19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jirka 27.10.2009 11:24

jen ať si to středočeši užijí

Bezmozci si zvolili za 30 stříbrných do svého čela doktora Krysu - dobře jim tak! Alespoň vidí, co je zač socan v praxi - namyšlené, sebestředné *ovádko, pletoucí si krajskou kasu s vlastní.

Bude úsměvné, až začne vysvětlovat, že sice není na kyčelní klouby a kardiostimulátory, ale paralen je gratis! To ještě voliči socdem nevědí, že uvědomělý socan zhyne v den nástupu do důchodu? To je totiž důchodová reforma ala Rath!

PH 1/09 27.10.2009 11:26

Re: jen ať si to středočeši užijí - sociální rozměr krize

Krize má etický a sociální rozměr, připomínají zvláště církevní hodnostáři, mezi kterými se najde řada Marxových příznivců. Canterburský arcibiskup Rowan Williams například zpochybňuje základy dnešního kapitalismu. V rámci systému jde všem pouze o dosažení co největšího materiálního blahobytu. Zdroje ovšem nejsou pro všechny a tak se čím dál větší část populace se dostává do potíží. Williamsovi to připomíná třicátá léta v Německu, kdy značná část lidí dala přednost jistotě národního socialismu před nejistou existencí v krizí zasaženém tržním prostředí.

Předseda rady Evangelické církve v Německu Wolfgang Huber si v deníku Berliner Zeitung stěžoval, že peníze dnes nahrazují Boha. Výslovně kritizoval předsedu představenstva Deutsche Bank Josefa Ackermanna, který před počátkem krize údajně sliboval svým klientům roční výnosy cenných papírů ve výši 25 procent. „Tím vzbuzoval stále větší očekávání, která nemohla být naplněna,“ upozornil biskup na jednu z příčin krize.

Nejdůkladnější práci si dal s oživením Marxe jeho jmenovec, katolický mnichovský arcibiskup Reinhard Marx, který dokonce napsal knihu s povědomým názvem „Kapitál“. K myšlenkám svého slavného předchůdce se hlásí úvahou, že společnost není pouze souborem jednotlivců, kteří soutěží o ekonomický prospěch, ale zároveň má sociální rozměr.

Jerome 27.10.2009 12:14

Re: jen ať si to středočeši užijí - sociální rozměr krize

kouzlo nechtěného je ovšem v tom, že ti církevní hodnostáři, narozdíl od světských, nemají už žádná obročí a politický vliv. Takový Drhat má obročí hned několik a prsty dlouhé jako Dracula. Marxismus je trvale stínem na výčitkách mnohých levicových intelektuálů na západě.  U nás mu rozumí a ovládá ho jen několik jednotlivců. Většina ostatních levicových potentátů jsou jen normální chamtivci po pomoci a statcích. Rozdávat z cizího a život na dluh nemá  žádný etický  rozměr a krize u nás nemá rozměr tragedie, ale pouhé neochoty k poněkud skromnější existenci. Levicoví populisté to samozřejmě nemohou nikdy vypustit z úst. Boj o 30,- Kč je rozměrem krize čistě dementní. Se sociálnem to nemá absolutně nic společného. I romská rodina na sociálních dávkách prokouří denně nejméně trojnásobek prostředků...

U 8/09 (z Německa) 27.10.2009 12:47

Re: jen ať si to středočeši užijí - sociální rozměr krize

Co udělá rozumný člověk, který na to má, když slyší, že to má jít s hospodářstvím s kopce? Nemyslí na svou důležitou roli zákazníka, na blaho průmyslu, obchodníků a jejich zaměstnanců, ale na svou kapsu, ve které si chce nechat aspoň trochu víc peněz než normálně, aby měl na ještě horší časy.

Tohle se v Německu právě stalo, a proto si obyvatelstvo dalo stranou celkem 12,8% svých příjmů, a to nikoliv ti, kdo nemají dost peněz, ale asi hlavně ti, kteří mají hodně. Koncem druhého čtvrtletí ve srovnání s rokem 2008 byla ta kvóta spoření zase o 0,2 procenta nižší, a to 10,5%. To ale prý nebylo tolik způsobeno změnou ekonomické situace, ale tím, že stát platil při koupi nového vozu „šrotovné“ ve výši 2 500 euro, když jste odevzdali auto, které bylo aspoň devět let staré (o problematičnosti této dotace ZDE).

