19.7.2019 | Svátek má ČeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FILM: Komedie Brüno jenom touží být podvratnáŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 17, poslední: 16.8.2009 11:36, přehled diskusí

Autorka článku je typická představitelka tzv. vzdělaného blbce.:
Autor: Pete Datum: 13.8.2009 17:50

Právě z takových typů dobře společensky usalašených, omílajících své přežvýkané převážně školní mantry si krutý komik dělá největší prdel. Tato kritička kouzlo některých neuvěřitelných paradoxů ani nepochopila. Scéna v níž se v kleci líbají dva chlapi a největší tvrďák se bezmocně rozbrečí je prostě mistrovská, geniální. Kritička je husa.

Re: Autorka článku je typická představitelka tzv. vzdělaného blbce.:
Autor: Alena "ga-ga"Prokopová Datum: 13.8.2009 18:25

Jen jestli nejste vy tak trochu misogyn, Pete? :--)  

Re: Autorka článku je typická představitelka tzv. vzdělaného blbce.:
Autor: Pete Datum: 13.8.2009 19:03

Děkuji za vlídnou reakci. Váš názor mě zarazil, ale něco na něm bude. Nechápu, proč jste ten film tak ztrhala, bolí mě ten odsudek, který považuji za povrchní. Přístup v němž hlavní postava bezohledně rozbíjí všechna možná společenská klišé a tabu je zvláště dnes v provinčním Česku nesmírně žádoucí a potřebný. Protože tu probíhá postupná normalizace z níž je blivno.

Neviděl jsem BORAT č. 1 a nehodlám sekoukatna BORAT č. 2 . . . .:
Autor: J.G. Pašek Datum: 13.8.2009 17:20

Autorko, nechť si každý dospělý rozhodne sám bez pomlouvání či vychvalování . . .

Re: Neviděl jsem BORAT č. 1 a nehodlám sekoukatna BORAT č. 2 . . . .:
Autor: Alena Prokopová Datum: 13.8.2009 18:28

Nepochopil jste myslím smysl filmové kritiky a kritiky jako profese obecně. Neslouží k tomu, aby dospělým (či nezletilcům) rozkazovala, čím se mají zabývat. Jejím cílem není "vychvalování" ani "pomlouvání" - to patří vskutku jen na pavlač či do hospody.  

Re: Neviděl jsem BORAT č. 1 a nehodlám sekoukatna BORAT č. 2 . . . .:
Autor: J.G. Pašek Datum: 13.8.2009 19:49

Snad byste měla psát nezaujatě o čem ten film je a ne co si o tom myslíte VY . . . Nechť si každý rozhodne sám za sebe zda to chce zaplatit za vstupenku  . . .  jsou tzv. "filmoví kritici"  kteří vychvalují do nebes "filmy" od M. Moore a toho BORATA . . . nebo vychvalují nové CD  K. Gotta, jehož kvičení pro mně je zvuk skřípání křídou po tabuli . . . .   

Re: Neviděl jsem BORAT č. 1 a nehodlám sekoukatna BORAT č. 2 . . . .:
Autor: Alena Prokopová Datum: 16.8.2009 11:36

Filmová kritika není a nikdy nebyla o "nezaujatém" psaní - její podstatou je kritikova myšlenková úvaha - což není jeho osobní zvůle, ale prostě jeho profese.

 Vůbec nechápu, proč si myslíte, že vás manipuluji, na co si máte/nemáte koupit vstupenku. Svou úvahu učiníte zcela sám - a můžete to udělat na základě řady nejrůznějších faktorů. Četba filmové kritiky recenzenta, kterému třeba dlouhodobě důvěřujete a můžete se poměřovat s jeho vědomostmi, letitými zkušenostmi a osobním vkusem, může být jedním z těchto faktorů.

Pokud chcete číst jen obsah filmu, musíte se obracet k  jinému typu textů. Myslím ale, že jako čtenáři Neviditelného psa by se vám také příliš nelíbilo, kdyby se vám na těchto stránkách v jiných článcích, které jsou vázány na názory pisatelů, dostalo pouhého "nezaujatého" popisu např. politických událostí. 

Z těch filmů jsem:
Autor: RomanL Datum: 13.8.2009 12:24

viděl jenom Borata, a to do 1/2, pak už jsem se na to nemohl dívat. Dokážu si představit, že by takový film mohli natočit Češi s Luďkem Sobotou v hlavní roli na podobné téma (a Sobota by mohl hrát cigána - úroveň Borata tomu ve filmu tak akorát odpovídala). To by bylo řevu, a chtěl bych vidět to hodnocení. Ha ha ha, kvalita. Tsss... :-P

Chudinko Alenko Prokopová:
Autor: toogood Datum: 13.8.2009 10:04

Zřejmě jste studovala FFUK obor Teorie komedie a kategorizace humoru. Cohen vám samozřejmě nezapadá do žádného šuplíčku. No, něčemu se to trochu podobá, ale aby to bylo "na úrovni" muselo by to "vyzrát". Takto se jedná o pouhou "pomíjivou taškařici", která se točí "v kruhu", bla,bla...

