24.4.2024 | Svátek má Jiří


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Bílý 21.4.2010 18:11

Když tak čtu články a příspěvky...

...napadá mne, jestli se současné "demokratické" řízení státu nepřežilo a nechtělo-li by to něco zásadně jiného. Diktaturu nebo osvíceného panovníka nemám na mysli. Spíše něco odvozeného z teorie systémů, přesněji jejich řízení. Máte nějaké náměty? Asi se to neobejde na začátku bez separace lidí odpovědných, vyznávajících zásadu: na dluh se žít nesmí,  od lidí typu homosapiens stupidus tj lidí s dobrým IQ a velkou mocí (blíže tento druh lidí charakterizuje MUDr František Koukolík DrSc ve svých esejích) a pochopitelně od lidí, kteří je podporují.

J. Láníček 21.4.2010 23:03

Já tu teorii systémů moc neznám,

nemůžete mi naznačit konkrétněji, koho to nemám podporovat ? Na dluh by se fakt nemělo žít, jen je otázka, že když už tady je, kdo ho způsobil a kdo by ho měl zaplatit. Jen mi prosím neříkejte, že hlavně ti, co nám prožrali tu budoucnost, která mohla být jinak tak nádherná - tedy ti chudobní, co na nic jiného než na to žrádlo neměli.  Ten evrgrýn už jsem slyšel mockrát, chtělo by to něco novějšího ! Ona se ta budoucnost totiž nijak nádherně nerýsuje ani tam, kde ta teorie systémů, přesněji jejich řízení, má být téměř dokonalá. Tedy mám na mysli konkrétně USA. O tom MUDr. Koukolík něco nenapsal ? Já potřebuji být asi nejspíš separován, protože mám malé IQ, malou moc, ale jinak akorát velké ho..o !

J. Láníček 21.4.2010 18:03

Dluhy nedluhy, když jde o prachy,

city musí stranou. Na tom jsme se na ÚS shodli napříč celým názorovým spektrem, anžto jde také o prachy naše. A to hlasování ani nedopadlo 8 : 7 , jak se to před tím stalo několikrát, zde jsme konsenzu dosáhli poměrně rychle. My jsme totiž zacítili v kostech, že to vypadá pro toho Paroubka, a ten jaksi preferuje jiné skupiny občanů, proto jsme museli rychle odstranit tu dosavadní nespravedlnost. Zkrátka a dobře - holt jsme se předsamozabezpečili. Kdo by to neudělal, když má tu možnost ! Odkud se načerpají nové potřebné zdroje do systému, to už necháme laskavě na vás. No a  protože důchodový systém nemá rezervy, bude asi nutné zvýšit pojistné - a pracovně aktivní začnou ještě více nenávidět důchodce. A jak se bude dál vyvíjet míra mezigenerační solidarity - Bůh suď ! Místo zvířátek v zoologické zahradě budou bohatí dělat kmotry samodůchodcům. A když se snad nové zdroje na udržení vyrovnané bilance příjmů a výdajů opravdu nenajdou, budou muset ti důchodci patřící do nižších příjmových skupin zasponzorovat ty patřící do těch vyšších příjmových skupin. A máš to Paroubku, teď si klidně ty volby vyhraj !

P. Boublíková 21.4.2010 19:48

Re: Dluhy nedluhy, když jde o prachy,

Odkud se načerpají nové zdroje do systému?

Jaroušku, vy jeden blekoto: když jsem vás před časem upozorňovala, že v systému zdravotnictví bude nedostatek peněz, napsal jste, že "pojišťovny si s tím budou muset nějak poradit". Takže v tomto případě "důchodový systém si s tím bude muset nějak poradit". Přeberte si to jak chcete.

J. Láníček 21.4.2010 20:34

Re: Dluhy nedluhy, když jde o prachy,

Milá paní, sice v hlavě nenosím kompjůtr, ale i tak jsem přesvědčen, že si mě s někým pletete - nejspíš s nějakým politikem. Toto totiž řekl nějaký politik, ale já to rozhodně nebyl, ještě to tak !

h. buddemeyer 21.4.2010 17:20

Je to pravda

Nejhorsi na tom je ze vlastne obycejni lide z toho zadluzeni ani nic nemaji a plati  a plati. Co je mi platne ze cloveka co rozhoduje o financich si volim, kdyz ho vlastne ani neznam a dozvim se o nem jaky OPRAVDU je az po volbach a to jen neco, co vystouraji novinari.Je to vlastne takove,,O nas bez nas,,Ale zodpovednost ma cely narod za spatne rozhodnuti nebo prosustrovane penize. Nechala bych to zaplatit kazdemu jednotlivci, ktery to spatne rozhodnuti udela.A take spoustu veci, jako maly stat vlastne ani nepotrebujeme. Jsem zasadne pro neutralitu, cimz by odpadly nehorazne naklady na armadu a bylo by na splaceni dluhu.