Zajímavé je, že se povedlo zvýšit kvótu úspor v době, kdy čtyřem z deseti Němců hrozí chudoba ve stáří a ekonomičtí poradci žádají, aby byla daň z přidané hodnoty z důvodu extremního zadlužení státu zvýšena z 19 na 25%. Možná, že alespoň někteří z těch, kteří si ze svých výdělků trochu našetřili, si přečetli článek Svena Bölla, ve kterém je citován šéf Volkswagenu Ferdinand Piëch jak říká:

 „Bohatí lidé jsou bohatí proto, že vydávají míň peněz, než vydělají.“

Pro něho tenhle zásadně výstižný výrok samozřejmě souhlasí, lidé, kteří jsou nezaměstnaní, by na to museli žít několik životů…

Ivan 27.10.2009 14:20

Re: jen ať si to středočeši užijí - sociální rozměr krize

A nějaké prostinké dušičky na to Piechovi skočí.

oh 27.10.2009 11:40

Re: jen ať si to středočeši užijí

Každý normální člověk si paralen koupí - dokud nějaký vykuk nerozhodne, že je potřeba lidi trochu podojit a nezavede povinné recepty na všechno. A klidně si dál věřte, že ODS projela krajské volby kvůli 30 Kč a tedy není třeba, aby se nějak měnila. Jen tím posilujete šance na celkové volební vítězství právě toho Paroubka, co vám tak leží v žaludku.

j 27.10.2009 11:47

Re: jen ať si to středočeši užijí

na Paroubka jsme nasadili těžkej kalibr- Zemana

oh 27.10.2009 11:59

Re: jen ať si to středočeši užijí

Na něj má ovšem Paroubek maximálně průbojný kalibr - Ratha. Ten umí tak urážet oponenty jedna radost. No alespoň nebude  v parlamentu taková nuda.

Mistr Jan Hus 27.10.2009 12:04

Re: jen ať si to středočeši užijí

Kdybys nebyl modrý svazák, tak bys věděl, že zdravotnictví se platí formou zdravotního pojištění. Co kdyby třeba platili zdravotní pojištění i cikáni? 8-o

Jerome 27.10.2009 12:17

Re: jen ať si to středočeši užijí

..za ně platí stát, anděli...

j 27.10.2009 12:25

Re: jen ať si to středočeši užijí

tak jako za Husa, jen ti cikáni jsou pro společnost užitečnější:-)

Marat 27.10.2009 12:25

Re: jen ať si to středočeši užijí

A ty kdybys nebyl pouhý krimič prasat, tak by jsi něco tak blbého pořád nepsal, Honzo Hnuse ! Ty jsi nadevší pochybnost byl rudý svazák. Už jsi ze svazáckých let vyrostl a jsi starý rudý blbec.

Rudý blbe, ono ODS má mládežnickou oranizaci, v jaké jsi byl ty? Tobě musela tá modrá košile převelice slušet. Vždyť tě obdivovala všechna prasátka v prasenčinci a nekvičela kdýž jsi kradl i kejdu z majetku JZD.

Ivan 27.10.2009 14:19

Re: jen ať si to středočeši užijí

Marata hrozně rozčililo uvedení faktu, že každý si zdravotnictví platí formou pojištění.

Za bolševika někteří uvažovali podle schematu: "když kritizuješ sovětské vši, jsi nepřítel SSSR". Marat si toto schéma ve své prostotě oblíbil a uvažuje obdobně: "když kritizuješ ODSsácké darebáctví a hlouposti, tak jsi rudý svazák".

j 27.10.2009 14:40

Re: jen ať si to středočeši užijí

Ivane každý si pojištění neplatí a to vy víte. Třeba děti, matky na mateřské, nezaměstnaní, důchodci atd . Za ně platí stát a od koho ten stát víc vybere? Od vás levičáků nebo od nás zlodějských modrých strak. Odpověd není tak těžká.:-)

Sauron 27.10.2009 12:55

Re: jen ať si to středočeši užijí

Mistře Jene z Husy,

a co kdybychom místo toho nebyli vůbec povinni se veřejného zdravotního pojištění  účastnit? Pak by nás nemuselo mrzet, že na něm parazitují ti Vaši cikáni! No ni?

kelner 27.10.2009 13:11

Re: jen ať si to středočeši užijí

Pokud Vašemu návrhu dobře rozumím tak zdravotně by se pojistil pouze ten kdo by chtěl a nepojištění by si buď zdravotní péči zaplatili nebo by ošetřeni nebyli.

