22.7.2019 | Svátek má MagdalénaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KNIHA: Ron Paul - End the FedŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 60, poslední: 8.2. 2010 14:22, přehled diskusí

REVOLUTION:
Autor: Michal Datum: 8.2.2010 14:22

Este Lepsia kniha od neho je Revolution .

Re: Češi potřebují zažít státní bankrot.:
Autor: profesor Datum: 11.1.2010 22:01

líní češi bez státu a jeho dluhů by už dávno zdechli, sorry

Re: Pokud by existoval zlatý standard, nemohl by stát dojit z občanů peníze:
Autor: V Datum: 11.1.2010 10:12

presne tak, zlaty stadard nelze pripustit temi co jsou u moci a krome toho by si vetsina lidi hrdelka vykricela jak jen slysi o zlatem, ci jinem fyzickem standardu. Inflace je totiz tim hlavnim zpusobem, jak vydojit penize (hodnoty) z tech, kteri je maji, danove dojeni nestaci a tak se doji jeste inflaci, proste credo levicaku je dojit a dojit jak jen to jde, proto ten odpor ke zlatemu standardu a bohuzel i ti co jsou dojeni jsou tak pomyleni, ze tento system take brani, proste blbost kvete jako nikdy jindy.

Re: Dekuji za vyborny clanek:
Autor: Kolemjdoucí (J.Š.) Datum: 10.1.2010 23:59

Potomci někdejších "zakládajících otců" jsou dnes v rukou byznysmenů, jimž vděčí za finanční podporu ve svých volebních kampaních, a podle toho to taky vypadá. Stále více záleží na dopělosti nebo nedospělosti těch byznysmenů, zda se chovají jako zakladatelé, nebo spíš jako ničitelé.

Re: Nerozumim..., že nerozumíte:
Autor: Kolemjdoucí (J.Š.) Datum: 10.1.2010 23:47

Zato vyzývat, prostřednictvím všudypřítomných reklam, k dělání dluhů je velice liberální.

Re: Ale nejsou.:
Autor: Kolemjdoucí (J.Š.) Datum: 10.1.2010 23:29

Ty "nové a nové potřeby k uspokojení" nevymýšlejí přece řadoví spotřebitelé, ale mocní výrobci a obchodníci, kteří neustálým vymýváním mozků vtíravými reklamami ty nové potřeby úmyslně vytvářejí. Pomáhají jim v tom banky, intenzivně propagující bezstarostný život na dluh.

Takže za tu nezodpovědnost a "rozežranost" jsou v první řadě zodpovědní výrobci ve spojení s obchodníky a bankéři. Mají v rukou nejúčinnější nástroje k ovlivňování myšlení a chování spotřebitelů. Jsou to hlavní aktéři, hlavní manipulátoři veřejnosti, skuteční původci převýchovy od tradičních hodnost zodpovědnosti, sebekázně, pracovitosti a spořivosti směrem k bezstarostnému utrácení a zadlužování.

Re: Ale nejsou.:
Autor: Peter Datum: 10.1.2010 17:56

Dnesni "nibilite" vubec nejde o hmotne statky. Dnesni "nobilite" touzi o neomezene politicke moci!

Státní bankrot.:
Autor: Schumacher Datum: 10.1.2010 15:29

Otázka není jak mu zabránit. To není v silách jednotlivce. Otázka je čím jednotlivec může eliminovat nebo podstatně omezit jeho nepřínivé důsledky na sebe. Vychází mi, že míra nepříznivých důsledků bude nepřímá míře závislosti na státu a  podle okolností míře mobility majetku.

Ale nejsou.:
Autor: Schumacher Datum: 10.1.2010 15:24

Tedy samy. Jsou jen součástí neodpovědně a rozežraně se chovajícího systému. Tedy lidí, kteří už roupama nevědí co chtít, vymýšlejí nové a nové potřeby k uspokojení, protože z těch dosavadních už krkají blahem a o co více krkají blahem o to méně se jim chce pracovat. Jak ve starém Římě, když tamní "nobilitě" už nestačilo se dobře najíst a napít. Když se nažrali tak to vyblili aby se mohli nažrat znova. Podobné se děje dnes a tahle "civilizace" na to dojede.

Re: 1. Rakouska skola vini politiku levnych penez:
Autor: Finist Datum: 10.1.2010 12:55

"Nebo z jineho pohledu, dovedete si predstavit, ze by se hodnota vasich uspor v rozmezi 2 let smrskla na mene nez polovinu?"