J. Marešová 21.4.2010 17:10

Dluh České republiky

Náš dluh je sice věcí nás všech,  ale není síla, která by jeho zvyšování zabránila. Nikdy bych nevěřila, že je mezi námi tolik omezených voličů, kteří třeba pro ubohých 30 Kč, zvolí stranu, která nás do těchto dluhů nejvíce zavedla. Nechci hájiit strany ostatní, ale politici jako takoví nemají kromě touhy po moci vůbec žádnou zodpovědnost. Plýtvá se na všech stranách, proč naše malá republika potřebuje mít třeba 14 krajů, kde úřadují desetitisíce byrokratů, těmi to ale nekončí, je ještě řada dalších institucí, které jsou zcela zbytečné. Několik ministerstev, která jsou také zbytečná, i za bolševika bylo ministerstvo školství a kultury, dnes musí mít každé svého ministra a budovu.  Lidé se naučili za těch 20 let nakupovat věci, které nepotřebují, za peníze, které nemají. Přesně tak hospodaří i stat.

J. Láníček 21.4.2010 17:42

Drahá paní, nevím čím jste omezena vy,

ale o věci moc nevíte. Pokud tedy tvrdíte, že reforma zdravotnictví měla stát na  oněch neustále omílaných 30-ti korunách. To byl jenom takový pokusný balónek, jak snadno se nechají lidé oblbnout - a pak mělo přijít to hlavní. Ono totiž tím zdravotnictvím  ročně proteče 220 miliard - víme ? A do zdravotnictví patří i zdravotní pojišťovny, nemocnice a další zařízení - taky víme ? A stát je špatný hospodář a na nic nemá peníze, proto je nutné všechno předat do rukou lepších hospodářů. A ti ne že budou ve ztrátě, ti začnou brzy i vydělávat (proč by to jinak dělali ?). Teď je jenom otázka, kdo by to měl zaplatit. Schválně zkuste hádat třikrát,  jestli to uhodnete. A vám připadá, že toho i teď platíte málo ? Nejspíš jste zdravá jak řípa, ať vám to dlouho vydrží ! A když ne, ať tady není ministrem financí mistr světa v boji se všemi druhy světových krizíí - bývalý bratr v kristu, Kalousek !

P. Boublíková 21.4.2010 19:53

Re: Drahá paní, nevím čím jste omezena vy,

Je to velmi jednoduché. V systému privátního zdravotnictví se nestane, aby šel člověk na totéž vyšetření třikrát, jak se to teď stává. Veřejnoprávní pojišťovny jsou neziskové, takže je jim srdečně jedno, jestli se ve zdravotnictví plýtvá nebo ne. Že nyní tohle všechno neplatíte, je jen zdání...

J. Šejnoha 21.4.2010 16:20

jednat zodpovědně se stává úchylkou

Každý rozumný a  zodpovědný  člověk, ať pravičák nebo  levičák,  musí  souhlasit  s Vámi i s výzvou podnikatelů.

Pochopit prostou pravdu, že nekonečné zadlužování  musí  dřív či později skončit bankrotem,  by měl  i  žák  páté třídy. A pokud se  bankrotu  vyhneme, tak  i samotné nekonečné placení  astronomických  úroků  bude  ČR táhnout ke  dnu.

Problém je  v tom, že  zodpovědných občanů je  málo ( jak vidíme  podle  zcela  nesmyslných půjček na zcela zbytné  věci)  a  mezi politiky jsou naprostou vyjímkou.

Tedy pokud  nepočítáme  zodpovědnost za  volební  výsledek,  svoji a  stranickou kasu !   

