24.5.2019 | Svátek má JanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Několik poznámek k ústavní noveleŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 20, poslední: 9.10. 2009 23:52, přehled diskusí

Dva roky ekonomie:
Autor: Jindra Datum: 9.10.2009 23:52

na VSE, pak pul roku na pravech v Plzni a je tu JUDr jak vysitej!

Re: Pár omylů:
Autor: Klička Datum: 9.10.2009 22:15

Jionou možnost neměli, když nechtěli volit žádnou politickou stranu. Žádnou z kandidujících politických stran totiž nepovařují za demokratického zástupce občanů. Při prvních volbách jich bylo 5%. Postupem času jejich počet narůstal až k posledním 60%. Půjde-li to tak dál, bude začas volit jen pár nesvéprávných jedinců (abych byl slušný), anebo dojde k nové revoluci. Ta však již asi nebude sametová.

Re: Navrhované vyhlašování voleb prezidenta:
Autor: -F Datum: 9.10.2009 22:07

Tato kravina stejně zajde na úbitě. Pokud to dostanou do ruky právníci, tak to hodí do koše. pokud to k ním doputuje, o čem velmi pochybuji.;-D

Re: Z dílny ČSSD padají samé paskvily:
Autor: -F Datum: 9.10.2009 22:04

Jak sněmovna. Komunisté , přebarvení oranžový komunisté a zelení s rudým mozkem to odhlasovali, na to jim hlasy stačily. Senát to smete ze stolu a bude pokoj. Jenomchoré mozky mohou projednávat v době krize takové hovadiny. Ma ví se jejich mozkový potenciál nezmůže. Když je někdo blbý od přírody, nemůže zblbnout.(Y)(Y)

Re: Pár omylů:
Autor: -F Datum: 9.10.2009 22:00

Je to jejich chyba a nemají právo na kritiku. Volili i když nebyly u voleb.!!!!(Y)(Y)

Re: Už aby to bylo:
Autor: -F Datum: 9.10.2009 21:58

R^R^;-P;-P!!!!

ČSSD:
Autor: -F Datum: 9.10.2009 21:57

proč z kuchyně z ČSSD vychází samé slabomyslné nápady, opravdu nemají člověka se selským rozumem? Co vlastně můžeme chtít po komunistech, zvláště těch přebarvených. Poturčenec horší turka nám vzkazují naši předkové a stále má platnost.(Y)

Re: Už aby to bylo:
Autor: Švejk jr. Datum: 9.10.2009 21:12

Jsem taky pro přímou volbu, protože to bude sranda. Švejci se nezapřou.Kdyby se podařilo takový Evě Holubový sehnat dost podpisů. dal bych ji hlas, protože v televizi propagovala jízdu tramvají načerno a umí chlastat. A s Tomášem Halíkem protestovala na Hradčanským náměstí proti Vaclavu Klausovi, kterej nepije.

Re: Pár omylů:
Autor: Patron Divný Datum: 9.10.2009 21:00

I nevolit je volba. Ti, kteří nevolili, nesou následky toho, že to nechali na těch ostatních.

Re: Pár omylů:
Autor: Klička Datum: 9.10.2009 20:21

To je právě ten paradox, který zde neustále kritizuji. Pokud by totiž většina(min 50%+1)všech voličů zvolila svého zástupce, potom by bylo vše v pořádku. U nás však při posledních volbách do Krajů volilo jen 40% voličů. V tom případě občané nemohou nést následky své volby, poněvadž nevolili. Podobně je tomu u voleb parlamentních. T.zv. vítězná strana získala pouhých 20% hlasů všech voličů. Rozhodnutí politických zástupců by tedy měli nést jen a pouze ti voliči, kteří danou stranu volili. Většina voličů jakoukoliv politickou stranu nevolila nikdy.

Re: Pár omylů:
Autor: V.Novák Datum: 9.10.2009 19:58

Občané VŽDYCKY nesou následky své volby. Občané jsou ti jediní, kteří vyžerou rozhodnutí svých politických zástupců - dobrá nebo špatná.

Re: Z dílny ČSSD padají samé paskvily:
Autor: Gandalf Datum: 9.10.2009 12:45

Zblbnout _už_ nemohli. :-D

Re: Už aby to bylo:
Autor: Nikoloki Datum: 9.10.2009 12:23

... a pěkně na to doplatí :-P ...

Už aby to bylo:
Autor: Ludva Datum: 9.10.2009 11:27

Nyní si prezidenta vybírá parlament, tedy strana, která je zrovna u moci. Kromě ČSSD, která si zvolila onehdy Klause a pěkně na to doplatila. Ale pak si Klause zvolila ODS a pěkně na to doplatila. Bude lépe volit přímo, protože lidi instinktivně volí proti kumulaci moci do rukou jedné strany.

