20.5.2019 | Svátek má ZbyšekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


HISTORIE: Kdo byli vlastně vrazi?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 464, poslední: 24.1. 2010 8:33, přehled diskusí

Re: Na úrovni popírání šoa:
Autor: Wotan Datum: 24.1.2010 8:33

Každý civil, který je přistižen v bojovém pásmu v době válečné je považován za banditu a

   zastřelen!

Re: Těsně po válce:
Autor: Wotan Datum: 24.1.2010 8:22

Nepravda!  Těch 6000 jsou sebevraždy! 20000 vraždy!

Re: I v případě Srebrenice...:
Autor: Wotan Datum: 24.1.2010 8:16

 V 90 letech tuto vraždu projednával Hradecký soud, ale jelikož se to událo 11 5.1945,

 tudíž po válce, nebylo to klasifikováno jako válečný zločin, ale pouhá vražda a ta je po 20 letech promlčena!

No!:
Autor: Honza Datum: 23.1.2010 15:07

Jenom v Treblince nemci povraždili průmyslovým způsobem nejméně milion lidí. Lidí, kteří se neprovinili ničím. Němcům stačilo k oprávnění jejich zabití jen prostá existence těchto lidí, nepohodlná jejich německé nadlidskosti. Na konci války, když táhly esesácké jednotky přes české území na západ, v naději na  zajetí, vraždili po cestě české lidi bez nejmenších skrupulí pořád dál, jak byli zvyklí z Ruska a Ukrajiny. Počet obětí pochodů smrti, které němci hnali do svého vnitrozemí, vsílené z koncentračních táborů, těch byly statisíce.Táhli i Čechami, takže je naši lidé viděli v jejich pilné, a podle německého pohledu na svět i chválihodné, činnosti. To, co se jim po těchto zločinech dostalo od Čechů  v odplatu, bylo směšně málo.

Re: "svobodovci" anebo "pikovci":
Autor: Alarien Datum: 23.1.2010 11:34

Proboha, když už máte, sociologu, potřebu psát o historii, tak si nejprve zjistěte fakta. Heliodor Píka byl od konce dubna 1941 šéfem československé vojenské mise v Moskvě a z tohoto titulu se jako voják-diplomat nepochybně podílel na jednáních o vzniku 1. čs. praporu v Buzuluku. Byl to však voják-diplomat, nikoli frontový velitel. Jednotce od počátku velel Svoboda, který byl operačně podřízen sovětskému velení. V květnu 1943 se 1. prapor stal v Novochopersku jádrem 1. čs. samostatné brigády. Velitelem byl opět Svoboda, který zůstal v jejím čele i po zformování 1. čs. armádního sboru v červenci 1944, jehož velitelem byl jmenován generál Jan Kratochvíl. V průběhu karpatsko-dukelské operace, vlastně hned po prvních neúspěších v září 1944, byl Kratochvíl z rozkazu Koněva zproštěn velení sboru a nahradil ho opět Svoboda, který velel sboru až do svého jmenování ministrem národní obrany košické vlády, kdy ho počátkem dubna 1945 nahradil v čele sboru Karel Klapálek. Blábol o propůjčeném autě ministru obrany od zástupce náčelníka generálního štábu, kterým Píka po válce byl, nestojí ani za komentář.

Re: Pochod smrti z Brna - pro Pergilla:
Autor: Pamětník Datum: 22.1.2010 10:07

Kohn, prosím jich, zkusej myslet s nadhledem.

Většina těch Němců z Brna byla také vinna jenom tím, že byli Němci.

Re: Pochod smrti z Brna - pro Pergilla:
Autor: Izak Kohn Datum: 21.1.2010 17:51

Jaksi nelze takto rozlišovat. Jen asi je lépe vinný a nevinný. A také se dá rozlišit jít oblečen ,byť málo , ale i najezen s min. os. majetkem do jiné domoviny s nadějí na žití s pocitem vinny. A to v protikladu s pochodem tety z Flossenbúrgu  hladové,neoblečené bez naděje na přežití a vědomím nevinny. Jen té rasové. A kdo se jí omluví? Prosim jich pěkně ,německý národ ať raději ještě  sto  let mlčí.

Potkal se jugoslávský a český partyzán po válce:
Autor: Vládínek Smolík Datum: 21.1.2010 17:06

a bavili se:"Co jste dělali za války?" ptá se Čech."Co by, stříleli jsme Němce!" "A co vy?" ptá se Jugoslávec."Bejvali bysme taky stříleli, ale vono to až do 9.května bylo zakázaný."

Re: Pochod smrti z Brna - pro Pergilla:
Autor: Pamětník Datum: 21.1.2010 16:08

Takže některé pochody smrti jsou podle Vás spravedlivé a jiné ne?

Podle mě jsou opovrženíhodné všechny zločiny, ať už jsou páchány v duchu jakékoli ideologie.