J. Láníček 21.4.2010 17:28

Až mi přidáte bratru 30-40 tisíc,

taky se stanu zaníceným rozumným a zodpovědným obhájcem nezadlužené budoucnosti. A budu ji hlásat ještě hlasitěji, než ti současní nejhlasitější hlasatelé. Nejhlasitějšími hlasateli jsou tudíž především ti, kteří se nejdřív postarali, aby jim ta úsporná opatření pokud možno  žilou moc nepustila. To jsou ti schopní a úspěšní, kteří se nám hloupějším snaží celou dobu trpělivě vysvětlit, že když jim sebereme 10 tisíc, nic to neřeší, protože jich je málo. Daleko efektivnější prý bude, když se těm ostatním sebere po tisícovce. A zodpovědných občanů by tady nebylo zas až tak málo, jenže je tady také hodně těch nezodpovědných poskytovatelů všelijakých rychlých půjček a podobných "produktů". A když je člověk neznalý věci nebo v hmotné nouzi, lehce těmto nabídkám podlehne !  Zkrátka - na tak malou zemi je tady přespříliš zlodějů a podvodníků všeho druhu !

P. Čech 21.4.2010 11:22

Protistátní činnost politických stran

Jeden z mála článků, velice trefně popisující stav ČR. Kde je příčina? V rozhazovačné politice minulých a současných vlád a poslanců Ze všech politických stran. Nemá žádný smysl dohadovat se, která ze stran se na tom stavu podepsala více a která méně. Podepsaly se všechny. Neustále vznikají nová a nová, zcela zbytečná ministerstva a úřady. Ze státního rozpočtu jsou přímo a nepřímo financovány zbytečné instituce, zabývající se průzkumy veřejného mínění, jejichž výsledky jsou přinejmenším sporné. Zbytečně je placen senát se skoro nulovými pravomocemi. Poslanci jezdí na zahraniční cesty nikoliv pracovně (tak to pouze nazývají) ale na dovolenou. Výsledkem pracovní cesty totiž musí být nějaký efekt, který zde povětšinou chybí. Jsou placeny tisíce t.zv. poradců, když při zbytečném počtu 200 poslanců a téměř 100 senátorů by měli oni sami být odborníky, ten či onen na tu či onu oblast. Bývalým komunistickým pohlavárům jsou vypláceny nehorázné důchody. Ve státních podnicích jsou t. zv. manažerům vypláceny nehorázné odměny za to, že vedou své podniky ke krachu. Zaměstnancům těchto podniků jsou poskytovány benefity, přestože tyto podniky hospodaří v červených číslech. Politickým stranám jsou poskytovány obrovské prostředky, které ony následně používají k dalšímu zadlužování státu a mrhají jimi na výrobu zbytečných předvolebních billboardů a nalévání piva za 2 Kč. A tak bych mohl pokračovat a pokračovat. Řešení je jednoduché. Přijmout zákon, zakazující schodkový rozpočet. Výše zmíněné a mnohé další naprosté zbytečnosti, resp. jejich zrušení, by schodek zcela jistě vyrovnaly. To, co zde nyní máme je důsledek protistátní činnosti parlamentních politických stran a jejich diktátorské vlády nad občany této země. A o tom to je.

P. Kolář 21.4.2010 10:41

Paroubek: přidáme, ale po nás potopa!!!

Tak to zaznívá v každém jeho vystoupení, ale když Ústavní soud rozhodl o výši důchodů, byl z toho Jiřík  lehce vyveden z míry. Z toho jednoznačně plyne, že ČSSD slíbí všechno, ale nesplní nic, jen to (jako vždy) na někoho svede.

J. Anděl 21.4.2010 10:20

na okraj - o skákání z okna

Ano, pud sebezáchovy je silnější než tendence učit se napodobováním. Funguje však právě jen u bezprostředního ohrožení, nebo možná v závislosti na naší schopnosti si to ohrožení uvědomovat.

Proto mě příklad se skákáním z okna trochu rozčiluje, snad i proto, že je tak často používán. Přitom je evidentní, že z okna neskočí (téměř) nikdo. To proto, že každý tam vidí to bezprostřední ohrožení. Ale jinak je na napodobování postavena naprostá většina lidského chování. Napodobujeme rodiče, učitele, vzory. Pokud v nějakém konání nevidíme bezprostřední ohrožení, je tlak na vybuzení pudu sebezáchovy zbytečný. Pokud si neuvědomujeme reálná rizika zadlužení, pokud nevidíme, jaký konkrétní dopad to bude mít na náš osobní život (pud sebezáchovy se vztahuje myslím jen na vlastní život), nebude nám to připadat stejné jako skok z okna.

To jen na okraj. S obsahem článku souhlasím.

