19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 8.9.2010 14:11

Anička

Dajdou? Té by tak ten článek odpovídal... :-P

V. Bok 8.9.2010 14:30

Re: Anička

No, Dajdou mi připomíná spíš to Nečasovo řešení. Ale účel to splnilo. Zavedeno nebude (neb nepřátelé pokroku se spiknou, jako vždy) a procenta to přinese. Třeba taková Dajdou určitě zabere.

V. Bok 8.9.2010 13:37

Je to velmi nekorektní vejšplecht

před volbami, Nečas ví moc dobře, že je to v praxi naprosto neproveditelné. Prostě taková typická předvolební akce ODS, jako používá už od dob Topolánka. Vyprovokuje nádherné stádní chování. Viz zde.

Fakt, Nečas mě dost zklamal. Tohle je totiž téma na seriozní diskusi ale ta se tímto způsobem akorát zatluče pod křikem rozvášnenách fandů.. Podobně postupovali i socani, tedy jen na   Praze 5, ale alespoň teď  bilboard rachle stáhli. Ach jo.

J. Skotnica 8.9.2010 10:53

Drahá Anko.

Než si sednete k počítači, popřemýšlejte. Já osobně dávám za pravdu citátu R. Reagana, který o z příspěvku výše kopnul:

„„Jsem si jist, že každý pociťuje lítost nad jedincem, který upadl do příkopu na kraji cesty nebo v naší soutěživé společnosti nedokázal udržet krok s ostatními. Můj vlastní soucit však nadto patří i těm milionům neopěvovaných mužů a žen, kteří každé ráno vstávají, posílají děti do školy, odcházejí do práce, snaží se uhradit všechny poplatky za bydlení, platit nehorázné daně, aby umožnili soucítění s méně šťastnými, a kvůli tomu všemu musí obětovat mnohé ze svých tužeb, snů a nadějí. Vláda jim dluží něco lepšího než jen další a další nápady, jak je přimět k tomu, aby sdíleli plody své dřiny s ostatními.“

K  posledním třem řádkům vašeho příspěvku - kam se poděly peníze z  pojištění? Utratily se za léčení lidí, kteří byli v té době nemocní. To je přece průtočný a ne spořicí systém. Co se vybere se okamžitě vráží do léčení, doufám.

J. Skotnica 8.9.2010 10:55

Re: Drahá Anko.

Oprava - který jsem z přísvěku pana Matějky okopíroval.

Enter rychlejší myšlenky.

J. Skotnica 8.9.2010 10:56

Re: Drahá Anko.

Další oprava - příspěvku

Konečně!

V. Bok 8.9.2010 13:40

Re: Drahá Anko.

Pojištění ale opravdu není spořicí systém. To je systém solidární. Neb nemoc a to zlá se může přihodit každému. Jen nikdo nevěří, že to bude zrovna on (že?). Nikdo normální se totiž nemůže naspořit tolik, aby to léčení těžké a dlouhé nemoci zaplatilo. Ale zase se na jednoho takového mohou složit ti sŤastnější, že.Akorát nevíme, kdo z nás bude který.

Z. Rychlý 8.9.2010 10:18

Nejméně tři omyly

Anko, Anko !

1. Plést si pojištění s daní jen proto, že to kdysi kdosi nazval pojištěním, aby to hezky vypadalo a hlavně, aby to vypadlo ze statistiky coby daň ?? To se to pak vykládá že máme nízké zdanění práce.

2. Často se směšuje podpora v nezaměstnanosti s klasickou sociální dávkou. Podpora v nezaměstnanosti je omezená časově (i limitována finančně) a slouží k tomu, aby se nezaměstnaný mohl věnovat hledání práce. Pokud ho donutím chodit na VPP, tak mu ty možnosti podstatně omezím. Proč nutit kvalifikovaného člověka, kterému zmizela pod židlí např. zahraniční firma někam do Rumunska, aby na tři měsíce místo návštěv potenciálních zaměstnavatelů uklízel doma ve městě chodníky ? Mnohdy si ty dvě dávky pletou i politici a mluví o podpoře v nezam. a mají přitom na mysli klasické sociální dávky vyplácené mnohdy po velmi dlouhou dobu.

