18.7.2018 | Svátek má DrahomíraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKOLOGIE: Zatrac(ená či ovaná) biopalivaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 12, poslední: 16.6.2010 7:36, přehled diskusí

PRÁVĚ JSEM SE VRÁTIL.......:
Autor: V. Kolman Datum: 16.6.2010 7:36

Ne, neděste se! Nejsem Klement Gottwald a nevrátil jsem se z hradu :-))

     Včera jsem se vrátil z Německa, které jsem celé projel po dálnici od severu na jih. Co mě praštilo do očí byl fakt, že jsem u Germánů neviděl ANI JEDNO ŽLUTÉ POLE S ŘEPKOU OLEJNATOU!!! Čím to asi je??? Zná někdo odpověď?

ZLEPŠOVÁK:
Autor: V. Kolman Datum: 16.6.2010 7:29

Uzákonit, že k výrobě biopaliv (mám na mysli hlavně "krmení" traktorů a zemědělských strojů) se nesmí použít ani kapka ropy - pouze 100% biopaliva. Pokud by byla biopaliva (+ na biopaliva pracující motory!) životaschopná, pak je vše O.K.

     V opačném případě (obávám se, že TOTO se právě děje) se jedná o cestu do pekel a bylo by nanejvýš užitečné ji ukončit. Únie - neúnie.

Nazdar sebedeklarovaný agrární analytiku:
Autor: J. Měrka Datum: 14.6.2010 21:33

Dovoluji si připodotknout, že procenta mohou být kupř. váhová, či objemová. V tomto případě se pro změnu jedná o procenta energetická. Když už si dovoluji "odborně" informovat, tak, prosím, odborně. Informátorů veřejnosti, co sčítají hrušky s jablky, je ovšem u nás "neurékom". Tak si blbněte dál. Prostý nevědomec se vašimi výrony stejně nepokochá...

Eko Diesel 22,90 Kč:
Autor: Z. Vostrejš Datum: 14.6.2010 19:42

Dnes kousek za Slavkovem. Je to nafta, nebo ne? Dá se to nalít do motoru pět let starého auta ?

Ach jo:
Autor: V. Skalová Datum: 14.6.2010 18:05

Už jen jak slyším "ochrana klimatu" a zelení, tak se mi otvírá kudla v kapse. A to ta biopaliva jsou ještě zlatá, proti tomu, na co nás přijde "solární byznis" ...

Re: Snad chytíme rozum:
Autor: M. Prokop Datum: 14.6.2010 15:29

Nezapomínejte na EU, ta 3,14čovina primárně přišla z Brusele.

Re: Snad chytíme rozum:
Autor: V. Vérosta Datum: 14.6.2010 13:58

"Z přebytků zem. výroby" to by jistě šlo, horší je, že ve Švédsku si "ekologicky" topí olejem, který se pěstuje v Brazílii na pozemcích vyklučeného deštného pralesa.

Re: Snad chytíme rozum:
Autor: M. Franková Datum: 14.6.2010 12:53

No dá-li pánbů a příroda.Ale znáte to,peníze uměli zaslepit i tzv.slušné,kteří byli slušní jen do té doby,než se setkali s balíkem úplatků.

Re: Snad chytíme rozum:
Autor: M. Franková Datum: 14.6.2010 12:52

Vím,vím,viníky jsem si nastudovala vzápětí po"zeleném " čtrvrtku ve sněmovně.

Re: Snad chytíme rozum:
Autor: T. Kočí Datum: 14.6.2010 12:33

Také tady by měl rozhodovat tolik vysmívaný trh.Jakmile je však je něco dotováno,je zle.Levnější palivo z přebytků zem.výroby-trochu nekvalitnější,ale levnější,dobrá alternativa pro velké diesely,např.traktory a náklaďáky.Ale zákonem nařídit užívání a ještě za to inkasovat,to dokázal v poslední křeči parlament,který už dávno měl jít tam.Snad ten nový bude rozumnější a zruší to.

Re: Snad chytíme rozum:
Autor: V. Kain Datum: 14.6.2010 10:44

Hlavní viníci nejsou ti zemědělští šíbři,kteří sice melou něco o záchraně českého zemědělce a přitom je jim úplně jedno zda budeme potraviny dovážet a nebo si je vyrábět sami.Hlavně že se jim plní peněženka našimi penězi.Hlavní viníci jsou ve sněmovně.Nahonem ještě před volbama přehlasovali veto prezidenta a uzákonili zvýšené procento biopaliv.Podívejte jak kdo hlasoval.Všechny strany měli v této zlodějně zastoupení,ale dvě strany měly stoprocentní účast ČSSD a KSČM.To jsou ti co by se láskou k obyčejným lidem rozdali.To by se lidé divili až by měli možnost vědět jak vysoká je odměna od pěstitelů toho žlutého svinstva našim zákonodárcům.

Snad chytíme rozum:
Autor: M. Franková Datum: 14.6.2010 7:05

na poslední chvíli.A nezasviníme si republiku zcela.Kdo by chtěl tvrdit,že řepka je ekologická plodina je buď lhář nebo hlupák nebo obojí.Již na ZDŠ jsme se učili, které plodiny a jak často se mohou na poli opakovat,u řepky se jedná o pětiletý cyklus.Který zlatokop tohle dodržuje?????Bez chemických hnojiv neporoste,je to holka dosti náročná.A všechno to svinstvo kontaminuje půdu a splachuje se do vodních toků.A co dělá s motory našich miláčků,o tom ani nemluvě.Včera se o tom na vlastní kůži přesvědčil i můj oplégr.Volal mu kamarád,že nemůže nastartovat sekačku.A hádejte,kde byla příčina????Celý motor musel být rozebrán a vyčištěn od zbytků tohohle "ekologického" zázraku!Nejsem ,na rozdíl od syna,odborník přes motory.Tak jsem jen skonstatovala,no měli by naši motoristé a zahrádkáři -chalupáři opravy účtovat Bursíkovcům.Příroda nám to po čase zúčtuje všem bez rozdílu.