J. Anděl 21.4.2010 10:22

Re: na okraj - o skákání z okna

P.S.: netvrdím, že napodobování je za všech okolností správné. Jedním ze znaků dospělosti je kontrolovat své chování a rozhodovat se vědomě.

V. Liehne 21.4.2010 10:01

utopie

Chtěl-li by nějaký politik něco udělat se zvyšujícím se státním zadlužením musí získat voliče, aby o mohl provést. Jalové řeči bohatých politiků nebo ještě bohatších "ekonomů" nepomohou. Jeden návod, kterému by rozumněl každý bych měl. Ať se politická strana, která chce ušetřit "na lidech" napřed zaváže, že stejné dopady napřed prosadí pro poslance a senátory. Tomu by rozumněl každý a hned by se vidělo kdo chce jen drát z lidí kůži, ale sám nic ze svého neslevit. Jak nadepisuji utopie.

P. Čech 21.4.2010 11:30

Re: utopie

Může to provést silou svého hlasu, který ovšem nesmí být ovlivňován jeho politickou stranou, jak káže ústava a poslanecký slib. Do té doby, kdy poslanci budou pod knutou svých politických stran, se nic změnit nemůže. Politické strany totiž hájí své zájmy a jejich žvanění a lži o tom, že hájí zájmy občanů jsou pouze ohlupováním důvěřivých voličů. A o tom to je.

J. Bakala 21.4.2010 13:42

Re: utopie

Utopie-bohužel následně postihnou dusledky ty"0bycejne lidi"sám dodnes nevím jestli jsem obyc.lid ale asi jo

J. Tachovský 21.4.2010 9:44

dluh

Statni dluh obecne neni spatny. Kdyz si napriklad stat pujci 100 miliard a postavi za to dalnici a na mytnem bude vybirat vic, nez jsou uroky z toho dluhu, je to OK. Bohuzel tomu vetsinou tak neni. Politivi, kteri jsou u moci si za cenu dalsiho zadluzovani kupuji od volicu moc na dalsi volebni obdobi a to je cesta do pekel.

Jinak odmitam, ze statni dluh se prepocitava na jednoho obyvatele. Ja jsem si od nikoho tech 130.000, ktere jsou udajme muj podil na dluhu, nepujcil. Jestli stat nebude schopen dluhy splacet, at zbankrotuje. Zase takova tragedie to neni a deje se to pomerne casto. Daleko horsi vec nez statni bankrot, je osobni bankrot, to uvrhne cloveka do nouze. statni bankrot je jen mensi neprijemnost s vymenou penez, zhorsenim sluzeb a muze mit i pozitiva ve zmenseni byrokraticke zatezi lidi.

P. Čech 21.4.2010 11:33

Re: dluh

Máte pravdu. Ještě bych však dodal, že ke každému státnímu půjčení peněz by mělo být vypsáno referendum, protože žádná politická strana, žádná vláda a žádný poslanec či senátor k tomu nemají mandát, protože ve svých volebních programech to nikde a nikdy neuvedli.

J. Bakala 21.4.2010 8:56

naprosty souhlas

Jsem zhruba stejný ročník jako pan profesor /1946/ o tom že hospodaření státu ma byti stejné jako hospodaření doma jsem bytosně přesvědčen.Někde jsem v prof.Samuelsonovi našel věty -není rozdílu mezi hospodařením státu továrny nemocnice školy a rodiny..druhá věta,že nejsou volné penize,když chci na něco dát penize musím je odněkud odebrat.Prof.Milton Friedmann má krásnou statˇ o trojím druhu peněz-první jsou naše vlastní o ty se staráme velmi pečlivě a víme co si můžeme dovolit,druhé jsou peníze nám svěřené/dozorčí rady a.s.s.r.o. etc.-třetí jsou peníze státní a ty nám  nedělají žádně problemy kupujeme co chceme dráž, a něco si uleváme pro sebe.

R. Sladka 21.4.2010 8:38

Souhlas

Má to jeden háček: všechny politické strany se shodnou, že je třeba směřovat k vyrovnanému rozpočtu. Rozcházejí se, pokud se nemýlím, v tom, jakým způsobem se k němu dobrat.

Rozhodně nesouhlasím s populistickou politikou ČSSD, ale na druhou stranu jsem přesvědčena, že jestliže začneme šetřit tím, že sebereme peníze maminkám na mateřské dovolené (možná proto, že je to taková vrstva obyvatel, která má nejmenší šanci se bránit jako celek a narušit tak sociální smír?!), tak je to stejné zvěrstvum a nejde o odpovědnou politiku, to ať se na mě ostatní pravicově ladění voliči nezlobí.

