21.9.2018 | Svátek má MatoušDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


OSOBNOST: Milan Paumer. Proč?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 116, poslední: 28.7.2010 7:53, přehled diskusí

Podle logiky mnohých přispěvatelů:
Autor: I. Hil Datum: 25.7.2010 17:32

mohou dnes mladí komunisté zabíjet příznivce režimu, protože s nimi nesouhlasí. Divné.

Re: Podle logiky mnohých přispěvatelů:
Autor: O. Kadlec Datum: 25.7.2010 22:34

Myslím že ne.

S logikou to nemá co dělat, protože oni nemyslí. Podle toho, co mají v hlavách, je dovoleno střílet pouze  komunisty. Ne snad pro to, že s nimi nesouhlasí, ale protože jsou to komunisti. A kdo je komunista? Každý kdo se ti připlete do rány. A ten, kdo s tebou nesouhlasí.

Vypadá to nemožně, jako že je to jen na internetu, ale v Latinské Americe podle těchto "pravidel" jejich souvěrci skutečně skutečně donedávna jednali.

Re: Podle logiky mnohých přispěvatelů:
Autor: V. Pavel Datum: 26.7.2010 6:50

Pane Hile - logika chybí vaší úvaze! Při veškeré nekvalitě současných politických poměrů je 100% jisté, že u nás není vláda totalitní moci, na rozdíl od Protektorátu a období vlády komunistické státostrany od Února 1948 do Listopadu 1989. Proto dns nikdo nemá morální právo zabíjet příznivce režimu. Je totiž vzešlý ze svobodných voleb.

Re: Podle logiky mnohých přispěvatelů:
Autor: M. Trhlík Datum: 26.7.2010 14:06

Pane V.Pavle,máte naprostou pravdu,která bohužel zůstáva nepochopena i řadou diskutujících.

Re: Podle logiky mnohých přispěvatelů:
Autor: O. Kadlec Datum: 26.7.2010 17:29

Samozřejmě máte částečně pravdu pane.

"Dnes nemá nikdo právo zabíjet příznivce režimu."

Ale ani včera neměl nikdo právo zabíjet příznivce režimu. A to ani v případě, že nevzešel ze svobodných voleb.

Není to totiž proto, "že u nás není vláda totalitní moci", ale proto, že v civilizované společnosti nemá nikdo právo brát spravedlnost do vlastních rukou a vraždit lidi. Je to proto, že celá evropská společnost stojí z principiálních důvodů proti terorismu. Proto.

Re: Podle logiky mnohých přispěvatelů:
Autor: V. Pavel Datum: 27.7.2010 8:52

Pane Kadleci - myslím, že se mýlíte! Existuje tzv. "Vyšší princip", pojednávající o tom, že vražda tyrana není zločinem a ani ozbrojený boj proti tyranii. Principiálně popíráte legitimnost protinacistického odboje v okupovaných zemích Evropy, vč. Protektorátu a to je špatně!  

Re: Podle logiky mnohých přispěvatelů:
Autor: O. Kadlec Datum: 27.7.2010 12:27

1/   správně jste napsal, že "vražda tyrana není zločinem".  Není to zločin - pokud zvítězíte, ale stále je to vražda. V případě neúspěchu je to pak i zločin. Mluvíme ovšem o vraždě, ne o bojové akci!

Legitimnosti protinacistického odboje se to, co jem napsal, vůbec netýká. Válka - mír. Dvě oposita, která mění všechno. OVŠEM - i protinacistický odboj někdy kryl vraždy, protože i vojenské akce někdy kryjí vraždy. To neznamená, že když byl někdo v odboji, měl morální právo zabíjet koho se mu zachce. Byli taky lidi v odboji, kteří vůbec nikoho nezabili, protože to nebylo třeba a nebyli součástí ozbrojeného odporu. Náš děda byl patřil do skupiny pplk. Balabána, po jejím pochytání byl v lágru, ale nikoho nezabil, nevím, zda byl vůbec ozbrojen.

Re: Podle logiky mnohých přispěvatelů:
Autor: V. Pavel Datum: 28.7.2010 7:53

Pane Kadleci - velmi oceňuji věcnost a kultivovanost vaší argumentace. Škoda, že takových diskutérů zde není více! Jistě, že činy bří. Mašínů a spol., při jejich útěku z totality, vždy zůstanou právně i eticky diskutabilní, avšak snad se lze shodnout aspoň na tom, že nebyly páchány "mala fide" s motivem vraždit. Právně lze prokazovat, že správnější kvalifikace než "vražda", by mohlo být "zabití". Osobně pokládám tuto výměnu názorů již za vyčerpanou a děkuji!