Re: Pochod smrti z Brna - pro Pergilla:
Autor: Izak Kohn Datum: 21.1.2010 15:45

Pane pamětníku to vše nemuselo býti a chodilo by se na pochody  sportovní a zábavné do Vídně. Avšak díky "nešťastníkům",kteří vymysleli své pochody , došlo  i na ten z Pohořelic. A věřte, že v těch pochodech smrti průtrž mračen byla vítána , neb se aspoň naposled napili než je SS odstřelil .To byl zločin!! Klidný a spořádaný.

Re: Pochod smrti z Brna - pro Pergilla:
Autor: Pepikk Datum: 21.1.2010 14:00

No a co.

Re: I v případě Srebrenice...:
Autor: EM Datum: 21.1.2010 13:19

Předně si dovolím ohradit se proti tomu, že mi podsouváte tezi, že za války se vraždit může a po válce nikoliv. To jsem neřekl ani nenapsal, ovšem vraždit civilisty, (kteří se nebrání) PO válce pokládám za přitěžující okolnost. Naopak pokládám za morálně poněkud úchylné tvrdit, že pokud náckové vraždili civilisty za války, tak "svobodovci" jsou tímto oprávněni vraždit civilisty po válce. Nezdá se Vám ?

Kromě toho, v Postoloprtech a v Přerově (např.) nevraždili nějaké tlupy čs. vojáků, kteří se dočasně vymkli kontrole, ale jednalo se o organizovanou armádní akci (na rozkaz).

Pochod smrti z Brna - pro Pergilla:
Autor: Pamětník Datum: 21.1.2010 13:14

Ten pochod Brno-Pohořelice se uskutečnil poslední květnovou neděli. Nešťastníky na pochodu chytila velká bouřka-průtrž mračen. Někteří staří lidé po cestě zemřeli. Někteří se snad opravdu utopili ve škarpě.

Byl to divoký odsun, byl to zločin!

Fotografie:
Autor: Josef Datum: 21.1.2010 10:43

Z Postoloprt a Žatce existovaly a existují. StB se ovšem rychle v roce 1989 postarala před odtajením o jejich zmizení. Jsou o tom výpovědi jak prošli archivy a dokonce v muzeu Žatce jsou vystřižené fotografie pachatelů z denního tisku z roku 1947. Nabýzeli se dokonce v 90 letech pod rukou za vysoké ceny. Nikdo ovšem nebyl bohužel ochoten je zaplatit. Jsou tedy dnes v privátních archivech.

Re: "svobodovci" anebo "pikovci":
Autor: zdenek Datum: 21.1.2010 10:33

Dobrý den, přečetl jsem si Váš příspěvek a nevěřím očím.Něco tak krásného, pravdivého a přesvědčivého jsem dlouho nečetl. Je škoda ,že toto prezentujete asi jen zde. Bylo by dobré toto učit na škole,nejlépe sociologie.Ať ta mladá generace zná skutečnou pravdu o svých rodičích příslušnících čs.armády vrazích a zrůdách. Jo  a slyšíte jak se obrací v hrobě?

Re: K "pochodu smrti Brno - Pohořelice":
Autor: čm Datum: 21.1.2010 9:38

Spíš ochoten. Co řikat taky člověku, kerej to označí všechno za takový menší Praha - Prčice. S obrovskym úsilím se mi podařilo přežít ve zdraví desítky let  těhle vašich bolšánskejch plků. Ještě pár let a ste v troubě resp. v hrobě. A bude pokoj. Vaše děti totiž na Vás kašlou a jen hrabou. Váš bývalý člen tu vaši bolšánskou sebranku  označil naprosto přesně. A to je prosím, pravý komunista.

Re: Kde se stala chyba?:
Autor: Český Honza Datum: 21.1.2010 9:03

Co se týká pana Komárka, ta k to naprosto sedí.

Re: Vlku, vy lžete!!!:
Autor: NevericiTomas Datum: 21.1.2010 0:46

SS byla vyberova jednotka do ktere se lide hlasili dobrovolne a byla povazovana (vseobecne) za elitni...

Re: Že je Komárek popleta:
Autor: Antonín I. Datum: 21.1.2010 0:24

Važený pane-paní-slečno Mell, pan Komárek není popleta. Myslím, že je to pomýlený člověk, který rád píše o věcech kterým nerozumí. Asi ho za to platí. Ovšem tím snižuje věrohodnost deníku, pro nějž píše. Zdá se, úcta a slušnost jsou pojmy, které dosud nezvládnul. Stejně tak jako nepochopil nutnost, že zprávy mají být pravdivé, snadno dokazatelné. Je to pisálek ale je nebezpečný, protože čtenáři si pravdu neověří a podvědomě si zapamatují ty lži. Pamatuji jak asi před dvěma roky napsal hanebný článek o prezidentu Masarykovi, osobnosti, které nesahá ani po kotníky, i kdyby prezident stál po kolena v bahně. Je to smutný obraz našeho novinářství.

Re: Kde se stala chyba?:
Autor: Lomikar Datum: 20.1.2010 23:58

On totiž Martin Komárek ze skopčáckých novin MF je docela obyčejný dobytek.

Re: princip mučení:
Autor: J.Anděl Datum: 20.1.2010 23:45

Ano, to sedí. Je tu i jiný článek, proč jsme nezrušili komunistickou stranu. Některý diskutující tam lituje, že to nebyla skutečně krvavá revoluce, jak se na revoluci patří.