Já si dovedu představit, že by se hodnota úspor ve státních papírcích smrskla na nulu během pár měsíců - a to se v dějinách také často stalo.

"Cena zlata v letech 1979-81 spadla ze $750 na $300/unci. Dovedete si predstavit, ze by se ceny vseho zbozi v rozmezi 2 let vice jak zdvojnasobily?"

Tady je ovšem třeba si uvědomit, že obdobný výkyv poptávky je možný teprve po demonetarizaci drahých kovů. Dokud drahé kovy slouží jako měna tak poptávka po nich jakožto po penězích je (jako konec konců i poptávka po penězích ve formě papírků dokud se jich netiskne příliš mnoho) velice stabilní a jeho "cena" (tedy kupní síla) je velice stabilní. A na rozdíl od papíru u drahých kovů je pravděpodobnost nabídkových šoků velmi malá. Dokonce ani po objevení Ameriky a přílivu drahých kovů na starý kontinent odtud se cena zlata nikdy neměnila o více než 2% v průběhu jednoho roku.

Re: 1. Rakouska skola vini politiku levnych penez:
Autor: Finist Datum: 10.1.2010 12:46

"Pokud nevite, jaky je spravny urok, jak vite, ze urok stanoveny centralni bankou je levny, drahy a nebo ze se CB nestrefila do toho spravneho?"

Odpověď na to je úplně stejná jako na otázku proč se nemohlo povést centrální plánovací komisi za socialismu stanovit správnou cenu toaletního papíru. Centrální banka zkrátka nemá a principielně ani nemůže mít dost informací pro stanovení té správné ceny.

Jinak když si představíte jak vniká úrok jakožto cena na trhu - je zde poptávková strana, to znamená všichni lidé, co si chtějí půjčit; a je zde nabídková strana, to znamená lidé, kteří ušetřili nějaké peníze a jsou je ochotni půjčit. Na volném trhu by úrok byl pak tou rovnovážnou cenou peněz vznikající při vyrovnávání nabídky z poptávkou. Pokud by rostla poptávka po půjčkách v penězích tak by úrok rostl, pokud by rostlo množství naspořených peněz tak by úrok klesal atd. atp.

Problém v našem systému je ten, že bankovní systém v čele s centrální bankou není jen prostředníkem mezi lidmi co našetřili peníze a chtějí je zapůjčit a lidmi co si je chtějí vypůjčit ale sám dodává peníze vytvořené jen tak ze vzduchu. Uměle proto zvyšuje nabídkovou stranu a proto je úroková míra nižší než jaká by existovala na volném trhu.

Češi potřebují zažít státní bankrot.:
Autor: Ivan Nový Datum: 10.1.2010 10:03

Aby přestali důvěřovat státu.

Re: krize a sociální rozměr:
Autor: Ivan Nový Datum: 10.1.2010 10:01

No, ale vinu mají socialisti všech barev, protože tlačí na to, aby se všichni měli stejně, no a to bez dluhů nejde.

Re: ,:
Autor: jen tak Datum: 10.1.2010 10:00

Přílohy:

Cukrovar HT a jeho likvidace francouzi.pps

Re: Nerozumim..., že nerozumíte:
Autor: Ivan Nový Datum: 10.1.2010 9:59

dělat dluhy, není liberální.

Re: někdo to řídit musí:
Autor: Ivan Nový Datum: 10.1.2010 9:58

No to ale banka neřídí, řídí to trh.

Re: Nerozumim..., že nerozumíte:
Autor: Pepino Datum: 10.1.2010 9:46

Samozřejmě, Islanďané si dovolili ODMÍTNOUT platit dluhy.  

Ach, ta rychlá ruka!

Nerozumim..., že nerozumíte:
Autor: Pepino Datum: 10.1.2010 9:44

Karle, vždyť jste to přesně vystihnul poslední větou. Stát má dluhy a je v rukou věřitelů - no a kdo je stát? No přeci všichni daňoví poplatníci! Věřitel tak získává peníze od každého v tom zadluženém státě.  Každý musí platit a přinášet věřiteli potřebný zisk. No není to krásný byznis?

PS. Teď si dovolili Islandané (zatím) platit dluhy jejich banky. Uvidíme, jak je budou "masírovat", aby jejich odpor zlomili. Před třemi lety nám Island dávali za příklad, teď o něm naši liberální ekonomové zarytě mlčí. (Asi je to špatný příklad pro ostatní zadlužence.)

někdo to řídit musí:
Autor: Jakub Tic Datum: 10.1.2010 9:40

Hlavní úlohou peněz je zjednodušení výměnného obchodu. Je to krev ekonomiky. Tak jako krev v organismu, musí obíhat peníze ve společnosti rovnoměrně, nesmí se nikde nadměrně hromadit, nikde nesmí chybět, ani odtékat mimo organismus. Toto musí řídit  stát a jeho banka pomocí různých mechanismů.