Re: ani včera neměl právo ..:
Autor: J. Kejkrt Datum: 27.7.2010 8:59

Aha, tak to měli Mašínové a Paumer čekat na svobodné volby, nebo se měli domáhat (třeba názorové) plurality u komunistického soudu?

Podle vás jsou vrazi Gabčík s Kubišem, kteří také "neměli právo zabíjet příznivce režimu. A to ani v případě, že nevzešel ze svobodných voleb."

Chápu to správně?

Re: ani včera neměl právo ..:
Autor: V. Pavel Datum: 27.7.2010 9:19

Kejkrte - v případě bří. Mašínů jsi se zorientoval správně!

PS Oproti své chybné orientaci na "zlo a dobro" zde, kde zastáváš postoje nečestného, nesnášenlivého, osobním založením komoušského udavače, M. Komárka

Re: ani včera neměl právo ..:
Autor: O. Kadlec Datum: 27.7.2010 12:20

Ne. Vy a další lidé zde diskutující (podle symptomů zřejmě pravičáci) nechápete víc věcí.

Především neumíte rozlišit válečnou akci od vraždy. To ovšem koštuji na závažný etický problém ve vašem srdci, možná i na projev morální deprivace. Jestli to nevidíte, tak vám to nikdo nevysvětlí. Hluchý nepochopí Beethovena.

Milan Paumer a braři Mašínové...:
Autor: S. REHULKA Datum: 25.7.2010 14:48

Vážený pane Stejskale, děkuji Vám za krásný článek.

Milan Paumer, byl jeden z mála našich statečných. Že jej ani první, ani druhý president nechtěli (nebo neměli odvahu) vyznamenat, nic neznamená ! Od nich, by to žádné "vyznamenání" stejně nebylo !

Čest jeho památce !

Re: Milan Paumer a braři Mašínové...:
Autor: K. Křivan Datum: 25.7.2010 21:28

Lépe bych to nenapsal !!!

Kajan:
Autor: K. Janyška Datum: 25.7.2010 8:50

Ano, říkat, že pobíjet fašisty je úctyhodné je běžné, ale tvrdit, že pobíjet komunisty je nepřípustné se považujie za správné ! Přitom mají komunisté na svém kontě podstatně více zavražděných a zničených lidí, než ti první zločinci ! Jak to ? Dzp.

Popleta Kajan, alias K. Janyška:
Autor: V. Pavel Datum: 25.7.2010 10:20

Povrchní Kajane - asi jsi si zase něco trochu popletl, ne? Patrně nemyslíš fašisty, o kterých sice rádoby chytře píšeš, avšak to byli, jak známo, pouze příslušníci strany Benita Mussoliniho v Itálii, či Francisca Franca ve Španělsku. Máš na své chybující mysli patrně spíš Hitlerovy nacisty v Německu, ne? Mýlím se?

Re: Kajan:
Autor: V. Bok Datum: 25.7.2010 16:28

No, mám dojem že žádnýho komunistu zrovna nezabili.

Soudruzí !!! Na stráž socialismu, pořádně stavte mírovou hráz!:
Autor: R. John Datum: 24.7.2010 20:15

Kapitalisté nás pomlouvají, buržoazie po nás plive jed rozvědných centrál. Prý jsme vraždili, to není pravda, Rudlu  Slánskýho jsme sice pověsili, ale také jsme ho se slávou rehabilitovali, to nám nepřátelé upírají, naši lidskost, a že Rudla ještě po smrti sloužil lidu, jako protismyk na silnici u Benešova, to né, to soudruhovi upřou, takovou  službu lidu. Soudruh totiž slouží lidu nejen do roztrhání těla, ale ještě po smrti je užitečný, to je nádherný soudružský příklad sebeobětování pro lid. Také zde na Psu  se předvoj dělnické třídy  tuží,  jsme na to  školeni a nějakou kačku si k malému důchodu, 15 000, co je to za almužnu, rádi přivyděláme, né moc, jen tři stovky za příspěvek. Ovšem musí být rozohněný, revolučně.

Re: Soudruzí !!! Na stráž socialismu, pořádně stavte mírovou hráz!:
Autor: H. Lukešová Datum: 24.7.2010 20:28

Lépe jste to vystihnout nemohl. Ještě by naši soudruzi mohli napsat seznamy pravičáků na NevPsu a předat je Falmerovi. Zakroutit pravičákům krky, to je socialistický ideál.

Re: Soudruzí !!! Na stráž socialismu, pořádně stavte mírovou hráz!:
Autor: J. Slanina Datum: 24.7.2010 20:34

No, já bych si, slečno Lukešová, z toho zas až tak velkou srandu nedělal. Opravdu jste přesvědčená, že na třídě Politických vězňů už nejsme třeba my dva v nějakém tom preventivním seznamu?

