na popírání lidských práv původních obyvatel Izraele a okupovaných území je skutečně odporný.

Re: židovský stát:
Autor: H. Lukešová Datum: 26.9.2010 22:04

OK, ano,židovské děti se vzdělávají od 3 let. Nepochopila jsem otázku.

Re: židovský stát:
Autor: J. Anděl Datum: 26.9.2010 21:54

Přeji hezký večer.

Má minulost není zvlášť křesťanská, až jsem se nyní v relativně pokročilejším věku (je mi 36) nedávno oženil a máme první miminko. Má žena je katolička, já jsem věřící bez papírů.

Sex se nám líbil vždycky a záliba v sexu není přímo křesťanská. Co je však specifické v mé (naší) nové situaci, je postoj k početí a přijetí dítěte. Je to jakási obrovská svoboda při milování, kdy je náruč vesmíru a Bohu otevřená dokořán, jsme spolu oba bez obav a dá-li Bůh, přijmeme dalšího potomka s láskou.

To vše bez antikoncepce, kterou jsme vždy vnímali jako omezující (kondom spíše pro muže, hormonální antikoncepce pro ženu). Tedy není to tak, že by křesťan antikoncepci musel povinně nenávidět a zakazovat si jí, on jí odkládá jako poslední překážku nejplnějšímu milování se vším všudy. Nemám zrovna svatou minulost a teprve milování v manželství, čisté před Bohem, beze strachu a s otevřeností osudu, má skutečné grády. Stejně tak odpadá tlak na početí, protože to je v rukách Božích a máme-li mít jednu dcerku, bude tomu tak. U dítěte věříme, že nám ho Bůh nepošle, aniž bychom měli možnosti a sílu se o něj postarat.

Samozřejmě to neznamená, že bychom někdy neklesali na mysli, neměli pochybnosti, že by vše bylo růžově new age hippies happy. Ne, je to život ve všech barvách. A nejspíš to nebude copyright pro křesťany, ovšem já jsem to nalezl v těchto souvislostech.

Re: židovský stát:
Autor: J. Skotnica Datum: 26.9.2010 21:21

Mladé dámy můžou všecko. Dobrou noc.

Žebráci mohamedáni nedělají pravidla . . .:
Autor: J. Pašek Datum: 26.9.2010 21:04

Izraeli, nedej se ! . . .

MOHAMEDÁNI, TRHNĚTE SI NOHOU ! ! ! !:
Autor: J. Pašek Datum: 26.9.2010 20:48

!

Re: židovský stát:
Autor: P. Vandas Datum: 26.9.2010 20:27

Ona to ,pane Skotnico naše slečna Lukešová mydlí hlava nehlava. V zápalu boje je možmé všechno. Když se kácí les, holt létají třísky. Jinak jsem odporně škodolibý a až to trefí mne,můžete se mi právem smát. Zdravím a hezký večer.

Re: židovský stát:
Autor: J. Skotnica Datum: 26.9.2010 20:16

Moment, neodpovídala jste na něco jiného? Já jsem se ptal, jestli se židovské děti začínají vzdělávat už od svých tří let a jestli třeba tohle nemá vliv na jejich vyšší IQ, abych se vyjádřil pregnantněji. Kdybych měl být antisemita, musel bych se zbavit čtvrtiny své krve, kterou mám po dědovi.

Re: židovský stát:
Autor: P. Vandas Datum: 26.9.2010 20:03

 Původně jsem mysle Sikhy, avšak i ti jsou z Indie.

Re: židovský stát:
Autor: P. Vandas Datum: 26.9.2010 19:59

Zas blbě. No nemám já s Vámi pech?

Re: židovský stát:
Autor: H. Lukešová Datum: 26.9.2010 19:59

V armádě Ludvíka Svobody bojovalo 50%-70% Židů. A Židé bojovali i v americké armádě. Po osvobození Dachau americkými jednotkami, které když nalezli hordy nepohřbených mrtvol, na místě zastřelili všechny strážné SS, pozvali rabína, který bojoval v americké armádě, aby vykonal židovskou bohoslužbu. 