Nerozumim...:
Autor: Karel. Datum: 10.1.2010 9:00

Nerozumim tomu že cela ekonomika je vlastně založena na dluzich. Zadlužuji se staty, podniky, domacnosti. Vlastně cela společnost žije na dluh. V Eurozoně je dokonce povoleno statu se ročně zadlužovat o 3% rozpočtu, to znamena za 30roku o cely rozpočet. Rad bych věděl kdo jsou ti kteři pujčuji a jakou maji jistotu že jim to někdy někdo vrati. Podle mne je cela tato ekonomika nastavena uplně nelogicky, musi nutně přijit doba kdy stat nebude mit nic jenom dluhy a bude v rukou věřitelu.

Pokud by existoval zlatý standard, nemohl by stát dojit z občanů peníze:
Autor: Emil XX Datum: 9.1.2010 23:37

pomocí INFLACE. Proto zlatý standard nepřipustí, je tak rozmařilý, že by bez tisku inflačních peněz zbankrotoval ještě rychleji než s nimi.

Re: Dekuji za vyborny clanek:
Autor: V Datum: 9.1.2010 23:18

asi bych tedy mel dodat, ze nedospelost mas neni absolutni prekazkou, kdyz ta dospela cast verejnosti je co k cemu a neni pomylena, kdyz jsou co k cemu, tak treba ziskaji prizvisko jako 'Zakladajici otcove' a vysledkem je svetova velmoc vydupana z hole panenske zeme. Chce to ale na to mit a pak i mensina kdyz neni svevolne blba toho muze hodne dosahnout a nedospele masy nemaji sanci ji odporovat.

Re: jednoduchá odpověď:
Autor: Curious Datum: 9.1.2010 20:27

Presne.

Re: 1. Rakouska skola vini politiku levnych penez:
Autor: Curious Datum: 9.1.2010 20:25

Pokud nevite, jaky je spravny urok, jak vite, ze urok stanoveny centralni bankou je levny, drahy a nebo ze se CB nestrefila do toho spravneho?

Cena zlata v letech 1979-81 spadla ze $750 na $300/unci. Dovedete si predstavit, ze by se ceny vseho zbozi v rozmezi 2 let vice jak zdvojnasobily?

Nebo z jineho pohledu, dovedete si predstavit, ze by se hodnota vasich uspor v rozmezi 2 let smrskla na mene nez polovinu?

Re: 1. Rakouska skola vini politiku levnych penez:
Autor: Curious Datum: 9.1.2010 20:12

Rakouska skola nevini spatne uroky z bubliny na trhu, ale nizke uroky.

Pokud nevim jak vysoky by urok mel byt, jak vim, ze soucasny urok je nizky?

Ohledne meho druheho bodu, pokud mate nejaky konkretni proti argument, rad odpovim.

Re: jednoduchá odpověď:
Autor: Curious Datum: 9.1.2010 19:57

Cena je to, co je nekdo jiny ochoten zaplatit.

Re: jednoduchá odpověď:
Autor: Curious Datum: 9.1.2010 19:54

Jiste, presne o to se mi jedna.

Barel ropy se prodava za zhruba $80, je to levne?

Zrovna tak urokova mira rekneme 2%, je to levne?

dokumentární film:
Autor: Mke Datum: 9.1.2010 18:06

http://video.google.com/videoplay?docid=-7065177340464808778&ei=YC9CS8j7NaGM2AL_pOm8CA&q=The+Monopoly+Men&hl=cs&view=3#

Monopoly Men (Federal Reserve Fraud) (1999) - vysvětluje konspraci, do které je zapleten FED

Re: Pane Zálom , mýlíte se, Fed je de facto nástroj kartelu skupiny bank.:
Autor: Peter Datum: 9.1.2010 18:03

Souhlas. Greenspan vztah Fed-USA formuloval velmi vystizne: "Kdyz min financi nam (Fed) telefonuje, my (Fed) nemusime telefon zvednout".

Re: Dekuji za vyborny clanek:
Autor: asi Datum: 9.1.2010 16:51

masy jsou hlavně manipulovatelné a to vyhovuje všem vládcům...