28.3.2024 | Svátek má Soňa


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pete 4.12.2009 15:22

Mezi závěry autora a průzkumem veřejného mínění existuje pouze

velice volná závislost. Navíc průzkumy jsou z principu nepříliš tvrdá data. Netroufal bych si tvořit autorovy kategorické závěry na základě těchto dat. Považuji to převážně za obecná tvrzení vyjadřující více autorovo přesvědčení než logické závěry.

Oteplovač 4.12.2009 17:48

Re: Mezi závěry autora a průzkumem veřejného mínění existuje pouze

Vidím to úplně stejně. Nejdůležitější ja asi celý 2. odstavec o "nejdůležitějším zjištění". S takovou logikou lze vyargumentovat cokoliv. No a z celého článku je nejdůležitější věta :"Jinými slovy, české společnosti mají velké ztráty, jimž by se mohly vyhnout,“

uvedl Sirshar Qureshi, partner v oddělení Forenzních služeb

PricewaterhouseCoopers Česká republika." Doufám, že všichni pochopili jak "vyhnout". No přece zadáním zakázky PwC;-D.

Bizon 4.12.2009 14:26

V ODS ? TAK TO URČITĚ !!

K.Oblich 4.12.2009 21:32

Re: V ODS ? TAK TO URČITĚ !!

Tak proč se už desítky let říká: Ve dne lhal a v noci krad - sociální demokrat...?

lubošek 4.12.2009 8:58

Otroctví.

V naší vlasti je opravdu pracující lid(70%?) uvržen do otrockých podmínek systémem,který má pro sebe a pro své přisluhovače mnohem větší množství financí než režim minulý.Není to socialismus ani kapitalismus.Je to SYSTEM,který má za úkol vyždímat z lidí maximum(proto nám ta ekonomika tak skvěla šlapala)a nakrmit své bezedné tlamy.Jelikož sebereflexe je nulová a žrát se chce pořád víc tzv.krize se ještě zhorší.To v moderních dějinách vedlo VŽDY  jen k nepokojům demonstracím a defenestracím.Otroctví se snad už nevrátí.A ty defenestrace to muselo bejt fakt svinstvo.

AGO 4.12.2009 11:46

Re: milý lubošku alias bolšelu

moderní společnost se již nedělí na vykořisťovatelé a vykořisťované ale na vyšší,střední a nižší třídu.Střední třída je definována tím,že dokáže v ekonomicky aktivním období  odkládat spotřebu (děti,dům,koníčky )a tím zkvalitňuje společnost.Tato třída doposud v česku nemá politické zastoupení a populisté s bolševiky jsou její nepřátelé.

trubec 4.12.2009 17:41

Re: milý lubošku alias bolšelu

debile

K.Oblich 4.12.2009 21:29

Re: milý lubošku alias bolšelu

Jak příznačný nick...

Ludva 4.12.2009 12:35

Re: Otroctví.

Automobilka Hyundai: "Pracovní přesčasy jsou pravidlem (nerespektuje se výjimečnost přesčasů, vyžadovaná zákoníkem práce) a zaměstnanci tak v automobilce stráví denně i 11 hodin. Návštěva lékaře, preventivní prohlídka nebo nemocenská jsou trestány srážením jakýchsi bodů rozhodujících pro odměňování. Na výrobní lince je zakázáno bez ohledu na teplotu napít se vícekrát než dvakrát za směnu. Zaměstnanci mohou odejít na záchod a vykonat potřebu pouze v době určené přestávky a musí si vybrat, zda v desetiminutové přestávce poběží na záchod nebo napít se k barelu s vodou." Tak si aspoň zacinkejte klíči.

Marat 4.12.2009 13:22

Re: Otroctví.

Ludvo, většina lidí rádí  odpracují každý přesčas, protože ty přesčasy zvyšují výdělek. Také jsem pracoval i půl roku každý den13 hodin a jen v sobotách, nedělích a svátcích po osmi hodinách. Nevynechal jsem jedinou hodinu přečasu, kterou jsem mohl udělat. A na přesčasy chodila většina z nás. U lékaře jsem dvacet pět roku nebyl. Jste zblblí vyprávěním lékařu o nutnosti preventivních prohlídek. Když ty preventivní prohlídky vyžadujete, tak také za ně pěkně platte. Jste lenoši, za málo práce chcete hodně peněz.

. 4.12.2009 14:21

Re: Otroctví.

nemáš pravdu. Pokud je pravda, co říká Ludva, tak ty Korejce spráskat bičem

lubošek 4.12.2009 15:24

Re: Otroctví.

Ty nejsi dělník.Ty já poznám.:-)

Ypsilon 4.12.2009 16:49

Re: Otroctví.

Jo, jenžeu Vás šlo o PLACENÉ přesčasy a to je zatracený rozdíl.

lubošek 4.12.2009 15:22

Re: Otroctví.

Doufám ,že to četlo EGO nad Vámi,aby vědělo jak se má střední třída.Já vyprávěl o těch co jsou na tom ještě bídnejc.

