26.6.2019 | Svátek má AdrianaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Stavební spoření a angažovanost státuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 9, poslední: 22.6. 2010 0:40, přehled diskusí

proč má stát dotovat bohaté spořitelny ?:
Autor: J. Šejnoha Datum: 22.6.2010 0:40

Argument, že  na  spořícíh účtech se  v Čechách  dávají malé úroky je  velmi  chatrný.

To by mohl stát dotovat  ceny automobilů, protože  naši  obchodníci ( donedávna )  prodávaly auta  za  nejvyšší ceny  na  světě.

Takové  přerozdělování  nemá smysl, kromě  podpory bohatých  spořitelen !

Re: Vážený komentátore,:
Autor: B. Brousková Datum: 20.6.2010 9:35

V roce padesát u nás nebyl stát , ale koncentrační tábor včetně esesáků na hranicích a ostnatých drátů pod proudem. Koncentrák zkolabovat nikdy nemůže. Nevzpomínám si na žádný případ. Severní Korea a Kuba jsou toho zářným dokladem. "Přechodnou dobou" myslíte dobu železnou a koženou? Dobu , kdy si komouši z ministerstev , pézetek a STB rozebrali vše co nebylo přibité a začali hospodařit v bankách a podnicích? Skončilo to úspornými balíčky a pádem vlády.  Od té doby se motáme pořád dokola. Vzájemným obviňováním politických stran kdo že za to může a kdo je větší padouch. A lid obecný fandí a fandí. Tu jedněm a ondyno těm opačným. V dojemné a naivní představě, že až konečně zvítězí ti "správní"  bude se docela určitě "tančit fšude" A novináři , kteří by měli mít fukci jakéhosi nezaujatého arbitra se velice ochotně do té hry zapojují a fandí a fandí.(Čest výjimkám)  Kmotři v pozadí se zatím popadají za břicha a náramně se asi baví. Na ně přece nikdy nedojde a pokud se nic nezmění ani dojít nemůže.

Re: Vše pro stát a politiky:
Autor: P. Boublíková Datum: 20.6.2010 9:25

Napsala jsem něco špatně, nebo mám mlčet jenom proto, že vy si to přejete? Vy jste moderátor této diskuse???

Re: Vše pro stát a politiky:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 19.6.2010 19:39

Jestli tady někdo dělá předvolební i povolební PŠM tak jste to vy paní Boublíková, pan Janyška a vám podobní tak mlčte.

Re: Vše pro stát a politiky:
Autor: P. Boublíková Datum: 19.6.2010 12:11

Ve skutečnosti je 80 % výdajů státu mandatornáích nebo kvazimandatorních, nicméně jak je vidět, předvolební PŠM zanechalo nevratné následky.

Nesouhlsím zásadně:
Autor: D. Streit Datum: 19.6.2010 12:10

Stavební spoření je třeba úplně zrušit:

http://streit.blog.idnes.cz/c/143692/Zrusit-stavebni-sporeni-Vcera-bylo-pozde.html

Stát tady není od toho, aby moderoval komerční vztahy. Má se levně starat pouze o to nejnezbytnější (bezpečnost, obrana apod.) a nezbavovat občany svobody se rozhodovat.

Vše pro stát a politiky:
Autor: J. Řezníček Datum: 19.6.2010 12:01

Pokud by to různé balíčky politiků  myslely vážně se šetřením, tak především radikálně sníží výdajovou stranu veřejných rozpočtů. Sníží náklady na provoz a investice pro spřízněné ( firmy, strany a straníky a někdy prostě kamarády). Zatím to vypadá tak, že postiženi budou občané a ne politici a jejich stát. Vše podle hesla : občane zaplať daně ( politikům) a postarej se o sebe sám.  Daně se zvýší. Chybí ještě zdanit vzduch a procházku po Praze.

A k čemu je to dobré:
Autor: P. Boublíková Datum: 19.6.2010 11:10

vybírat od lidí peníze a zase jim je varcet zpět? Není lepší většinu peněz lidem nechat a vybírat řádově desetinu pro 10 % opravdu potřebných?

No jo, ona se ta armáda úředníků musí taky něčím živit. Proto máme místo jedné sociální dávky pro lidi, kteří jsou na dně, nejrůzenějších sociálních dávek asi 20 prakticky pro všechny.

Vážený komentátore,:
Autor: F. Pavlis Datum: 19.6.2010 10:15

sociální stát od roku 1950 trvale chřadl, až zkolaboval. Přišel rok 1989.  Nastoupila doba nejspíš přechodná, a to tak dlouho přechodná, než se vyrovnají další kroky sociálního transferu s příjmem státu. Která strana nalezne příznivější podmínky pro adaptaci společnosti, to nevím. ČSSD to neuměla a jako levice jen roztáčela spirálu slibů. Je to její běžný způsob existence všude ve světě. Zda nalezne východisko opozice, na to si musíme počkat. Bez umírněnosti ve výdajích se dluhy ani sliby platit nedají...a krocení korupce je nadlidský výkon pro kohokoli a kdykoliv v dějinách. Netěší mě to, ale vaše slzy jsou tak trochu nad špatným hrobem...