Ale velká část muslimů bojovala na straně nacistů, mufti Husejní zakládal muslimské jednotky SS, žádal znásobení a vyvraždění všech Židů, byl to palArab. Pronacističtí byli rovněž Iráčané, zavraždili r. 1941 tisícovku Židů, v Tunisku nacisti zplynovali nacisti 3000 Židů za podpory muslimského obyvatelstva.

Re: židovský stát:
Autor: P. Vandas Datum: 26.9.2010 19:56

Tak se tomu věnujte,dnem i nocí, je to příjemné a užitečné. Prostě prima.

Re: židovský stát:
Autor: S. Netzer Datum: 26.9.2010 19:56

Gurkhas pochází ale z Nepálu.

Re: židovský stát:
Autor: H. Lukešová Datum: 26.9.2010 19:54

Rozhodně to tak není! Židovské děti nejsou žádné zlé děti čarodějů, lupičů a vrahů, jak psali ve svých spisech "křesťanští představitelé". Opravdový křesťan, který studuje Písmo nemůže být antisemitou. Biblický postoj křesťana je milovat židovský národ.

Re: židovský stát:
Autor: P. Vandas Datum: 26.9.2010 19:53

 Pakistánec holt bojoval za Británii, jistě Vám říká něco Ghurkhové. Jinak nelze upřít i významnou účast Židů na straně Britů ve válce, shodou okolností významné počty byly právě v Československé armádě, jak v Británii tak v Rusku. Tato židovská účast v žádném jiném vojsku než ČSR, nebyla obvyklá.

Re: židovský stát:
Autor: H. Lukešová Datum: 26.9.2010 19:50

To je vynikající. Není nad to, mít zdravé, krásné a inteligentní děti. Má sestřenice z maminčiny strany má 2 ks, bratranci, sestřenice, bratr i já, máme partnery, jenže zatím nemáme děti,ale doufám, že to brzy bude.

Re: židovský stát:
Autor: P. Vandas Datum: 26.9.2010 19:47

 No děti jsou viditelně bílé , oči často modré, někteří i blonďáci, někteří jsou i zrzavé, jiné zas hnědooké s vlasy kaštanovými........ jak je to jen možné, když druhý dědeček se jmenoval Fereš?

Re: židovský stát:
Autor: J. Skotnica Datum: 26.9.2010 19:46

Já Vás obdivuju s jakou vytrvalostí bušíte do lidí, kteří porozumět nechtějí. Antisemitismus z nich trčí jako sláma z bot. Je nepřesvědčíte a ostatní přesvědčení jsou.

A chtěl bych se zeptat, z Potokových knih jsem se dozvěděl, že se židovské děti učí číst už ve třech letech. Je to tak? Není i tohle jeden z důvodů jejich vzdělanosti a jeden ze zdrojů antisemitismu? Hlupáci vždycky nenáviděli chytré lidi.

Re: židovský stát:
Autor: H. Lukešová Datum: 26.9.2010 19:44

Ano. Je to tak. Jenže bohužel po WW2 dovolila VB přistěhování 750 000 Pákistánců, lidi, které nikdo nikdy nepronásledovat. Zatímco Židy nechala vyvraždit. Před WW2 přijala VB jen 60 000 Židů. Proč? Protože je Pákistánec víc, než-li Žid. Tak to je.

Re: židovský stát:
Autor: S. Netzer Datum: 26.9.2010 19:41

Ve Francii je to, zrovna tak jako v Británii, dědictví kolonialismu.

Re: židovský stát:
Autor: P. Vandas Datum: 26.9.2010 19:36

 On je to spíš důsledek II.Světové války. Francie, jak známo kapitulovala a Svobodní Francouzi vedení De Gaullem museli verbovat vojsko v koloniích,zejména v Africe,Čad, Senegal, později v Maroku, Alžíru a na středním východě. Protože na žold nebylo, slíbil vojákům z kolonií občanství. Po prohrané válce o Alžír to bylo stejné, ti kteří Francii nezradili, museli se ve Francii zachránit, šlo o život.