Jistě si, pane profesore, vzpomenete, že pokud rodinný rozpočet nestačil na všechno, konala se (alespoň pokud já si to pamatuji ze své rodiny), rodinná rada, co je důležitější a co méně důležité.Ale nerozhodovalo se to tak, že kdo se nemohl bránit a hájit svá práva, tak ten byl na posledním místě.

A o tom to, nezlobte se na mě, ve skutečnosti je.

I. Šenkyříková 21.4.2010 9:01

maminky na MD

Jen bych ráda podotkla, že v případě maminek se často pletou hrušky s jabkama. Mateřská dovolená je tem půlrok, co je placen jako ,,nemoc" a ten zbytek 2,3,4 roky je pak rodičovský příspěvek, který je momentálně 3fázový a vyberete si jej dle libosti.  Já sama jsem měla děti ještě před zvýšením obého a nouzí jsme netrpěli. Jen jsme si nekupovali ultrasuper výbavičku a kočárky, ale na výlety, jídlo, oblečení a vše co  jsme normální potřebovali, jsme měli. A to manžel nijak velké příjmy neměl a bydleli jsme ve státním drahém bytě. Ale to je jen část diskutabilních výdajů. Druhá část jsou jisté platy státních zaměstnanců, které se každý rok zvyšují, bez ohledu na jejich efektivitu a produktivitu. A to si tak rozhazuje stát, který nevydělává, pouze přerozděluje to, co sebere těm, kteří vydělávají a zaměstnávají lidi, kteří se na tom vydělávání podílí. Ale o ty se stát nestará.  A křik učitelů o malých platech také moc neberu. Jejich výkonnost, odbornost a profesionalita je často napendrek. Mám 4 děti, všechny školou povinné, kterým jsme našli školu, která patří k nejlepším ve městě. Ale při delších zkušenostech s místními pedagogy mohu zodpovědně prohlásit, že 1/4 jsou OPRAVDOVÍ pedagogové na svém místě, 2/4 jsou klasické učitekly a 1/4 naprosté slepice. A tito všichni jsou hodnoceni dle tabulek a ne podle výkonu. Dokud to nebude na ředitelích, nebudu jim přát ani korunu navíc, protože si ji nezaslouží. A mohla bych pokračovat úřady... 

O. Malstoka 21.4.2010 9:47

Re: maminky na MD

Velice Vám děkuji. Lépe bych to nezdůvodnil. Jsem 74letý táta 2 dětí, 6 vnoučat a 2 pravnoučat. Nikdy jsme neměli peněz nazbyt, ale copak to je nejdůležitější? I se skromnýmy prostředky se dá šťastně žít a vychovávat své potomky. Kdyby se stát choval jako normální rodina, tak by bylo mnohem lépe, ale když je kapsa prázdná a slibují se lukulské hody, pak těm co naletěli dobře tak.

K. Kužel 21.4.2010 13:11

Re: maminky na MD

Díky za hlas rozumu!

http://karelkuzel.blog.idnes.cz

R. Sladka 21.4.2010 14:17

Re: maminky na MD

Řekla bych, že z mého příspěvku je jasné, že akcent nebyl na mateřské dovolené, ale na tom, že se sníží dávky maminkám (nebo otcům), kteří celodenně pečují o malé dítě. Příměr s hruškami a jablky moc nesedí.

To, že někdo neměl nouzi v době mateřské není žádný - podotýkám žádný - věcný argument. Mám tři děti a také jsme netrpěli nouzí. Zato nyní znám několik maminek, které nouzi mají. A nejezdí k tomu na zámořské dovolené.

Navrhovala bych tedy, aby stát začal šetřit od nesmyslně vyhazovaných sedmi- až desetimístných částek, které až dosud vynakládá na svůj přebujelý aparát a na veřejné zakázky pro své kamarády. Teprve ve druhé (třetí, případně x-té) vlně bych se zaměřila na maminky. To je celé. A nevidím v tom žádný hlas nerozumu.