Re: Soudruzí !!! Na stráž socialismu, pořádně stavte mírovou hráz!:
Autor: H. Lukešová Datum: 24.7.2010 23:03

No to je možné. Bolševici jsou schopni čehokoliv.

Re: Soudruzí !!! Na stráž socialismu, pořádně stavte mírovou hráz!:
Autor: V. Pavel Datum: 25.7.2010 8:11

Špeku - klídek! Vy jste pouze v registru pacientů PL Bohnice.

Re: Soudruzí !!! Na stráž socialismu, pořádně stavte mírovou hráz!:
Autor: J. Slanina Datum: 25.7.2010 12:53

No, víš že bych se ani moc nedivil? Kdybych předpokládal, že jsi schopen přečíst a následně pochopit najednou celých 144 stránek, doporučil bych ti ( http://www.kosmas.cz/knihy/120610/zamlcena-diagnoza/ ), ale jelikož sám trpíš diagnózou F070 ( http://www.ciselnikdiagnoz.cz/f-nemoci-dusevni-a-poruchy-chovani/f070-organicka-porucha-osobnosti.html ), nezbývá mi než na doporučení pana Komárka s tebou přerušit jakýkoliv kontakt. Ještě by si toho mohli všimnout někteří slušní lidé a co by si potom o mně pomysleli.

Re: Soudruzí !!! Na stráž socialismu, pořádně stavte mírovou hráz!:
Autor: V. Pavel Datum: 26.7.2010 5:39

Špeku - odvoláním na "doporučení p. Komárka" jsi mne rozesmál! Věděl jsem, že jsi duševní chudák! :-)

Re: Soudruzí !!! Na stráž socialismu, pořádně stavte mírovou hráz!:
Autor: O. Kadlec Datum: 26.7.2010 17:33

Začínám slovníku pana Slaniny rozumět: jeho obrat "slušní lidé" má stejný význam jako mezi mafií slovo "čest". To jsou prostě "oni".

Re: Soudruzí !!! Na stráž socialismu, pořádně stavte mírovou hráz!:
Autor: V. Pavel Datum: 27.7.2010 8:54

Pane Kadleci - v případě Slaniny se orientujete správně!

Re: Soudruzí !!! Na stráž socialismu, pořádně stavte mírovou hráz!:
Autor: V. Pavel Datum: 25.7.2010 8:43

Johne, myslím, že není na místě lacině ironizovat a snažit se zesměšňovat ty, kteří v Mašínech a spol. vidí pouze vrahy! Jsou zde i slušní charakterní mladí, kteří mají pouze jednostranné informace, ke kterým nahrávají mj. např. i postoje hlavy našeho státu. Je proto užitečnější zde slušně vysvětlovat v potřebných souvislostech o co šlo a proč u Mašínů a spol. nejde o vrahy i když na svém útěku zabíjeli. Primitivní ironizování pochopitelně oceňují opět pouze primitivové typu Slaniny - Špeka, který se zde vyznačuje značně primitivním napadáním druhých, což ve své jednoduchostií pokládá za úctyhodné "pravičáctví", což je ovšem pro skutečné "konzervativní demokraty" spíš ostuda a negativní příklad, než podpora "správné věci".

Re: Soudruzí !!! Na stráž socialismu, pořádně stavte mírovou hráz!:
Autor: R. John Datum: 25.7.2010 12:46

Tak to vezmem popořádku pane Pavle. Vysvětlovat zde něco o Mašínech nemá cenu, protože vyšlo několik knih a velkých článků v tisku po 89 na toto téma, takže kdo je nečetl bude zde uveřejněný názor na jeden odstavec pro něj  k ničemu. Takže se zde můžeme jen bolševikům , kteří lhou na tři doby jen vysmívat a připomínat jim jejich pokleslé , zlodějské a vražedné choutky. Přesvědčit bolševiky  argumenty nemá cenu, to se spíše podaří naučit slona malou násobilku. Takže J. Slanina dělá přesně to, co se má, bolševiky odsud pokud možno vyhnat, ať si táhnou někam jinam, nepotřebujeme číst zde ty jejich lži, nestojíme o ně. I mezi námi pravičáky se zde kolikrát jiskří v diskuzi, tak si jí nenechme zasvinit bolševiky. Když onehdá to prase opilecké Gottwald,  vyhrožoval v parlamentu že buržoazii zakroutí krkem, smáli se ti "korektní", idioti jedni, místo aby mu  nakopali  pr...el. Zde na Psu platí  , "jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá". Neopakujme chybu našich dědů a otců, nebuďme k hnusotě korektní, to je zase jen přímá cesta  do pekel, protože jak nás poučila historie a naše zkažené životy tou rudou svoločí, naše případná korektnost  bude zase jen zneužita proti nám. A jinak, J. Slanina je bezva kámoš a vzdělaný, mohu posoudit, chodíme na pivko. Tak se nenechte Pavle unášet korektností a nezatracujte někoho, který si uvědomuje jak jednat s bolševiky na základě svých trpkých zkušeností s tou chátrou. Nakonec, kdyby Mašinové jednali "korektně", tak by si s nimi zcela nekorektně "popovídal" Grebeníček starší. Nebo ne ? Co myslíte ?