Sauron 27.10.2009 13:34

Re: jen ať si to středočeši užijí

Ano. A bylo by na dotyčném, zda-li se chce pojistiti jinak, například komerčně a za podmínek, které si s komerční pojišťovnou sjedná...nebo si ošetření/léčbu uhradí sám. Nakonec, když jedete dozahraničí, činíte tak automaticky a nikomu to nikterak divné nepřipadne.

PetrK 27.10.2009 11:21

Kdo neviděl, přišel o moc.

Dávám panu Krejčímu plně za pravdu.

gerontusinza 27.10.2009 12:22

Dá to ale práci vidět tak jak myslíte co? Re: Kdo neviděl, přišel o moc.

;-D

Pinochet 27.10.2009 11:05

Z těch keců tady je mi na nic

je tady kapitalismus nebo ne???Já myslím,že kromě zdravotnictví a školství určitě ano.V těchto dvou odvětvích je to pouze nějaký hybridní systém ,který je opět tak jako za socialismu založen/aby vůbec fungoval/ na neschopnosti pracujících v těchto odvětvích se účinně bránit proti svému okrádání a zneužívání založeném právě na hybridních zákonech jimiž jsou tato odvětví vpodstatě udržována v chodu.Spoléhá na to jak socanstvo tak naše pseudopravice.Takže jaképak okrádání v lékárnách,je to správné a je to málo,jen houšť,alespoň nějaký prvek kapitalismu ve zdravotnictví,i když zcela bezvýznamný co se týče možnosti nějakého zbohatnutí.A i kdyby,lékarníci všude na světě,kromě Kuby a KLDR patří k nejbohatším příslušníkům střední třídy,tak proč by tomu tak nemělo být i u nás,nota bene 20 let po uvedení tzv.kapitalismu do chodu.Proč by to měli být neustále jen zedníci,obkladači,různí překupníci s auty,instalateři apod. jako za socialismu-což se dá pochopit.Tak držte huby socanští závistivci,a pokud se vám těch 30Kč příčí zaplatit/stejně jen ze závisti a ne pro vaši chudobu,kterou se stále oháníte/ tak si požádejte o vystěhování na Kubu a dejte už pokoj,bando jedna líná.Musíte pochopit,že v kapitalismu se lékárník či doktor má vždycky líp,než dělník,zedník,řezník,kovář,apod.,nic jiného než se s tím smířit vám nezbývá,nedá se nic dělat.A zdůrazňuji slůvko LÍP,protože vy se určitě nemáte špatně,Vy pouze kňučíte závistí protože máte jenom Fabii nebo Octavii,zatím co lékárníka jste zahlédli v BMW.

jirka.s. 27.10.2009 11:41

Re: Z těch keců tady je mi na nic

;-DR^;-DR^

Uhel 27.10.2009 13:12

Re: Z těch keců tady je mi na nic

Perfektní.

krize 1929 27.10.2009 13:45

Re: Z těch keců tady je mi na nic

V Evropě se krize nejdříve projevila v Německu a Rakousku, které byly závislé na americkém kapitálu. Došlo ke zhroucení velkého množství německých i rakouských bank.

Krize se postupně projevovala i v řadě dalších evropských zemí, například ve Velké Británii došlo k devalvaci libry. Začaly se hroutit i ostatní měnové systémy, navázané na libru, marku nebo americký dolar.Na Francii dolehla krize až koncem roku 1931 především díky tomu, že nebyla tolik závislá na anglosaských trzích.