Re: Prosím, dokopejte se, a komentujte, seč vám síly stačí:
Autor: isaac Datum: 9.10.2009 11:13

Plně souhlasím. Typická vychytralost. Když něco neumím (shodnout se na něčem) hodím to na kolegu (občany). A abych si zajistil vlastní důležitost, tak seberu druhým volnost rozhodování (pravomoce). Je to návrh nejen veskrze hloupý, ale přímo protismyslný. Poslanci se odvolávají neustále na svůj silný mandát, ale prezident v přímé volbě ho bude mít ještě silnější neb se nebude spoléhat na nominaci politických stran, ale přímo na nominaci občanů. Tomu by chtěli rušit pravomoce? V tom případě volit nepůjdu, nerad ze sebe dělám blbce.

Pár omylů:
Autor: Klička Datum: 9.10.2009 10:43

Vláda není vůbec závislá na vůli voličů, ale na vůli politických stran, které jsou zrovna u moci. Vláda totiž není volena, ale jmenována a to je setsakra rozdíl. Měla by tedy být závislá na vůli toho, kdo ji jmenoval, tedy prezidenta. To je logika, nic jiného. Bylo-li by to dobře nebo špatně nehodnotím. Je sice pravdou, že vládu navrhuje politická strana, ale pouze navrhuje, nic více a nic méně. Jmenuje ji prezident a podle platné ústavy ji jmenovat nemusí. Může jmenovat jinou a to je správné. Je nutno mít na paměti, že žádná volba, ať již podle většinového, nebo jakéhokoliv jiného systému nemůže nikdy eliminovat všechny možné eventuálně i nedobré důsledky, nicméně přímá volba prezidenta je v demokratické společnosti zásadní.Nejen prezidenta.Zvolí-li si občané přímo (většinově) svého nejvyššího zástupce, musí potom nést důsledky své volby. A to je správné, jedině tak lze občany vychovat k vlastní odpovědnosti.

Z dílny ČSSD padají samé paskvily:
Autor: Kiri Datum: 9.10.2009 7:52

Z dílny ČSSD padají samé paskvily, jako je například tento  Tomu se ale nedivím, to je všeobecně známo. Divím se tomu, že to schválila sněmovna. To už všichni zblbli? Asi ano!

Prosím, dokopejte se, a komentujte, seč vám síly stačí:
Autor: Karla Datum: 9.10.2009 2:25

Není v Čechách důležitější diskuse, než diskuse o všech změnách ústavních zákonů a volebních  pravidel, které si naše parlamentní strany představují a snaží se je uplatnit..  U nás se diskutuje vždy až 5 min. PO  DVANÁCTÉ. A to je špatně. Proto vám držím palce, aby se diskuse nad vážnými tématy zde rozběhla.Jak je vidět, pokud jde o aférky a prkotiny, vyjádří se kdekdo a pitomost má obrovskou čtenost, kdežto nad  změnami osnovy vlastní země se zamýšlí málokdo. Ale málokdo zná text toho návrhu.Citujte. A pište dál.

Jinak mě osobně zeslabování presidentských pravomocí neoslovuje, už takhle jich není moc.Udivuje mě to zvlášť v případě přímé volby, kdy president by měl velmi výrazný mandát. Návrh na mě dělá dojem, že dnes, v době rozněcované primitivní kritiky V. Klause, jde více o průhlednou snahu využít ty dnešní negativní emoce pro příklon veřejnosti k oslabení presidentské funkce do budoucna,, než o to prosazování přímé demokracie.

Nesvobodný president pod kuratelou nebude politickou osobností, ale loutkou. A jako voliči bychom se stali k této volbě lehkomyslnými a lhostejnými, kdybychom věděli, že ve skutečnosti tato osoba nic nemůže. Nic by nás nepřimělo k odpovědnému politickému myšlení, kdybychom měli jít volit presidenta, kterkterému nemůžeme delegovat podstatné pravomoce.. Potom totiž přímá demokracie devalvuje ve frašku.. Návrh vystihuje myšlenku - tak my jim tu přímou volbu presidenta dáme, ale předem si pojistíme, aby se nám do ničeho nepletl. Návrh je prostě pokrytecký a zneužívá chabé právní vědomí občanů, i voličů strany navrhovatele této změny.

Jaká nepodstatná blbina stačí odvádět pozornost.:
Autor: Hadí oči Datum: 9.10.2009 1:32

Tou blbinou je přímá volba prezidenta.

Jen si vzpoměňte na některé kandidáty, kteří by v určitý mediálně zmasírovaný den (týden, měsíc) zcela určitě dnes byli na Hradě.

Jen namátkou: muzikus Gott nebo zkrachovalec Fischer.

Navrhované vyhlašování voleb prezidenta:
Autor: LB Datum: 9.10.2009 0:11

předsedou Poslanecké sněmovny je nedomyšlené - co když nebude předseda zvolen nebo bude sněmovna rozpuštěna?