Hadí oči 4.12.2009 1:39

Již dávno neplatí totalitní

"Kdo nekrade denně aspoň hodinu, okrádá svou vlastní rodinu."  Dnes máme demokracii, tak místo hodinu již platí, že se krade pokud možno po celý den.

A nerozumím tomu, co m.j. píše autor:  "Četnost případů úplatkářství a korupce je též setrvale na vzestupu . . . "  a toto dává do souvislosti, že firmy "jsou postiženy a trpí hospodářskou kriminalitou."  Ve skutečnosti díky korupci se firma vzmáhá a konto majitele utěšeně vzrůstá. Jediný kdo je na tom přinejlepším stejně, pokud ne hůř, jsou mizerné mzdy a vysoké daně zaměstnanců. Naprosto stejný model platí pro  " . . .  zkreslování hospodářských výsledků, které se projevuje hlavně v žádostech při získávání financí, tedy úvěrů."  Že by zkreslováním výsledků trpěla firma nebo konto majitele, je směšný argument z jiné planety.

Logický závěr, o kterém se musí více méně taktně nehovořit  "Podstatnou okolností je šikmá plocha podnikatelského prostředí v ČR   . . . . . .  „morálních“ vzorů z řad významných představitelů českého politického, ekonomického, společenského, kulturního, ale i náboženského života."

Již se těším na slinty potrefených hus, které budou kejhat něco o "několika nepoctivcích". Omyl. Autor se z neznámých důvodů vyhnul daňové problematice, kde je situace stejná, ne-li horší. Naúř. jen zaměstnávání načerno nebo částečné výplácení mezd "mimo účetnictví" je tak rozlezlé, že to nikdo nepovařuje za kriminální. V našem vzoru demokracie a svobodného podnikání v USA, jsou daňové podvody společensky odsuzovány tak na úrovni útoku na prezidenta nebo faráře.

UL 8/09 (z Německa) 4.12.2009 9:22

Re: Již dávno neplatí totalitní // proč převažuje progresivní zdanění / 21. století

Čtenáři mých poznámek vědí, že často dodávám, proč jsem si vybral určité aktuální téma. Tentokrát mě motivovala informace od jednoho známého v ČR, který mi řekl, že se jeho bratr prý „zamiloval“ do „rovné daně“. Tím mě trochu udivil, protože rovná daň přece ohrožuje sociální vyváženost ve státě. Pomyslel jsem ale hned na to, a vás to v první chvíli možná překvapí, že možnost spoření už vlastně spoření vytváří, protože ten, kdo žije v nouzi a nemůže šetřit, se svými finančními možnosmi vzdaluje od těch, kteří si spoření dovolit můžou – a to dokonce ve velkých částkách.

Rovná daň samozřejmě tuto nerovnost ve srovnání s progresivní daní jen zesiluje. A v dobách, kdy stát z finančních důvodů nebude možná v situaci dál nabízet základní služby ve školství a zdravotnictví je úsilí o snižování daní či o zavedení „rovné daně“ přímo asociální. Podle mého to platí i v době, kdy hospodářství roste, prosperuje a vzkvétá, ale co si o tom myslíte vy?

Hadí oči 4.12.2009 20:06

Re: Rovná daň je samozřejmě výrazně asociální.

Jsou to jednoduché počty. Zdanění 20% činí při hrubém příjmu 100.000 Kč, že příjemci zůstane „na ruku“ 80.000 Kč, co značí vysoký nadstandard, hrubý příjem 20.000 Kč znamená pro příjemce na ruku 16.000 Kč, což není na vyskakování, ale dá se za to relativně slušně žít.

Při zdanění 50%  to znamená v prvním případě na ruku 50.000 Kč, což je stále vysoký nadstandard, v druhém případě to znamená pouze 10.000 Kč na ruku, což je pod hranicí bezproblémového zajištění.  

Ad absurdum, při zdanění 80% to znamená, že v prvním případě zůstane příjemci čistého tolik, kolik měl ten druhý původně hrubého a druhému zůstane na ruku 4.000 Kč, což už je dobrá částka tak akorát pro bezdomovce.

Samozřejmě je úplně jedno, v které ekonomické fázi se nachází ekonomika, jestli na vzestupu nebo se řítí do propasti. Ti s menšími příjmy na tom budou v porovnání s těmi „úspěšnými“ vždycky hůř.

Ale boj o rovnou daň je de facto odpoutávání pozornosti od skutečnosti, že jsou určité skupiny, které neplatí žádnou daň. V tom je jádro problému a ti, kteří vlastní majetky, aniž by bylo možno doložit nabytí tohoto majetku, se budou zpětné kontrole zdanění bránit. Pochopitelně, protože je to majetek nabytý trestnou činností ať již přímou (korupce, drogy, podvody s nemovitostmi) nebo trestnou činností daňovou, t.zn. že neplatí daně i zdravotní a sociální pojištění  ze zaměstnanců pracujících načerno, z mezd vyplácených „bokem“  apod.  Prokazování původu nabytého majetku není zase tak složité, jak se nám snaží namluvit. I zde platí ono známé:  „Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.“