3. Další omyl. Ano jde o případ sedřeného dělníka propuštěného v 55 letech. Jenže toto je příklad neřešitelný !! Teda kromě řešení KSČ, kdy si budeme v chudobě, které doufám, že nechcete. Tento člověk dávku dostane, pokud na ni má zákonný nárok. Nehodlám tu moralizovat nad tím, co měl, či neměl dělat a jak se měl chovat ve svém produktivním životě. Ale Vy zase naopak nepoužívejte tento smutný případ jako klacek na mácení těch, kteří vidí chyby na současném systému. Pokud to nevidíte, tak připomínám. Pan Nečas má pravdu v tom, že na systému se přiživuje slušná řada těch, kteří by si při troše námahy a nepohodlí práci najít mohli, ale proč si dělat vrásky? Jak tohle znemožnit je na diskusi, ale zatím ještě NIC nebylo zavedeno a Vy už řvete dopředu, jak je to špatně. Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo tak k pláči.

Z. Rychlý 8.9.2010 10:19

Re: Nejméně tři omyly

Vypadlo mi "rovni v chudobě"

J. Tachovský 8.9.2010 9:32

To prirovnani moc nesedi

Ztratu zamestnani muzu chapat jako pojistnou udalost jako treba pozar. Pokud nezamestnany nechce pracovat, je to podobne jako by odmital hasit pozar sveho majetku a chtel po pojistovne, aby ztraty platila.

K. Janyška 8.9.2010 9:00

Kajan

Anka, co se Vám na Nečasově výroku nelíbí ? Dzp.

K. Kotyza 8.9.2010 8:17

Jedná se o daně, ne o pojištění ...

Plně souhlasím s panem Šejnohou. Sociální i zdravotní "pojištění" není pojištění, ale další daň, kterou je zatížena práce.

J. Schwarz 8.9.2010 8:15

Podporu v nezaměstnanosti

člověk pobírá tak půl roku. Tohle je možné brát jako pojistné plnění - ne sociální dávky. Upřímně řečeno - donedávna mne vůbec nenapadlo, že bych mohl dostat podporu v nezaměstnanosti i v případě, pokud dám sám výpověď z práce bez udání důvodů. To je snad ptákovina, ne? Pokud tedy nejde o zkušební dobu, kdy mohou takto postupovat obě strany.

J. Šejnoha 8.9.2010 7:39

jde v podstatě o pojišťovací podvody

1. Sociální a  zdravotní pojištění  jsou ve  skutečnosti jen další daně.  Označení pojištění se používá jenom proto, aby to blbě  nevypadalo, že  práce je  zdaněna  průměrně  asi  50% sazbou. Je to opravdu nemravné zdanění. ( A pojištění poznáte podle  toho, že  je  dobrovolné a  můžete si  sjednávat podmíny, které i vám vyhovují.  Nikoliv jen  pojistiteli. Jinak by jste tu pojišťovací smlouvu nepodepsala.)

2. Pokud  se budeme  držet toho, že  se  opravdu jedná o pojištění, tak premier  Nečas chce  jenom zamezit  "pojišťovacím podvodům". To je  snad  regulérní.  Protože  každý pojišťovací podvodník poškozuje  hlavně   ostatní  poctivé pojištěnce.

3. Pokud jde o naivní otázku z poslednního odstavce. "Kde jsou všechny ty  platby pojištěnců z  minulosti" :   Protože máme tzv. průběžný systém, tak  byly  průběžně  projídány a  rozkrádány a to do poslední koruny.  Co jiného taky  čekat, když je hospodářem stát ?

J. Kejkrt 8.9.2010 8:50

Re: jde v podstatě o pojišťovací podvody

Souhlasím s vámi. Mimo to, KDYBY to bylo pojištění, mohly by ho poskytovat i jiné (komerční) pojišťovny, s jinými mechanizmy odhalování parazitů nebo s jinak nastavenými podmínkami věku a rekvalifikací atd.. A výdělečně činný občan by si mohl vybrat, případně odborové centrály by mohly tlačit na výši a způsob plnění a to vynucovat odchodem nebo příchodem svých členů. Možná by mohla být i rozdílná výše pojistného a různě nastavená plnění (nezaměstnanost, invalidita, způsob výpovědi).

Důchody bych do toho klidně přidal taky, ale tam to není tak jednoduché.

B. Jelínek 8.9.2010 9:56

Re: jde v podstatě o pojišťovací podvody

Chtěl jsem napsat něco podobného -- pí. Anka vůbec netuší o co jde a rozsah toho všeho. 

Solidarita je zatím ve slovnících uváděna jako "dobrovolná" činnost ale v případě státu to neplatí. Pojištění je také uzavíráno po dohodě a lze jej zrušit (za stanovených podmínek) ale "pojištění" státu ne.

Kocourkov, nebo Orwell? Sémantický posun, slovníky jsou zastaralé, no prostě "pokrok".

J. Měrka 8.9.2010 5:34

Milá Aničko...

...pan premiér se musí vyjadřovat politicky korektně. Většina lidí v tomto státě už si to umí přebrat. Řekl bych, že vy nikoliv.