Re: Soudruzí !!! Na stráž socialismu, pořádně stavte mírovou hráz!:
Autor: J. Slanina Datum: 25.7.2010 12:59

Kámoš, nekámoš, pane Johne, vaše poslední otázka je naprosto mimo. Zbytečně sypete perly sviním.

Re: Soudruzí !!! Na stráž socialismu, pořádně stavte mírovou hráz!:
Autor: M. Trhlík Datum: 25.7.2010 18:32

Pane Johne,Váš příspěvek je náramně podobný těm,které produkovali soudruzi v padesátých letech.Zejména je krásná věta,že i mezi námi pravičáky to zajiskří v diskusi,tak si jí nenechme   zasvinit bolševiky.Vám oponovat nebudu i když mám od komunistů daleko,ale měl byste si vyjasnit názor komunista a bolševik.Pokud si myslíte,že Vaše příspěvky spolu s řadou dalších/paní  Lukešová/ jsou znakem pravičáků,tak to asi nebude stačit k tomu,abyste patřil mezi jejich opory.To asi nepřesvědčí ty,kteří také tu dobu prožili.Vy diskutujete opravdu v duchu zarytých soudruhů,ale v obráceném gardu.Už jsem se jednou zmínil o statečnosti skupiny bratrů Mašínů,kteří si opravdu nevybírali k likvidaci komunisty,ale každého koho potkali.Nevím jak byste tu situaci hodnotil,kdyby mezi nimi byl Váš otec.Stejně tak mohli na svém útěku zlikvidovat i lidi,kteří režim nenáviděli.Pokud  si myslíte i s řadou svých příznivců,že komunisté ovládají pořád rozhodující soudy či jsou jinde,vystupte s nimi před veřejnost s důkazy.Dnes už Vám nehrozí,že Vám někdo zakroutí krkem.Nebo si myslíte,že opravdu se připravují seznamy,jak píší někteří diskutující,aby pravičákům zakroutili krkem? Nevím kolik máte zkušeností s minulým režimem Vy,ale i další,kteří možná tu dobu znají jen z vyprávění.

Re: Soudruzí !!! Na stráž socialismu, pořádně stavte mírovou hráz!:
Autor: J. Slanina Datum: 25.7.2010 20:36

Zajímavé! A jakpak, pane Trhlík asi tak tu dobu znáte  vy? Docela bych se vsadil, že také jenom z vyprávění. Pak už záleží ovšem jenom na tom, kdo vám to vyprávěl. Jestlipak jste četl, či spíše alespoň jste slyšel o knihách Jana Nováka "Zatím dobrý", Oty Rambouska "Jenom ne strach" či dokonce Barbory Mašínové "Odkaz". Pokud však mohu soudit z vaší zmínky o znalosti soudružské produkce padesátých let, skoro bych řekl, že vašimi oblíbenci budou spíše soudruzi Řezáč-Voňavka, Sedláček či Říha. A to mluvím jenom o těch, kteří alespoň zvládali své řemeslo.

Píšete, že dnes už mi nehrozí, že mi někdo zakroutí krkem. To si mysleli poslanci Národního shromáždění 21. prosince 1929 při projevu gottwaldovské hyeny také. A netrvalo to ani dvacet let, když to pocítili na vlastní kůži. Copak mi asi řeknete na projev soudruha falmera?

Na 13. zasedání ÚV KSČM konaném v sobotu 24. února 2007 v Praze vystoupil s úvodním vystoupením předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip. :"Je KSČM připravena ideově, teoreticky, ale zejména politicky a věcně vyvolat a postavit se do čela eventuálních revolučních procesů? Ano, či ne."

Doporučuji zvláštní pozornosti, že na konci citátu NENÍ otazník! Zajímavé by zřejmě bylo i pátrání po smyslu a naplnění slova "VĚCNĚ". Neznamenají snad ty "věci" milicionářské mundury a AK 47 v rukou těch do nich navlečených?

Copak mi na to asi řeknete?