Prudce stoupala nezaměstnanost, v roce 1932 bylo např. v Německu sedm milionů lidí bez práce, nezaměstnanost činila 30 procent. Ve Velké Británii byla nezaměstnanost nejvyšší též v roce 1932 (22 procent) a v Rakousku se v roce 1933 vyšplhala až k 29 procentům.

Krize se pochopitelně projevila i v zemědělství, kde prudce poklesly ceny zemědělských produktů, též v zahraničním obchodě, kde bujel boj o nová odbytiště. Bylo nutné uzavřít velké množství mezinárodních kartelových dohod.

Vzhledem k tomu, že došlo ke zhroucení hospodářství velké většiny zemí, kromě Sovětského svazu, panoval mezi lidmi názor, že kapitalismus je u konce, že krizi přivodil demokratický systém. Tento názor se velmi hodil fašistům, kteří se postupně dostávali k moci a slibovali nastolení nových pořádků. Lze konstatovat, že velká hospodářská krize je považována za jednu z hlavních příčin 2. světové války.

Dědek 27.10.2009 10:54

Vážený pane Krejčí

Vážený pane Krejčí, jistě mne odpustíte mé nepochopení Vašeho příspěvku ! Já na rozdíl od Vás k lékaři zatím nemusím chodit , jak se říká ( díky Bohu ! ) Můj zájem vzbudil ve Vašem článku údaj kde píšete, že lék předepsaný lékařem je plně hrazen pojišťovnou a ve svém příspěvku nám předkládáte účet, který jste musel zaplatit ! Podle mého hloupého rozumu, by jste měl zaplatit pouze onen, tak Vám sympatický poplatek . V případě že mám pravdu, jste zbytečně zaplatil 1001.64 KČ ! Je možné že je vše úplně jinak než  popisujete že?

Babka 27.10.2009 11:06

Re: Vážený pane Krejčí

nepředkládá účet, který musel zaplatit ale účtenku za recept. To je zásadní rozdíl.

Dědek 27.10.2009 11:52

Re: Vážený pane Krejčí

Děkuji za vysvětlení, o to mne hlavně šlo ,nebyl jsem u lékaře ani nepamatuji a tak nevím jak se věci mají, omlouvám se

Ludva 27.10.2009 10:48

Proč to nejde udělat rozumně ?

Asi nikdo nebude nic namítat proti platbě za stravu v nemocnici nebo za zneužití lékařské péče. Jednoduše by se to nechalo na lékaři - u koho nemoc není prokazatelná, ať zaplatí aspoň stovku a pokud by se projevila později, tak se to vrátí. Třeba studenti, aby se vyhnuli písemce, tak prostě jdou k lékaři simulovat. U léků jsou poplatky pitomost od samého začátku, protože se zdvojují doplatky. A náklady na léky pořádně vzrostly, takže efekt veškerý žádný. Ale politici už nejsou schopni se domluvit na ničem.

j 27.10.2009 10:55

Re: Proč to nejde udělat rozumně ?

lékař a pacient je vlastně  obchodní vztah a co myslíte, že se stané když by vás doktor takto vydusil. Příště už tam nepujdete a doktor přijde o kšeft. To se týká i nemocnic. Hlavně to zavést v době kdy vám doktor rád napíše neschopenku když chcete, tak v tom bude pěkný bordel.

Ludva 27.10.2009 11:42

Re: Proč to nejde udělat rozumně ?

Tato úvaha by platila, kdyby bylo k dispozici neomezené množství peněz a každý výkon by se lékaři mohl zaplatit. Ale tak to není a praktici jsou placeni spíše podle počtu přihlášených pacientů. Konečně v minulosti byli závodní lékaři odměňováni, když měli co nejmenší nemocnost. Zažil jsem, jak poslali chlapa s infarktem na šichtu, kde exnul. To je ovšem opačný extrém. Jak to popisujete, tak vlastně potvrzujete, že regulační poplatky nemají žádný smysl, aspoň při jejich současné výši.

j 27.10.2009 12:32

Re: Proč to nejde udělat rozumně ?

ještě ideálnější varianta by byla kdyby si každý vše zaplatil a potom nechal proplatit u pojištovny, to by byly úspory když i blbých 30 korun dokážou takové úspory.