Co by se stalo? By mezi katy by byli mj. ti nejbezksrupulóznější komunisté. A ti by nám dnes vládli.

Jaká by to byla změna :-). I když ba ne, bylo by to horší. S takovými činy v zádech by bylo nutné uzákonit, že to bylo správné, a pochybovače tvrdě trestat.

Vtipné na tom je, že pochybovači by měli také krušně komunistickou minulost.

Takže zloděj by kritizoval zloděje. A ostatní by se rozdělili do skupin Sparta - Baník a šli by si po krku, protože jinak by byla nuda.

Re: "svobodovci" anebo "pikovci":
Autor: nosál Datum: 20.1.2010 23:41

Kde jsi tu sociologii proboha studoval? Vždyť nejsi schopen ani napsat souvislou větu.

Re: "svobodovci" anebo "pikovci":
Autor: J.Anděl Datum: 20.1.2010 23:37

Nu, dobrá, na tom něco je.

Když do toho ale tak vidíte, jak se to má s tou fotografií? V tom pan Vlk také falzifikuje? Nebo tentokráte ne? Není to pak minimálně podezřelé a k zamyšlení se?

Re: Obětí 6. května, Praha 4:
Autor: NevericiTomas Datum: 20.1.2010 23:35

Zkuste googl street view...uvidite ze jsou to pavlacove cinzaky ze 30. letch...pomerne zname stavby...

Re: Kde se stala chyba?:
Autor: Dr. Chocholoušek Datum: 20.1.2010 23:33

Asi to byla nějaká provokace ala Neda, vzpomínáte? Podle vašeho tvrzení, ehm...Jak se jí daří mimochodem?

Re: Jelikož je jasné, že na to nechcete přijít, musím vám to zase říct já::
Autor: Dr. Chocholoušek Datum: 20.1.2010 23:31

Obdivuji váš orlí zrak, já tam přes tu vegetaci nic nevidím. Budu si tam muset zajít osobně.

Re: Heydrich údajně prohlásil . . .:
Autor: NevericiTomas Datum: 20.1.2010 23:30

Vsak svihli...Cechoslovaci!

"svobodovci" anebo "pikovci":
Autor: sociolog Datum: 20.1.2010 23:24

Pan Vlk falzifikuje nase dejiny od sameho zacatku. a sice tim, ze nasi zahranicni csl. armadu nazyva "svobodovci". Vrchnim velitelem, ktery armadu v Moskve orgaizoval a spoustu Cechu, Slovaku a dalsich utecencu z Nemci okupovanych uzemi, byl od sameho zacatku totiz Benesem povereny general Pika. Svoboda byl totiz v dobe, kdy tyto zacatky nasi armady  az do poloviny roku 41, tedy skoro dva roky, boijkotovali ceti komuniste, citici se povinnovani lojalitou Stalinovi, ktery uzavrel se soudruhem Hitlerem pakt proti imperialistum,  Pikovi podrizen.. Stal se vrchnim velitelem  az po svem pozvolnem prechodu na komunisticke pozice v dobe tvoreni armady..

Aby se o techto historickych faktech po valce nemluvilo, byl general Pika jako jeden z prvnich povesen a ministr obrany Svobda pak jezdil v jeho aute, ktere mu Pika po valce propujcil pro reprezentativni ucely. 

To jen na okraj, abychom pochopili, co Vlkovi uchazi. Totiz, ze komunisticti provokateri v csl. armade pachali vedomne dle vzoru Rude armady zverstva, aby nas narod privedli v podruci  batusky Josefa Visarionovice. Vsechny pokusy vysvetlit tyto zacatky bolsevisace u nas, ktera probihala pod zastitou  Benesovyh Dekretu, zatim uspesne blokuji ruzni Vlkove a zakon o Benesovi coby budvateli (predkomunistickeho" statu.

Jde snad o kani se nad nasimi zlociny vuci bezbranemu obyvatelstvu, nejvetsi mensine nasi republiky? Anebo spise o pochopeni, jak se nas dosud vicemene slusny,  moralni a ve svete vazeny  narod naucil krast a zabijet, aby tak pokracoval v padestych letech a v devadesatych vynalezl pojem "tunel"?. Napr. justicni vrazdou posledniho cestneho cloveka v nejvyssich kruzich, totiz generala  Piky, ktery jako maloktery o nebezpeci horziciho z Vychodu vedel a Benese po celou valku marne varoval? Aniz by jeho katove byli kdy potrestani.. Vlk pracuje na zapomneni, potlaceni okolnosti, ktere umoznily prni vlnu naseho "znarodeni" pulky majetku v ceske kotline, ktere nas pan "odstatnilo" vsechny.

Re: Tyhle reakce si píše Vlk sám.:
Autor: NevericiTomas Datum: 20.1.2010 23:22

Kasarna s kulatym oknem. Vem si prasek clovece...

Re: KZ Postoloprty:
Autor: Jara London Datum: 20.1.2010 23:20

Můžete prosím uvést ty české zdroje"? Rád se s nimi seznámím.