Uznávám, že mě Filmy In Da House, a Borat celkem zklamaly (myslím, že formát celovečerního filmu je prostě nevhodný), ale interview Ali-G, Borata a Bruna, jsou absolutně excelentní. Cohen nejenom že dělá něco, co nikdo před ním, ale dělá to navíc brilantně. Autentické reakce jeho obětí jsou často rozkošné, ale neméně fascinující je i Cohenova pohotovost schopnost vžít se do role (jedné ze tří) a přesvědčit hereckými nuancemi jeho oběť, že je skutečně ten , za koho se vydává.

Re: Chudinko Alenko Prokopová:
Autor: Alena Prokopová Datum: 13.8.2009 15:07

Milý pane, takový obor na FFUK neexistuje - nebo ano? :-)

Cohen mi právě do šuplíčku zapadá, o čemž jsem se také snažila psát. A zatím jsem (alespoň v českých médiích) nečetla žádný jiný pokus o to, zařadit ho do širšího komediálního kontextu. Já se o to alespoň pokusila v rámci své tradiční myšlenkové výbavy (studovala jsem kdysi FAMU :-)). Jako chudinka si rozhodně nepřipadám.

O "úrovni" a "vyzrávání" jsem nepsala ani slovo, tak mi to prosím nepodsouvejte. Jen jsem zmínila, že marní svůj talent a mohl by ho využívat zajímavěji ve spojení s nějakou silnou režisérskou osobností. A  Cohen mimochodem dělá to, co dělal kdysi mnohem kocepčněji třeba Andy Kaufman, a žádná novinka to tedy rozhodně není.

A máte-li lepší nápad, v jakých kategoriích kromě vágního a přepjatého "absolutně excelentní" o Cohenovi uvažovat, ráda si ho vyslechnu

P.S. O interview nepíšu, píšu o jednom konkrétním filmu, a až ho uvidíte, můžeme se o něm spolu klidně bavit.   

Sacha Baron Cohen:
Autor: Bokonon Datum: 13.8.2009 9:36

Asi takhle. Film AliG IndaHouse me pred lety sokoval, doslova sokoval. Kdyz jsem se z soku probral, zjistil jsem, ze ten film proste miluju. Sehnal jsem si i DVD s tou silenou talkshow, kterou Cohen - AliG provadi a valel se doma smichy. AliG je duvod, proc mit k Cohenovi respekt.

Borata jsem naopak zvladl shlednout jen do 1/2. Jsem presvedcen, ze nebyt antiBushovskeho tonu a tedy sline evropske medialni promo, film by vubec nebyl zaznamenan. Borat je ubohost.

Bruna jsem nevidel, ale vim jiste, ze si listky do kina nezaplatim.

Re: Sacha Baron Cohen:
Autor: JJ Datum: 13.8.2009 9:57

AntiBushovsky ton? Kdyz rika feministkam, ze je vedecky dokazano, ze zeny nemaji vetsi mozek, nez veverka? Ci ta navsteva u doktora ...

Jedine na tom rodeu a to sel opravdu na hranu. Ale, ze by to videl nejak politicky, to bych nerekl.

Film jsem jeste nevidel, ale nektere kousky se nepochybne povedly:
Autor: JJ Datum: 13.8.2009 9:14

;-D

http://www.youtube.com/watch?v=xhP0tOm6yt0

nevim, ale tento film by asi nemela hodnotit zenska:
Autor: vobora Datum: 13.8.2009 8:15

je to spis chlapsky humor. Film jsem videl a ma nekolik hodne silnych momentu, i kdyz  ne uplne veselych, jako treba konec filmu. Pani jsou moc citlivy na tento typ humoru...neznam zenskou, keter by se libil

Re: nevim, ale tento film by asi nemela hodnotit zenska:
Autor: Alena Prokopová Datum: 13.8.2009 18:30

Hm, já mám myslím opravdu hodně "mužský" vkus. Do mého osobního "top tenu" patří třeba Hvězdná pěchota. V tom tedy podle mne ten zakopaný pes nebude...

Ziskuchtivá vychytralost - naprosto přesné!:
Autor: Astonova Vila Datum: 13.8.2009 7:36

Musím se smát i upřímně divit, když čtu ty příspěvky o "nastavených zrcadlech" a podobně.

Ten článek ja jako ten film:
Autor: Sumo Datum: 13.8.2009 6:55

Nanicovatý a o ničem.