Je to stejné, jako když jsme začali zdravotní reformu poplatky a dál jsme se nedostali. Mohu říci z vlastní zkušenosti, že úroveň a způsob zdravotní péče je k uzoufání, a stále se horší. Tím se mělo začít, a poplatky by pak z té reformy vyplynuly samy od sebe. Takhle pouze fůru lidí namíchly. Ne pro těch 30,- Kč, jak stále omílají média, nýbrž z principu. Je to stejné, jako když Dráhy chtějí zvedat ceny na evropskou úroveň, ale jimi poskytované služby tomu naprosto neodpovídají. 

Zkusme začít reformami systémů a pak bychom se k vyrovanému rozpočtu mohli alespoň přiblížit. A nemuseli bychom si vypomáhat superhrubou mzdou, aby nám to vůbec nějak vyšlo.

I. Šenkyříková 21.4.2010 15:55

zdravotní reforma

Hm, nelze než souhlasit. Státní zakázky za spousty miliard, které kolikrát ani nejsou v takové míře potřeba je jeden z problémů, který je třeba řešit. Ale neříkal rozhazovačů guru v době krize, že je třeba stavět silnice a stavět a vůbec dělat tyto potřebné věci v rámci dobra pro tuto zemi? Že to vždy v dobách krize zabíralo? A rok se s rokem sešel a kde nic tu nic. A ta vaše zmiňovaná zdravotní reforma? Co se týče ošerřování lidí, nevidím změnu k horšímu. Nás vždy ošetřili řádně a kvalitně. A to jim nic nenabízíme. Nikdy. Ani před operacemi, kterých jsem prodělala několik.  Jen snad, že po zrušení poplatků u lékaře už jsou tam zase fronty maminek s dětmi s rýmečkama.  Chvilku tam chodily jen s opravdovými problémy. Jedna taková návštěva přijde pojišťovnu min na  400 Kč + léky + další ošetření a kontroly, mnohdy zbytečné. Tem mini poplatek měl lidi přimět zamyslet se nad prioritami. Máme známou s roztroušenou sklerózou. Její léčba je nesmírně náročná a mne těší, že vždy, když s kašlíkem nejdu k lékaři a zkusím to po poradě telefonem sama volně prodejnými léčivy,  zůstane víc na její léky. Tuhle jsme stály s dcerou v lékárně jedné značky, která dává slevu na recept, za paní, která měla od lékaře předepsanou blbost za 40 Kč. Přikoupila si k tomu geladrinky a podobné sporně fungující doplňky stravy za dalších 700 Kč. Pak vytáhla kartičku a nechala si odečíst oněch 30 Kč, které měla mít jako poplatek za položku na recept. Vyprskla jsem smíchy nad komickostí té situace. Bába otravovala doktory, každou chvilku jiného, litovala poplatků a přitom vyhazovala svůj malý důchod za nesmysly. A takových je hafo. S nimi tu reformu neuděláme. Na lékařích to asi jen nebude.

M. Anklewicz 21.4.2010 7:59

Stejná práva i stejné povinnosti.

V r.1989 mne přesvědčoval kde kdo o prospěšnosti hospodářské soutěže. Jsem hloupý a proto jsem si soutěž představoval jako soupeření lidí nebo firem za stejných podmínek. Zůstávám pořád stejně hloupý a proto nechápu, že za  hospodářskou soutěž může být považováno soupeření firmy, která neplatí daně(je v daňovém ráji) a firmy která platí daně v České republice. Ti podnikatelé mi připadají jako děti, které si s námi nehrají, protože není po jejich.  Dnes máme svobodu, proto se také můžeme rozhodnout jak budeme postupovat.  Proto ať odejdou. Nemáme právo je tady držet. Jestliže ale nemají chuť se podílet na společném státě (většina lidí jsou zaměstnanci, platí daně v plné výši a o daňových rájích pouze četli), proč by měli mít stejná práva, jako ti kteří zde bydlí a platí daně v plné výši? Proč by je měly ochraňovat české zákony a české úřady placené z českých daní. Proč by neměli být prohlášeni za cizince s povinností žádat o povolení k pobytu. Chtějí-li se k tomuto státu chovat jako cizinci ať jimi jsou. A stát by měl podporovat své podnikatele, ne cizí.

O. Malstoka 21.4.2010 9:50

Re: Stejná práva i stejné povinnosti.

Doporučuji se vrátit k základnímu vzdělání, a nechtít být filozofem.

M. Anklewicz 21.4.2010 10:27

Re: Stejná práva i stejné povinnosti.

Doporučuji se naučit diskutovat. Urážet zvládáte na jedničku.